Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

...και είναι και χρήσιμη. Χωρίς να κοιτάς την οθόνη ή να περιμένεις το επόμενο «τουτ», ξέρεις ότι σου έχουν απαντήσει και δεν λες πράγματα που δεν θες να ακούσουν. Καλό.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να μπορώ να κάνω ηχογράφηση από το ράδιο?
Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Προβλημα,ειχα βαλει σαν widget ενα εικονιδιο clean cache απο το quick system info pro.σημερα εγκατεστησα το smart bar και το εικονιδιο χαθηκε.ξανα απεγκατεστησα το smart bar.αλλα δεν μπορω να ξαναβρω η δεν υπαρχει αυτο το widget,ενω το

quick system info pro υπαρχει κανονικα στο τηλ.καμια ιδεα τι συνεβει?

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Τελικα απεγκατεστησα και ξαναεγκατεστησα το system info pro και ξαναφανηκαν τα widges που ειχαν χαθει.Μαλλον το smart bar δημιουργησε καποιο conflict,δεν εξηγειται αλλιως

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφω ένα SMS (ελληνικά), μετά από κάποιους χαρακτήρες (πολλούς) μου το μετατρέπει σε ΜΜS.

Καμιά ιδέα;

 

Επίσης:

Μου έπεσε κάτω και η πρόσοψη (το μπρονζέ μέρος) έγινε χάλια!

Αλλάζει αυτό;

Edit: αλλάζει... με 99€ :wacko:

 

Μια εκτίμηση:

Οι προσόψεις που βρίσκω στο ebay, στο 1/3 των χρημάτων που ζητάει η ACE, γράφουν ότι είναι original.

Οι πωλητές είναι κινέζοι, ταιβανέζοι κτλ...

Το ρισκάρεις;

 

Π.χ.: http://cgi.ebay.com/Complete-housing-HTC-Desire-Google-G7-keypad-/190420350938?pt=PDA_Accessories&hash=item2c55eff7da

Edited by Nikos_s3
Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρουμε τι παίζει με την Voda??? Θα το φέρουν κάποια στιγμή ή μπα?!?!

 

Επίσης με το καινούργιο το χρώμα (λευκό) ξέρουμε αν θα έρθει και πότε?

 

http://www.dialtosave.co.uk/blog/wp-content/uploads/white_htc_desire_press_shot-small1-300x248.jpg

Co-Founder & CEO at AntMoves & Windows Phone Apps

www.antmoves.com | www.wpapps.gr

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ξέρουμε τι παίζει με την Voda??? Θα το φέρουν κάποια στιγμή ή μπα?!?!

 

Εχω επιδοτηση απο Vodafone κ το εχω κανει παραγγελια εδω και 2 εβδομαδες. Απο μερα σε μερα το περιμενουν.....!

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Εχω επιδοτηση απο Vodafone κ το εχω κανει παραγγελια εδω και 2 εβδομαδες. Απο μερα σε μερα το περιμενουν.....!

Πλαίσιο και Vodafone δεν τα έχουν εδώ και πολύ καιρό, πάνω από μήνα. Δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό, μιας και που υπάρχουν άτομα που το έχουν βρεί σε άλλα καταστήματα. Βέβαια δεν γνωρίζω αν ήταν της Ace...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο διαβάζοντας κάποια νέα στο net είδα ότι έχουν αρχίσει να κυκλοφορούν κάποιες έντονες φήμες ότι το Desire

θα αποκτήσει την δυνατότητα διαχείρησης της συσκευής μέσα από το htcsense.com κάτι που λογικά σημαίνει ότι το κινητό

θα πάρει το νεό Sense 2.0. Μάλιστα φημολογείται έντονα ότι αυτό θα γίνει πριν το τέλος του έτους.

 

Για μερικούς αυτό σημαίνει ότι ίσως το Desire αναβαθμιστεί στην έκδοση 3.0 (Gingerbread) του Android η οποία αναμένετε να είναι έτοιμη προς το τέλος του μήνα.

 

Φαντάζομαι ότι ο χρόνος θα δείξει αλλά όλα αυτά δείχνουν πολλά υποσχόμενα για το κινητάκι μας!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα και εγω πριν 3 εβδομαδες το παρηγγειλα. χθες μιλησα με vodafone και μου ειπαν τελος του μηνα περιπου θε το εχουν.
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο διαβάζοντας κάποια νέα στο net είδα ότι έχουν αρχίσει να κυκλοφορούν κάποιες έντονες φήμες ότι το Desire

θα αποκτήσει την δυνατότητα διαχείρησης της συσκευής μέσα από το htcsense.com κάτι που λογικά σημαίνει ότι το κινητό

θα πάρει το νεό Sense 2.0. Μάλιστα φημολογείται έντονα ότι αυτό θα γίνει πριν το τέλος του έτους.

 

Για μερικούς αυτό σημαίνει ότι ίσως το Desire αναβαθμιστεί στην έκδοση 3.0 (Gingerbread) του Android η οποία αναμένετε να είναι έτοιμη προς το τέλος του μήνα.

 

Φαντάζομαι ότι ο χρόνος θα δείξει αλλά όλα αυτά δείχνουν πολλά υποσχόμενα για το κινητάκι μας!

Θα συμφωνήσω ότι όλα αυτά είναι ακόμα φήμες και ότι ο χρόνος θα δείξει, αλλά πιστεύω (ή θέλω να πιστεύω?) ότι το desire θα είναι από τα πιο καλά supported κινητά της HTC...

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ρωτησει και πιο πριν.Πηρα το κινητακι χτες απο Γερμανο και γραφει 2.2 μεσα.Οποτε στην πρωτη σελιδα που εχει εναν οδηγο "how to root froyo",μπορω απο εκεινο τον οδηγο να γινω root;

Και κατι αλλο.Εβαλα ADW Launcher και κατεβασα το apps2sd.Δε με αφνει παλι ομως να παρω την πλειονοτητα των εφαρμογων που κατεβασα να τα παω στην sd.Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Αφιέρωσε λίγο χρόνο φίλε μου να διαβάσεις λίγα πράγματα για το κινητό και θα σου λυθούν όλες οι απορίες σου...

 

Δεν περιμένεις να τα μάθεις όλα σε μια μέρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αφιέρωσε λίγο χρόνο φίλε μου να διαβάσεις λίγα πράγματα για το κινητό και θα σου λυθούν όλες οι απορίες σου...

 

Δεν περιμένεις να τα μάθεις όλα σε μια μέρα... ;)

 

Απλα ρωτησα αυτα τα 2 που τα θεωρω βασικα.Μη γεμισει η μνημη του τηλεφωνου τσαμπα και μετα ψαχνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω οδηγιες στα ελληνικα για να περασω την rom LeeDrOiD V2.2a?

 

Τι ακριβώς θέλεις να μάθεις; Έχεις rootαριστεί; Πετάς το zip της rom στην sd και την κάνεις εγκατάσταση μέσω recovery, κάνοντας πριν και ένα wipe και έχοντας πάρει nandroid backup. Ότι από αυτά δεν καταλαβαίνεις, ρωτάς ;).

 

Εχω επιδοτηση απο Vodafone κ το εχω κανει παραγγελια εδω και 2 εβδομαδες. Απο μερα σε μερα το περιμενουν.....!

 

Όταν το έψαχνα το καλοκαίρι (πριν το βρω στο cosmote e-shop), μου είχαν πει για τέλος Σεπτέμβρη η Voda. Ακόμα το περιμένουν;...

 

Ειχα ρωτησει και πιο πριν.Πηρα το κινητακι χτες απο Γερμανο και γραφει 2.2 μεσα.Οποτε στην πρωτη σελιδα που εχει εναν οδηγο "how to root froyo",μπορω απο εκεινο τον οδηγο να γινω root;

Και κατι αλλο.Εβαλα ADW Launcher και κατεβασα το apps2sd.Δε με αφνει παλι ομως να παρω την πλειονοτητα των εφαρμογων που κατεβασα να τα παω στην sd.Δεν ξερω γιατι συμβαινει αυτο.

 

Εγώ θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις την μέθοδο του unrevoked. Για το apps2sd, χωρίς root δεν μεταφέρονται πολλές εφαρμογές στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το έψαχνα το καλοκαίρι (πριν το βρω στο cosmote e-shop), μου είχαν πει για τέλος Σεπτέμβρη η Voda. Ακόμα το περιμένουν;...

 

Ακομα οι αθεοφοβοι!!!! Ελπιζω να αξιζει η αναμονη.....

@ Nokia 3230 - Nokia 6131 - Nokia E51 - Nokia 5530XM - HTC Desire - Motorola Defy+ - Nexus 5 - Xiaomi Redmi Note 4X - Xiaomi Mi 9T @

 

Intel i7 4770k/\Gigabyte GA-Z87X-UD4H/\G.SKILL Sniper 2x8GB DDR3/\nVidia GTX 970/\SSD Samsung 850 EVO 250GB/\Enermax Triathlor FC 650W/\DELL U2713HM

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις την μέθοδο του unrevoked. Για το apps2sd, χωρίς root δεν μεταφέρονται πολλές εφαρμογές στην sd.

 

Κανει για 2.2 το site αυτο;Το κινητο μου γραφει 2.2.

Link to comment
Share on other sites

Κανει για 2.2 το site αυτο;Το κινητο μου γραφει 2.2.

 

Εννοείται πως κάνει. Δεν είναι site, software είναι, το κατεβάζεις.

 

ΥΓ: Για αποφυγή παρεξηγήσεων, προχωράς με δική σου ευθύνη.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως κάνει. Δεν είναι site, software είναι, το κατεβάζεις.

 

ΥΓ: Για αποφυγή παρεξηγήσεων, προχωράς με δική σου ευθύνη.

 

Ωχ...δηλαδη φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Ωχ...δηλαδη φιλε μου;

 

Η διαδικασία του rooting είναι πάντα επίφοβη. Επιπρόσθετα, αν και στις ΗΠΑ είναι πλέον νόμιμη και δεν ακυρώνει την εγγύηση σου, στην χώρα μας είναι λίγο περίεργα τα πράγματα και αν συμβεί κάτι, άντε να τους πείσεις.

 

Προσωπικά θα σου πρότεινα να προχωρήσεις μόνο εάν ξέρεις γιατί θέλεις να το κάνεις αυτό.

 

Έχω χρησιμοποιήσει το unrevoked (και άλλες μεθόδους, σε άλλες συσκευές) χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά και εγώ το έχω παραγγείλει από wind ένα μήνα από τώρα και μου λένε από μέρα σε μέρα!βαρέθηκα!!απ'ότι φαίνεται θα τα φέρουν μαζεμένα σε όλες τις εταιρείες γι'αυτό δεν το έχει καμία ακόμα!! :(((
Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία του rooting είναι πάντα επίφοβη. Επιπρόσθετα, αν και στις ΗΠΑ είναι πλέον νόμιμη και δεν ακυρώνει την εγγύηση σου, στην χώρα μας είναι λίγο περίεργα τα πράγματα και αν συμβεί κάτι, άντε να τους πείσεις.

 

Προσωπικά θα σου πρότεινα να προχωρήσεις μόνο εάν ξέρεις γιατί θέλεις να το κάνεις αυτό.

 

Έχω χρησιμοποιήσει το unrevoked (και άλλες μεθόδους, σε άλλες συσκευές) χωρίς πρόβλημα.

 

Βασικα το θελω για να βλεπω ολα τα προγραμματα στο market και για να μετακινω ελευθερα αυτα που κατεβαζω στην sd.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά θα σου πρότεινα να προχωρήσεις μόνο εάν ξέρεις γιατί θέλεις να το κάνεις αυτό.

.

 

Αυτή ακριβώς είναι η απορία μου! Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πολύ πολύ χοντρικά τι κερδίζω και τι χάνω με το rooting;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το θελω για να βλεπω ολα τα προγραμματα στο market και για να μετακινω ελευθερα αυτα που κατεβαζω στην sd.

 

Αν τα χρειάζεσαι απαραίτητα αυτά, τότε ναι, κάνε το. Αν είναι μόνο αυτά όμως, σκέψου το. Ψάξε το αρκετά πριν.

 

Αυτή ακριβώς είναι η απορία μου! Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πολύ πολύ χοντρικά τι κερδίζω και τι χάνω με το rooting;

 

Ευχαριστώ!

 

Μεγάλο θέμα και συζήτηση. Ανάλογα με το τι "επιπέδου" χρήστης είσαι. Ένας απλός χρήστης, μάλλον θα κερδίσει την πρόσβαση στα full market, το apps2sd+, την δυνατότητα να βάζει roms και άλλα παρόμοια. Οι πιο advanced χρήστες κερδίζουν κι άλλα, που μάλλον δεν τους ενδιαφέρουν τους περισσότερους.

 

Τι χάνεις; Θεωρητικά, την εγγύηση και (τις περισσότερες φορές) την δυνατότητα να ακολουθείς τα OTA updates. Δεν νομίζω να χάνεις κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...