Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα. Χρειαζετε το desire antivirus? Aν ναι, ποιο ειναι το καλυτερο για το τηλεφωνο?

 

Ευχαριστω!!!

 

Λιγο υπερβολικο μου φαινεται αυτο. Και κατι μου λεει οτι θα τρεχει συνεχεια με οτι αυτο σημαινει

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τελικά τα Χριστούγεννα, για πολλοστή φορά, ήρθαν νωρίτερα χάρη στους xda-developers.

 

Desire με HD rom και working camera!!!

 

Μένει βέβαια να δουλέψει και η εγγραφή βίντεο αλλά θεωρώ ότι δεν θ' αργήσουμε να τη δούμε.

 

ευχαριστα νεα...

σε θεμα αυτονομιας η HD rom που βρισκεται...?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστα νεα...

σε θεμα αυτονομιας η HD rom που βρισκεται...?

 

Με πολύ ζόρι βγάζει 1,5 μέρα άνετα. Αν το αφήσω στην ησυχία του (δηλαδή μόνο τηλέφωνα, μηνύματα κ λίγο ίντερνετ), άνετα 2 μέρες, αλλά το βράδυ το κλείνω.

Επίσης μην ξεχνάς ότι παίζει ρόλο κ ο kernel. Εγώ εχω τον kernel του richardtrip με smartass governor και undervolted.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ο τύπος στο XDA λέει οτι η rom του υποστηρίζει και ελληνικά συν τοις άλλοις.

Ποια έκδοση έβαλες;

 

Εχει την 2,1a

Αυτο με που ενδιαφερει ειναι να εχει ελληνικα, αλλα μπορειτε να μου πειτε για ποιον λογο εχει αλλη rom αφου κ official υπαρχει 2.2

Edited by miketra
Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τη LeeDroid 2.2f, και αρχισα να σβηνω μεσα απο to zip οτι δεν χρειαζομουν, συμφωνα με το παρακατω λινκ:

http://leedroid.protogenlabs.com/wiki/guidelines-for-safe-removal-of-included-apps-apks

 

Ειναι ασφαλες να διαγραψω και τα παρακατω, που δεν αναφερονται στο λινκ?:

Talk.apk

LiveWallpapers.apk

htcTwitter.apk

GenieWidget.apk (news/weather widget)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την 2.2f

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα τη LeeDroid 2.2f, και αρχισα να σβηνω μεσα απο to zip οτι δεν χρειαζομουν, συμφωνα με το παρακατω λινκ:

http://leedroid.protogenlabs.com/wiki/guidelines-for-safe-removal-of-included-apps-apks

 

Ειναι ασφαλες να διαγραψω και τα παρακατω, που δεν αναφερονται στο λινκ?:

Talk.apk

LiveWallpapers.apk

htcTwitter.apk

GenieWidget.apk (news/weather widget)

Το talk νομίζω δε πρέπει να το σβήσεις, έχει να κάνει και με το market, δεν θα μπορεί να συνδεθεί αν δεν τρέχει το talk service. Έτσι θυμάμαι.

Τα άλλα αν δε τα χρειάζεσαι, σβήστα...

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι κοιταζοντας την οθονη (amoled) απο παρα πολυ κοντα σε ασπρο φοντο φαινεται το πλεγμα της οθονης...κατι τελειες σε ολη την οθονη σε ισα διαστηματα...ειναι φυσιολογικο...?

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

παρατηρησα οτι κοιταζοντας την οθονη (amoled) απο παρα πολυ κοντα σε ασπρο φοντο φαινεται το πλεγμα της οθονης...κατι τελειες σε ολη την οθονη σε ισα διαστηματα...ειναι φυσιολογικο...?

 

ναι, και στη s-lcd που έχω εγώ σε λευκό φόντο αν κοιτάξεις προσεκτικά φαίνονται τα pixels

Link to comment
Share on other sites

ναι, και στη s-lcd που έχω εγώ σε λευκό φόντο αν κοιτάξεις προσεκτικά φαίνονται τα pixels

αα καλα τοτε...οποτε να μην ανησυχω...παντως απο την ωρα που το παρατηρησα παει το ματι κατευθειαν εκει....ειναι να μην το καταλαβεις γιατι μετα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

αα καλα τοτε...οποτε να μην ανησυχω...παντως απο την ωρα που το παρατηρησα παει το ματι κατευθειαν εκει....ειναι να μην το καταλαβεις γιατι μετα....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

Το ίδιο πάθαινα και γω με το καμμένο pixel όταν είχα μαυρο φόντο, έπεφτε κατευθείαν το μάτι εκεί, τώρα σημασία δεν του δίνω :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κρατηστε πατημενο ενα notification, οπως αυτο οταν κατεβαζετε μια εφαρμογη απο το μαρκετ. Καθως το εχετε πατημενο και εχει αλλο χρωμα επειδη ειναι επιλεγμενο, συρετε το δαχτυλο σας δεξια....θα εξαφανισει το συγκεκριμενο notification. Το ιδιο πιανει και σε αλλες εφαρμογες. Το ξερατε? :p

 

Sent from my HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το bootanimation της Leedroid rom.

Μέσα στο bootanimation.zip που βρίσκεται στο \system\customize\resource υπάρχουν 2 φάκελοι:

'part0' με αρχεία 00001.png...00077.png & 'part1' με αρχεία 00078.png...00093.png.

Αυτά είναι φυσικά ο εικόνες που εμφανίζονται όταν εκκινεί η συσκευή.

Έχω βρει το original HTC bootanimation.zip, το οποίο όμως περιέχει ΜΟΝΟ 1 φάκελο με όνομα 'Android' (αντί για part0) και εκεί μέσα βρίσκονται αρχεία 00001.png...00078.png

 

Αν τα αντικαταστήσω (μάλλον με τον Root Explorer), το κινητό θα εκκινήσει σωστά μετά από reboot, έχοντας ξανά το μαμά logo 'HTC quietly brilliant' ή υπάρχει περίπτωση να μην bootάρει σωστά;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Κρατηστε πατημενο ενα notification, οπως αυτο οταν κατεβαζετε μια εφαρμογη απο το μαρκετ. Καθως το εχετε πατημενο και εχει αλλο χρωμα επειδη ειναι επιλεγμενο, συρετε το δαχτυλο σας δεξια....θα εξαφανισει το συγκεκριμενο notification. Το ιδιο πιανει και σε αλλες εφαρμογες. Το ξερατε? :p

 

Sent from my HTC Desire

 

Σε εμένα δε το κάνει :(

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σα ρωτίσω πως μπορώ να βάλω την rom του Desire hd?

Έχω κανει root με το unrevoked αλλά μετά δεν ξέρω μηπως μπορεί να μου πει κάποιος τα βήματα?

Μετά θα μπορώ να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης ?

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε την 2.2f

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Κ πως θα την περασω?

Αν υπαρχει καποιος να γνωριζει...θα ηθελα την βοηθεια του!!

Sony Ericsson X10, HTC Desire, Huawei Ideos X5, Sony Ericsson X10 mini, Motorola Razr XT910i, Samsung Galaxy S3, Sony Ericsson X8, Nexus 4,HTC wildfire S, Sony Ericsson Neo-V, Nexus 5, Blacview JK809, Lenovo A820, Lenovo A760, Oppo Find 7a, Jiayu G2F, Xiaomi Hongmi 1S, THL T6s pro, Umi Zero, Cubot S200, Meizu MX4, Cubot X9, Kingzone Z1, Ulefone be pure, LG G flex 2, Xiaomi Mi Note, Xiaomi Mi Note Pro, Huawei P8 lite, Meizu m2 Note, Moto X style, Letv One Pro, Nexus 6P, Note 5, Xiaomi Redmi 3
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σα ρωτίσω πως μπορώ να βάλω την rom του Desire hd?

Έχω κανει root με το unrevoked αλλά μετά δεν ξέρω μηπως μπορεί να μου πει κάποιος τα βήματα?

Μετά θα μπορώ να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης ?

Σας ευχαριστώ!

 

Δε θα σου δουλευει η καμερα ομως. Αν και συντομα αυτο θα αλλαξει

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι ειδα στο xda η καμερα πλεον δουλευει δεν τραβαει ακομα βιντεο

 

Δεν εχει περαστει ομως ακομα σε καποια rom. Αλλα συντομα θα γινει.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να σα ρωτίσω πως μπορώ να βάλω την rom του Desire hd?

Έχω κανει root με το unrevoked αλλά μετά δεν ξέρω μηπως μπορεί να μου πει κάποιος τα βήματα?

Μετά θα μπορώ να μεταφέρω όλες τις εφαρμογές στην κάρτα μνήμης ?

Σας ευχαριστώ!

 

Βασικά περνιέται όπως κάθε άλλη rom, απλά θέλει να έχεις ext3 partition στην κάρτα μνήμης minimum 512mb, αν και για μένα χρειάζεται 1gb γιατί με τα 512 μου έβγαζε ότι γέμιζε η μνήμη.

Δηλαδή μπαίνεις στο recovery, κάνεις wipe user data, cache, ext3 και dalvik-cache και μετά flashάρεις την rom. Αν χρειαστείς βοήθεια ρώτα εδώ ή στο xda.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το talk νομίζω δε πρέπει να το σβήσεις, έχει να κάνει και με το market, δεν θα μπορεί να συνδεθεί αν δεν τρέχει το talk service. Έτσι θυμάμαι.

Τα άλλα αν δε τα χρειάζεσαι, σβήστα...

 

ευχαριστω!

 

Βασικά περνιέται όπως κάθε άλλη rom, απλά θέλει να έχεις ext3 partition στην κάρτα μνήμης minimum 512mb, αν και για μένα χρειάζεται 1gb γιατί με τα 512 μου έβγαζε ότι γέμιζε η μνήμη.

Δηλαδή μπαίνεις στο recovery, κάνεις wipe user data, cache, ext3 και dalvik-cache και μετά flashάρεις την rom. Αν χρειαστείς βοήθεια ρώτα εδώ ή στο xda.

 

Μονο για τη rom του HD πιστευεις χρειαζεται 1gb ή για οποιαδηποτε ROM? Οταν υπαρχει μεγαλη καρτα μνημης, και εχει σκοπο καποιος να περασει πολλες εφαρμογες και παιχνιδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους ..

Θα ηθελα μια απαντηση σε κατι που με απασχολει και δυστυχως δεν καταφερα να βρω ψαχνοντας ..

Τι προγραμμα χρησιμοποιειτε για gps στο desire ?

Γιατι δεν μπορω να βρω ακρη ..

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...