Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και απο το url πως βαζεισ??? βαζω.. http://www.in.gr, http://www.contra.gr και τετοια και μου βγαζει λαθοσ url???

γραψτα στο "αναζητηση κι αλλων"

βαζεις δηλαδη λεξεις-κλειδια ...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις απόκτησα κι εγώ το Desire.

Απ' ότι φαινόταν φορούσε την έκδοση 2.1 και μόλις το άνοιξα και το σύνδεση σε wi-fi rooter μού έγραψε ότι υπάρχει software update και το έτρεξε.

Πλέον στο software information, μέσα στα settings ανφέρει:

Android Version -> 2.2

Build number -> 2.10.405.2

Software number -> 2.10.405.2

 

Αν κατάλαβα καλά έχει περαστεί το 'Official Froyo Update (2.10.405.2)' που αναφέρεται στο 1ο post.

Το πρόβλημά μου πλέον είναι το πώς θα κάνω root :O . Ακολουθώ τις οδηγίες που αναφέρονται στο εδώ αλλά όταν συνδέω το κινητό στο pc, στο πρέογραμμα reflash που τρέχει μου βγάζει: Device "" is not supported at this time. Recovery image: ClockworldMod Recovery".

 

Kάποια ιδέα για το τί φταίει;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΩ πως γινετε να διαγραψουμε εφαρμογογες σε root disare με 2.2rom?

Ενοειτε χωρις να βαλω ROM άλλη!!!

Ευχαριστω ΤΑΚΙΣ

Link to comment
Share on other sites

Αύριο λέω να πάρω την OtterBox commuter θήκη..Την έχει κανείς?Επειδή είναι λίγο τσιμπιμένη (32€ τα θεωρώ αρκετά) μην είναι καμια μούφα :p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!ενας φιλος μου χθες πηρε το desire και θελω να διαπιστωσω αν η οθονη του ειναι amoled ἠ s-lcd.κοιταξα το κουτι απο την πισω πλευρα και γραφει μονο οτι ειναι 3.7 ιντσες(δεν αναφερει τιποτα για amoled).απο το κουτι της συσκευης μπορω να καταλαβω τι οθονη εχει?οπως αναφερουν κ μερικα ξενα σιτε.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά το κατάλαβα περισσότερο με χρήση της κάμερας..Σε εντελώς σκοτεινό δωμάτιο άνοιξα την κάμερα χωρίς να κάνω τίποτα άλλο..Παρατήρησα (σε σύγκριση με ένα Samsung που έχω με AMOLED) οτι, αφενώς το μαύρο δεν είναι τόσο βαθύ στο Desire και αφετέρου στις γωνίες υπάρχει ελαφρώς backlight bleeding.. (κάπως σαν αυτό http://i45.tinypic.com/r200gn.jpg ) Εάν συμβαίνουν τα παραπάνω τότε έχει SLCD..Αν και εδώ και καιρό τα Desire φοράνε μόνο SLCD.. :grin:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!ενας φιλος μου χθες πηρε το desire και θελω να διαπιστωσω αν η οθονη του ειναι amoled ἠ s-lcd.κοιταξα το κουτι απο την πισω πλευρα και γραφει μονο οτι ειναι 3.7 ιντσες(δεν αναφερει τιποτα για amoled).απο το κουτι της συσκευης μπορω να καταλαβω τι οθονη εχει?οπως αναφερουν κ μερικα ξενα σιτε.

αφου στο κουτι δεν αναγραφει τον τυπο της οθονης τοτε φοραει super lcd:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Μόλις απόκτησα κι εγώ το Desire.

Απ' ότι φαινόταν φορούσε την έκδοση 2.1 και μόλις το άνοιξα και το σύνδεση σε wi-fi rooter μού έγραψε ότι υπάρχει software update και το έτρεξε.

Πλέον στο software information, μέσα στα settings ανφέρει:

Android Version -> 2.2

Build number -> 2.10.405.2

Software number -> 2.10.405.2

 

Αν κατάλαβα καλά έχει περαστεί το 'Official Froyo Update (2.10.405.2)' που αναφέρεται στο 1ο post.

Το πρόβλημά μου πλέον είναι το πώς θα κάνω root :O . Ακολουθώ τις οδηγίες που αναφέρονται στο εδώ αλλά όταν συνδέω το κινητό στο pc, στο πρέογραμμα reflash που τρέχει μου βγάζει: Device "" is not supported at this time. Recovery image: ClockworldMod Recovery".

 

Kάποια ιδέα για το τί φταίει;

Βασικά φόρουσε την 2.09.405.1 και πέρασε το τελευταίο update της HTC.

 

Είσαι σίγουρος πως το τηλέφωνο είναι αναμένο κανονικά και πως έχεις τσεκάρει το USB Debug?

ΧΑΙΡΕΤΩ πως γινετε να διαγραψουμε εφαρμογογες σε root disare με 2.2rom?

Ενοειτε χωρις να βαλω ROM άλλη!!!

Ευχαριστω ΤΑΚΙΣ

Εννοείς εφαρμογές κλειδωμένες ή γενικά?

Για γενικά είναι πολύ απλό, πας Ρυθμίσεςι->Εφαρμογές->Διαχείριση Εφαρμογών και σβήνεις όποιες δεν θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι αφου το ξεζιπαρεις, περνας το apk στην καρτα και το τρεχεις με καποιον file manager. ναι η σχετικη επιλογη στις ρυθμισεις πρεπει να ειναι τσεκαρισμενη.

 

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ! Το έψαχνα αρκετές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά φόρουσε την 2.09.405.1 και πέρασε το τελευταίο update της HTC.

 

Είσαι σίγουρος πως το τηλέφωνο είναι αναμένο κανονικά και πως έχεις τσεκάρει το USB Debug?

 

Ναι, ήμουν σε debug. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε.

Φαίνεται ότι υπήρχε κάποιο conflict στο pc μου. Το δοκίμασα στου αδερφού μου και τα κατάφερα.

Πέραν από το μήνυμα του Done στο reflash.exe, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να δούμε ότι η συσκευή είναι πλέον rooted;

 

Και πάλι ευχαριστώ.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες..Μολις σημερα το απεκτησα κι εγω!

Εχω μια ερωτηση σχετικα με τις επαφες..

Το προηγουμενο κινητο μου ειναι ενα lg ku990.

Στην καρτα μνημης εχω κανει αντιγραφο ασφαλειας των επαφων μου.Μπορω να τις περασω απευθειας στο desire?

Γνωριζει κανεις ?

Device: HTC Desire, s-on

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

HBOOT / Recovery: stock / ClockWorkMod 2.5.1.8

Kernel Version : 2.6.35.10

Rom: ΜΙUΙ 1.8.19

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλοί χρησιμοποιείτε το handcent sms.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τα πλεονεκτήματα του έναντι του default?

δεν εχουν νομιζω καποιες ουσιαστικες διαφορες. ισως ειναι θεμα γουστου

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι πολλοί χρησιμοποιείτε το handcent sms.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τα πλεονεκτήματα του έναντι του default?

 

δεν εχουν νομιζω καποιες ουσιαστικες διαφορες. ισως ειναι θεμα γουστου

Το Handcent είναι απείρως πιο παραμετροποιήσιμο από το default. Χωρίς να μπαίνω στη διαδικασία ανάλυσης, εγκαταστείστε το Handcent, "πειράξτε" τις ρυθμίσεις του και μετά ποστάρετε τις εντυπώσεις σας. Και μόνο η υποστήριξη 160 χαρακτήρων/sms για κάποιους είναι αρκετό για να χρησιμοποιούν το Handcent έναντι του default...

Link to comment
Share on other sites

Το Handcent είναι απείρως πιο παραμετροποιήσιμο από το default. Χωρίς να μπαίνω στη διαδικασία ανάλυσης, εγκαταστείστε το Handcent, "πειράξτε" τις ρυθμίσεις του και μετά ποστάρετε τις εντυπώσεις σας. Και μόνο η υποστήριξη 160 χαρακτήρων/sms για κάποιους είναι αρκετό για να χρησιμοποιούν το Handcent έναντι του default...

 

 

Ευχαριστώ παιδιά!

Στο market έχει την εφαρμογή και διάφορα πακέτα. Τα κατεβάζω όλα;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

Στο market έχει την εφαρμογή και διάφορα πακέτα. Τα κατεβάζω όλα;

 

Μόνο την εφαρμογή. Τα πακέτα δεν είναι απαραίτητα. Προσωπικά ο λόγος που κατέληξα να χρησιμοποιώ το handcent αν και στην αρχή ήμουν οκ με το default ειναι ότι στέλνει 160 χαρ με όποιον τρόπο κ να γράψεις. Μικρα, κεφαλαία, με τόνους, χωρίς... Αυτό μου επιτρέπει να χρησιμοποιώ το compact keyboard με το οποίο γραφω πολύ πιο γρήγορα. Επίσης η ειδοποίηση για την αναφορά μηνύματος. Και φυσικά όπως αναφέρθηκε ειναι πολύ παραμετροποιήσιμο.

 

HTC Desire/Tapatalk

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ήμουν σε debug. Τελικά το πρόβλημα λύθηκε.

Φαίνεται ότι υπήρχε κάποιο conflict στο pc μου. Το δοκίμασα στου αδερφού μου και τα κατάφερα.

Πέραν από το μήνυμα του Done στο reflash.exe, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να δούμε ότι η συσκευή είναι πλέον rooted;

 

Και πάλι ευχαριστώ.

 

Αν έχει γίνει το root τότε θα πρέπει να υπάρχει μια νέα εφαρμογή που λέγετε Superuser.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου εμφανιζεται στην μπαρα ειδοποιηση που αναφερεται σε λαθος ορισμου ζωνης της ωρας...εχω βαλει την GMT+3.00...που ειναι το προβλημα;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει κι εμένα όταν δεν βρίσκει internet κατά το άνοιγμα της συσκευής.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το βγάζει κι εμένα όταν δεν βρίσκει internet κατά το άνοιγμα της συσκευής.

μου το εμφανιζει οχι μονο μετα το ανοιγμα αλλα καμια φορα και την ωρα που χρησιμοποιω το τηλεφωνο...οτι και να πατησω "οκ" ή "ακυρο" αυτο συνεχιζει και ξαναβγαινει...:confused:

απο ενα σημειο κι επειτα σταματαει βεβαια...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

μου το εμφανιζει οχι μονο μετα το ανοιγμα αλλα καμια φορα και την ωρα που χρησιμοποιω το τηλεφωνο...οτι και να πατησω "οκ" ή "ακυρο" αυτο συνεχιζει και ξαναβγαινει...:confused:

απο ενα σημειο κι επειτα σταματαει βεβαια...

 

Μάλλον δεν βρίσκει δίκτυο (ιnternet) όταν στο βγάζει. Την επόμενη φορά που θα το κάνει τσέκαρε αν είναι συνδεδεμένο στο net ή όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ανα τακτα χρονικα διαστηματα μου εμφανιζεται στην μπαρα ειδοποιηση που αναφερεται σε λαθος ορισμου ζωνης της ωρας...εχω βαλει την GMT+3.00...που ειναι το προβλημα;

 

Μενού-ρυθμίσεις-ημερομηνία και ώρα-ξετικάρουμε το αυτόματο και βάζουμε χειροκίνητα GMT+03:00. Με αυτό τον τρόπο δεν θα εμφανίζεται το μήνυμα κάθε φορά που δεν βρίσκει διαθέσιμο δίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Μενού-ρυθμίσεις-ημερομηνία και ώρα-ξετικάρουμε το αυτόματο και βάζουμε χειροκίνητα GMT+03:00. Με αυτό τον τρόπο δεν θα εμφανίζεται το μήνυμα κάθε φορά που δεν βρίσκει διαθέσιμο δίκτυο.

σωστος....λυθηκε...να σαι καλα:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το εχω και εγω το εργαλειο στα χερια μου απο χθες.διαθεσημο στη vodafone θηβας με την 2.2 και με την slcd οθονη που ειναι φοβερη αν και στην αρχη βλεποντας το video με τη συγκριση ειχα απογοητευτει..Αν ξερει καποιος θα ηθελα το app για το ξεκλειδωμα των wi-fi.Ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να ξεκλειδώνουμε τα wifi τρίτων; Αν κάποιος θέλει το σύστημά του ανοιχτό, το αφήνει. Αν το θέλει για την οικογένειά του μόνο, το κλειδώνει. Είναι επιλογή του και τη σέβομαι.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...