Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει βουίξει ο τόπος για την προσφορά του Γερμανού.....

Θα ξαναζήσουμε μέρες nokia 3210.......!

 

(Έλα ρε υπερβολικέ πια....)

Nothing lasts forever, but the certainty of change...

 

Emperistatomenos' Blog

Link to comment
Share on other sites

http://www.e-click.gr εκει πηρα και εγω και ειναι πολυ καλη

 

Θα συμφωνησω και εγω ριξε μια ματια http://www.e-click.gr/index.php?target=products&product_id=43089

Η παραπανω θηκη ειναι καταπληκτικη σε ποιοτητα αγκαλιαζει το κινητο ενω δεν το παχαινει.Νομιζεις οτι ειναι ετσι το κινητο απο κατασκευη,ειναι απο σκληρο πλαστικο οποτε δεν φοβασαι αμα ξεχηλωσει (οπως τα σιλικονης),ενω η συσκευασια εχει και ενα screen protector πεντακαθαρο χωρις καμια διαφορα στην αφη.

Link to comment
Share on other sites

ΥΓ. Καμια καλη λεπτη και ποιοτική θηκη παιζει για το κινητο????

 

Εγώ έχω σταμπάρει από ebay, αυτό εδώ το πακέτο, το οποίο περιλαμβάνει και leather θήκη (σιγά μην είναι leather αλλά δε με νοιάζει κι όλας) το οποίο πιστεύω εχει αρκετά καλή τιμή για αυτά που δίνει.

 

Επίσης θελώ να ρωτήσω το εξής:

πήγα σημερα το απόγευμα και αγόρα αυτήν εδώ τη προστασία οθόνης, την έβαλα πολύ προσεκτικά, έχοντας καθαρίσει τελεια την οθόνη πριν και μπορώ να πω ότι το τελικό αποτέλεσμα είναι πολύ καλό, ΑΛΛΑ:

όπου υπάρχει λευκό χρώμα (πχ στον browser, σε λευκά εικονίδια και γενικά καθε τι που εχει ασπρο χρώμα) μοιάζει λες και εχει κοκκους αμμου, δεν ξέρω αν σας το δίνω να καταλάβετε, είναι δηλαδή σαν να υπάρχει μια ελαφρά "υγρασία" αλλά είναι λεπτομέρεια η οποία αν είσαι σε μεγάλο φόντο ασπρου πχ google το αντιλαμβάνεσαι αμέσως.

Κι αναρωτιέμαι αν και εσάς (όσοι εχετε βάλει προστασία οθόνης) σας κάνει κάτι ανάλογο ή αν μετά την τοποθέτηση της προστασίας οθόνης εχετε παρατηρήσει κάποια "αλλοίωση" στο άσπρο" χρώμα.

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, απο πλοηγους τι υπάρχει?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μιλάμε για screen protectors, είχα δει ένα βίντεο για το HD2 που κάποιος προσπαθούσε να χαρακώσει την οθόνη με κλειδί και δεν πάθαινε τίποτα! Ήταν ειδική για να μην έχει πρόβλημα. Το Desire να υποθέσω ότι δεν έχει αντίστοιχη οθόνη, οπότε πρέπει να βάλω protector;

 

Μήπως έχεις ή είχες εγκαταστήσει απο το market το προγραμματάκι "Quick Settings" ?

Όχι, δεν έχω βάλει κάποια εφαρμογή για να πειράζω τις ρυθμίσεις (μόνο ένα wifi analyzer που δεν τον έχω δουλέψει μέχρι τώρα).

 

το εκανα αλλα τζιφος... τα νευρα μου ρε γμτ..

προβλημα συσκευης δεν τιθεται γιατι με wind εχω κανονικα internet..

οποτε κατι αλλο μου φευγει...

Πολύ περίεργο... Δοκίμασε να πάρεις το 13830 να δεις τι θα σου πουν. Δεν μπορώ να φαναστώ ποιό μπορεί να είναι το πρόβλημα και για ποιό λόγο ξαφνικά αποφάσισε να δουλέψει σε μένα!

 

Να σημειώσω ότι πρώτα ενεργοποίησα το Data roaming και μετά τη σύνδεση στο internet (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό). Εν συνεχεία έκλεισα τη σύνδεση, έκλεισα και το data roaming και μετά ξανά άνοιξα τη σύνδεση. Για κάν' τα με αυτή τη σειρά μπας και...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

κανενα διασκεδαστικο παιχνιδακι που να βασιζεται στο σενσορα του κινητου υπαρχει;;;;;;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ποσες σελιδες και με αυτα που ειδα σε βιντεο στο ιντερνετ με πεισατε να κανω αγορα την Πεμτη ενος Htc Desire ,ειμαι κατοχος ενος 5800 που δεν εχει καμια σχεση με το Htc ,εγω βασικα το θελω πολυ για σερφαρισμα ,ειναι γρηγορο ανοιγει τα παραθυρα γρηγορα ειδικα οταν χρειαζεται Flash ,η Ram του γεμιζει γρηγορα (ολα αυτα ειναι τα προβληματα που αντιμετωπισα στο 5800)

Και κατι αλλο σε σχεση με την Nokia υπαρχουν αρκετες εφαρμογες για το τηλεφωνο ?? H Συσκευασια μεσα εχει MicroSd 4gb μεχρι ποσα Gb υποστηριζει το τηλεφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ποσες σελιδες και με αυτα που ειδα σε βιντεο στο ιντερνετ με πεισατε να κανω αγορα την Πεμτη ενος Htc Desire ,ειμαι κατοχος ενος 5800 που δεν εχει καμια σχεση με το Htc ,εγω βασικα το θελω πολυ για σερφαρισμα ,ειναι γρηγορο ανοιγει τα παραθυρα γρηγορα ειδικα οταν χρειαζεται Flash ,η Ram του γεμιζει γρηγορα (ολα αυτα ειναι τα προβληματα που αντιμετωπισα στο 5800)

Και κατι αλλο σε σχεση με την Nokia υπαρχουν αρκετες εφαρμογες για το τηλεφωνο ?? H Συσκευασια μεσα εχει MicroSd 4gb μεχρι ποσα Gb υποστηριζει το τηλεφωνο ?

 

Και εγώ 5800 είχα, στο σερφάρισμο το desire είναι έτη φωτός μπροστά.

 

Σπύρος

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=723193

 

μη με παρετε με τις ντοματες :O...περασα μερικα themes απο εκδοσεις για nexus για καποιες γνωστες roms :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ποσες σελιδες και με αυτα που ειδα σε βιντεο στο ιντερνετ με πεισατε να κανω αγορα την Πεμτη ενος Htc Desire ,ειμαι κατοχος ενος 5800 που δεν εχει καμια σχεση με το Htc ,εγω βασικα το θελω πολυ για σερφαρισμα ,ειναι γρηγορο ανοιγει τα παραθυρα γρηγορα ειδικα οταν χρειαζεται Flash ,η Ram του γεμιζει γρηγορα (ολα αυτα ειναι τα προβληματα που αντιμετωπισα στο 5800)

Είχα και εγώ το nokia 5800 πριν. Να ξέρεις οτι ο browser ενσωματωμένος (δεν εχω προλάβει ακόμα να δοκιμάσω άλλον ή να δω αν υπαρχει αλλος) είναι παρα πολύ καλός. Σε συνδιασμό με το zoom που εχει με τα 2 δάκτυλα και το οπτικό trackball μπορείς να κάνεις παπάδες (πχ κανεις zoom εκει που θες και με το trackball μετα επιλέγεις ευκολα οποιονδήποτε ενεργό σύνδεσμο). Μην σε απασχολεί καθόλου το θέμα του σερφαρίσματος.

 

Και κατι αλλο σε σχεση με την Nokia υπαρχουν αρκετες εφαρμογες για το τηλεφωνο ?? H Συσκευασια μεσα εχει MicroSd 4gb μεχρι ποσα Gb υποστηριζει το τηλεφωνο ?

Το Android Market δεν εχει καμία σχεση με το φτωχό ovi store της nokia. Υπάρχουν αναρύθμιτες εφαρμογές και παιχνίδια στο market τα οποία μπορείς να τα βρεις δωρεάν και ολοκληρα. (στο nokia μετά βίας προσπαθούσα να βρω 1-2 καλά παιχνίδια που να είναι δωρεάν και να μην είναι trial).

Κάρτα μνήμης εχω δει στο internet ότι κυκλοφορεί μέχρι 32Gb αλλά δεν είμαι σίγουρος για αυτό, ας απαντήσουν οι ειδικοί :happy:

 

Με λίγα λόγια αν οι μόνοι ενδιασμοί σου είναι αυτά που ανέφερες, φύγε σφαίρα και πάρε το Desire, καμία σχέση αυτοί οι τομείς με τους αντίστοιχους του nokia 5800 (αν και πιστεύω ότι και το 5800 είναι ενα αρκετά στοιβαρό και καλό κινητό, αλλά κινητό του 2009...)

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο... Δοκίμασε να πάρεις το 13830 να δεις τι θα σου πουν. Δεν μπορώ να φαναστώ ποιό μπορεί να είναι το πρόβλημα και για ποιό λόγο ξαφνικά αποφάσισε να δουλέψει σε μένα!

 

Να σημειώσω ότι πρώτα ενεργοποίησα το Data roaming και μετά τη σύνδεση στο internet (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό). Εν συνεχεία έκλεισα τη σύνδεση, έκλεισα και το data roaming και μετά ξανά άνοιξα τη σύνδεση. Για κάν' τα με αυτή τη σειρά μπας και...

 

το εκανα κ αυτο αλλα παλι μου βγαζει «Ανεπιτυχης συνδεση λογω εσφαλμενης ρυθμισης apn» :wacko: :blink:

Link to comment
Share on other sites

κανει κανει η 32αρα παντως :D

(δεν εχω αλλα κανει)

 

Κάνει ναι, αλλά με τέτοια τιμή που έχει που να μπορέσει κανείς να την βάλει με ελαφρά την καρδία.. :happy:

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

κανενα διασκεδαστικο παιχνιδακι που να βασιζεται στο σενσορα του κινητου υπαρχει;;;;;;

Νομίζω μια απλή αναζήτηση με sensor game στο market θα βοηθήσει, αλλά ένα αρκετά διασκεδαστικό είναι το Papijump, ενώ ψιλο διασκεδαστικά είναι και διάφορα παιχνίδια με physics.

 

@jpsih: Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει! Ξαναπέρασε το APN από την αρχή; Είναι επιλεγμένο; Αυτό το σφάλμα που λες που στο βγάζει; Γιατί εμένα μου έβγαζε απλά "Ανεπιτυχής σύνδεση".

Edited by liberostelios
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αλλα δεν ειμαι ακομη σιγουρος εξαιτιας οσων ακουγονται για την διαρκεια ζωης τησ μπαταριας του.Αν γνωριζει καποιος και μπορει να απαντησει και να πει την γνωμη του και την εμπειρια του σχετικα με αυτο το ζητημα....Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.Ενδιαφερομαι να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο αλλα δεν ειμαι ακομη σιγουρος εξαιτιας οσων ακουγονται για την διαρκεια ζωης τησ μπαταριας του.Αν γνωριζει καποιος και μπορει να απαντησει και να πει την γνωμη του και την εμπειρια του σχετικα με αυτο το ζητημα....Ευχαριστω.

 

ολες οι συσκευες που ανηκουν στην ιδια κατηγορια με το desire την ιδια αυτονομια εχουν πανω κατω..

 

υπολογιζε μια μερα με ανοιχτα bt-wifi και αρκετη χρηση, 2 μερες με μετρια χρηση και κλειστα bt-wifi οταν δεν τα χρειαζεσαι... εεε και 3 μερες αν το κοιτας στο τραπεζι... :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

ολες οι συσκευες που ανηκουν στην ιδια κατηγορια με το desire την ιδια αυτονομια εχουν πανω κατω..

 

υπολογιζε μια μερα με ανοιχτα bt-wifi και αρκετη χρηση, 2 μερες με μετρια χρηση και κλειστα bt-wifi οταν δεν τα χρειαζεσαι... εεε και 3 μερες αν το κοιτας στο τραπεζι... :lol: :lol:

 

σε ευχαριστω για την απαντηση.τωρα αν δεν κραταει για ομιλια και sms εχω κ ενα τ610 που κραταει κ 15 μερεσ

μπαταρια :P .λεω να το αγορασω ειδικα αν ολα iphone κτλπ κρατουν πανω κατω την ιδια μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

 

@jpsih: Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει! Ξαναπέρασε το APN από την αρχή; Είναι επιλεγμένο; Αυτό το σφάλμα που λες που στο βγάζει; Γιατί εμένα μου έβγαζε απλά "Ανεπιτυχής σύνδεση".

 

apn σωστο κ επιλεγμενο... μετα στο Δικτυα κινητης τηλεφωνιας (κατω απο το ρυθμισεις VPN) και μου βγαζει αυτο που σου εγραψα....

 

μαλλον θα περασω απο καποιο καταστημα βοντα, αν και πολυ φοβαμαι θα τους εξηγησω τι συμβαινει και δεν θα καταλαβουν τιποτα... :mad:

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση.τωρα αν δεν κραταει για ομιλια και sms εχω κ ενα τ610 που κραταει κ 15 μερεσ

μπαταρια :P .λεω να το αγορασω ειδικα αν ολα iphone κτλπ κρατουν πανω κατω την ιδια μπαταρια.

 

οσοι εχουν δουλεψει και desire και iphone 3GS εχουν πει οτι η αυτονομια ειναι η ιδια...

καθε μερα φορτιση δηλαδη... :!:

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς υπόψη του κάποιο app που να σου δείχνει αναλυτικά τι ακριβώς καταναλώνει την εσωτερική μνήμη του τηλεφώνου; Έχω βρει ένα σωρό για την SD card, αλλά τίποτα για internal storage...

 

Για το παραπάνω που ρωτούσα να υποθέσω ότι δεν παίζει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω πως 3gs κ desire βγαζουν τον ιδιο πανω κατω χρόνο. πρεπει να το συνηθισουμε πως τετοιου είδους κινητα, τοσο γρηγορα θα ρουφανε την μπαταρια.

(το 5800 της νοκια παντως πρεπει να πω οτι με ειχε ξαφνιασει πολυ ευχαριστα με την μπαταρια που ειχε.βεβαια δεν εχει ουτε τετοιο store ουτε το ιδιο καταπληκτικο internet για να θελεις να παιζεις ολη μερα..)

δεν ξερω το galaxy s που λενε οτι ειναι καλυτερη η μπαταρία.αλλα ανακεφαλαιωνω ως παλιος κατοχος του 3gs οτι καθε μερα φορτιζα το μηλο,καθε μερα φορτιζω και το desire..

(επίσης σε προηγουμενο post είχα αναφερει προβλημα με το ραδιοφωνο της συσκευης.ξαφνικα απο εκεινη την μερα που το ειπα κ μετα,,,παίζει απροβληματιστα!ηθελε τα..χριστουγεννιατικα τροπαρια του μαλλον...)

 

ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΤΟ ΜΑΡΚΕΤ ΘΕΛΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!(paid εφαρμογες εννοω..το flasharisma το φοβαμαι..)

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μη το φοβάσαι το φλασαρισμα!το root δεν κάνει πάνω από 10 λεπτά και κανά τεταρτακι κάνει να παραστεί η dj droid που φοραω εγώ με 2.2 froyo και sense!μετα με το market access ξεγελας το δίκτυο και βλέπεις κανονικά το πλήρες market!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κ απο εμένα σχετικα με το θέμα μπαταρια εγω σημερα εκλεισα 41 ωρες κ το φορτισα στο 25% περίπου με πλήρη χρήση δεν άνοιξα καθόλου netbook δηλαδή για να δώ mail sites κλπ.κ εννοειται οτι έκανα κ χρήση τηλεφώνου.
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...