Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα. Θα ήθελα να σας απασχολήσω με ένα προβληματισμό μου. Μου έχει μπει το μικρόβιο της αγοράς νέας συσκευής, και ταλαντεύομαι άναμέσα στο desire και στο n900. Υπάρχει κάποιος τυχερός κάτοχος και των 2 ώστε να με βοηθήσει στην επιλογή; εχω φυσικά διαβάσει όλα τα διαθέσιμα reviews και τις αντίστοιχες ενότητες στο παρόν και σε αλλά φόρουμ. Αν δεν είναι εδώ ο κατάλληλος τόπος, παρακαλώ συγχώρεστε με.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ο ηχος της κλησης ειναι πολυ δυνατος απλα το μικροφωνο οταν απαντας δεν ακους τον αλλον στην γραμμη

 

Τι εννοείς φίλε μου δεν σε έπιασα εδώ "απλα το μικροφωνο οταν απαντας δεν ακους τον αλλον στην γραμμη" με μπέρδεψες

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς φίλε μου δεν σε έπιασα εδώ "απλα το μικροφωνο οταν απαντας δεν ακους τον αλλον στην γραμμη" με μπέρδεψες

 

το κινητο οταν σε καλουν ο ηχος ακουγεται πεντακαθαρα και δυνατα οταν απαντας ομως δεν μπορεις να ακουσεις τον αλλον που εχεις στην γραμμη τον ακους πολυ χαμηλα....

Link to comment
Share on other sites

το κινητο οταν σε καλουν ο ηχος ακουγεται πεντακαθαρα και δυνατα οταν απαντας ομως δεν μπορεις να ακουσεις τον αλλον που εχεις στην γραμμη τον ακους πολυ χαμηλα....

 

Εχω μπερδευτεί τωρα..Ο ένας λέει οτι ο ήχος κλήσης είναι δυνατος αλλά η γραμμή είναι ασθενής και ο άλλος λέει οτι το εξωτερικό ηχείο είναι χαμηλό και το ακουστικό κλήσης είναι από τα καλύτερα..Τελικά τι ισχύει ? :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπερδευτεί τωρα..Ο ένας λέει οτι ο ήχος κλήσης είναι δυνατος αλλά η γραμμή είναι ασθενής και ο άλλος λέει οτι το εξωτερικό ηχείο είναι χαμηλό και το ακουστικό κλήσης είναι από τα καλύτερα..Τελικά τι ισχύει ? :wacko:

 

Ισχυει αυτο που εγραψα παραπανω. Μετριας εντασης εξωτερικο speaker, καθαρο-δυνατο ακουστικο για τις κλησεις. Σε 3 διαφορετικα desire αυτο, αρα δεν τιθεται θεμα ελαττωματικης συσκευης (αν και δεν τεθηκε ποτε αυτο, καθως το hardware ειναι σχεδον πανομοιοτυπο με το nexus, που το εχουμε ηδη ξεψαχνισει).

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Μόλις είδα ότι το έχει φέρει και το Hardshop και σε καλή τιμούλα ~500 ευρώ και το σκέφτομαι να το χτυπήσω.

 

Φίλε εγώ πάντως το πήρα απο το Handtec 467 (με τα έξοδα αποστολής). Τώρα δεν ξέρω αν σε άλλα μαγαζιά έρχεται με 8GB microSD αλλά εμένα με τα 4GB το είχε τόσο

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον v@gelis το έχω απο την Παρασκευή και ο ήχος της ομιλίας που ακούς είναι κορυφαίος!
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα, ο ήχος του ακουστικού όταν μιλάς,είναι ο καλύτερος που έχω ακούσει σε κινητό.

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο που εγραψα παραπανω. Μετριας εντασης εξωτερικο speaker, καθαρο-δυνατο ακουστικο για τις κλησεις. Σε 3 διαφορετικα desire αυτο, αρα δεν τιθεται θεμα ελαττωματικης συσκευης (αν και δεν τεθηκε ποτε αυτο, καθως το hardware ειναι σχεδον πανομοιοτυπο με το nexus, που το εχουμε ηδη ξεψαχνισει).

 

επειδη το εχω εγω λεω αυτο που ακουω και δεν μπορεις να το αμφισβητησεις και ενας συναδελφος παλι το ιδιο εχει προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
το κινητο οταν σε καλουν ο ηχος ακουγεται πεντακαθαρα και δυνατα οταν απαντας ομως δεν μπορεις να ακουσεις τον αλλον που εχεις στην γραμμη τον ακους πολυ χαμηλα....

 

Μήπως έχει να κάνει με τον provider που χρησιμοποιείς; Έχεις δοκιμάσει με sim άλλου provider;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με τον provider που χρησιμοποιείς; Έχεις δοκιμάσει με sim άλλου provider;

 

οχι δεν εχο δοκιμασει αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο χρησιμοποιω κοσμοτε καρτα,

Link to comment
Share on other sites

Tι να πω τωρα...Και οι δυο κάτοχοι του desire φαίνονται σίγουροι για το αντίθετο πράγμα...Ο ένας δεν έχει καλη ακουστική απο το εσωτερικό ηχειάκι και ο άλλος υποστηρίζει πως είναι από τα καλύτερα...Και οι δύο επίσης παρουσιάζουν στοιχεία από παραπάνω απο μία συσκευή οπότε δεν τίθεται θέμα ελλατώματος...Τι συμπέρασμα μπορεί να βγάλει κάποιος ? :blink:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Vago επειδή φαντάζομαι οτι είσαι σε δίλημμα για να το αγοράσεις, όπως έχω ξαναπεί, τα ελαττώματα 2 είναι:

1) η οθόνη όταν είσαι εξω και έχει πολύ ήλιο και

2) το μέτριο ηχείο του (όταν χτυπάει ή για μουσική)

 

Απο εκεί και πέρα η μπαταρία του είναι η συνηθισμένη μπαταρία σε μεγάλο touch κινητο και χωρίς να αμφισβητώ κανέναν, η ακουστική είναι τέλεια όσον αφορα την συνομιλία.

Για μένα για τα λεφτά του (και είδικά για αγορά απο εξωτεικό με χαμηλότερη τιμή), η αγορά σου θα είναι η καλύτερη που θα μπορούσες να κάνεις

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
οχι δεν εχο δοκιμασει αλλα δεν νομιζω να φταιει αυτο χρησιμοποιω κοσμοτε καρτα,

 

Δεν θα ήταν άσχημα να δοκίμαζες πάντως για να αποκλείσουμε αν είναι αυτό το ενδεχόμενο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

επειδη το εχω εγω λεω αυτο που ακουω και δεν μπορεις να το αμφισβητησεις και ενας συναδελφος παλι το ιδιο εχει προβλημα

 

Τσεκαρετε την ενταση κατα τη διαρκεια της κλησης απο τα πλαινα πληκτρα οτι ειναι πανω απο το 50%. Δεν σε αμφισβητω, μπορει πραγματι η συσκευη σου να εχει προβλημα κι αυτο το ξερεις μονο εσυ, αλλα το desire ΔΕΝ εχει προβλημα με το ακουστικο του, το αντιθετο μαλιστα.

Το λεω με ιδια εμπειρια 3 συσκευων, αλλα κι απο τους υπολοιπους κατοχους εδω και φυσικα σε ολα τα reviews.

Μεμονωμενα προβληματικα περιστατικα εχω δει κι εγω (το desire φιλου ειχε το κλασικο... τριξιμο που μας εχει συνηθισει κατα περιπτωσεις η HTC στα κινητα της και πηγε για αντικατασταση)...

Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρετε την ενταση κατα τη διαρκεια της κλησης απο τα πλαινα πληκτρα οτι ειναι πανω απο το 50%. Δεν σε αμφισβητω, μπορει πραγματι η συσκευη σου να εχει προβλημα κι αυτο το ξερεις μονο εσυ, αλλα το desire ΔΕΝ εχει προβλημα με το ακουστικο του, το αντιθετο μαλιστα.

Το λεω με ιδια εμπειρια 3 συσκευων, αλλα κι απο τους υπολοιπους κατοχους εδω και φυσικα σε ολα τα reviews.

Μεμονωμενα προβληματικα περιστατικα εχω δει κι εγω (το desire φιλου ειχε το κλασικο... τριξιμο που μας εχει συνηθισει κατα περιπτωσεις η HTC στα κινητα της και πηγε για αντικατασταση)...

 

το τσεκαρα η μπαρα ειναι στο τελος, εχτες οταν με καλεσαν πραγματικα με πολυ δθσκολια τους ακουγα βεβαια ημουν σε εμπορικο κεντρο και μπορει γιαυτο

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Obelix πραγματικά είμαι σε δίλλημα να το αγοράσω γιατί τελευταία άκουσα κάποια σοβαρα μειονεκτήματα σχετικά με το ηχείο αλλα και με την μνήμη του Desire η οποία όπως λέγεται παρέχει γύρω στα 120 mb για εγκαταστάσεις εφαρμογών.... Ούτως η άλλως πρέπει να περιμένω να κυκλοφορήσει επίσημα στα καταστήματα μιας που έχω επιδότηση...Για αυτό είπα να κάνω μερικές έρευνες από τα άτομα που το έχουν ήδη ή εχουν έγγυρη πληροφόρηση πάνω στο θέμα..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Obelix πραγματικά είμαι σε δίλλημα να το αγοράσω γιατί τελευταία άκουσα κάποια σοβαρα μειονεκτήματα σχετικά με το ηχείο αλλα και με την μνήμη του Desire η οποία όπως λέγεται παρέχει γύρω στα 120 mb για εγκαταστάσεις εφαρμογών.... Ούτως η άλλως πρέπει να περιμένω να κυκλοφορήσει επίσημα στα καταστήματα μιας που έχω επιδότηση...Για αυτό είπα να κάνω μερικές έρευνες από τα άτομα που το έχουν ήδη ή εχουν έγγυρη πληροφόρηση πάνω στο θέμα..

καλησπερα παιδια.ηθελα να ρωτησω σχετικα με τη μνημη του τηλ.εχει ειπωθει εδω μεσα οτι τελικα η μνημη του ειναι σχτικα μικρη.

ερωτ 1 - δεν μπορουν οι εφαρμογεςν που βαζουμε να μπουν στη mem. card? και αν ναι πως?

ερωτ 2 - το ιδιο ισχυει σε ολα τα adroid?και σε ολες της εκδοσεις?

ερωτ 3 - αν τελικα δεν μπορουμε να κανουμε μεταφορα στη mem. card τοτε τι γινετε?

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα και ούτε έχω πρόβλημα με την μνήμη!

Παραθέτω τις εφαρμογές που έχω βάλει και τι κάνουν:

 

1)3g WatchDog (Μετρητής δεδομένων για 3g)

2) Air Control (Παιχνίδι για προσγείωση αεροπλάνων/ελικοπτέρων)

3) Ak Notepad (Σημειωματάριο)

4) AndroZip (Συμπίεση Αρχείων)

5) Astro (File Manager)

6) Bluetooth file transfer (Διαχείριση Bluetooth, ftp κλπ)

7) Call Meter (Μετρητής κλήσεων με πολλές ρυθμίσεις παραμετροποίησης)

8) Compass (Πυξίδα)

9) Data Counter (Μετρητής για WiFi δεδομένα)

10) Documents to Go (Άνοιγμα ΚΑΙ επεξεργασία excel, word, powerpoint)

11) Es File Explorer (File Manager)

12) Fring (Im, Voip)

13) GameBoid Lite (GB emulator)

14) Gmote (Διαχείριση Pc μέσω Wifi )

15) Goggles (Αναγνώριση Προιόντων μέσω φωτογράφισης)

16) Google Sky Map (Ουράνιος Θόλος)

17) HandCent Sms (Ενναλακτικό πρόγραμμα για μηνύματα)

18) Layar (Δείτε ενοικιαζόμενα σπίτια, wifi, awmn κ.α. γύρω σας)

19) Mabilo Ringtones (Κατεβάζει Ringtones)

20) MixZing (Αναπαραγωγή μουσικής που δουλεύει με bt ακουστικά)

21) Sygic (Πρόγραμμα πλοήγησης)

22) PicSay (Επεξεργασία εικόνας)

23) Raging Thunder (Πολύ ωραίο 3d racing)

24) Remoid (Απομακρυσμένη επιφάνεια εργασίας)

25) Replica Island (Παιχνίδι)

26) Shazam (Αναγνώριση Μουσικών κομματιών)

27) Veggos (Ατάκες Βέγγου)

28) Velox (Καταγραφή δεδομένων ταχύτητας, απόστασης και χρόνου μέσω gps)

29) VideoBox (Κατέβασμα βίντεο από youtube)

30) yxflash (Αναπαραγωγή το περισσότερων format βίντεο)

31) Tts Extended (Βιβλιοθήκη για text to speech)

 

Με όλα αυτά έχω διαθέσιμο χώρο 20,47ΜΒ. Οπότε τα συμπεράσματα δικά σας. Αν για παράδειγμα θέλετε να φορτώσετε 4-5 3d παιχνίδια (πιάνουν συνήθως πολύ χώρο) ακόμα, τότε προφανώς δεν αρκεί ο χώρος του.

 

Ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα που θα προβληματίσει πολλούς bussinesman είναι η έλλειψη voice dialing και προς το παρόν δεν έχω βρει και κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει καλά, αν ξέρει κάποιος κάτι ας το γράψει!

Edited by maden123456

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.ηθελα να ρωτησω σχετικα με τη μνημη του τηλ.εχει ειπωθει εδω μεσα οτι τελικα η μνημη του ειναι σχτικα μικρη.

ερωτ 1 - δεν μπορουν οι εφαρμογεςν που βαζουμε να μπουν στη mem. card? και αν ναι πως?

ερωτ 2 - το ιδιο ισχυει σε ολα τα adroid?και σε ολες της εκδοσεις?

ερωτ 3 - αν τελικα δεν μπορουμε να κανουμε μεταφορα στη mem. card τοτε τι γινετε?

 

1.Μπορούν να μπουν στην κάρτα μόνο αν γίνει Root στο κινητό, κάτι το οποίο δεν έχει γίνει ακόμα αλλά είναι πολύ πιθανό να γίνει σύντομα.

2. Νομίζω ισχύει για όλα τα android με διαφορά ότι όλα τα υπόλοιπα που κυκλοφορούν έχουν γίνει rooted.

3. Τότε αν θέλεις να φορτώσεις πολλές εφαρμογές θα έχεις πρόβλημα. Φαντάσου ότι κάποια παιχνίδια ή προγράμματα πλοήγησης θέλουν 20MB, παρόλαυτα τα περισσότερα apps είναι <500KB. Ο διαθέσιμος χώρος είναι 120MB, οπότε υπολόγισε μόνος σου.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα και ούτε έχω πρόβλημα με την μνήμη!

Παραθέτω τις εφαρμογές που έχω βάλει και τι κάνουν:

 

1)3g WatchDog (Μετρητής δεδομένων για 3g)

2) Air Control (Παιχνίδι για προσγείωση αεροπλάνων/ελικοπτέρων)

3) Ak Notepad (Σημειωματάριο)

4) AndroZip (Συμπίεση Αρχείων)

5) Astro (File Manager)

6) Bluetooth file transfer (Διαχείριση Bluetooth, ftp κλπ)

7) Call Meter (Μετρητής κλήσεων με πολλές ρυθμίσεις παραμετροποίησης)

8) Compass (Πυξίδα)

9) Data Counter (Μετρητής για WiFi δεδομένα)

10) Documents to Go (Άνοιγμα ΚΑΙ επεξεργασία excel, word, powerpoint)

11) Es File Explorer (File Manager)

12) Fring (Im, Voip)

13) GameBoid Lite (GB emulator)

14) Gmote (Διαχείριση Pc μέσω Wifi )

15) Goggles (Αναγνώριση Προιόντων μέσω φωτογράφισης)

16) Google Sky Map (Ουράνιος Θόλος)

17) HandCent Sms (Ενναλακτικό πρόγραμμα για μηνύματα)

18) Layar (Δείτε ενοικιαζόμενα σπίτια, wifi, awmn κ.α. γύρω σας)

19) Mabilo Ringtones (Κατεβάζει Ringtones)

20) MixZing (Αναπαραγωγή μουσικής που δουλεύει με bt ακουστικά)

21) Sygic (Πρόγραμμα πλοήγησης)

22) PicSay (Επεξεργασία εικόνας)

23) Raging Thunder (Πολύ ωραίο 3d racing)

24) Remoid (Απομακρυσμένη επιφάνεια εργασίας)

25) Replica Island (Παιχνίδι)

26) Shazam (Αναγνώριση Μουσικών κομματιών)

27) Veggos (Ατάκες Βέγγου)

28) Velox (Καταγραφή δεδομένων ταχύτητας, απόστασης και χρόνου μέσω gps)

29) VideoBox (Κατέβασμα βίντεο από youtube)

30) yxflash (Αναπαραγωγή το περισσότερων format βίντεο)

31) Tts Extended (Βιβλιοθήκη για text to speech)

 

Με όλα αυτά έχω διαθέσιμο χώρο 20,47ΜΒ. Οπότε τα συμπεράσματα δικά σας. Αν για παράδειγμα θέλετε να φορτώσετε 4-5 3d παιχνίδια (πιάνουν συνήθως πολύ χώρο) ακόμα, τότε προφανώς δεν αρκεί ο χώρος του.

 

Ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα που θα προβληματίσει πολλούς bussinesman είναι η έλλειψη voice dialing και προς το παρόν δεν έχω βρει και κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει καλά, αν ξέρει κάποιος κάτι ας το γράψει!

Σιγουρα με τοσα προγραμματα που εχει βαλει ο φιλος δειχνει να μην εχι προβλημα με τη μνημη το τηλ.Αλλα θεωρω μεγαλη γκαφα και παραλειψει απο πλευρας htc η μη μεταφορα αππο τη μνημη τηλ στη μεμορυ στικ και φανταστητε οτι αυτο προυπηρχε απο την εμφανισει των πρωτων κιν. τηλ με memory card

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν είχα και ούτε έχω πρόβλημα με την μνήμη!

Παραθέτω τις εφαρμογές που έχω βάλει και τι κάνουν:

 

1)3g WatchDog (Μετρητής δεδομένων για 3g)

2) Air Control (Παιχνίδι για προσγείωση αεροπλάνων/ελικοπτέρων)

3) Ak Notepad (Σημειωματάριο)

4) AndroZip (Συμπίεση Αρχείων)

5) Astro (File Manager)

6) Bluetooth file transfer (Διαχείριση Bluetooth, ftp κλπ)

7) Call Meter (Μετρητής κλήσεων με πολλές ρυθμίσεις παραμετροποίησης)

8) Compass (Πυξίδα)

9) Data Counter (Μετρητής για WiFi δεδομένα)

10) Documents to Go (Άνοιγμα ΚΑΙ επεξεργασία excel, word, powerpoint)

11) Es File Explorer (File Manager)

12) Fring (Im, Voip)

13) GameBoid Lite (GB emulator)

14) Gmote (Διαχείριση Pc μέσω Wifi )

15) Goggles (Αναγνώριση Προιόντων μέσω φωτογράφισης)

16) Google Sky Map (Ουράνιος Θόλος)

17) HandCent Sms (Ενναλακτικό πρόγραμμα για μηνύματα)

18) Layar (Δείτε ενοικιαζόμενα σπίτια, wifi, awmn κ.α. γύρω σας)

19) Mabilo Ringtones (Κατεβάζει Ringtones)

20) MixZing (Αναπαραγωγή μουσικής που δουλεύει με bt ακουστικά)

21) Sygic (Πρόγραμμα πλοήγησης)

22) PicSay (Επεξεργασία εικόνας)

23) Raging Thunder (Πολύ ωραίο 3d racing)

24) Remoid (Απομακρυσμένη επιφάνεια εργασίας)

25) Replica Island (Παιχνίδι)

26) Shazam (Αναγνώριση Μουσικών κομματιών)

27) Veggos (Ατάκες Βέγγου)

28) Velox (Καταγραφή δεδομένων ταχύτητας, απόστασης και χρόνου μέσω gps)

29) VideoBox (Κατέβασμα βίντεο από youtube)

30) yxflash (Αναπαραγωγή το περισσότερων format βίντεο)

31) Tts Extended (Βιβλιοθήκη για text to speech)

 

Με όλα αυτά έχω διαθέσιμο χώρο 20,47ΜΒ. Οπότε τα συμπεράσματα δικά σας. Αν για παράδειγμα θέλετε να φορτώσετε 4-5 3d παιχνίδια (πιάνουν συνήθως πολύ χώρο) ακόμα, τότε προφανώς δεν αρκεί ο χώρος του.

 

Ένα πολύ σημαντικό πρόβλημα που θα προβληματίσει πολλούς bussinesman είναι η έλλειψη voice dialing και προς το παρόν δεν έχω βρει και κάποιο πρόγραμμα που να δουλεύει καλά, αν ξέρει κάποιος κάτι ας το γράψει!

 

Με 20,47 Mb μονο ομως αν τρεξεις προβλημα πλοηγησης τα πραγματα θα ειναι σκουρα!!!!!!!Μην πω ΑΔΥΝΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...