Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια γελοια ερωτηση για εναν πρωταρη... με ποιο προγραμμα δινω ιντερνετ απο το κινητο στο pc μου?? σαν κατοχος νοκια ειχα το ovi suite. Τωρα με το desire??????? μια απαντηση pleasee

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι που μόλις έμαθα, χωρίς βέβαια να ξέρω ποσο χρήσιμο μπορεί να είναι...

 

Το HTC Desire μπορεί να μπει σε safe mode αν...

1)κλείσουμε το κινητό

2) κρατάμε πατημένο το κουμπί "MENU' και πατάμε το πλήκτρο on-off.

3)Συνεχίζουμε να κρατάμε το πλήκτρο 'MENU' πατημένο μέχρι να εμφανιστεί το HTC "quietly brilliant"

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για το θέμα της μπαταρίας, αλλά το live wallpaper δημιουργεί γενικώς μια καθυστέρηση στη λειτουργία του τηλεφώνου. Εκτός από το βάρος του wallpaper φταίνε κυρίως τα ΠΟΛΥ κακής ποιότητας drivers που έχει δώσει η HTC για τις (όχι σπουδαίες) GPU των snapdragons (Είναι το μεγαλύτερο μου παράπονο απ'τη συσκευή).

Δοκιμάζοντας μια light εκδοση του default wallpaper του Galaxy S (με τα κοράλια, τον κυματισμό και τα έντονα χρώματα ΑΛΛΑ χωρίς τα ψαράκια για ευνόητους λόγους) το αποτέλεσμα ήταν μάλλον απογοητευτικό.

Υπάρχει μια ελπίδα βελτίωσης τώρα που η Qualcomm έδωσε το λογισμικό των drivers της στους developers (αν και αν διάβασα σωστά δεν το έδωσε ολόκληρο). Το παρακολουθεί κανείς το θέμα;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η επισημη 2.2 rom ποτε θα βγεί?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

μια γελοια ερωτηση για εναν πρωταρη... με ποιο προγραμμα δινω ιντερνετ απο το κινητο στο pc μου?? σαν κατοχος νοκια ειχα το ovi suite. Τωρα με το desire??????? μια απαντηση pleasee

 

Απλα συνδεεις το κινητο με τον υπολογιστη και επιλεγεις,κοινη χρηση ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

τελικα δοκιμαζω τη DeVillain 1.0 και επιστεφω με εντυπωσεις

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=723193

 

μη με παρετε με τις ντοματες :O...περασα μερικα themes απο εκδοσεις για nexus για καποιες γνωστες roms :p

 

Τωρα το ειδα στους xda.:)

Μπραβο Νικολα,ειναι απλα τελεια.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:

1. Που βρήκες την 2.2?

2. Οταν έκανες το upgrade πείρες φαντάζομαι backup. Και μετά? Περασες τα δεδομένα σου στο 2.2? Πως? (πχ. τηλ. καταλογος, προγραμματα, sms, κλπ).

 

Σε ευχαριστώ

Μ

 

1)Cooked απο xda-devs

2)Ηταν "παρεθενα" η συσκευη :lol:

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

τελικα δοκιμαζω τη DeVillain 1.0 και επιστεφω με εντυπωσεις

 

Πηραμε το πρωτο Οκ απο τον tron13,περιμενουμε και το δικο σου,για να πειραματιστουμε και εμεις.:)

Γιατι αναφερουν οτι δεν υπαρχουν τα εγοστασιακα,HTC widgets?Ενταξει με τις ταπετσαριες,βρεθηκαν,αλλα τα

widgets ειναι πολυ καλα,για να μην τα εχουμε.

Edited by hlias77
Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι δεν ειναι τοσο ψαγμενη ερωτηση για την μνημη και γενικα καποια χαρακτηριστικα ...αλλα επειδη αυριο θα παο να το παραγειλο και δεν το εχω δει σε αλλα χρωμματα ...το εχει δει κανεις ασπρο πιστεβετε οτι αξιζει?

ο να παραγκειλο το κλασικο HTC χρωμα?

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το iphone που έχεις και τα ακουστικά που δίνουν μαζί παίζει πιο δυνατά και με καλύτερο μπάσο (τα δοκίμασα δίπλα δίπλα κι έκανα τράμπα και τα ακουστικά). Αν είσαι ικανοποιημένος με το iphone σου τότε θα είσαι και με το desire και τα ακουστικά που δίνουν μαζί με τη συσκευή.

 

Φιλε μην παραπληροφορεις τον κοσμο. Αυτο που λες ειναι εντελως λανθασμενο. Κριμα γιατι κατα τα αλλα ειναι πολυ καλο κινητο.

everyone can see things.

few can see into things...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξερει κανείς πως κάνουμε hard reset στο desire. Από χτες άρχισε να κάνει αλλόκτα κατά το browsing κυρίως η οθόνη,να μετακινείται,.οταν πάω να γράψω γράφει μόνο του κτλ.Έκανα επαναφορά και τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ξερει κανείς πως κάνουμε hard reset στο desire. Από χτες άρχισε να κάνει αλλόκτα κατά το browsing κυρίως η οθόνη,να μετακινείται,.οταν πάω να γράψω γράφει μόνο του κτλ.Έκανα επαναφορά και τίποτα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Ρυθμίσεις / Απόρρητο / Εργοστασιακές ρυθμίσεις / Επαναφορά τηλεφώνου

 

Αν το τηλέφωνο δεν αποκρίνεται:

 

Με το τηλέφωνο κλειστό (αφαιρέστε την μπαταρία και βάλτε τη ξανά αν είναι ανοιχτό) κρατήστε πατημένο το Volume Down και πατήστε για λίγο το κουμπί Power.

Αφού εμφανιστεί η τριπλή εικόνα του Android, απελευθερώστε το Volume Down.

Πατήστε το Volume Down και επιλέξτε Clear Storage. Μετά πατήστε το κουμπί Power.

Πατήστε Volume Up για να ξεκινήσει η διαδικασία.

 

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22252

Link to comment
Share on other sites

το ξερω οτι δεν ειναι τοσο ψαγμενη ερωτηση για την μνημη και γενικα καποια χαρακτηριστικα ...αλλα επειδη αυριο θα παο να το παραγειλο και δεν το εχω δει σε αλλα χρωμματα ...το εχει δει κανεις ασπρο πιστεβετε οτι αξιζει?

ο να παραγκειλο το κλασικο HTC χρωμα?

 

δεν θα το βρεις πουθενα σε αλλο χρωμα...

Link to comment
Share on other sites

δεν θα το βρεις πουθενα σε αλλο χρωμα...

 

tnx ...

αυριο εχει να πεσει διαβασμα για τα καλύτερα apps links kai updates..:D

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΕΙ ΓΕΡΑΣΑ...διαβάζω 10 ωρες για κατι που για εσας ειναι υποθεση δευτερολεπτων...

πρεπει να κανω καποια διαδικασια για την καρτα sd του κινητου.θα χρησιμοποιησω αυτην που εχω κανονικα χωρις αυτο το gold card ετσι?και αυτο το "Ανοίξτε ένα τερματικό" τι σημαινει? 10 χρονια ασχολουμαι με pc και ξαφνικα νιωθω λαλακας...

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Αφού το πρόβλημα στο βγάζει εκεί, επομένως είναι μάλλον θέμα του dhcp του router σου. Αυτό σημαίνει ότι σίγουρα δε φταίει η SIM σου ή το VPN ή κάτι τέτοιο. Νο 1 ύποπτο είναι το router που πιθανόν να έχει ρυθμιστεί να δέχεται μόνο συγκεκριμένες mac address οπότε θα πρέπει να προσθέσει και αυτή του κινητού σου. Δες αν είναι ενεργοποιημένη κάποια προστασία απέναντι σε νέες wireless devices από το router σου. Νο 2 ύποπτο είναι το να βάζεις λάθος κωδικό, αν και δε νομίζω να σου έβγαζε αυτό το μήνυμα. Από εκεί και πέρα προσωπικά σηκώνω τα χέρια ψηλά: είτε είναι κάποια άλλη ρύθμιση στο router, είτε πρόκειται για κατασκευαστικό πρόβλημα που του δίνω απειροελάχιστες πιθανότητες.

 

Ευχαριστώ όλους όσους με βοήθησαν. Τελικά το πρόβλημα ήταν πράγματι εδώ, έτυχε να παω στο αεροδρόμιο σήμερα συγγενή, και το δοκίμασα στο ανοιχτό δίκτυο του αεροδρομίου όπου και το internet λειτούργησε τάχιστα και χωρίς πρόβλημα, οπώτε λογικά φταίει κάποια ρύθμιση του router μου και την οποία ψάχνω τώρα για να βρώ ποιά είναι και πώς διορθώνεται καθότι ψιλοάχρηστος απο routers. :)

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΕΙ ΓΕΡΑΣΑ...διαβάζω 10 ωρες για κατι που για εσας ειναι υποθεση δευτερολεπτων...

πρεπει να κανω καποια διαδικασια για την καρτα sd του κινητου.θα χρησιμοποιησω αυτην που εχω κανονικα χωρις αυτο το gold card ετσι?και αυτο το "Ανοίξτε ένα τερματικό" τι σημαινει? 10 χρονια ασχολουμαι με pc και ξαφνικα νιωθω λαλακας...

 

Gold card θες ΜΟΝΟ αν ειναι branded το κινητο σου.

Αν ειναι θα χρειαστεις 2 καρτες.Μια την κανονικη,και αλλη μια η οποια θα γινει gold card.

Τερματικο αν δεν κανω λαθος ειναι το cmd.Γραμμη εντολων.

Link to comment
Share on other sites

αυτα που ειναι αγορασμενα απτη vodafone δεν ειναι branded ετσι δεν ειναι?δεν υπηρχε τιποτα της voda μεσα..
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Gold card θες ΜΟΝΟ αν ειναι branded το κινητο σου.

Αν ειναι θα χρειαστεις 2 καρτες.Μια την κανονικη,και αλλη μια η οποια θα γινει gold card.

Τερματικο αν δεν κανω λαθος ειναι το cmd.Γραμμη εντολων.

 

οπως τα λες...

εγω απο την ολη διαδικασια φοβαμαι μονο τις εντολες που πρεπει να δωσεις στη γραμμη εντολων μιας και αν και ειχα καποιες στοιχειωδεις γνωσεις πλεον δεν θυμαμαι τιποτα...

 

αν καποιος εχει βρει καποιον οδηγο (ελληνικα η αγγλικα) που να λεει αναλυτικα γραμμη προς γραμμη ποιες πρεπει να ειναι οι εντολες, ας βοηθησει...

Link to comment
Share on other sites

ασε που μετα ερχεται κ το αλλο.ποια ROM ειναι η καλυτερη ή αν θελετε με τα λιγοτερα προβληματα?

 

(και μια ακομη ερωτηση...κανοντας ολη αυτην την διαδικασια αποκτας προσβαση σοτ full market ετσι?kai an nai πως πληρωνεις εφαρμογες?με paypal ας πουμε?)

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

αυτα που ειναι αγορασμενα απτη vodafone δεν ειναι branded ετσι δεν ειναι?δεν υπηρχε τιποτα της voda μεσα..

Αν δεν υπηρχε,δεν θα ειναι.

οπως τα λες...

εγω απο την ολη διαδικασια φοβαμαι μονο τις εντολες που πρεπει να δωσεις στη γραμμη εντολων μιας και αν και ειχα καποιες στοιχειωδεις γνωσεις πλεον δεν θυμαμαι τιποτα...

 

αν καποιος εχει βρει καποιον οδηγο (ελληνικα η αγγλικα) που να λεει αναλυτικα γραμμη προς γραμμη ποιες πρεπει να ειναι οι εντολες, ας βοηθησει...

 

Δεν υπαρχει πιο απλη διαδικασια.Μην σε τρομαζει το κατεβατο ειναι 5 λεπτα υποθεση.

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=22574

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=696189

 

2 εντολες ειναι ολες και ολες,απλα να προσεξεις πιο αρχειο θα κατεβασεις αναλογα τον bootloader που εχεις.Για τον 0,75 η τον 0,80.

Link to comment
Share on other sites

ασε που μετα ερχεται κ το αλλο.ποια ROM ειναι η καλυτερη ή αν θελετε με τα λιγοτερα προβληματα?

 

(και μια ακομη ερωτηση...κανοντας ολη αυτην την διαδικασια αποκτας προσβαση σοτ full market ετσι?kai an nai πως πληρωνεις εφαρμογες?με paypal ας πουμε?)

 

Καλυτερη για μενα,χειροτερη για σενα.:)

Θα δοκιμασεις και θα διαλεξεις αναλογα με τις δικες σου αναγκες.

Αλλος θελει froyo,αλλος hd720p,αλλος Wifi Tether κ.ο.κ.Ευτυχως υπαρχει πλεον μεγαλη ποικιλια για να διαλεξεις....

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=628

 

Αν το κανεις ρουτ,βαζεις την εφαρμογη market enabler και μπορεις να αγορασεις οποια εφαρμογη θες,μεσω πιστωτικης.Αν δεν κανω λαθος,δεν δεχεται paypal.Ας με διορθωσει καποιος που αγοραζει εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

αυτα που ειναι αγορασμενα απτη vodafone δεν ειναι branded ετσι δεν ειναι?δεν υπηρχε τιποτα της voda μεσα..

 

Eχω την εντυπωση πως εχει μια ''εφαρμογη'' Vodafone. ''Vodafone live'' ή ''Vodafone Web'' την λεει. Ετσι γραφει τουλαχιστον στο φυλλααδιο της.

 

Κατα τα αλλα δεν γνωριζω αν εχει αλλες διαφορες η Vodafone branded συσκευη απο την ''σκετη''... Αν γνωριζει καποιος ας μας πει αν και δεν νομιζω να υπαρχει διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...