Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλο πρόβλημα παιδιά και ελπίζω κάποιος να μπορέσει να με βοηθήσει.

Έτρεξα το RUU δύο με τρεις φορές και όταν φτάνει στο 75% μου βγάζει μήνυμα λάθους ότι δεν μπορεί να διαβάσει τα αρχεία ή ότι τα αρχεία είναι καταστρεμμένα. Μου ζητάει να κατεβάσω μια πλήρη έκδοση του RUU για να ξαναπροσπαθήσω. Κατέβασα ξανά το RUU αλλά πάλι μου βγάζει το ίδιο σφάλαμα. Με αποτέλεσμα τώρα όταν πάω να ανοίξω το Desire να μου βγάζει το logo της HTC και 4 θαυμαστικά στις 4 γωνιές του κινητού. Τί μπορώ να κάνω;

 

Πριν προσπαθήσω πάλι να σε βοηθήσω (μιας και προχθές άλλα σου έλεγα κι άλλα απαντούσες) γράψε τα εξής:

HBOOT:

radio:

FW version:

P/N:

 

Τα 3 πρώτα τα βρίσκεις ανάβοντας το κινητό και κρατώντας ταυτόχρονα πατημένο το vol down. Το 4ο είναι γραμμένο κάτω από την μπαταρία.

 

ΥΓ.: Custom recovery έχεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πριν προσπαθήσω πάλι να σε βοηθήσω (μιας και προχθές άλλα σου έλεγα κι άλλα απαντούσες) γράψε τα εξής:

HBOOT:

radio:

FW version:

P/N:

 

Τα 3 πρώτα τα βρίσκεις ανάβοντας το κινητό και κρατώντας ταυτόχρονα πατημένο το vol down. Το 4ο είναι γραμμένο κάτω από την μπαταρία.

 

ΥΓ.: Custom recovery έχεις?

 

Φίλε δυστυχώς το κινητό πλέον δεν μπαίνει σε hboot, εμφανίζει μόνο το λογότυπο της HTC και τα 4 θαυμαστικά.

Εdit: Το P/N είναι 99HKZ010-00

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Φίλε δυστυχώς το κινητό πλέον δεν μπαίνει σε hboot, εμφανίζει μόνο το λογότυπο της HTC και τα 4 θαυμαστικά.

Εdit: Το P/N είναι 99HKZ010-00

 

Κατ' αρχήν από το P/N μάλλον φαίνεται ότι το κινητό δεν είναι ελληνικό.

Πάρε στην ACE Hellas να το εξακριβώσεις. Μάθε για ποια περιοχή προοριζόταν αν δεν είναι ελληνικό για να ξέρουμε τι RUU πρέπει να μπεί.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι η vodafone εχει καιρο που το εκανε ξεχωριστη χρεωση το

tethering ασεχτα ποσα mb εχεις.

 

αυτο ισχυει για τα μήλα! Για τα αλλα τηλεφωνα δεν υπαρχει τροπος να ξερουν απο ποια συσκευη κανεις χρηση των Data.

 

Απο εκει και περα, μου κανει εντυπωση που του μετρησαν το internet με τις ωρες... Μαλλον ειναι σε λαθος προγραμμα...

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν από το P/N μάλλον φαίνεται ότι το κινητό δεν είναι ελληνικό.

Πάρε στην ACE Hellas να το εξακριβώσεις. Μάθε για ποια περιοχή προοριζόταν αν δεν είναι ελληνικό για να ξέρουμε τι RUU πρέπει να μπεί.

 

Είναι από Βουλγαρία!

Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση για το πρώτο post...

Έχει δωθεί η official 1.21 για να μπορεί κάποιος να κάνει unroot το κινητό του.Αλλά αυτή είναι για όποιον έχει bootloader 0.8.Όποιος έχει bootloader 0.75 το αρχείο που πρέπει να περάσει είναι άλλο

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος 0.75 έχει. Έχεις κάποιο link;
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα μπορούσε να με φωτίσει κάποιος

1. πως μπορώ να βάλω δικούς μου ήχους για τα μυνήματα και τις υπενθυμίσεις;

2. αν υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ για δεδομένα με κλειστό το "δίκτυο κινητής τηλεφωνίας"

3. εάν αποφασίσω να κάνω αυτόματη αναβάθμιση του καιρού κάθε κάποιες ώρες και του gmal, υπάρχει μεγάλη χρέωση;

Ευχαριστώ !

Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, θα μπορούσε να με φωτίσει κάποιος

1. πως μπορώ να βάλω δικούς μου ήχους για τα μυνήματα και τις υπενθυμίσεις;

2. αν υπάρχει περίπτωση να χρεωθώ για δεδομένα με κλειστό το "δίκτυο κινητής τηλεφωνίας"

3. εάν αποφασίσω να κάνω αυτόματη αναβάθμιση του καιρού κάθε κάποιες ώρες και του gmal, υπάρχει μεγάλη χρέωση;

Ευχαριστώ !

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22252

Σε αυτό θα βρεις τις απαντήσεις για το 1,2.

Για το 3 η χρέωση σου θα είναι μικρή για τον καιρό αλλά θα πρέπει να ενεργοποιήσεις το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.Για έλεγχο του gmail η χρέωση ίσως είναι λίγο μεγαλύτερη ανάλογα με το πόσα mail λαμβάνεις και τον όγκο τους

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια! Έβαλα το sygic mobile maps 10 και στην αρχή καταλάθος έβαλα ρομάνικα... πακέτο! Έκανα uninstall και ξανά install αλλά έχει πάρει την γλώσσα.

Μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος από το μενού που πάμε να αλλάξουμε την γλώσσα...;

 

το βρήκα οκ! Thanx

Edited by jastonas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το μόνο προβλημα είναι το εξής: έχω κάνει το κολπάκι για να περναει τα προγράμματα κατευθείαν στην sd αλλά λύση δεν βλέπω.Εχω 50mb βάζω ένα πρόγραμμα πάει στα 47mb (αποθηκευμένο στην sd πάντα)...Διαγράφω το πρόγραμμα πάει στα 48mb.Τα 2mb πως τα έφαγε αφού το εσβησα...????? Μήπως χρειάζεται κανένα πρόγραμμα cleaner ? δεν μπορώ να βγάλω ακρη, θα τελειώσει όλη η εσωτερική μνήμη σε λίγο και δεν θα έχω βάλει και τις εφαρμογές που θέλω....
Link to comment
Share on other sites

Παίδες βοήθεια! Έβαλα το sygic mobile maps 10 και στην αρχή καταλάθος έβαλα ρομάνικα... πακέτο! Έκανα uninstall και ξανά install αλλά έχει πάρει την γλώσσα.

Μπορεί να με καθοδηγήσει κάποιος από το μενού που πάμε να αλλάξουμε την γλώσσα...;

 

Μπαίνεις μέσα στο πρόγραμμα και πατάς το εικονίδιο με το γρανάζι(είναι το τρίτο στην σειρά).Μετά πατάς το βελάκι που βρίσκεται κάτω δεξιά για να πάς στην επόμενη σελίδα και επιλέγεις το 4ο εικονίδιο (εκείνο που έχει και μια φούσκα από πάνω).Επιλέγεις τα ελληνικά και είσαι οκ :D

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε καμια εφαρμογη για να σβηνει cache αλλα απο ολα τα προγραμματα μαζι και οχι ενα ενα για unrooted desire?
Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις μέσα στο πρόγραμμα και πατάς το εικονίδιο με το γρανάζι(είναι το τρίτο στην σειρά).Μετά πατάς το βελάκι που βρίσκεται κάτω δεξιά για να πάς στην επόμενη σελίδα και επιλέγεις το 4ο εικονίδιο (εκείνο που έχει και μια φούσκα από πάνω).Επιλέγεις τα ελληνικά και είσαι οκ :D

 

Επειδή μάλλον το έχεις και εσύ.. το έφτιαξα όλα κομπλέ, έχω φτιάξει ένα κατάλογο sygic στην sd, έβαλα τους 3 φακέλους Res, Maps και κάτι άλλο εκει μέσα.... και μέσα στο maps έχω βάλει έναν φάκελο grc που έχει το grc.pak αλλά μου λέει ο χάρτης δεν φορτώθηκε....

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ παιδες εγω το πηρα χθεσ ενω ημουν κατοχωσ iphone 3gs και hd2 πριν καταληξω εδω,ωραια ολα ομως οπως ειπαν και καποιοι παραπανω δεν την βρησκω την αναυαθμιση και στο thread γραφει για την 1.21
Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω κατι.. οταν δινεις ιντερνετ στον υπολογιστη απο το καλωδιο με κοινή χρηση ίντερνετ (desire) σε χρεώνουν η εταιρείες για tethering?

 

μου ρθε 250 ευρώ ο λογαριασμός για 140mb με ίντερνετ unlimited πρόγραμμα της vodafone..(3gb) το είδα βραδιάτικα και θα μου κοπεί ο υπνος! μέχρι να τους παρω αύριο τηλέφωνο

 

edit

 

ο λογαριασμός λέει αριθμός κλήσεων (vodafone live , mobile internet) 50 διάρκεια 25 ώρες καλά με την ώρα με χρεώνουν? και 140mb όγκος

 

δεδομένων

 

απο το γιοτοφωνο καταλαβαίνω έχουν το κοντρόλ λογο apple και το ελέγχουν το tethering ισχύει και στα android? (desire)

εγω ξερω οτι η vodafone εχει καιρο που το εκανε ξεχωριστη χρεωση το

tethering ασεχτα ποσα mb εχεις.

 

αυτο ισχυει για τα μήλα! Για τα αλλα τηλεφωνα δεν υπαρχει τροπος να ξερουν απο ποια συσκευη κανεις χρηση των Data.

 

Απο εκει και περα, μου κανει εντυπωση που του μετρησαν το internet με τις ωρες... Μαλλον ειναι σε λαθος προγραμμα...

 

UPDATE

 

Μετά απο ανάλυση του λογαριασμού μου και περνώντας τους τηλεφωνο

 

με χρέωναν αυθαίρετα 7 μέρες από τις 15 μέχρι τις 21 ίντερνετ ενω το πρόγραμμα μου ετρεχε απο τις 14 . Απο τις 21 και μετα ειναι μηδενικες η χρεωσεις στο ίντερνετ

 

έκανα αμφισβήτηση λογαριασμού και μου είπαν οτι θα αφαιρεθούν οι χρεώσεις είναι λάθος τους.

Edited by stefanis
Link to comment
Share on other sites

αυτο ισχυει για τα μήλα! Για τα αλλα τηλεφωνα δεν υπαρχει τροπος να ξερουν απο ποια συσκευη κανεις χρηση των Data.

 

νομιζα ητανε γενικα,

γιατι πριν ειχα iphone γι΄αυτο.

ευχαριστω!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι την βοήθεια σας! Όπως έγραψα και σε προηγούμενο post μου, προσπάθησα να τρέξω το RUU, με πλήρη αποτυχία, αφού όταν φτάσει στο 75% μου βγάζει error 110, ότι δηλαδή δεν μπορεί να διαβάσει τα αρχεία, ότι είναι καταστρεμμένα κτλ. Βρήκα στους xda, αυτό το theard ( http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=654119 ), όπου εξηγούν πως λύνετε το πρόβλημα αλλά επειδή δεν είμαι και τόσο εξειδικευμένος χρήστης Android, θα ήθελα να μου πειτε ποια βήματα να ακολουθήσω για να απαλλαχθώ από το error 110 και έπειτα να καταφέρω επιτέλους να αναβαθμίσω το δύσμοιρο κινητό μου. Edited by BHacker
Sony Ericsson T610i - Nokia 6680 - iPhone 1st generation - HTC Desire - Samsung Galaxy S - HTC HD2 - Samsung Galaxy S3 - Nokia Lumia 920 - Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
νομιζα ητανε γενικα,

γιατι πριν ειχα iphone γι΄αυτο.

ευχαριστω!!:)

 

Ναι αυτό είναι αλήθεια, δεν υπάρχει tethering σε αυτές τις συσκευές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...