Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιαννη οταν την παραλαβεις και την δοκιμασεις ριξε ενα ποστ, γιατι ενδιαφέρομαι :)

 

 

Τι class είναι; Εαν έχεις λεπτομέρειες για την απόδοση ενημερώσε μας εαν θες.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα,

για όποιον ενδιαφέρεται να αγοράσει εφαρμογές υπάρχει η [δωρεάν] εφαρμογή slideme η οποία σε παραπέμπει σε κατάστημα που σου επιτρέπει να αγοράσεις εφαρμογές. Δεν χρειάζεται rooting etc.

 

Παιδια το thread έχει γίνει πολύ μεγάλο και εαν και έχω διαβάσει αρκετές σελίδες παραμένουν κάποιες απορίες. Οποιαδήποτε βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη.

 

1. στην κλειδωμένη οθόνη δεν μπορεί να προστεθεί κάποιο widget; (Με ενδιαφέρει να βλέπω το πρόγραμμα της εβδομάδας χωρίς να κάνω slide για unlock)

2. Προ-ερχόμενος από iphone είχε την τρομερή ευκολία όταν γράφεις να βάζεις τον κέρσορα όπου θες εμφανίζοντας μεγεθυντικό φακό. Εδώ τι κάνουμε; καμιά πρόταση γιατί έχω δυσκολευτεί πολύ.

3. Υπάρχει τρόπος τα διαγραμμένα email στο τηλέφωνο να διαγράφονται και από τον server (pop3 account)

4. πως σβήνω όλα τα deleted mails;

5. Μπορώ να βάλω flag σε κάποιο email ή να το αποθηκεύσω κάπου (εαν είναι σημαντικό);

6. Έχω βάλει να κατεβάζει τα email 3ων ημερών (pop3) μετά τις 3ης ημέρες σβήνονται από το κινητό ή παραμένουν. Εαν τα σβήσω τα ξανακατεβάζει;

7. Για προστασία οθόνης έχετε αγοράσει κάτι και εαν ναι τί;

 

ευχαριστώ για το χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Για τον κερσορα που λες μπορείς να χρησιμοποιήσεις το optical trackball του κινητού σου. Και εγώ δυσκολευόμουν στη διόρθωση κειμένου που πληκτρολογουσα πριν το ανακαλύψω.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Nokia 3310 (RIP από τον πατέρα μου) > Nokia 3650 (εχάθη σε παραλία) > Nokia 6600 (εχάθη σε μπαρ) > Nokia N93 (εκλάπη σε λεοφωρείο) > Nokia N95 (εκλάπη από αυτοκίνητο) > Nokia 5800 (ακόμα ζωντανό) > HTC Decire (εδώθη) > Motorola RAZR (RULES!)
Link to comment
Share on other sites

πως μπορουμε να βαλουμε ενα διαφορετικο ηχο κλησης και για μηνυματα χωρις να ειναι ενα απο τα συγκεκριμενα που εχει το κινητο?

το ψαχνω 2 μερες και δεν μπορω να το βρω....υπαρχει επισης καμια εφαρμογη να κατεβαζουμε τραγουδια και βιντεο απο το νετ απευθειας στην μνημη?

 

ευχαριστω

 

 

Στην καρτα sd φτιαχνεις 3 φακελους

Larms

Ringtones

Notifications

 

Εκει μεσα βαζεις δικους σου ηχους σε mp3 αναλογα με το ειδος που θελεις.Για ειδοποιηση sms στο notifications.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Οι χάρτες στο καινούργιο μου Desire δε δουλεύουν παρά μόνο μέσω Internet. Όταν είναι συνδεδεμένο με wifi μου δείχνει την τοποθεσία μου κανονικά και το χάρτη. Όταν όμως κλείνω το Internet και ανοίγω μόνο το GPS βρίσκει την τοποθεσία μου αλλά χάρτη δε δείχνει καθόλου. Δείχνει μόνο το μπλε βελάκι ότι με βρήκε αλλά γύρω γύρω το γνωστό πλέγμα χωρίς κανένα χάρτη. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; Ένας από τους βασικούς λόγους που το πήρα ήταν το GPS χωρίς Internet και τώρα έχω ψιλοξενερώσει :( . Μήπως φταίει καμιά ρύθμιση; Τι να κάνω;

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Φίλε, τα google maps δουλεύουν με ιντερνετ, χωρίς σύνδεση δεν κατεβάζει χάρτη, αντε να του έχει μείνει κάτι στην μνήμη
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, τα google maps δουλεύουν με ιντερνετ, χωρίς σύνδεση δεν κατεβάζει χάρτη, αντε να του έχει μείνει κάτι στην μνήμη

Καλύτερα να μου έμπηγες ένα μαχαίρι στην καρδιά ! :cry:

Εγώ νόμιζα ότι οι χάρτες ήταν φορτωμένοι στο τηλέφωνο όπως στα GPS πχ που είναι φορτωμένοι στην sd card... Πόπο την πάτησα. Δε γίνεται δηλαδή να έχω GPS χωρίς σύνδεση στο Ίντερνετ; Έστω αν του φορτώσω κάποιο άλλο πρόγραμμα...

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που θα ήθελα να αναφέρω, είναι οτι το κινητό, έχει τρομερά memory leaks, μέτα απο λίγη χρήση μένεις με τη μισή ram
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μου έμπηγες ένα μαχαίρι στην καρδιά ! :cry:

Εγώ νόμιζα ότι οι χάρτες ήταν φορτωμένοι στο τηλέφωνο όπως στα GPS πχ που είναι φορτωμένοι στην sd card... Πόπο την πάτησα. Δε γίνεται δηλαδή να έχω GPS χωρίς σύνδεση στο Ίντερνετ; Έστω αν του φορτώσω κάποιο άλλο πρόγραμμα...

 

Με άλλο πρόγραμμα γίνεται αλλά ας σου πει κάποιος που έχει το άλλο πρόγραμμα, γιατί δεν το έχω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μου έμπηγες ένα μαχαίρι στην καρδιά ! :cry:

Εγώ νόμιζα ότι οι χάρτες ήταν φορτωμένοι στο τηλέφωνο όπως στα GPS πχ που είναι φορτωμένοι στην sd card... Πόπο την πάτησα. Δε γίνεται δηλαδή να έχω GPS χωρίς σύνδεση στο Ίντερνετ; Έστω αν του φορτώσω κάποιο άλλο πρόγραμμα...

 

 

Φυσικα και γινεται με αλλο προγραμμα πλοηγησης.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Οι χάρτες στο καινούργιο μου Desire δε δουλεύουν παρά μόνο μέσω Internet. Όταν είναι συνδεδεμένο με wifi μου δείχνει την τοποθεσία μου κανονικά και το χάρτη. Όταν όμως κλείνω το Internet και ανοίγω μόνο το GPS βρίσκει την τοποθεσία μου αλλά χάρτη δε δείχνει καθόλου. Δείχνει μόνο το μπλε βελάκι ότι με βρήκε αλλά γύρω γύρω το γνωστό πλέγμα χωρίς κανένα χάρτη. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; Ένας από τους βασικούς λόγους που το πήρα ήταν το GPS χωρίς Internet και τώρα έχω ψιλοξενερώσει :( . Μήπως φταίει καμιά ρύθμιση; Τι να κάνω;

 

Ναι το GPS του, δεν χρειάζεται ephimeris data απο Internet. Αλλα αλλο το GPS και άλλο το navigation πρόγραμμα. Καμία σχέση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας. Για να σας δώσω να καταλάβετε αυτό που θέλω είναι (λόγω δουλειάς) να μπορώ να βλέπω ανά πάσα στιγμή το στίγμα μου και τη γύρω περιοχή δηλαδή ουσιαστικά να με βρίσκει το GPS και να φαίνεται στο χάρτη η γύρω περιοχή. Δε με απασχολεί να βρω οδηγίες για το πώς θα πάω σε άλλο μέρος κλπ δηλαδή navigation. Μπορεί αυτό να γίνει με τους χάρτες του τηλεφώνου ή θα πρέπει να φορτώσω άλλο πρόγραμμα (πάντα εννοείται χωρίς χρήση Ιnternet). Ευχαριστώ πολύ!

Device: HTC Bravo PVT1 amoled S-Off

ROM: SUPERNOVA Xtreme Official GB SENSE

Radio: 5.17.05.23

HBOOT: 6.93.1002

Recovery: CWM v4.0.1.4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, λιγο βοηθεια γιατι το κινητο το εκανα σαν τα μουτρα μου ! :happy:

 

 

Χθες εκανα root το τηλεφωνο και σημερα ηθελα να βαλω μια custom ROM .

 

Η ROM πηγαινε μια χαρα αλλα ηθελα να την βγαλω γιατι ειχε καποια μικρα προβληματακια .

 

Οποτε να τι εκανα ...

Αυτη ειναι η διαδικασια που εκανα για να βαλω την custom ROM

 

1)Εσβησα οτι ειχε η MiniSD μεσα .

 

2)Εβαλα το Koush Fakeflash (Αυτο χρειαζοταν για να μπει η custom ROM)

 

Η ROM η οποια εβαλα ειναι αυτη: DJDroid v1.0-R1 BETA

Και το Radio:32.41.00.32U_5.08.00.04

 

Οπως ανεφερα η ROM δεν μαρεσε οποτε ειπα να την βγαλω..και εδω τα εκανα ολα χαλια .

 

Απο οτι θυμαμαι εσβησα παλι οτι ειχε η Καρτα SD μεσα και πηγα στο Recovery Mode και εκανα αυτο Wipe-> Wipe data /factory reset

επισης πατησα και το ακριβως απο κατω που ελεγε κατι για Cache .

 

Εδω προσπαθησα να ανοιξω το κινητο αλλα τιποτα εδειχνε τη εικονα του Dj Droid's .

 

Οποτε ξαναπερασα το Koush Fakeflash (Επειδη εσβησα οτι ειχε η καρτα μεσα) και εβαλα αυτο :

http://www.multiupload.com/X1RIA0KVDK (MD5: 44f2614452ddf777cab9115e2174a91a)

Το οποιο βρηκα εδω : http://magic-tips.blogspot.com/2010/05/rom-cyanogens-v506-test-r1-htc-desire.html

(Βρισκεται προς το τελος την σελιδας)

Αυτη ειναι η ROM. (Ετσι τουλαχιστον ελεγε εκει)

Αυτη την ROM (Του Desire) Την περασα με το Koush Fakeflash

Και πλεον στο Start UP δεν δειχνει την Εικονα του Dj Droid αλλα του HTC (Την ασπρη με τα τρια γραμματα) Αλλα παλι κολαει εκει..

 

Νομιζω χρειαζεται τα παντα ολα απο την αρχη τι κανω παιδια ?

Πιστευω να μην θελει να το στειλω πουθενα διοτι μου φενεται οτι δεν ειναι τιποτα σωστα περασμενο , και ισως να μην ισχυσει και η εγγυηση .

 

Καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μου έμπηγες ένα μαχαίρι στην καρδιά ! :cry:

Εγώ νόμιζα ότι οι χάρτες ήταν φορτωμένοι στο τηλέφωνο όπως στα GPS πχ που είναι φορτωμένοι στην sd card... Πόπο την πάτησα. Δε γίνεται δηλαδή να έχω GPS χωρίς σύνδεση στο Ίντερνετ; Έστω αν του φορτώσω κάποιο άλλο πρόγραμμα...

Φυσικά και γίνεται. Μην ανησυχείς! Υπάρχουν πολλά προγράμματα για πλοήγηση στο android χωρίς την ανάγκη χρήσης ίντερνετ για το "κατέβασμα" των χαρτών. Μπορείς να δείς περισσότερα εδώ

 

Επίσης κάτι που θα ήθελα να αναφέρω, είναι οτι το κινητό, έχει τρομερά memory leaks, μέτα απο λίγη χρήση μένεις με τη μισή ram

Νομίζω ότι δεν είναι memory leaks αλλά ο τρόπος που δουλεύει το λειτουργικό. Βέβαια δεν το έχω το κινητό, αλλά απ'όσο έχω διαβάσει, ξέρω ότι οι εφαρμογές που ανοίγεις μένουν ανοιχτές. Δε νομίζω να βλέπεις καθυστέρηση στο κινητό, οπότε μην ανησυχείς για τη διαθέσιμη μνήμη... ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εστω και αν κλείσεις τις εφαρμογές δεν παίρνεις ποτέ πισω την αρχική μνήμη, όλο πέφτει και πέφτει μέχρι που πας σε ρεσέτ.
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω χρειαζεται τα παντα ολα απο την αρχη τι κανω παιδια ?

Πιστευω να μην θελει να το στειλω πουθενα διοτι μου φενεται οτι δεν ειναι τιποτα σωστα περασμενο , και ισως να μην ισχυσει και η εγγυηση .

 

Καμια ιδεα ?

 

Θάνο η σωστή απάντηση θα ήταν να ξαναδιαβάσεις αυτό που σου έγραψε η eltsele λίγο πιο πίσω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3248282#post3248282

Οπότε η πρόταση μου είναι να διαβάσεις εδώ http://theunlockr.com/2010/06/07/how-to-unroot-the-htc-desire/ και να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή του κατάσταση και αφού καταλάβεις τι πραγματικά είναι το root και τι μπορεί να σου προσφέρει μια custom rom ξαναπερνάς μια της αρεσκείας σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Η πρόταση μου είναι να διαβάσεις εδώ http://theunlockr.com/2010/06/07/how-to-unroot-the-htc-desire/ και να το επαναφέρεις στην εργοστασιακή του κατάσταση και αφού καταλάβεις τι πραγματικά είναι το root και τι μπορεί να σου προσφέρει μια custom rom ξαναπερνάς μια της αρεσκείας σου

 

Συγνωμη αλλα δεν μπορω να το κανω αυτο , διοτι το κινητο δεν ανοιγει,κολαει στην ασπρη Οθονη με τα τρια γραμματα (HTC)

Link to comment
Share on other sites

@Thanos47: Βγάλε την κάρτα μνήμης και δοκίμασε να δεις αν ανοίξει αν δεν ανοίξει κατέβασε κάποια γνήσια rom και πέρνα την (αλλά θα χάσεις το root).

 

@hellinas: Το έχουμε πει ένα εκατομμύριο φορές ότι το android ούτε Windows είναι ούτε Symbian. Αν νομίζεις ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο με τη μνήμη του τότε πούλα και πάρε κάτι άλλο γιατί μάλλον είναι μούφα το κινητάκι και δεν αξίζει τα λεφτά του.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

με το root απλα ξεκλειδωνεις την συσκευη δεν ειναι αναγκη να βαλεις αλλη ρομ,σαν το hspl για wm φαντασου.

Δηλαδή το root, εν τέλει, αλλάζει απλώς το bootloader και πειράζει κάποια βασικά αρχεία του linux από κάτω; Για να καταλάβω! Γιατί αν γίνεται να έχεις την εργοστασιακή rom με root access ψήνομαι να το κάνω... Απλώς, διαβάζω τα βήματα που λέει σε εκείνο το thread του XDA για 1-click rooting και λέει "κάνε αυτό, εκείνο, το άλλο για να βρεθείς στο recovery menu" και μετά σου λέει να βάλεις κάποια custom rom, οπότε υπέθεσα ότι αυτό δεν έχει ολοκληρώσει κάτι ιδιαίτερο, επί της ουσίας...

 

Καλύτερα να μου έμπηγες ένα μαχαίρι στην καρδιά ! :cry:

Εγώ νόμιζα ότι οι χάρτες ήταν φορτωμένοι στο τηλέφωνο όπως στα GPS πχ που είναι φορτωμένοι στην sd card... Πόπο την πάτησα. Δε γίνεται δηλαδή να έχω GPS χωρίς σύνδεση στο Ίντερνετ; Έστω αν του φορτώσω κάποιο άλλο πρόγραμμα...

Φίλε μου πρέπει να καταλάβεις ότι πλέον έχεις να κάνεις με ένα κινητό που έχει ένα πλήρες λειτουριγκό σύστημα, επομένως αποφασίζεις εσύ ποιές εφαρμογές θα έχεις... Απλώς από μόνο του έχει κάποιες βασικές εφαρμογές για να κάνεις τη δουλειά σου! Αλλά δεν έδωσες τόσα λεφτά για να έχεις ένα κινητό που θα το αφήσεις με τις λίγες στοιχειώδεις εφαρμογές που έχει μέσα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη οταν την παραλαβεις και την δοκιμασεις ριξε ενα ποστ, γιατι ενδιαφέρομαι :)

 

Αυτό εννοείται:)

 

Τι class είναι; Εαν έχεις λεπτομέρειες για την απόδοση ενημερώσε μας εαν θες.

 

ευχαριστώ

 

Ότι βλέπεις βλέπω....

Δεν αναφέρει τίποτα περισσότερο.:cry:

 

Πάντως η 4άρα που έχει μέσα το δικό μου Desire είναι της SanDisk και class 2 SDHC.

Λογικά η microSD που περιμένω class 2 θα είναι επίσης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS! Οι χάρτες στο καινούργιο μου Desire δε δουλεύουν παρά μόνο μέσω Internet. Όταν είναι συνδεδεμένο με wifi μου δείχνει την τοποθεσία μου κανονικά και το χάρτη. Όταν όμως κλείνω το Internet και ανοίγω μόνο το GPS βρίσκει την τοποθεσία μου αλλά χάρτη δε δείχνει καθόλου. Δείχνει μόνο το μπλε βελάκι ότι με βρήκε αλλά γύρω γύρω το γνωστό πλέγμα χωρίς κανένα χάρτη. Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό; Ένας από τους βασικούς λόγους που το πήρα ήταν το GPS χωρίς Internet και τώρα έχω ψιλοξενερώσει :( . Μήπως φταίει καμιά ρύθμιση; Τι να κάνω;

 

Και εγώ χθες που ήμουν σε μπαράκι :lol: με θέα τον ουρανό είπα να δοκιμάσω τους Χάρτες(google maps)....

Τα ίδια ακριβώς συμπεράσματα με εσένα απεκόμισα ενώ ότι έδειχνε ήταν στην περιοχή του σπιτιού μου που είχε μείνει στην μνήμη.

Δοκίμασα πατώντας το πλήκτρο MENU, την επιλογή συμμετοχή/σύνδεση στο Latitude(αυτό τι είναι παίδες?). Αλλά μάλλον δίχως wifi δεν μπορεί να συνδεθεί.

Έτσι έκανε προσπάθεια συνεχούς σύνδεσης στο latitude και μετά εγώ πατούσα το πίσω αλλά δεν έκανε τίποτα....Μόνο το home button λειτουργούσε και έτσι έκανα ένα OFF/ON γιατί αυτό έτρεχε....Το 1ο κρας του Desire μου :lol:

 

 

Παίδες υπάρχει κάποιο free πρόγραμμα πλοήγησης?

Διάβασα αυτό

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22356

αλλά στο Android Market δεν βρήκα το Nav Launcher....

Αν μπορούσε κάποιος να βοηθήσει θα ήταν χρήσιμο, γιατί το GPS το χρειάζομαι στη δουλειά μου

Link to comment
Share on other sites

ΩΠΑ! ο libero με βαζει σε σκεψεις...τι ακριβως σημαινει "με το root απλα ξεκλειδωνεις την συσκευη δεν ειναι αναγκη να βαλεις αλλη ρομ..."

τι κερδιζω με το να ξεκλειδωσω ΑΠΛΩΣ την συσκευη?

εμενα ας πουμε με ενδιαφερει να μπορω να μεταφερω και να εγκαθιστω εφαρμογες στην καρτα μνημης κ το δευτερο να μπορω να αγοραζω paid εφαρμογες.αν απλως ξεκλειδωσω το κινητο μπορω να τα εχω αυτα τα δυο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΩ αλλη ρομ???

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις root και περνάς το app2sd και το market enabler λοιπόν.Αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι δεν χάνεις την εγγύηση της συσκευής σου

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Επίσης κάτι που θα ήθελα να αναφέρω, είναι οτι το κινητό, έχει τρομερά memory leaks, μέτα απο λίγη χρήση μένεις με τη μισή ram

To κινητό εχει τρομερη διαχειρηση μνημης, εκτος αν πας να την κανεις εσυ μεσω task manager. Βεβαια αν το εχεις φορτώσει 5000 εφαρμογες, ε θα κολλαει ;)

Καλησπερα παιδια, λιγο βοηθεια γιατι το κινητο το εκανα σαν τα μουτρα μου ! :happy:

 

 

Χθες εκανα root το τηλεφωνο και σημερα ηθελα να βαλω μια custom ROM .

 

Η ROM πηγαινε μια χαρα αλλα ηθελα να την βγαλω γιατι ειχε καποια μικρα προβληματακια .

 

Οποτε να τι εκανα ...

Αυτη ειναι η διαδικασια που εκανα για να βαλω την custom ROM

 

1)Εσβησα οτι ειχε η MiniSD μεσα .

 

2)Εβαλα το Koush Fakeflash (Αυτο χρειαζοταν για να μπει η custom ROM)

 

Η ROM η οποια εβαλα ειναι αυτη: DJDroid v1.0-R1 BETA

Και το Radio:32.41.00.32U_5.08.00.04

 

Οπως ανεφερα η ROM δεν μαρεσε οποτε ειπα να την βγαλω..και εδω τα εκανα ολα χαλια .

 

Απο οτι θυμαμαι εσβησα παλι οτι ειχε η Καρτα SD μεσα και πηγα στο Recovery Mode και εκανα αυτο Wipe-> Wipe data /factory reset

επισης πατησα και το ακριβως απο κατω που ελεγε κατι για Cache .

 

Εδω προσπαθησα να ανοιξω το κινητο αλλα τιποτα εδειχνε τη εικονα του Dj Droid's .

 

Οποτε ξαναπερασα το Koush Fakeflash (Επειδη εσβησα οτι ειχε η καρτα μεσα) και εβαλα αυτο :

http://www.multiupload.com/X1RIA0KVDK (MD5: 44f2614452ddf777cab9115e2174a91a)

Το οποιο βρηκα εδω : http://magic-tips.blogspot.com/2010/05/rom-cyanogens-v506-test-r1-htc-desire.html

(Βρισκεται προς το τελος την σελιδας)

Αυτη ειναι η ROM. (Ετσι τουλαχιστον ελεγε εκει)

Αυτη την ROM (Του Desire) Την περασα με το Koush Fakeflash

Και πλεον στο Start UP δεν δειχνει την Εικονα του Dj Droid αλλα του HTC (Την ασπρη με τα τρια γραμματα) Αλλα παλι κολαει εκει..

 

Νομιζω χρειαζεται τα παντα ολα απο την αρχη τι κανω παιδια ?

Πιστευω να μην θελει να το στειλω πουθενα διοτι μου φενεται οτι δεν ειναι τιποτα σωστα περασμενο , και ισως να μην ισχυσει και η εγγυηση .

 

Καμια ιδεα ?

Κατέβασε αυτο, συνδεσε με usb το τηλέφωνο και τρέξε το exe. Θα γυρισεις στην αρχικη κατασταση, χωρις root.

 

Εστω και αν κλείσεις τις εφαρμογές δεν παίρνεις ποτέ πισω την αρχική μνήμη, όλο πέφτει και πέφτει μέχρι που πας σε ρεσέτ.

 

Το εχω 1 εβδομαδα. Στις 3 μερες που το ειχα stock δεν εκανα κανενα reset και το κινητο πηγαινε μια χαρα. Υπερβαλεις

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα δεν μπορω να το κανω αυτο , διοτι το κινητο δεν ανοιγει,κολαει στην ασπρη Οθονη με τα τρια γραμματα (HTC)

 

 

Ξεκινα το σε fastboot και βαλε usb. Θα σου δειξει οτι ειναι σε mode Fastboot plug usb και εκει τρέχεις το exe

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...