Jump to content

Sony Ericsson Zylo


nikos_se
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εκανα φιλε μου αυτο οπως γραφω παραπανω μπηκα σ ολες τις ρυθμισεις. εχει καινουριο μενου και κατι εχουν πειραξει. οποιος ξερει ακριβως τη διαδικασια τον παρακαλω να μου απαντησει..

 

Η λυση ειναι οτι καπου εχει μια ρυθμιση για Εθνικους χαρακτηρες, πρεπει να την απενεργοποιησεις, αυτο ειχα κανει και εγω. Το περιεργο ειναι οτι εψαξα και δεν μπορω να βρω σε πιο σημειο του μενου ειναι αυτη η ρυθμιση:lost:.
Την απενεργοποιησα φιλε μου κι αυτη και παλι στελνει με 70 χαρακτηρες Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για πολλαπλή παράθεση χρησιμοποιείστε το κουμπάκι που βρίσκεται τέρμα δεξιά. Για οδηγίες: http://www.myphone.gr/forum/faq.php?faq=vb3_reading_posting#faq_vb3_replying
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 239
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια το πηρα κι εγω για 2ο (εχω το Pixon12 για 1ο) γιατι μου αρεσε πολυ το design και η οθονη του! Επιπλεον ηθελα και ενα walkman/mp4 player. Ξερετε που μπορω να βρω ανταπτορακι για να βαλω τα δικα μου ακουστικα;
Link to comment
Share on other sites

Λογικά πρέπει να έχει στην αρχική συσκευασία.

 

Όχι, δεν έχει κατι τέτοιο δυστυχώς.

 

Παιδια το πηρα κι εγω για 2ο (εχω το Pixon12 για 1ο) γιατι μου αρεσε πολυ το design και η οθονη του! Επιπλεον ηθελα και ενα walkman/mp4 player. Ξερετε που μπορω να βρω ανταπτορακι για να βαλω τα δικα μου ακουστικα;

 

Κι έμενα μ'ενδιαφέρει πολύ κάτι τέτοιο κάθως τα μαμίσια ακουστικά που έδινε είναι πολύ χαμήλης έντασης :down:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Απο ακουστική πως παει η συσκευή?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με ικανοποιει η ακουστικη του, τοσο στο ηχειο, οσο και στο μεγαφωνο.

Οσο για τ΄ακουστικα, ρωτησα ενα φιλαρακι και μου ειπε οτι βρηκε ανταπτορα σε καταστημα της vodafone γυρω στα 17 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα με ικανοποιει η ακουστικη του, τοσο στο ηχειο, οσο και στο μεγαφωνο.

Οσο για τ΄ακουστικα, ρωτησα ενα φιλαρακι και μου ειπε οτι βρηκε ανταπτορα σε καταστημα της vodafone γυρω στα 17 ευρω.

 

+1000, τα ακουστικα μονο να ηταν καλυτερα και υποτιθεται οτι ειναι και walkman το κινητο..

Ωραιος, μονο να ειναι καπως μικρο να μην χρειαζεται και "ειδικες" κινησεις να βγαλεις το κινητο απ'την τσεπη για ν'αλλαξεις τραγουδι :lol:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν ειναι και ασχημος ο ηχος απο τα ακουστικα που δινει στο πακετο! Συγκριτικα με το C905 που ειχα πριν μερικους μηνες και τα δικα του ακουστικα, ο ηχος ειναι πιο δυνατος και καθαρος στο Zylo. Αρα φανταζομαι οτι με καλα ακουστικα θα ειναι ενα αξιοπρεπεστατο walkman! Το σκεφτομαι ομως, να δωσω αυτα τα χρηματα για τον ανταπτορα, η δωσω μερικα παραπανω και να παρω ενα στερεοφωνικο bluetooth? Αν καποιος εχει δοκιμασει ας μου πει εντυπωσεις.

Οπως και να΄χει, το τηλεφωνακι ειναι πανεμορφο εμφανισιακα, με μεγαλη οθονη(για την κατηγορια του παντα)και ιδανικα πληκτρα για μηνυματα! Απο αυτονομια θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

Είναι πλατφόρμας A100, παιδιά;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Είναι πλατφόρμας A100, παιδιά;

 

Oχι, νομιζω ειναι η A200 αλλα χωρις να ειμαι και 100% σιγουρος!

 

Ριξε μια αναζητηση στο google να δεις μηπως βρεις κατι εκει :google:

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Έκανα την ερώτηση ενθυμούμενος την παλιά κακή εμπειρία που είχα με το s312!:X

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το κινητο χτες βραδυ "ηπιε" μισο μπουκαλι Haig και επιβιωσε...λειτουργει αψογα χωρις τον παραμικρο λεκε/ξεβαμμα:!: Παρτε το...εγγυηση!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, το κινητο χτες βραδυ "ηπιε" μισο μπουκαλι Haig και επιβιωσε...λειτουργει αψογα χωρις τον παραμικρο λεκε/ξεβαμμα:!: Παρτε το...εγγυηση!!!:lol:
Αυτο εχει και τις επιπτωσεις του...μπορει σε αυτο το διαστημα τωρα να σου χαλασει κατι.

Και κατι ακομα,εφοσον πηρε υγρασια εχασες και την εγγυηση σου για τυχον βλαβη στο μελλον.

Link to comment
Share on other sites

Δε βαριεσαι φιλε μου...ουτως η αλλως για 2η συσκευη προοριζεται! Προς το παρον δουλευει κανονικα...
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος κατοχος να μου πει αν διαθετει την επιλογη αποδοχης κλησεων μονο απο λιστα αριθμων που καθοριζει ο χρηστης, οπως ειχαν τα παλαιοτερα κινητα της εταιρειας;

 

Στα παλαιοτερα την επιλογη αυτη τη βρισκαμε αν μπαιναμε στις ρυθμισεις κλησεων--> διαχειριση κλησεων --> αποδοχη κλησεων (και ειχε 3 επιλογες, απο ολους, απο λιστα, απο κανεναν). Αν εχουν αλλαξει το μενου η επιλογη ενδεχομενως να βρισκεται στπ ιδιο μενου που γινονται η εκτροπη, η φραγη κλπ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να είναι σημαντικό αλλά στο spiro υπάρχει κανονικά η επιλογή.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να είναι σημαντικό αλλά στο spiro υπάρχει κανονικά η επιλογή.

 

Ευχαριστώ, αν μπορεί ας επιβεβαιώσει κάποιος ότι υπάρχει και στο zylo αυτή η επιλογή:)

 

ΥΓ φαίνεται ότι η se ξαναφτιάχνει αξιόλογα, φτηνά τηλέφωνα μετά τα αποτυχημένα (w302, w395 κλπ)

Link to comment
Share on other sites

greek_aeras ναι υπαρχει αυτη η επιλογη...και η φαση ειναι οτι δεν την ηξερα! Θα μου ηταν πολυ χρησιμη σε καποιες περιπτωσεις. Και οντως προκειται για πολυ αξιολογο τηλεφωνο. Δεν περιμενα οτι θα το πω αυτο εχοντας μια συσκευη σαν το Pixon...αλλα μερικες φορες η απλοτητα και η ευχρηστια ειναι που μετρανε! Ειχα καιρο να πιασω ενα κινητο στα χερια μου που να γραφεις τοσο ανετα μηνυμα...
Link to comment
Share on other sites

Ειχα καιρο να πιασω ενα κινητο στα χερια μου που να γραφεις τοσο ανετα μηνυμα...

 

Πολύ ευχάριστο αυτό. Είχα το Χ10 mini. Πολύ καλό σε όλα, αλλά όταν χρειάζεσαι κινητό που να είναι χρήσιμο στη δουλειά η ευχρηστία, η ταχύτητα αποστολής μηνύματος κλπ είναι αυτά που θα παίξουν ρόλο, όχι η οθόνη αφής, τα παιχνιδάκια και οι εφαρμογές για το facebook. Και κακά τα ψέματα η οθόνη αφής σκοτώνει την μπαταρία.

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστο αυτό. Είχα το Χ10 mini. Πολύ καλό σε όλα, αλλά όταν χρειάζεσαι κινητό που να είναι χρήσιμο στη δουλειά η ευχρηστία, η ταχύτητα αποστολής μηνύματος κλπ είναι αυτά που θα παίξουν ρόλο, όχι η οθόνη αφής, τα παιχνιδάκια και οι εφαρμογές για το facebook. Και κακά τα ψέματα η οθόνη αφής σκοτώνει την μπαταρία.

Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Το ειχα και εγω το X10 mini και ισως το ξαναπαρω καποια στιγμη γιατι μου αρεσε πολυ, αλλα ειχε τα ελαττωματακια του το Android 1,6! Με το pro γραφεις ανετα μηνυμα. Καμια οθονη αφης δεν αντικαθιστα την ευχρηστια των πληκτρων στη συνταξη μηνυματος...τελος!

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του zylo πώς είναι (σε σύγκριση με του c510 για παράδειγμα);

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη του zylo πώς είναι (σε σύγκριση με του c510 για παράδειγμα);

 

Του c510 αν θυμαμαι καλα ειναι 2.2" ενω το zylo εχει μεγαλυτερη στα 2.6". Oλα τ'αλλα αναλυση, χρωματα ειναι τα ιδια.

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θα ηθελα να ρωτησω το εξης:

οταν παταω το πλαινο πληκτρο της φωτογραφικης μηχανης αντι να ξεκινησει η μηχανη ανοιγει ο walkman player.. εψαξα να βρω πως μπορω να αλλαξω την αντιστοιχια αλλα τιποτα.. μηπως γνωριζει κανεις πως αλλαζει αυτο?

επισης δε βρισκω θεματα και screensavers απο τη μαμα ericsson αποθηκευμενα..

ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις..

http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για καποιο λογο το πλαϊνο πληκτρο ειναι μονο για να τραβαει φωτογραφιες και οχι για να ενεργοποιει την καμερα. Πρεπει να την ανοιξεις μεσα απο το μενου! Ανωμαλια;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Zylo

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...