Jump to content

[Επίσημο] HTC Desire Μέρος Ι


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι εφαρμογές γίνονται εγκατάσταση στην μνήμη του κινητού (τα αρχεία του navigon χάρτης.... στην κάρτα) αλλα π.χ. Google Earth 22mb εγκατάσταση τι να σου μείνουν.

Αυτό με το ρόζ δε σας ενοχλεί (όσοι το έχουν βέβαια)

 

Απo expansys εμένα μου ήρθε με Ελληνικό ανταπτορ

Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχει βρει κανένας πουθενά σκέτο το ανταπτοράκι που κουμπώνει στο φορτιστή για ευρωπαικές πρίζες??

χλωμουλι το κοβω, εγω πηρα ανταπτορα για τον αγγλικο ανταπτορα, 1 ευρω ειχε. ενταξει ειναι λιγο γκουμουτσακι αλλα τι να κανουμε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω μια βοηθεια!!!Ειμαι κοντα στην αγορα 1 ακομα συσκευης!!!!!:D

Αλλα εχω καποιες αποριες,για τις επιλογες μου!!!!

Καταρχην ποσο στοιβαρο τηλ/νο ειναι το Desire και τι ποιοτητα κατασκευης εχει???

Επισης ποσα Mb εχει free οταν ανοιγει πρωτη φορα η συσκευη???Γιατι διαβασα οτι ολες οι εφαρμογες γινονται εγκατασταση μονο στη συσκευη με αποτελεσμα να μενουν λιγα Mb ελευθερα!!!

Και τελος τι ειναι το root που ολοι αναφερουν????Εχει γινει σε αυτη τη συσκευη????

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Οι εφαρμογές γίνονται εγκατάσταση στην μνήμη του κινητού (τα αρχεία του navigon χάρτης.... στην κάρτα) αλλα π.χ. Google Earth 22mb εγκατάσταση τι να σου μείνουν.

Αυτό με το ρόζ δε σας ενοχλεί (όσοι το έχουν βέβαια)

 

Απo expansys εμένα μου ήρθε με Ελληνικό ανταπτορ

Εγω ροζ δεν εχω παρατηρησει να μας πουν και αλλα παιδια ομως καθως μπορει να επεσες στην περιπτωση φιλε μου

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

χλωμουλι το κοβω, εγω πηρα ανταπτορα για τον αγγλικο ανταπτορα, 1 ευρω ειχε. ενταξει ειναι λιγο γκουμουτσακι αλλα τι να κανουμε...

 

Το μέγεθος ήθελα να γλιτώσω κι εγώ,αλλά απ' ότι φαίνεται πρέπει να συμβιβαστώ..:p

 

παιδια θελω μια βοηθεια!!!Ειμαι κοντα στην αγορα 1 ακομα συσκευης!!!!!:D

Αλλα εχω καποιες αποριες,για τις επιλογες μου!!!!

Καταρχην ποσο στοιβαρο τηλ/νο ειναι το Desire και τι ποιοτητα κατασκευης εχει???

Επισης ποσα Mb εχει free οταν ανοιγει πρωτη φορα η συσκευη???Γιατι διαβασα οτι ολες οι εφαρμογες γινονται εγκατασταση μονο στη συσκευη με αποτελεσμα να μενουν λιγα Mb ελευθερα!!!

Και τελος τι ειναι το root που ολοι αναφερουν????Εχει γινει σε αυτη τη συσκευη????

 

Σαν ποιότητα κατασκευής είναι πολύ καλό,τώρα αναλόγως τι θεωρείς στιβαρό..Γιατί σίγουρα όταν σχεδόν όλο το κινητό είναι οθόνη,δεν είναι και ότι καλύτερο να σου πέσει κάτω π.χ.

Free μόλις το άνοιξα είχε γύρω στα 120mb αν θυμάμαι σωστά.

Το root είναι το αντίστοιχο σπάσιμο.Ουσιαστικά δίνει πρόσβαση στο λογισμικό,μπορείς να περάσεις custom fw κτλπ και το βασικότερο για μένα μπορείς με το apps2sd να περνάς εφαρμογές στην sd.

Όχι δεν έχει γίνει ακόμα αλλά όπου να 'ναι θα γίνει κι αυτό..

 

 

 

Εγω ροζ δεν εχω παρατηρησει να μας πουν και αλλα παιδια ομως καθως μπορει να επεσες στην περιπτωση φιλε μου

 

Ούτε εγώ,ευτυχώς,καθώς είχα τρομάξει με αυτά που διάβαζα. :p

Edited by ReaperX
Link to comment
Share on other sites

βασικα μπορειτε να το προσεξετε νομιζω στον ηλιο οταν πεφτει ο φωτισμος, λιγο πριν κλειδωσει δηλαδη αλλα το θεωρω φυσιολογικο. αυτο που λεει το παιδι ομως, ειναι μαλλον αυτο που λενε και στο xda οτι εχουν καποιοι γενικα στην οθονη και μαλλον προκειται για συγκεκριμενες παρτιδες (;; )
Link to comment
Share on other sites

Ναι για το πρόβλημα που γράφουν στο XDA λέω. Δηλαδή εσύς οταν πάτε στο www,htc.com με το Desire βλέπεται γκρί ή ροζ το χρώμα του φόντου?
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

1) Έβαλα έναν task manager και βλέπω οτι φορτώνει το Footprints χωρις να το έχω ανοίξει ποτέ. Ενώ το κάνω kill, το ξαναφορτώνει. Γιατί;

2) Μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που έχει μέσα και δεν μου χρειάζονται; πχ.μετοχές. Δεν το δοκιμασα. Απλά ρωτάω μήπως κάνω κάτι που δεν πρέπει

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

1) Έβαλα έναν task manager και βλέπω οτι φορτώνει το Footprints χωρις να το έχω ανοίξει ποτέ. Ενώ το κάνω kill, το ξαναφορτώνει. Γιατί;

Kανονας:δεν χρησιμοποιουμε taskkiller σε android

 

http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

Link to comment
Share on other sites

Kανονας:δεν χρησιμοποιουμε taskkiller σε android

 

http://geekfor.me/faq/you-shouldnt-be-using-a-task-killer-with-android/

 

οκ ευχαριστω. είμαι καινούριος... Αλλά γιατί το φορτώνει;

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω. είμαι καινούριος... Αλλά γιατί το φορτώνει;

diabase το λινκ που σου παραθετω και θα καταλαβεις πολλα

Link to comment
Share on other sites

παιδες,τι ρυθμισεις βαζω για ιντερνετ? εχω vodafone

 

Ρυθμίσεις μπορείς να βρεις εδώ.

 

1) Έβαλα έναν task manager και βλέπω οτι φορτώνει το Footprints χωρις να το έχω ανοίξει ποτέ. Ενώ το κάνω kill, το ξαναφορτώνει. Γιατί;

2) Μπορώ να απεγκαταστήσω κάποιες εφαρμογές που έχει μέσα και δεν μου χρειάζονται; πχ.μετοχές. Δεν το δοκιμασα. Απλά ρωτάω μήπως κάνω κάτι που δεν πρέπει

 

Το θέμα του task manager έχει συζητηθεί αρκετές φορές στο thread του Magic και του Nexus. Είναι περιττός στα κινητά Android, αν όχι επιζήμιος.

 

Το footprint φορτώνει, γιατί η HTC το έχει "συνδέσει" με την εμπειρία Sense UI (ανακάλυψε το απροσδόκητο κλπ μαρκετίστικα κόλπα). Με άλλα λόγια ανήκει στις εφαρμογές συστήματος (χωρίς να είναι απαραίτητη, για να τρέξει το σύστημα). Δεν μπορείς να την αφαιρέσεις (και το ίδιο ισχύει για τις μετοχές), εκτός κι αν είσαι rooted. Προς το παρόν δεν υπάρχει τρόπος να γίνει αυτό. Απ' όσο ξέρω ο Paul από το modaco, έχει φτάσει σε πολύ καλό σημείο, αλλά έχει σταματήσει λόγω διακοπών.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω και γω 3 ερωτησουλες,

1)το κινητο θα το φερει η κοσμοτε?αν ναι ποτε ?και σε τι τιμη το περιμενουμε?

2)ελληνικο μενου οκ εχει ,ελληνικα στα μηνυματα μπορει να γραψει ομως?

3)εχω το magic και με εχει βολεψει αφανταστα το πληκτρολογιο τυπου iphone που δινει η htc,

υπαρχει αυτο στο desire με ελληνικους χαρακτηρες?

 

αυτο που με βολεψε εχαιρετικα μεχρι τωρα ειναι,το πληκτρολογιο τυπου αι φονε της htc,αλλα σε μορφη που να μοιαζει με τα πληκτρολογια των παλιων κινητων(με λιγοτερα κουμπια δηλαδη,και σε καθε κουμπι να εχει 3+ γραμματα)αυτο το πληκτρολογιο σε συνδιασμο με το hardsent sms και με ενεργοποιημενο το τ9 ειναι οοοτι καλυτερο εχω δει σε κινητο αφης!

Θα μπορεσω να το κανω αυτο με το desire που ειναι αγορασμενο απ εξω?

Link to comment
Share on other sites

το ροζάκι υπάρχει και είναι εγγενές χαρακτηριστικό της τεχνολογίας της οθόνης. κάποιες διαβαθμίσεις του γκρι (όχι όλες) τις εμφανίζει με ελαφρά ροζ απόχρωση. Εμένα πάντως δεν με έχει ενοχλήσει
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια,εχω και γω 3 ερωτησουλες,

1)το κινητο θα το φερει η κοσμοτε?αν ναι ποτε ?και σε τι τιμη το περιμενουμε?

2)ελληνικο μενου οκ εχει ,ελληνικα στα μηνυματα μπορει να γραψει ομως?

3)εχω το magic και με εχει βολεψει αφανταστα το πληκτρολογιο τυπου iphone που δινει η htc,

υπαρχει αυτο στο desire με ελληνικους χαρακτηρες?

 

αυτο που με βολεψε εχαιρετικα μεχρι τωρα ειναι,το πληκτρολογιο τυπου αι φονε της htc,αλλα σε μορφη που να μοιαζει με τα πληκτρολογια των παλιων κινητων(με λιγοτερα κουμπια δηλαδη,και σε καθε κουμπι να εχει 3+ γραμματα)αυτο το πληκτρολογιο σε συνδιασμο με το hardsent sms και με ενεργοποιημενο το τ9 ειναι οοοτι καλυτερο εχω δει σε κινητο αφης!

Θα μπορεσω να το κανω αυτο με το desire που ειναι αγορασμενο απ εξω?

 

1. κανεις δεν ξερει ακομα η HTC λεει περιπου στα 520

2 ναι κανονικα γραφεις ςλληνικα

3 ναι υπαρχει με ελληνικους χαρακτηρες

 

παιδια πωε ενεργοποιεισ το Τ9 στο hansent?

 

χρησιμοποιω το handcent sms και οταν μου ερχεται μηνυμα και το εμφανιζει στην οθονη και αφου το διβασω παταω χ να φυγει παραμενει στο συμβολο των μηνυματων οτι ειναι unread εσας το κανει? παραμενι στο συμβολο μηνυματων οχι του hancent αλλα του κινητου

 

Από την ομάδα διαχείρισης

------------------------------------

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση, για να προσθέσεις ό,τι θέλεις στο τελευταίο μήνυμά σου.

Edited by vman
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπέκυψα και το πήρα από το Play.

 

Συγκρίνοντας το με G1 που είχα, το κινητό πάει σφαίρα!!!

 

Επίσης έβαλα κάτι εφαρμογές που μου πρότειναν τα παιδιά στο μαγαζί (skymap, handcent, metal detector κ.α.) που το κάνουν πραγματικό εργαλείο :-)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπέκυψα και το πήρα από το Play.

 

Συγκρίνοντας το με G1 που είχα, το κινητό πάει σφαίρα!!!

 

Επίσης έβαλα κάτι εφαρμογές που μου πρότειναν τα παιδιά στο μαγαζί (skymap, handcent, metal detector κ.α.) που το κάνουν πραγματικό εργαλείο :-)

 

μεγια σου, εχεις καμια αλλη εφαρμογη εκτος απο τις παραπανω να μας προτεινεις?

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγώ την εμπειρία μου από το συγκεκριμένο τηλέφωνο...

Όντας το πρώτο μου android και έχοντας δει από κοντά μόνο το Magic (από τα υπόλοιπα android που κυκλοφορούν) το θεωρώ απίστευτα καλό κινητό (προσωπική άποψη). Και συμπαγές και κομψό και με εφαρμογές που καλύπτουν πολλά γούστα...Με έχει ενθουσιάσει πολύ!

Αν κάτι θα ήθελα διαφορετικό αυτό ίσως να ήταν η μπαταρία για την οποία ήμουν προετοιμασμένος ότι θα κρατάει όσο κρατάει (θα μπορούσα να πω λίγο σε σχέση με ένα SE W610i που είχα προηγουμένως και κρατούσε μέρες αλλά δεν λέω γιατί το Desire κάνει τόσα πολλά περισσότερα πραγματα από το W610i - και νομίζω είναι κ λάθος να τα συγκρίνει κάποιος...). Αν παρόλαυτά έχεις πρόσβαση σε ρεύμα ή δουλέυεις σε υπολογιστή την περισσότερη ώρα της ημέρας τότε δεν θεωρώ καν πρόβλημα την διάρκεια της μπαταρίας...

Και μια απορία: Έχει δοκιμάσει κανείς να προσθέσει λογαριασμό facebook και να συνδέσει μια επαφή του τηλεφώνου του με την αντίστοιχη στο facebook (πολύ ωραίο χαρακτηριστικό νομίζω ειδικά αν δεν έχεις όποιον να'ναι στο facebook). Εμένα δουλεύει πολύ καλά και παίρνει και την ημερομηνία γέννησής του αν την έχει στο fb και την foto του κλπ αλλά στην περιγραφή της επαφής (πως θα φαίνεται στον κατάλογο) ενώ του βάζω να χρησιμοποιεί την περιγραφή που έχω αποθηκεύσει στο τηλέφωνο και στην αρχη το δέχεται μετά από ώρες-ίσως την επόμενη μέρα (δεν ξέρω αν φταίει το γεγονός ότι το το βάζω σε λειτουργία flight για την νύχτα) αλλάζει μόνο του την περιγραφή της επαφής και βάζει αυτή του fb...

To έχει παρατηρήσει κανείς άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Οταν καποιος σε καλει εκτος απο το Led που αναβοσβηνει υπαρχει τροπος να εχει ηχο για να σου υπενθυμησει οτι εχεις αναπαντητη?

Ψάξε για το "missed call" στο μάρκετ:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...