Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στην νεα leedroid εχει την τελευταια εκδοση του youtube player, η οποια δεν δουλευει μεχρι στιγμης...

μπορω με καποιο τροπο να εγκαταστησω την παλαιοτερη εκδοση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μαλλον δεν με καταλαβες... Θελω τα μηνυματα και το ξυπνητηρι να χτυπαει με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ηχο mp3 δικο μου. Δεν ρωτησα που ειναι οι ηχοι...

αυτο λεει, σε αυτο το φακελο θα βαλεις τα mp3 σου και θα τα βλεπει μετα το κινητο κανονικα.

στην νεα leedroid εχει την τελευταια εκδοση του youtube player, η οποια δεν δουλευει μεχρι στιγμης...

μπορω με καποιο τροπο να εγκαταστησω την παλαιοτερη εκδοση?

εμενα δουλευει με τη defrost που εχω.

το launcher pro λεει για τα HTC η ειναι καλυτερο το Sense?

λεει και παραλεει, δοκιμασε το να δεις ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τα φώτα σας!

Έχω δοκιμάσει και το σοφτ και το χαρντ ρησέτ, με ελληνική σιμ, αλλά δε λέει να αλλάξει το μενού σε ελληνικά. Έχω βάλει και το more locale 2 αλλά τίποτα..

Στην έναρξη μετά το χαρντ ρησέτ μου δίνει τρεις γλώσσες, αγγλικά, γερμανικά και ολλανδικά. Τα αγγλικά είναι ήδη επιλεγμένα και κάτω δεξιά δεν μου βγάζει skip, αλλά το next.

Παρ όλα αυτά με το handcent γράφω ελληνικά χεσεμές με 160 χαρακτήρες. Όλα ΟΚ.

Με το μενού όμως τζίφος.. Τι λέτε να φταίει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

στην νεα leedroid εχει την τελευταια εκδοση του youtube player, η οποια δεν δουλευει μεχρι στιγμης...

μπορω με καποιο τροπο να εγκαταστησω την παλαιοτερη εκδοση?

 

Μια χαρά δουλευει.

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην αναζητηση επαφων μπορουμε να μεγαλωσουμε την γραμματοσειρα ωστε να μην θελουμε μεγενθητικο φακο οι ...καπως μεγαλυτεροι ?:(:(

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την λειτουργία δικτύου μόνο στο GSM, όπως αρκετοί υποδείξατε, και η μπαταρία βγάζει 3πλάσιο χρόνο!!!

Τι χάνω χωρίς το WCDMA?

 

Και κάτι άλλο: όταν σβήνω και ξανανοίγω τη συσκευή, με πάει στην 2η από αρισερά σελίδα και όχι στην κεντρική.

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την λειτουργία δικτύου μόνο στο GSM, όπως αρκετοί υποδείξατε, και η μπαταρία βγάζει 3πλάσιο χρόνο!!!

Τι χάνω χωρίς το WCDMA?

 

Και κάτι άλλο: όταν σβήνω και ξανανοίγω τη συσκευή, με πάει στην 2η από αρισερά σελίδα και όχι στην κεντρική.

Καμιά ιδέα;

 

Θα μπαινεις internet με gprs μονο , και οχι 3g.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την λειτουργία δικτύου μόνο στο GSM, όπως αρκετοί υποδείξατε, και η μπαταρία βγάζει 3πλάσιο χρόνο!!!

Τι χάνω χωρίς το WCDMA?

 

ουσιαστικα χανεις μονο σε ταχυτητα ληψης δεδομενων αν χρησιμοποιεις το δικτυο κινητης σου για πλοηγηση στο ιντερνετ...

αν το χρησιμοποιεις μπορεις καθε φορα να αλλαζεις πολυ ευκολα χειροκινητα την επιλογη..

 

Και κάτι άλλο: όταν σβήνω και ξανανοίγω τη συσκευή, με πάει στην 2η από αρισερά σελίδα και όχι στην κεντρική.

Καμιά ιδέα;

 

εχεις μηπως εγκαταστησει launcherpro ή εισαι με το stock sense?

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειχε την πρωτη του,ελπιζω και τελευταια, πτωση το κινητο μου και δυνατη :cry:

Ευτυχως δεν επαθε τιποτα το μαναρι μου, σκυλι ειναι! :cry:

Link to comment
Share on other sites

οντως δουλευει αλλα μου πεταει κατι για σφαλμα δικτυου 400...

 

Κανε sign in με το account σου και δεν θα το κάνει.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Θα μπαινεις internet με gprs μονο , και οχι 3g.

 

Όταν χρειαστείς το ιντερνετ, το γυρνας σε wcdma. Μόλις τελείωσεις ξανά σε gsm. Υπάρχουν widgets που σε πάνε απευθείας στην επιλογή δικτύου.

 

Σόρρυ για το πολλαπλό ποστ. Με το tapatalk γίνεται πολλαπλή παράθεση;;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Edited by Nikos_s3
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Όταν χρειαστείς το ιντερνετ, το γυρνας σε wcdma. Μόλις τελείωσεις ξανά σε gsm. Υπάρχουν widgets που σε πάνε απευθείας στην επιλογή δικτύου.

 

Ευχαριστώ!

Κάποιο καλό και δοκιμασμένο; Στο market τα βρίσκω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στην αναζητηση επαφων μπορουμε να μεγαλωσουμε την γραμματοσειρα ωστε να μην θελουμε μεγενθητικο φακο οι ...καπως μεγαλυτεροι ?:(:(

αν εχεις S-OFF(νομιζω ετσι δουλευει μονο) υπαρχει εφαρμογη στο market που αλλαζει το μεγεθος και δουλευει μια χαρα, το εχω δοκιμασει. δε θυμαμαι πως τη λενε τωρα...font size changer, κατι τετοιο. αλλαζει σε ολο το κινητο ομως. ή μπορεις να αλλαξεις την τιμη στο αρχειο /system/build.prop στο lcd_density σε μεγαλυτερο απο 240, πχ 260 και θα μεγαλωσουν τα παντα στο κινητο.

 

εγω τα εχω μικρυνει :p

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις S-OFF(νομιζω ετσι δουλευει μονο) υπαρχει εφαρμογη στο market που αλλαζει το μεγεθος και δουλευει μια χαρα, το εχω δοκιμασει. δε θυμαμαι πως τη λενε τωρα...font size changer, κατι τετοιο. αλλαζει σε ολο το κινητο ομως. ή μπορεις να αλλαξεις την τιμη στο αρχειο /system/build.prop στο lcd_density σε μεγαλυτερο απο 240, πχ 260 και θα μεγαλωσουν τα παντα στο κινητο.

 

εγω τα εχω μικρυνει :p

 

Ευχαριστω .

S-OFF τι σημαινει ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σόρρυ που ρωτάω γιατί ίσως να το έχετε ξανααναφέρει αλλά δεν το βρήκα!για GPS απ'ότι κατάλαβα το navigon είναι το καλύτερο! αυτό που δεν έχω καταλάβει είναι από που θα το κατεβάσω;;από το market ή από τον υπολογιστή;;θέλω μόνο τους ελληνικούς χάρτες για να μην μου φάει τσάμπα χώρο!

Τι μου προτείνετε;;

Link to comment
Share on other sites

'Exω Cosmote και δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο ιντερνετ αν δεν μπω από wifi.

Στις ρυθμίσεις, στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας λέει "ανεπιτυχής σύνδεση λόγω εσφαλμένης ρύθμισης APN". Είμαι όμως σίγουρος ότι οι ρυθμίσεις είναι σωστές.

Με έχει παιδέψει πάρα πολύ.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στο μάρκετ που θα βοηθούσε;

Currently using:

Samsung Galaxy S23 Ultra, Galaxy Buds 2 Pro, Galaxy Watch

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

'Exω Cosmote και δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο ιντερνετ αν δεν μπω από wifi.

Στις ρυθμίσεις, στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας λέει "ανεπιτυχής σύνδεση λόγω εσφαλμένης ρύθμισης APN". Είμαι όμως σίγουρος ότι οι ρυθμίσεις είναι σωστές.

Με έχει παιδέψει πάρα πολύ.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στο μάρκετ που θα βοηθούσε;

 

και εγω το ιδιο μηνυμα ειχα οταν προσπαθουσα με βοντα να συνδεθω..

και αυτο γιατι ενω ημουν βεβαιος 100% οτι ειναι σωστες οι ρυθμισεις, τελικα ηταν λαθος...

ψαχτο λιγο ακομα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω .

S-OFF τι σημαινει ?

full root, πληρη δικαιωματα για να επεμβαινεις στα αρχεια του συστηματος και μεσα απο το κινητο. εχει θεμα στο xda..

Link to comment
Share on other sites

'Exω Cosmote και δεν μπορώ με τίποτα να συνδεθώ στο ιντερνετ αν δεν μπω από wifi.

Στις ρυθμίσεις, στο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας λέει "ανεπιτυχής σύνδεση λόγω εσφαλμένης ρύθμισης APN". Είμαι όμως σίγουρος ότι οι ρυθμίσεις είναι σωστές.

Με έχει παιδέψει πάρα πολύ.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα στο μάρκετ που θα βοηθούσε;

 

Εχεις προγραμμα με ιντερνετ?

Εαν ναι τοτε ειναι αυτοματες οι ρυθμησης και με ενα ρεσετ θα εγκατασταθουν και θα λειτουργει.

Εαν οχι θα πρεπει να επικοινωνησης με την εταιρια να σου δωση ακριβως της ρυθμησης

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου φτιαξε ενα νεο προφιλ ιντερνετ. στο ονομα βαλε cosmote

και ακριβως απο κάτω internet. τιποτα αλλο. εισαι ετοιμος. απλως μην ξεχασεις να το ορισεις ως προφιλ ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

full root, πληρη δικαιωματα για να επεμβαινεις στα αρχεια του συστηματος και μεσα απο το κινητο. εχει θεμα στο xda..

 

Ευχαριστω αλλα εχω ..παρθενα την συσκευη απο τετοια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.εβαλα τα ακουστικα για να τα χρησιμοποιησω ως κεραια για το ραδιοφωνο και δεν τα αναγνωριζε,δοκιμασα να κανω κληση το ιδιο,δοκιμασα με αλλα ακουστικα παλι τιποτα εχει κανεις αλλος αυτο το προβλημμα?

 

εκανα επανεκινηση τη συσκευη και ολα οκ

Edited by JOHNRED
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω αλλα εχω ..παρθενα την συσκευη απο τετοια.

νομιζω ηρθε η ωρα της :p

χανεις πολλα παντως. αξιζει. μονο τα fonts να σκεφτεις βρηκες ενα λογο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...