Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και στο desire το ίδιο θείο Γιάννη... βάζεις usb καλώδιο στο κινητό και στο pc, διαλέγεις μεταφορά δεδομένων (κάπως έτσι το γράφει) και σου το ανοίγει σαν μονάδα δίσκου στο "υπολογιστή μου"

 

Ευχαριστω...ανηψιε.Με andoid δεν ειχα σχεσεις μεχρι τωρα.

 

Ringtones σε μορφη mp3 παιρνει ??

Edited by Γιάννης

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

θα μου ξαναπει καποιος αναλυτικα πωσ βαζουμε ελληνικα στο κινητο...δλδ

να εχει αγγλικο μενου και αγγλοελληνικο πληκτρολογιο το official

 

το morelocale 2 βαζει ναι μεν ελληνικα και αγγλοελληνικο πληκτρολογιο, αλλα το αλλο δεν εγινε δλδ να ειναι αγγλικο μενου αλλα ελληνικα και αγγλικα στο πληκτρολογιο

 

πλσσσσσσ βοηθεια γιατι εγω και με θηκη και χωρισ θηκη θα το σβεντουριξω και bye bye το κινητο καθως και το φορυμ:X

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω...ανηψιε.Με andoid δεν ειχα σχεσεις μεχρι τωρα.

 

Ringtones σε μορφη mp3 παιρνει ??

 

Φτιάξε στην κάρτα SD ένα φάκελο audio και μέσα σ' αυτόν 3 φακέλους:

-ringtones

-notifications

-alarms

 

Όποιο αρχείο mp3 βάλεις σε αυτούς τους φακέλους, θα εμφανίζεται στην αντίστοιχη κατηγορία, όταν επιλέγεις ήχους.

Link to comment
Share on other sites

παιδία το αγόρασα κι εγω το desire και ώς κάτοχος και του hero θα ήθελα να ρωτήσω πώς μεταφέρουμε τις επαφές απο το ένα στο άλλο.Σας ευχαριστω.
...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

τελικα τωρα που κανει ζεστη και το κινητο δεν θα την παλεψει μηπωσ γνωριζει κανεις ποτε θα παρει το froyo 2.2????

 

Έχω ακούσει για 23 Ιουνίου! Αν τελικά θα γίνει τότε δεν γνωρίζω με σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

επειδή ρωτάνε μερικοί πως να μεταφέρουν αρχεία και βλέπω όλοι λέτε για καλώδια υπάρχει τρόπος να το κανεισ ασυρματα.

αρκεί να έχεις το pc και το τηλέφωνο στο ίδιο δίκτυο και να κατεβάσει ένα από τα πολλά προγράμματα που υπάρχουν στο μάρκετ όπως το wi-fi file explorer που χρησιμοποιώ εχω και τα κανείς όλα μέσω browser.

εμένα μου έχει λύσει τα χέρια. έχει κανένας άλλος να προτίνει κανένα πρόγραμμα ;;;

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

επειδή ρωτάνε μερικοί πως να μεταφέρουν αρχεία και βλέπω όλοι λέτε για καλώδια υπάρχει τρόπος να το κανεισ ασυρματα.

αρκεί να έχεις το pc και το τηλέφωνο στο ίδιο δίκτυο και να κατεβάσει ένα από τα πολλά προγράμματα που υπάρχουν στο μάρκετ όπως το wi-fi file explorer που χρησιμοποιώ εχω και τα κανείς όλα μέσω browser.

εμένα μου έχει λύσει τα χέρια. έχει κανένας άλλος να προτίνει κανένα πρόγραμμα ;;;

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

πως δουλευει?πρεπει να εγκαταστησεις στο πισι καποιο προγραμμα?

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

επειδή ρωτάνε μερικοί πως να μεταφέρουν αρχεία και βλέπω όλοι λέτε για καλώδια υπάρχει τρόπος να το κανεισ ασυρματα.

αρκεί να έχεις το pc και το τηλέφωνο στο ίδιο δίκτυο και να κατεβάσει ένα από τα πολλά προγράμματα που υπάρχουν στο μάρκετ όπως το wi-fi file explorer που χρησιμοποιώ εχω και τα κανείς όλα μέσω browser.

εμένα μου έχει λύσει τα χέρια. έχει κανένας άλλος να προτίνει κανένα πρόγραμμα ;;;

 

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

 

Αν καταλαβα καλα συνδεομαστε με wifi με το οικιακο δικτυο και μεταφερουμε αρχεια απο το pc στο desire ?

 

Αν ναι δωσε link για file explorer. Ευχαριστω προκαταβολικα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

γράφω από το desire και δεν εχω το link αν κανεισ μια αναζήτηση στο μάρκετ έχει 2 ένα explorer ( που δουλεύω) και ένα manager και τα δύο είναι καλά.

το μόνο που χρειάζεσαι στο pc είναι ένας browser ( ie, FireFox ) και την ip που θα σου πει το πρόγραμμα, την βάζεις σαν διεύθυνση και μπορείς να στείλεις μαι να πάρεις ότι αρχείο θες.

ναι πρέπει να είναι στο ίδιο δίκτυο

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδία το αγόρασα κι εγω το desire και ώς κάτοχος και του hero θα ήθελα να ρωτήσω πώς μεταφέρουμε τις επαφές απο το ένα στο άλλο.Σας ευχαριστω.

 

Αν είναι στο google phonebook δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

γράφω από το desire και δεν εχω το link αν κανεισ μια αναζήτηση στο μάρκετ έχει 2 ένα explorer ( που δουλεύω) και ένα manager και τα δύο είναι καλά.

το μόνο που χρειάζεσαι στο pc είναι ένας browser ( ie, FireFox ) και την ip που θα σου πει το πρόγραμμα, την βάζεις σαν διεύθυνση και μπορείς να στείλεις μαι να πάρεις ότι αρχείο θες.

ναι πρέπει να είναι στο ίδιο δίκτυο

 

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

οταν πας να ''ανεβασεις''λεει οτι πρεπει να εχεις αγορασει μια εφαρμογη...:blink::worry:

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σκευτομαι να το αγορασω και ειμαι αναμεσα σε αυτο η το galaxy s

ειναι καλο το desire ?τι sar εχει?

 

To κινητό όποιον και να ρωτήσεις ο οποίος είναι κατοχός του θα σου πει ότι είναι τέλειο.. φαντάσου λεω καλά λόγια χωρίς να εχω ακόμα παραλάβει το δικό μου .. :lol:

 

SAR:

0.752 W/Kg@10g (CE head)

1.12 W/Kg@10g (CE body)

Πιστεύω οι τιμές του κυμαίνονται σε λογικά επίπεδα.

 

Τώρα όσον αφορά ποιο να επιλέξεις καλύτερα να ανοίξεις τοπικ στους διαξιφισμούς για ακριβώς αυτό το θέμα!

Αλλά όπως και να το κάνουμε η οθόνη του Galaxy S είναι οποσδήποτε μία κλάση ανώτερη του Desire :X

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Αλλά όπως και να το κάνουμε η οθόνη του Galaxy S είναι οποσδήποτε μία κλάση ανώτερη του Desire :X

 

Αυτο το λες επειδη εχεις δοκιμασει και τις δυο οθονες ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το λες επειδη εχεις δοκιμασει και τις δυο οθονες ?

 

Δεν εχω δοκιμάσει καμία από τις δύο οθόνες αλλά όπως και να το κάνουμε ετσι είναι..

Το Desire εχει Amoled οθόνη ενώ το Galaxy S έχει Super Amoled.

Επίσης το Galaxy S φοράει τους καινούργιους touch σένσορες Atmel maXTouch sensors (mxt224), ενώ το Desire φοράει τους παλαιότερους Synaptics ClearPad 2000 sensors:

Sensors Compare

Η καλύτερη στιγμή για να κάνεις κάτι είναι Τώρα !! :dash:
Link to comment
Share on other sites

Φοβαμαι πως κανεις λαθος.Αν δεν ειναι ελληνικα η γλωσσα των μενου και σε μενα που υποτιθεται οτι ειναι της ace δεν εχει αυτη την επιλογη.Ενω οταν το εχεις στα ελληνικα υπαρχει κανονικα

 

Δεν κάνω λάθος. Ο γιος μου έχει το Legend παραεισαγωγής. Η γλώσσα είναι Ελληνικά, αλλά δεν έχει επιλογή κωδικοποίησης χαρακτήρων.

Όταν λέω ότι επιλέγουμε τις λέξεις χωρίς τόνο σημαίνει το εξής:

Έχω ενεργοποιημένο το 7bit, πρόβλεψη λέξεων και έλεγχο ορθογραφίας. Όταν γράφω μια λέξη μου εμφανίζει προτάσεις λέξεων. Η επιλεγμένη λέξη είναι με κεφαλαία και με τόνο και δίπλα προτήνει την ίδια λέξη χωρίς τόνο. Αν επιλέξω με τόνο έχω 70 χαρακτήρες. Αν επιλέξω χωρίς τόνο έχω 160 και την επόμενη φορά που θα ξεκινήσω να γράφω την ίδια λέξη, μου προτίνει την λέξη χωρίς τόνους που έγραψα τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

τελικα τωρα που κανει ζεστη και το κινητο δεν θα την παλεψει μηπωσ γνωριζει κανεις ποτε θα παρει το froyo 2.2????

 

Μια χαρά θα την παλέψει! Σήμερα το είχα στο αμάξι με ανοιχτό GPS και το χτύπαγε ο ήλιος.

Εξωτερική θερμοκρασία ήταν 41, εσωτερική δεν ξέρω αλλά δεν είχα βάλει A/C.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω δοκιμάσει καμία από τις δύο οθόνες αλλά όπως και να το κάνουμε ετσι είναι..

Το Desire εχει Amoled οθόνη ενώ το Galaxy S έχει Super Amoled.

Επίσης το Galaxy S φοράει τους καινούργιους touch σένσορες Atmel maXTouch sensors (mxt224), ενώ το Desire φοράει τους παλαιότερους Synaptics ClearPad 2000 sensors:

Sensors Compare

 

Για μενα τα τα τεχνικα χαρακτηριστικα δεν λενε παντα την αληθεια.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι στο google phonebook δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι.

 

δεν τα έχω στο google...ειναι όλα στο τηλέφωνο...Πάντως πρέπει να υπάρχει τρόπος...δεν μπορώ να τα περάσω ένα ένα ξανα με το χέρι...Μετά είναι και το άλλο...κάθε επαφή που έχω περασμένη στο τήλ έχει και λεπτομέριες..γεννεθλια facebook...όλα αυτα ξ'ερει κάποιος να μου πεί πώς απο το HERO θα τα περάσω στο DESIRE?

...Εχω προβλημα και ξερω πως το ξερω...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί το εικονίδιο του ιντερνετ στο κινητό μου, όπως φαίνεται στην φώτο, είναι διαφορετικό από το "κανονικό"; Ξέρει κάποιος πώς μπορώ να το αλλάξω, αν είναι θέμα αναβάθμισης και αν ναι, πώς γίνεται αναβάθμιση; Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Μπορεί κάποιος να μου πει γιατί το εικονίδιο του ιντερνετ στο κινητό μου, όπως φαίνεται στην φώτο, είναι διαφορετικό από το "κανονικό"; Ξέρει κάποιος πώς μπορώ να το αλλάξω, αν είναι θέμα αναβάθμισης και αν ναι, πώς γίνεται αναβάθμιση; Ευχαριστώ πολύ!

 

Αυτό φαίνεται σαν το εικονίδιο του Web and Walk, του portal της T-Mobile.

Μήπως έχεις T-Mobile branded τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

δεν τα έχω στο google...ειναι όλα στο τηλέφωνο...Πάντως πρέπει να υπάρχει τρόπος...δεν μπορώ να τα περάσω ένα ένα ξανα με το χέρι...Μετά είναι και το άλλο...κάθε επαφή που έχω περασμένη στο τήλ έχει και λεπτομέριες..γεννεθλια facebook...όλα αυτα ξ'ερει κάποιος να μου πεί πώς απο το HERO θα τα περάσω στο DESIRE?

 

Δες αν μπορείς να κάνεις εξαγωγή τις επαφές σου στην κάρτα (μέσω της εφαρμογής "πρόσωπα"), τουλάχιστον στο Desire γίνεται.

Επίσης μπορείς να τις στείλεις μέσω bt, δεν ξέρω αν κάνει μαζική αποστολή.

Το πιο περίπλοκο και πιο σίγουρο είναι να κάνεις συγχρονισμό με gmail η outlook.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Αφου εβγαλα μερικες φωτογραφιες και βιντεο ειπα να τα δω στο λαπτοπ. Το συνδεω λοιπον σαν εξωτερικη μοναδα και αφου ανοιγω το φακελο που ηταν μεσα μου βγαζει "η εφαρμογη explorel exe αντιμετωπισε προβλημα και πρεπει να τερματιστει η λειτουργια της" και με πεταει στην αρχικη οθονη του λαπτοπ :(

Λεω δεν αρχισαμε καλα :confused: Αντιγραφω χωρις να τον ανοιξω το φακελο με τις φωτο στο λαπτοπ για να τις ανοιξω απο εκει χωρις τη μεσολαβηση του κινητου. Μια απο τα ιδια. Ιδιο μηνυμα ιδιο αποτελεσμα :mad: Η πλακα ειναι οτι τις φωτο "δειγματα" που ηταν ηδη αποθηκευμενες στην καρτα τις ανοιγει κανονικα. Καμια ιδεα κανεις για το τι μπορει να φταιει? Και κατι αλλο. Εχω ρυθμισει να σβηνει (κλειδωνει) η οθονη στα 15". Αμεσο κλειδωμα τη στιγμη που θελω δεν εχει?:confused:

φοβαμαι οτι δε φταιει το κινητο αλλα το πισι.

 

@για ασυρματη μεταφορα αρχειων υπαρχει και το web sharing. υπαρχει και αλλο section στο φορουμ παιδια για το android.........

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...