Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
H class 4 είναι καλή από θέμα ταχύτητας. Βέβαια όσο μεγαλύτερο το class τόσο το καλύτερο από θέμα ταχύτητας αλλά τόσο χειρότερο από θέμα τιμής.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H class 4 είναι καλή από θέμα ταχύτητας. Βέβαια όσο μεγαλύτερο το class τόσο το καλύτερο από θέμα ταχύτητας αλλά τόσο χειρότερο από θέμα τιμής.

 

To τηλέφωνο δεν μπορει να εκμεταλλευτεί την ταχύτητα μιας πολύ γρήγορης κάρτας. Η ίδια κάρτα σε card reader στον υπολογιστή πηγαινει 2 φορές γρηγορότερα.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

H class 4 είναι καλή από θέμα ταχύτητας. Βέβαια όσο μεγαλύτερο το class τόσο το καλύτερο από θέμα ταχύτητας αλλά τόσο χειρότερο από θέμα τιμής.

 

ναι οντως εχουν μεγαλη διαφορα στην τιμη,δηλ δεν αξιζει με τα 4class?θα εχω κανενα προβλημα στα βιντεο με 720?

Link to comment
Share on other sites

προσθεασα στο κινητο ενα λογαριασμο google και θελω να διαγραψω τον προηγουμενο αλλα δεν μπορω γιατι?
Link to comment
Share on other sites

ποια καρτα προτεινετε.. εαν εχετε δοκιμασει καποια 16gb? μηπως παιρνει και 32gb το desire????

 

επισης παιζει να αγορασουμε καρτα και να ειναι write protected??? οπως η καρτα που εχω στην φωταφραφικη μηχανη που δε σε αφηνει να περασεις αρχεια απο το pc προσ την κάρτα??? και αυτο δε φτιαχνει ουτε με format...

 

Class 4 σιγουρα. Αποφύγετε τις Class 2. Για την class 6 δεν ξέρω αν αξίζουν τα έξτρα χρήματα.

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μηπως παιρνει και 32gb το desire????

 

Παίρνει.

 

επισης παιζει να αγορασουμε καρτα και να ειναι write protected???

 

Όχι.

 

δεν αξιζει με τα 4class?

 

Φυσικά και αξίζει.

 

θα εχω κανενα προβλημα στα βιντεο με 720?

 

Όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

περασα απο ενα καταστημα γερμανος πριν απο λιγο και ξαναδοκιμασα το galaxy s...ρε παιδες αληθεια το τηλεφωνο μου φαινεται αργο στην ενναλαγη οθονων και στο ανοιγμα και κλεισιμο των εφαρμογων σε σχεση με το desire μου...δεν το λεω με προκαταληψη αλλα με αντικειμενικοτητα...ειδικα οταν ειμαι σε μια εφαρμογη και πατησω το back καθυστερει ενα δευτερολεπτο μεχρι να γυρισει...το λεω γιατι μου ειχε περασει απο το μυαλο να αλλαξω το desire με το galaxy s αλλα μου εχουν φυγει οι αμφιβολιες...:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

περασα απο ενα καταστημα γερμανος πριν απο λιγο και ξαναδοκιμασα το galaxy s...ρε παιδες αληθεια το τηλεφωνο μου φαινεται αργο στην ενναλαγη οθονων και στο ανοιγμα και κλεισιμο των εφαρμογων σε σχεση με το desire μου...δεν το λεω με προκαταληψη αλλα με αντικειμενικοτητα...ειδικα οταν ειμαι σε μια εφαρμογη και πατησω το back καθυστερει ενα δευτερολεπτο μεχρι να γυρισει...το λεω γιατι μου ειχε περασει απο το μυαλο να αλλαξω το desire με το galaxy s αλλα μου εχουν φυγει οι αμφιβολιες...:)

το galaxy απο τη μανα του εχει ενα προβλημα με lag σαν αυτο που λες. αν το πειραξεις λυνεται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για wallpaper τι διαστάσεις βάζετε? Έχω δοκιμάσει το 960x800 αλλά δεν μου δίνει τη δυνατότητα να έχω ολόκληρο το wallpaper στην οθόνη, παρά μόνον ένα τμήμα του...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για wallpaper τι διαστάσεις βάζετε? Έχω δοκιμάσει το 960x800 αλλά δεν μου δίνει τη δυνατότητα να έχω ολόκληρο το wallpaper στην οθόνη, παρά μόνον ένα τμήμα του...

κι εγω 960χ800 βαζω για να φαινεται ολοκληρο σε ολες τις οθονες κατα το scrolling...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ μάλλον ψάχνεις.

 

http://www.appbrain.com/app/google-chrome-to-phone/com.google.android.apps.chrometophone#

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=150x150&chl=market://search%3Fq%3Dpname:com.google.android.apps.chrometophone

 

Το έχω δοκιμάσει άπειρες φορές με QR και λέει ότι δεν υπάρχουν αντιστοιχίσεις στο Android Market. Έχω δοκιμάσει και από την εφαρμογή του AppBrain και κάνει ο,τι κάνει με τις paid εφαρμογές, δεν την ανοίγει! Έχω unrooted Froyo ενημερωμένο.

Link to comment
Share on other sites

χτες που ρώτησα μου είπαν πως το περιμένουν απο μέρα σε μέρα...

Με ενημερωσαν σημερα το μεσημερι να παω αθριο το απογευμα να το παρω.Επιτελους ηρθε.........:D

Link to comment
Share on other sites

περασα απο ενα καταστημα γερμανος πριν απο λιγο και ξαναδοκιμασα το galaxy s...ρε παιδες αληθεια το τηλεφωνο μου φαινεται αργο στην ενναλαγη οθονων και στο ανοιγμα και κλεισιμο των εφαρμογων σε σχεση με το desire μου...δεν το λεω με προκαταληψη αλλα με αντικειμενικοτητα...ειδικα οταν ειμαι σε μια εφαρμογη και πατησω το back καθυστερει ενα δευτερολεπτο μεχρι να γυρισει...το λεω γιατι μου ειχε περασει απο το μυαλο να αλλαξω το desire με το galaxy s αλλα μου εχουν φυγει οι αμφιβολιες...:)

αν το εχεις μαμισιο(επειδη το ειχα) δυσκολα μα πολυ δυσκολα θα δεις το προβλημα...εχω 1 desire τωρα..χωρις να ειναι προβλημα..απ την πρωτη στιγμη ειδα οτι μπορει να ριξει κανενα κολληματακι ελαχιστο..το galaxy s αν το ρουταρεις και βαλεις το OCLF βγαζει πανω απο 2κ στο quadrant..(το desire οριακα 900)..απλα για να δεις τη διαφορα( η οποια στην πραξη ειναι πολυ μεγαλη)

χτες που ρώτησα μου είπαν πως το περιμένουν απο μέρα σε μέρα...

εμενα ηρθε χθες με την slcd και οπως ειπα και χθες, ειναι παρα πολυ καλη η οθονη και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο την amoled.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει άπειρες φορές με QR και λέει ότι δεν υπάρχουν αντιστοιχίσεις στο Android Market. Έχω δοκιμάσει και από την εφαρμογή του AppBrain και κάνει ο,τι κάνει με τις paid εφαρμογές, δεν την ανοίγει! Έχω unrooted Froyo ενημερωμένο.
............;)
Link to comment
Share on other sites

αν το εχεις μαμισιο(επειδη το ειχα) δυσκολα μα πολυ δυσκολα θα δεις το προβλημα...εχω 1 desire τωρα..χωρις να ειναι προβλημα..απ την πρωτη στιγμη ειδα οτι μπορει να ριξει κανενα κολληματακι ελαχιστο..το galaxy s αν το ρουταρεις και βαλεις το OCLF βγαζει πανω απο 2κ στο quadrant..(το desire οριακα 900)..απλα για να δεις τη διαφορα( η οποια στην πραξη ειναι πολυ μεγαλη)

 

εμενα ηρθε χθες με την slcd και οπως ειπα και χθες, ειναι παρα πολυ καλη η οθονη και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο την amoled.

 

Θα διαφωνήσω φίλε μου.Αφού είχα το desire κανα μήνα πηγα να δοκιμάσω το galaxy σε ένα κατάστημα.Κατάλαβα το lag αμέσως χωρίς να εχω διαβάσει κάτι για αυτό.

Εννοώ ότι δεν γνώριζα ότι το galaxy έχει lag παρόλα αυτα φάνηκε αμέσως.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

............;)

 

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ! Δε μου λες και πως να το εγκαταστήσω; Το περνάω στην SD και με file explorer το τρέχω; Πρέπει να του επιτρέψω την εγκατάσταση από άγνωστες πηγές;

Edited by billylinos
Link to comment
Share on other sites

εμενα ηρθε χθες με την slcd και οπως ειπα και χθες, ειναι παρα πολυ καλη η οθονη και δεν εχει να ζηλεψει τιποτα απο την amoled.
Όντως τίποτα αν εξαιρέσεις τη χαμηλότερη αυτονομία και τη χαμηλότερης ποιότητας απεικόνιση του μαύρου...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Με ενημερωσαν σημερα το μεσημερι να παω αθριο το απογευμα να το παρω.Επιτελους ηρθε.........:D

 

αμήν! μακαρι να με ειδοποιήσουν και εμένα! το περιμένω πώς και πώς...:O

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ αδερφέ! Δε μου λες και πως να το εγκαταστήσω; Το περνάω στην SD και με file explorer το τρέχω; Πρέπει να του επιτρέψω την εγκατάσταση από άγνωστες πηγές;

ναι αφου το ξεζιπαρεις, περνας το apk στην καρτα και το τρεχεις με καποιον file manager. ναι η σχετικη επιλογη στις ρυθμισεις πρεπει να ειναι τσεκαρισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Θα διαφωνήσω φίλε μου.Αφού είχα το desire κανα μήνα πηγα να δοκιμάσω το galaxy σε ένα κατάστημα.Κατάλαβα το lag αμέσως χωρίς να εχω διαβάσει κάτι για αυτό.

Εννοώ ότι δεν γνώριζα ότι το galaxy έχει lag παρόλα αυτα φάνηκε αμέσως.

ετσι ακριβως κι εγω...για αυτο σας εγραψα την αποψη μου...μετα απο δυο μηνες μετο desire καταλαβα αμεσως την διαφορα...επειδη μου φαινοταν αρκετα παραξενο το δοκιμασα τρεις φορες σε τρια διαφορετικα καταστηματα και η διαπιστωση ιδια...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

γινετε να φορτιζει το κινητο κλειστο? εχει πανω αλλη ρομ οχι μαμισια.

τα livewallpapers τρωνε την παταρια?

Link to comment
Share on other sites

γινετε να φορτιζει το κινητο κλειστο? εχει πανω αλλη ρομ οχι μαμισια.

τα livewallpapers τρωνε την παταρια?

δεν του εχω βαλει αλλη ρομ αλλα φανταζομαι οτι θα φορτιζει κανονικοτατα κλειστο...οσο για τα live wallpapers εχω δει μεγαλη καταναλωση μπαταριας και του βαζω stable wallpaper...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...