Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τα χρειάζεσαι απαραίτητα αυτά, τότε ναι, κάνε το. Αν είναι μόνο αυτά όμως, σκέψου το. Ψάξε το αρκετά πριν.

 

Δυνατοτητα για unroot υπαρχει;

To αρχειακι του urevoked το τρεχω απ'το κινητο;Χρειαζεται να το τρεξω απο καπου συγκεκριμενα;Δεν εχει οδηγιες,sorry,γι'αυτο ρωταω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυνατοτητα για unroot υπαρχει;

To αρχειακι του urevoked το τρεχω απ'το κινητο;Χρειαζεται να το τρεξω απο καπου συγκεκριμενα;Δεν εχει οδηγιες,sorry,γι'αυτο ρωταω.

 

Για εγκατάσταση, δες εδώ (δεν χρειάζεται πλέον να μπεις στο irc, είναι διαθέσιμο). Για unroot, link (δεν το έχω κάνει, δεν έχει χρειαστεί).

Link to comment
Share on other sites

Για εγκατάσταση, δες εδώ (δεν χρειάζεται πλέον να μπεις στο irc, είναι διαθέσιμο). Για unroot, link (δεν το έχω κάνει, δεν έχει χρειαστεί).

 

Δυσκολο φαινεται.Το λινκ που μου δινεις ο αλλος δινει αλλο λινκ ,χαμος..:wacko:

 

Βασικα διαβασα τις οδηγιες αλλα δεν καταλαβαινω που χρησιμοποιω το αρχει που κατεβασα απο unrevoked.To.exe.

Edited by partakias80
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω και εγώ με την σειρά μου ότι από voda Μεσολογγίου μου είπαν ότι το περιμένουν τέλη Οκτώβρη ... :rolleyes:

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί φίλοι γεια !!

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή όπου όταν κουδουνίζει το κινητό να λέει και το όνομα με αγγλική διάλεκτο αυτού που σε καλεί ? ( εννοείτε να έχεις το όνομα του στο ευρετήριο ) Κάτι τέτοιο που έχουν τα ΝΟΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο φαινεται.Το λινκ που μου δινεις ο αλλος δινει αλλο λινκ ,χαμος..:wacko:

 

Βασικα διαβασα τις οδηγιες αλλα δεν καταλαβαινω που χρησιμοποιω το αρχει που κατεβασα απο unrevoked.To.exe.

 

Ρε φιλαράκι έλεος, ακόμα δεν το πήρες το κινητό και αποφάσισες ότι πρέπει να το rootάρεις?

Απ' ότι καταλαβαίνω δεν είσαι και πολύ σχετικός με υπολογιστές και smartphones και αντί να δουλέψεις

λίγο το κινητάκι να δεις τι μπορεί να σου παρέχει έτσι όπως είναι από τη μάνα του ψάχνεσαι με root.

Αν κάνεις καμιά πατάτα όμως ποιος θα σε ξελασπώσει? Ή θα έρχεσαι "κλαίγοντας" εδώ να μας παρακαλάς να σου σώσουμε το κινητό?

 

Άστο όπως είναι συνήθισέ το, μάθε τι πήρες και τι μπορεί να κάνει αυτό και αφού καταναλώσεις μερικές

δεκάδες ώρες διαβάσματος εδώ και στο net γύρω από το android και τη φιλοσοφία του τότε μιλάμε για root.

 

Μην τα πάρεις στραβά αυτά που σου λέω, είναι δυστυχώς η "πικρή" αλήθεια.

 

Αγαπητοί φίλοι γεια !!

Ξέρει κανείς καμιά εφαρμογή όπου όταν κουδουνίζει το κινητό να λέει και το όνομα με αγγλική διάλεκτο αυτού που σε καλεί ? ( εννοείτε να έχεις το όνομα του στο ευρετήριο ) Κάτι τέτοιο που έχουν τα ΝΟΚΙΑ

 

Χεχεχε όχι απλά υπάρχει εφαρμογή αλλά μιλάει και ελληνικά.

 

και το όνομα αυτής SayMyName Dessert.

Edited by Nikos_s3

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε όχι απλά υπάρχει εφαρμογή αλλά μιλάει και ελληνικά.

 

και το όνομα αυτής SayMyName Dessert.

 

Σε ευχαριστώ κολλάτος !!!Πιστευω οτι υπάρχει στο Μαρκετ !!! Αλλιώς θα το Γκουγκλίσω !

Link to comment
Share on other sites

στο swype υπαρχει καποιο κουμπι που να κατεβαζει το πληκτρολογιο οπως στο htc ime εκτος απο με το πληκτρο back ...;:)

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

πως μπωρο να ενεργοποιησω το led στην εγγραφη video?

καταρχην αν κρινω απο το avatar σου εχεις desire...;εγω εχω froyo και το φλας στο βιντεο δουλευει κανονικα οπως και στην φωτογραφια πατωντας το αντιστοιχο κουμπακι...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

καταρχην αν κρινω απο το avatar σου εχεις desire...;εγω εχω froyo και το φλας στο βιντεο δουλευει κανονικα οπως και στην φωτογραφια πατωντας το αντιστοιχο κουμπακι...

 

ναι σημερα μου ηρθε το desire απο ενα μαγαζακι απο το skroytz,στο avatar μου εχω την αλλη μου συσκευη,μονο με froyo εχει εγγραφη με led?

Link to comment
Share on other sites

ναι σημερα μου ηρθε το desire απο ενα μαγαζακι απο το skroytz,στο avatar μου εχω την αλλη μου συσκευη,μονο με froyo εχει εγγραφη με led?

αντε καλοριζικο...:):)

μπες στις ρυθμισεις-σχετικα με το τηλ-ενημερωσεις λογισμικου-ελεγχος τωρα και βαλε την 2.2 εκδοση(froyo)...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω...αυριο θα κανω αναβαθμιση στην δουλεια;) γιατι στο σπιτι καηκε το router.
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε ...ειναι πολυ ωραιο τηλεφωνο.

 

Εχει τυχει σε κανεναν να κολαει ο browser;Οποιον browser κ αν εβαλα σε 2-3 πολυ βαρια sites φορτωνει στην αρχη και μετα κολαει στο ιδιο σημειο.Δεν ξερω τι μπορει να φταιει.Το κανω kill με μανατζερ για να το κλεισω.Δεν αντεχει το τηλεφωνο ισως;

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε ...ειναι πολυ ωραιο τηλεφωνο.

 

Εχει τυχει σε κανεναν να κολαει ο browser;Οποιον browser κ αν εβαλα σε 2-3 πολυ βαρια sites φορτωνει στην αρχη και μετα κολαει στο ιδιο σημειο.Δεν ξερω τι μπορει να φταιει.Το κανω kill με μανατζερ για να το κλεισω.Δεν αντεχει το τηλεφωνο ισως;

δεν εχω παρατηρησει κατι αναλογο...καμια φορα σε μενα αργει να φορτωσει μια σελιδα αλλα δεν κολλαει....για κανε εκκαθαριση δεδομενων και ξαναδοκιμασε...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς που αναρωτιούνται πάντως για το root, έχω να πώ οτι και γω στην αρχή προβληματίστικα αν θα το κάνω ή όχι.

Τελικά λόγω της διαδικασίας η οποία μου φάνηκε αρκετά πολύπλοκη το απέφυγα.

Συνεχίζω να έχω την συσκευή όπως την πήρα απο την μάνα της. Δεν νομίζω οτι μου λείπει κάτι στην χρήση της και στις δυνατότητές της.

Είμαι κάτι παραπάνω απο μέσος χρήστης και έχω και απαιτήσεις. Αλλά δεν νομίζω οτι κάτι μου λείπει όπως είναι τώρα.

Ίσως να προχωρήσω σε root αν δω οτι υπάρχει πρόβλημα χώρου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως δείχνουν τα πράγματα το Desire μας θα πάρει το νέο Sense 2.0. Αυτό τουλάχιστον φαίνεται να αναφέρει το άρθρο που έλεγα το μεσημέρι.

Υπήρξε πλέον σωστή μετάφραση του αρχικού κειμένου (μιας και τα ταϊβανέζικά μου δεν είναι και τόσο καλά :lol:) το οποίο αναφέρει

ξεκάθαρα ότι, όλες οι συσκευές της σειράς Desire θα έχουν τη δυνατότητα να αξιοποιούν το htcsense.com και άρα και το νέο Sense 2.0.

 

Κάτι, που ακούγεται ιδιαίτερα ενθαρρυντικό είναι πως τελικά το απλό Desire μέχρι το Δεκέμβρη θα αναβαθμιστεί στο νέο Sense με ότι αυτό συνεπάγεται

όπως πχ τη δυνατότητα να βρίσκουμε τη συσκευή μέσω GPS, να βλέπουμε τα μηνύματα και τις αναπάντητες κλήσεις που έχουμε ή ακόμα αν χάσουμε το

τηλέφωνο πχ στο σπίτι να μπορούμε να το καλέσουμε και να ακούσουμε που είναι μέσω του htcsense.com αντί να ψάχνουμε δεξιά κι αριστερά να το βρούμε.

 

Τέλος η πιο σημαντική δυνατότητα είναι να μπορούμε να κλειδώσουμε τη συσκευή μας σε περίπτωση απώλειας η ακόμα,

αν χρειαστεί, να μπορούμε να διαγράφουμε τα ευαίσθητα προσωπικά μας δεδομένα με το πάτημα ενός κουμπιού.

 

New sense UI & HTCSense.com available for Desire

 

HTCSense.com is currently online and running, but due to the service only compatible for Desire HD & Z, no one is able to use this feature. But HTC announced today, future HTC Android devices, no matter the specs, will be compatible with HTCSense.com, so we don’t need to worry that entry level devices will be left in the dark. HTC also announced that HTCSense.com will not be extended to Windows Phone 7 as they already have Microsoft’s MyPhone Service.

 

Another good news is specifically for Desire Users. HTC said that the new Sense UI will be available to all Devices in the Desire family, therefore Desire users can receive this feature through an update. (This update includes the new Sense UI and HTCSense.com), the expected release date is in December.

Edited by kollatos
Προσθήκη αρχικού κειμένου από xda-developers.com

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εκείνο το Chrome to Android θα δουλέψει ποτέ; Δεν μπορώ να βρω την εφαρμογή στο marketplace!

 

 

Αυτό εδώ μάλλον ψάχνεις.

 

http://www.appbrain.com/app/google-chrome-to-phone/com.google.android.apps.chrometophone#

http://chart.apis.google.com/chart?cht=qr&chs=150x150&chl=market://search%3Fq%3Dpname:com.google.android.apps.chrometophone

Link to comment
Share on other sites

Τελικά όπως δείχνουν τα πράγματα το Desire μας θα πάρει το νέο Sense 2.0. Αυτό τουλάχιστον φαίνεται να αναφέρει το άρθρο που έλεγα το μεσημέρι.

Υπήρξε πλέον σωστή μετάφραση του αρχικού κειμένου (μιας και τα ταϊβανέζικά μου δεν είναι και τόσο καλά :lol:) το οποίο αναφέρει

ξεκάθαρα ότι, όλες οι συσκευές της σειράς Desire θα έχουν τη δυνατότητα να αξιοποιούν το htcsense.com και άρα και το νέο Sense 2.0.

 

Κάτι, που ακούγεται ιδιαίτερα ενθαρρυντικό είναι πως τελικά το απλό Desire μέχρι το Δεκέμβρη θα αναβαθμιστεί στο νέο Sense με ότι αυτό συνεπάγεται

όπως πχ τη δυνατότητα να βρίσκουμε τη συσκευή μέσω GPS, να βλέπουμε τα μηνύματα και τις αναπάντητες κλήσεις που έχουμε ή ακόμα αν χάσουμε το

τηλέφωνο πχ στο σπίτι να μπορούμε να το καλέσουμε και να ακούσουμε που είναι μέσω του htcsense.com αντί να ψάχνουμε δεξιά κι αριστερά να το βρούμε.

 

Τέλος η πιο σημαντική δυνατότητα είναι να μπορούμε να κλειδώσουμε τη συσκευή μας σε περίπτωση απώλειας η ακόμα,

αν χρειαστεί, να μπορούμε να διαγράφουμε τα ευαίσθητα προσωπικά μας δεδομένα με το πάτημα ενός κουμπιού.

 

Να περιμένουμε δηλαδή τις πρώτες custom rom με το νέο sense στις αρχές του έτους; :cool:

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε ...ειναι πολυ ωραιο τηλεφωνο.

 

Εχει τυχει σε κανεναν να κολαει ο browser;Οποιον browser κ αν εβαλα σε 2-3 πολυ βαρια sites φορτωνει στην αρχη και μετα κολαει στο ιδιο σημειο.Δεν ξερω τι μπορει να φταιει.Το κανω kill με μανατζερ για να το κλεισω.Δεν αντεχει το τηλεφωνο ισως;

 

Και σε μενα το κανει αυτο ο opera που χρησιμοποιω.Δε νομιζω να φταιει το desire ,μαλλον ο opera ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτούς που αναρωτιούνται πάντως για το root, έχω να πώ οτι και γω στην αρχή προβληματίστικα αν θα το κάνω ή όχι.

Τελικά λόγω της διαδικασίας η οποία μου φάνηκε αρκετά πολύπλοκη το απέφυγα.

Συνεχίζω να έχω την συσκευή όπως την πήρα απο την μάνα της. Δεν νομίζω οτι μου λείπει κάτι στην χρήση της και στις δυνατότητές της.

Είμαι κάτι παραπάνω απο μέσος χρήστης και έχω και απαιτήσεις. Αλλά δεν νομίζω οτι κάτι μου λείπει όπως είναι τώρα.

Ίσως να προχωρήσω σε root αν δω οτι υπάρχει πρόβλημα χώρου.

ετσι ακριβως στην ιδια φαση ειμαι κι εγω...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

[quote=kollatos;3347163

Χεχεχε όχι απλά υπάρχει εφαρμογή αλλά μιλάει και ελληνικά.

 

και το όνομα αυτής SayMyName Dessert.

 

Πού βρίσκουμε την ελληνική μετάφραση;

Link to comment
Share on other sites

εχετα δοκιμαση αυτην την μνημη Silicon Power Micro SD 16GB Class 6? με ενδιαφερει η αγορα της αλλα θελω να μαθω αν ειναι αξιοπηστη.
Link to comment
Share on other sites

παίδες έχει πάρει κανείς άσπρη θήκη για το desire απο οπουδήποτε να πει εντυπώσεις!

HTC Rooted Desire

rom:<StarBurst 1.3.0....950gb internal memory:lol:

kernel:<2.6.32.15-leedroid_2.2f snq@drone#1

radio:<32.44.00.32U_5.09.05.30_2

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...