Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου γλυκαθηκα με την 1η custom rom (leedroid), αρχισα να ψαχνομαι περαιτερω..

την rom του HD τη χρησιμοποιει κανεις? απ οτι ξερω μονο η καμερα δε δουλευει αυτη τη στιγμη..

βλεποντας καποια βιντεο με το desire να τρεχει τη rom του μεγαλου αδελφου μου φανηκε πως δεν ειχε πολυ καλη αποκριση η συσκευη..

παντως η HD εχει αρκετα νεα και καλα πραγματακια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω την rchdmix 0.10. Πριν τη βάλω, είχα αφαιρέσει 6-7 apks απο τη rom, μαζί με τον launcher του sense (rosie.apk, με λίγο ρίσκο γιατί συνδέεται και με άλλα πράγματα νομίζω αυτό το apk), και προσέθεσα το apk του launcherpro, ωστε απο την αρχή να μπει μόνο αυτός.

Το ίδιο είχα κάνει και στη leedroid, και τώρα η rchdmix τρέχει όπως και η Leedroid νομίζω. Δεν έχω παρατηρήσει καμία διαφορά. Μόνο η κάμερα λείπει.

Link to comment
Share on other sites

αφου γλυκαθηκα με την 1η custom rom (leedroid), αρχισα να ψαχνομαι περαιτερω..

την rom του HD τη χρησιμοποιει κανεις? απ οτι ξερω μονο η καμερα δε δουλευει αυτη τη στιγμη..

βλεποντας καποια βιντεο με το desire να τρεχει τη rom του μεγαλου αδελφου μου φανηκε πως δεν ειχε πολυ καλη αποκριση η συσκευη..

παντως η HD εχει αρκετα νεα και καλα πραγματακια..

 

Σκέφτομαι να την περάσω (δοκιμαστικά μόνο) από Τετάρτη που δεν θα πήζω τόσο. Αν δεν με προλάβει κάποιος, stand by για info ;)

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να την περάσω (δοκιμαστικά μόνο) από Τετάρτη που δεν θα πήζω τόσο. Αν δεν με προλάβει κάποιος, stand by για info ;)

την εχει ο kollatos σαν μονιμη νομιζω και δεν εχει προβληματα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το κάλυμα της κάμερας; Τελευταία μου βγαίνουν αρκετά θολές οι φωτός ενώ χωρίς καπάκι είναι σούπερ.

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγες μερες ειχα αναφερθει στο γεγονος οτι το καπακι δεν εφαρμοζε καλα και οτι υπηρχε ενα κουδουνισμα στο πισω μερος της συσκευης...

 

Την παρασκευη πηγα στην HTC τους ειπα το προβλημα μου και μετα απο ελεγχο που εγινε απο τον τεχνικο μου το αντικαταστησανε. Το κουδουνισμα εξακολουθει να υπαρχει αλλα σε πολυ μικροτερο βαθμο, εως καθολου κυριως οταν κρατας το power button, οπως ειχε συστησει ενας φιλος στο φορουμ, μιας και ο θορυβος προερχετε απο το κουμπι.

εγω που ειμαι στο ρεθυμνο που μπορω να απευθυνθω μπας και βρω τελικα ακρη με το καπακι...;;;:happy:

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

την εχει ο kollatos σαν μονιμη νομιζω και δεν εχει προβληματα.

χεχε έχει δίκιο ο Νίκος, εγώ δουλεύω με την HD rom από την πρώτη ώρα που βγήκε και μιας και την κάμερα την άνοιγα σπάνια δεν με πειράζει η έλλειψή της.

 

Σχετικά με τη rom τώρα, βασικά με τον kenrel που έχει βάλει ο "μάγειρας" είχα μερικά θεματάκια κατά καιρούς, οπότε πλέον δουλεύω μόνο με τον kernel του richard

και όλα πάνε σφαίρα στο κινητό. Τώρα ότι άλλο θέλετε να με ρωτήσετε πείτε το γιατί βαριέμαι να κάθομαι να γράφω review τώρα.

 

Υπόψιν όσοι αποφασίσετε να την βάλετε καλό θα είναι να έχετε 1gb ext3 partition μιας και τα 512mb είναι λίγα γι' αυτήν.

(Έφαγα τρελό ξενέρωμα την πρώτη φορά που πήγα να εγκαταστήσω ένα παιχνίδι και μου έβγαλε το γνωστό θέμα με το χώρο.)

Έχει κανείς πρόβλημα με το κάλυμα της κάμερας; Τελευταία μου βγαίνουν αρκετά θολές οι φωτός ενώ χωρίς καπάκι είναι σούπερ.

 

Αυτό συμβαίνει γιατί γεμίζει γρατσουνιές το κάλυμμα οπότε δεν τραβάει καθαρά (σαν να χάνει το focus) και έχει ξαναναφερθεί το καλοκαίρι.

Τώρα λύση γι' αυτό δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω, ίσως αλλαγή στο καπάκι αλλά το κόστος νομίζω είναι λίγο υπερβολικό (αν θυμάμαι καλά €33) για ένα καπάκι.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το κάλυμα της κάμερας; Τελευταία μου βγαίνουν αρκετά θολές οι φωτός ενώ χωρίς καπάκι είναι σούπερ.

 

Με αυτό θα φτιάξει.

 

http://www.displex.de/

 

Κάποιοι λένε ότι φτιάχνει με οδοντοκρεμα (αυτες για λευκανση εχουν μεσα μικρους κόκους που κάνουν λείανση) ή Brasso, με μπατονέτα. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις.

 

Μια άλλη λύση ειναι το:

 

http://www.edmundoptics.com/onlinecatalog/displayproduct.cfm?productID=1904&PageNum=1&StartRow=1

Edited by David
HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

υπενθυμίζω ότι για το μάρκετ έχουμε πλέον ξεχωριστό τόπικ...γι'αυτό το ανοίξαμε, για να μην γεμίζουμε τα τόπικς κάθε συσκευής με θέματα, που αφορούν αποκλειστικά αυτό!

thanks..

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα προβλημα και δεν ξερω αν ειναι θεμα app κτλ ή του κιν? Οποτε ζηταω συγνωμη και ρωταω εδω. Οταν το πηρα το κιν (rooted) μπορουσα και απο το ξυπνητηρι και απο τα μνματα και γενικα απο παντου να οριζω τον ηχο κλησης τους. Τωρα δεν μπορω και δεν ξερω γιατι? Πλεον μου βγαζει μονο τα του κιν και δεν μπορω πχ στο μηνυμα να βαλω ηχο που θελω εγω. Δεν ξερω αν εκανα κατι ακριβως αλλα δεν νομιζω κιολας. Απλα σε καποια φαση το κιν μου αλλαξε ΟΛΟΥΣ τους ηχους, επαιζε οτι ηθελε δηλαδη και δεν μπορουσα πια να βαλω δικους μου ηχους ξυπνητηρια και μνματα.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ έχω μια απορία πάνω στους ήχους!ενώ μπορώ να βάλω και στα μνμ ήχους δικούς μου και παντού ο ήχος των μηνυμάτων είναι πολύ σιγανός και άς το έχω στο δυνατό!πώς μπορώ να το διορθώσω να ακούγεται δυνατά;;
Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι στο ρεθυμνο που μπορω να απευθυνθω μπας και βρω τελικα ακρη με το καπακι...;;;:happy:

 

Δοκιμασε να τους παρεις ενα τηλεφωνο εδω +30 210 6068600. Αλλα νομιζω οτι μονο Αθηνα και Σαλονικη εχουνε υποκαταστημα. Ριξε ενα τηλ παντως δεν χανεις τπτ.

T.T. Is Watching U ! ! ! ;)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ έχω μια απορία πάνω στους ήχους!ενώ μπορώ να βάλω και στα μνμ ήχους δικούς μου και παντού ο ήχος των μηνυμάτων είναι πολύ σιγανός και άς το έχω στο δυνατό!πώς μπορώ να το διορθώσω να ακούγεται δυνατά;;

 

ξέχασα να πώ ότι χρησιμοποιώ το handsent sms...

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα ξανά και πιο πριν έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό επαφών με το HTC sync (V.3) και με το MS outlook 2010.

Το πρόβλημα είναι ότι μου εμφανίζει διπλές και τριπλές και παραπάνω κάποιες επαφές

Σήμερα διαπίστωσα που είναι το πρόβλημα. Διαπίστωσα μάλλον ότι εμφανίζει σαν επαφή τις κλήσης που κάνω (το ιστορικό). Αν πχ έχω καλέσει κάποιον που τον έχω αποθηκευμένο μέσα στο κινητό με το όνομα Ανδρέας και μετά κάνω συγχρονισμό τότε η επαφή Ανδρέας θα εμφανιστή 2 φορές, και πάει λέγοντας. Όσες φορές καλέσω κάποιον τόσες φορές θα εμφανιστή η επαφή του μέσα στο MS outlook ενώ στο κινητό εμφανίζετε 1 φορά (γιατί οι υπόλοιπες εμφανίζονται ως κλήσεις στην ίδια επαφή).

Πως λύνεται αυτό το πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει περιπτωση να λειτουργησει το προγραμμα πλοηγησης της google που εχει το κινητο offline????

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
υπαρχει περιπτωση να λειτουργησει το προγραμμα πλοηγησης της google που εχει το κινητο offline????

 

Όχι.......

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει περιπτωση να λειτουργησει το προγραμμα πλοηγησης της google που εχει το κινητο offline????

 

Κοίτα την εφαρμογή Maps (-)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα την εφαρμογή Maps (-)

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

που υπαρχει αυτη?

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα θα ηθελα να ρωτήσω γιατι δεν μπορώ να κανω part την καρτα???

Προσπαθησα 2 φορεσ κε τιποτα Θελω να flasharo την LEEDROID 2.2e κε δεν μπορω να κανω part ????Καμια γνωμη!!!!??? THANKS TAKIS

Link to comment
Share on other sites

Καλυσπερα θα ηθελα να ρωτήσω γιατι δεν μπορώ να κανω part την καρτα???

Προσπαθησα 2 φορεσ κε τιποτα Θελω να flasharo την LEEDROID 2.2e κε δεν μπορω να κανω part ????Καμια γνωμη!!!!??? THANKS TAKIS

 

Ποια βήματα κάνεις; Που κολλάει;

HTC Desire Root User
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πως θα μπορουσα να βαλω τα μηνυματα και το ξυπνητηρι να χτυπαει με ηχο mp3 δικο μου και οχι του κιν τα αχρηστα? Ευχαριστω πολυ.

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ποια βήματα κάνεις; Που κολλάει;

 

Κανω κανονικα partition 512 + 0 flasharo την rom κε ανακαλιπτο οτι δεν εχει γινει part????2 φορεσ εγινε αυτο

 

Καλησπερα, πως θα μπορουσα να βαλω τα μηνυματα και το ξυπνητηρι να χτυπαει με ηχο mp3 δικο μου και οχι του κιν τα αχρηστα? Ευχαριστω πολυ.

 

Στην καρτασου καπου υπαρχει φακελοσ media Μπεσ μεσα εκει κε θα δεισ που θα ριξεισ τουσ υχουσ

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Στην καρτασου καπου υπαρχει φακελοσ media Μπεσ μεσα εκει κε θα δεισ που θα ριξεισ τουσ υχουσ

 

Μαλλον δεν με καταλαβες... Θελω τα μηνυματα και το ξυπνητηρι να χτυπαει με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ηχο mp3 δικο μου. Δεν ρωτησα που ειναι οι ηχοι...

Είμαι Ninja ... ΤΕΛΟΣ!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...