Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπνοβάτης είναι ο άνθρωπος. Απλά την ώρα που "ξυπνάει" ουσιαστικά βιώνει σωματικά αυτά που βλέπει σε όνειρο και γι' αυτό δεν θυμάται τίποτα. Αναζητήστε την συμβουλή κατάλληλου γιατρού και όλα θα λυθούν.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα.

Μου συμβαινει κατι παρα πολυ περιεργο εναν μηνα περιπου τελευταια. Μενω με καποιον ο οποιος τα βραδυα παθαινει κατι πολυ περιεργο και ειλικρινα δν ξερω που να απευθυνθω σε παππα σε ψυχολογο σε γιατρο;; Αν καποιος εχει καποια ιδεα πραγματικα θα βοηθησει γιατι εχω τρομοκρατηθει. Η ιστορια ξεκιναει ως εξης. Την ωρα που κοιμαται αρχιζει να μουγκριζει και να κουνιεται σαν να εχει σπασμους. Αυτο ξεκιναει ηπια αρκετα και σιγα σιγα επιδεινωνεται. Αρχιζει και μουγκριζει πιο δυνατα και οπως ειναι ξαπλωμενος ανασκελα σηκωνεται καθηστος και κοιταει( ; ) τον τοιχο απεναντι και ξαφνικα εκει ειναι που παθαινω εγω πανικο γυριζει το κεφαλι και κοιταζει εμενα.μια φορα κιολας τρομοκρατηθηκα και αρχισα να τον σκουνταω και να τον φωναζω και μου απαντουσε με μια πολυ αγρια φωνη δεν ειμαι αυτος!! εσυ ποια εισαι ??? χθες συναιβει και το πιο τρομακτικο ξεκινησε παλι να μουγκριζει να σηκωνεται να με κοιταζει με γερμενο το κεφαλι. πηδησα στην αλλη ακρη του κρεβατιου και εκανα ησυχια να μην με αντιληφθει αλλα αυτος γυριζε και με κοιταζε συνεχεια. ετρεξα λοιπον στο μπανιο κλειδωθηκα και περιμενα να μην ακουω πια το μουγκρητο για να βγω. οντως μετα απο κανα δεκαλεπτο δεν ακουγα τιποτα και με μιση καρδια ετοιμη να το παθω το εμφραγμα ανοιξα την πορτα και τον βλεπω παλι καθηστο αλλα να κοιταζει κατω εκει που κανονικα ημουν εγω ξαπλωμενη και γυριζει παλι με κοιταζει παθαινω δευτερο πανικο και ξανακλειδωνω την πορτα!! μετα ακουσα 4 δυνατα χτυπηματα τα οποια δεν εχω ιδεα τι ητανε και μετα το πιο περιεργο απ ολα μια παιδικη φωνη κατι να λεει και να κλαιει!! μετα απο κανα δεκαλεπτο παλι που δεν ακουγα τιποτα ανοιξα την πορτα και τον βλεπω να με κοιταει, εκανε μια προσπαθεια να σηκωθει αλλα επεσε στο κρεβατι και ξυπνησε. και φυσικα δεν θυμοτανε τιποτα απο ολα αυτα και καθε φορα που το παθαινει το πρωτο πραγμα που λεει ειναι ειμαι πολυ κουρασμενοσ και ποναει η μεση μου..

ειλικρινα τα εχω παιξει και δεν εχω ιδεα ποιον να ρωτησω να μου πει τι ειναι αυτο και το σημαντικοτερο αν ειναι επικινδυνο για μενα.. ειλικρινα νιωθω οτι θα μου κανει κακο η θα παθω μονη μου το καρδιακο και αυτο ητανε..τι στο καλο δαιμονας μπαινει μεσα του ρε παιδια??

 

Ειδες τι κανουν τα θριλερ? :p

Γιατρο χρειαζεται ο ανθρωπος :) Τι γιατρο δεν ξερω, αλλα δεν νομιζω να χρειαζεται εξορκιστη!

 

Εγω οταν ξυπναω δεν καταλαβαινω ΑΠΟΛΥΤΩΣ τιποτα, οποτε αν εκανε κατι τετοιο η κοπελα μου η μαλλον θα γυρνουσα πλευρο και θα την κοροιδευα το πρωι :lol:

 

αλλιως εξοπλίσου με σταυρους, σκόρδα, αγιασμο, κλπ

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

Μη βγηκε ο καφες απο τη μυτη!

:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

βάλε κάμερα το βράδυ να δει κι αυτός τις αντιδράσεις του. Μόνο έτσι θα το συνειδητοποήσει για να πάτε μαζί σε γιατρό!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα.

Μου συμβαινει κατι παρα πολυ περιεργο εναν μηνα περιπου τελευταια. Μενω με καποιον ο οποιος τα βραδυα παθαινει κατι πολυ περιεργο και ειλικρινα δν ξερω που να απευθυνθω σε παππα σε ψυχολογο σε γιατρο;; Αν καποιος εχει καποια ιδεα πραγματικα θα βοηθησει γιατι εχω τρομοκρατηθει. Η ιστορια ξεκιναει ως εξης. Την ωρα που κοιμαται αρχιζει να μουγκριζει και να κουνιεται σαν να εχει σπασμους. Αυτο ξεκιναει ηπια αρκετα και σιγα σιγα επιδεινωνεται. Αρχιζει και μουγκριζει πιο δυνατα και οπως ειναι ξαπλωμενος ανασκελα σηκωνεται καθηστος και κοιταει(;) τον τοιχο απεναντι και ξαφνικα εκει ειναι που παθαινω εγω πανικο γυριζει το κεφαλι και κοιταζει εμενα.μια φορα κιολας τρομοκρατηθηκα και αρχισα να τον σκουνταω και να τον φωναζω και μου απαντουσε με μια πολυ αγρια φωνη δεν ειμαι αυτος!! εσυ ποια εισαι ??? χθες συναιβει και το πιο τρομακτικο ξεκινησε παλι να μουγκριζει να σηκωνεται να με κοιταζει με γερμενο το κεφαλι. πηδησα στην αλλη ακρη του κρεβατιου και εκανα ησυχια να μην με αντιληφθει αλλα αυτος γυριζε και με κοιταζε συνεχεια. ετρεξα λοιπον στο μπανιο κλειδωθηκα και περιμενα να μην ακουω πια το μουγκρητο για να βγω. οντως μετα απο κανα δεκαλεπτο δεν ακουγα τιποτα και με μιση καρδια ετοιμη να το παθω το εμφραγμα ανοιξα την πορτα και τον βλεπω παλι καθηστο αλλα να κοιταζει κατω εκει που κανονικα ημουν εγω ξαπλωμενη και γυριζει παλι με κοιταζει παθαινω δευτερο πανικο και ξανακλειδωνω την πορτα!! μετα ακουσα 4 δυνατα χτυπηματα τα οποια δεν εχω ιδεα τι ητανε και μετα το πιο περιεργο απ ολα μια παιδικη φωνη κατι να λεει και να κλαιει!! μετα απο κανα δεκαλεπτο παλι που δεν ακουγα τιποτα ανοιξα την πορτα και τον βλεπω να με κοιταει, εκανε μια προσπαθεια να σηκωθει αλλα επεσε στο κρεβατι και ξυπνησε. και φυσικα δεν θυμοτανε τιποτα απο ολα αυτα και καθε φορα που το παθαινει το πρωτο πραγμα που λεει ειναι ειμαι πολυ κουρασμενοσ και ποναει η μεση μου..

ειλικρινα τα εχω παιξει και δεν εχω ιδεα ποιον να ρωτησω να μου πει τι ειναι αυτο και το σημαντικοτερο αν ειναι επικινδυνο για μενα.. ειλικρινα νιωθω οτι θα μου κανει κακο η θα παθω μονη μου το καρδιακο και αυτο ητανε..τι στο καλο δαιμονας μπαινει μεσα του ρε παιδια??

 

Φαντάζομαι οτι αυτός ο καποιος ειναι το αγόρι σου....και σαφώς μοιραζόμαστε το ίδιο κρεβάτι.

Τον νεαρό αυτόν ποσο καιρο τον ξέρεις,εχει δείξει ποτέ παραξενες αντιδράσεις?εχει μιλήσει ποτέ για κατι παράξενο?κατι που ισως του συνεβηκε στο παρελθόν?

Σίγουρα δεν ειναι κατι αστείο,ειναι παρά πολυ σοβαρό αυτο.και σίγουρα τρομακτικό.

Τράβηξε αυτη την σκηνή ενα βίντεο...έπειτα καλυτερα να πάτε σε κάποιο ψυχολόγο,δεν νομίζω οτι ειναι παθολογικο το αίτιο.

 

Εγω είχα προβλημα με την υπνοβασια.και σοβαρό...οταν ήμουν 11 ετών περίπου,φανταστείτε οτι ξυπνουσα και ήμουν έξω απο το σπίτι,στον δρόμο και βρεχομουν κιόλας λόγω του οτι έβρεχε.

Τελικά η μανα μου πήγε σε μια γριά που της είπε,την στιγμη που θα τον δεις να υπνοβατει,προσπάθησε χωρις να τον ξυπνήσεις να τον κατευθηνεις στην τουαλέτα,βρέξε του τα χέρια και βάλε του τα πόδια σε μια λεκάνη με νερό.οντως το έκανε,κι απο τοτε κόπηκε μαχαίρι η υπνοβασια μου.

Σε κάποιους μπορει να μοιάζουν αστεία αυτα,τα κόλπα εννοω,κι ομως,πολλές φορές πιάνουν...και ξερω και πολλές περιπτώσεις.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Μου συμβαινει κατι παρα πολυ περιεργο εναν μηνα περιπου τελευταια. Μενω με καποιον ο οποιος τα βραδυα παθαινει κατι πολυ περιεργο και ειλικρινα δν ξερω που να απευθυνθω σε παππα σε ψυχολογο σε γιατρο;; Αν καποιος εχει καποια ιδεα πραγματικα θα βοηθησει γιατι εχω τρομοκρατηθει. Η ιστορια ξεκιναει ως εξης. Την ωρα που κοιμαται αρχιζει να μουγκριζει και να κουνιεται σαν να εχει σπασμους. Αυτο ξεκιναει ηπια αρκετα και σιγα σιγα επιδεινωνεται. Αρχιζει και μουγκριζει πιο δυνατα και οπως ειναι ξαπλωμενος ανασκελα σηκωνεται καθηστος και κοιταει(;) τον τοιχο απεναντι και ξαφνικα εκει ειναι που παθαινω εγω πανικο γυριζει το κεφαλι και κοιταζει εμενα.μια φορα κιολας τρομοκρατηθηκα και αρχισα να τον σκουνταω και να τον φωναζω και μου απαντουσε με μια πολυ αγρια φωνη δεν ειμαι αυτος!! εσυ ποια εισαι ??? χθες συναιβει και το πιο τρομακτικο ξεκινησε παλι να μουγκριζει να σηκωνεται να με κοιταζει με γερμενο το κεφαλι. πηδησα στην αλλη ακρη του κρεβατιου και εκανα ησυχια να μην με αντιληφθει αλλα αυτος γυριζε και με κοιταζε συνεχεια. ετρεξα λοιπον στο μπανιο κλειδωθηκα και περιμενα να μην ακουω πια το μουγκρητο για να βγω. οντως μετα απο κανα δεκαλεπτο δεν ακουγα τιποτα και με μιση καρδια ετοιμη να το παθω το εμφραγμα ανοιξα την πορτα και τον βλεπω παλι καθηστο αλλα να κοιταζει κατω εκει που κανονικα ημουν εγω ξαπλωμενη και γυριζει παλι με κοιταζει παθαινω δευτερο πανικο και ξανακλειδωνω την πορτα!! μετα ακουσα 4 δυνατα χτυπηματα τα οποια δεν εχω ιδεα τι ητανε και μετα το πιο περιεργο απ ολα μια παιδικη φωνη κατι να λεει και να κλαιει!! μετα απο κανα δεκαλεπτο παλι που δεν ακουγα τιποτα ανοιξα την πορτα και τον βλεπω να με κοιταει, εκανε μια προσπαθεια να σηκωθει αλλα επεσε στο κρεβατι και ξυπνησε. και φυσικα δεν θυμοτανε τιποτα απο ολα αυτα και καθε φορα που το παθαινει το πρωτο πραγμα που λεει ειναι ειμαι πολυ κουρασμενοσ και ποναει η μεση μου..

ειλικρινα τα εχω παιξει και δεν εχω ιδεα ποιον να ρωτησω να μου πει τι ειναι αυτο και το σημαντικοτερο αν ειναι επικινδυνο για μενα.. ειλικρινα νιωθω οτι θα μου κανει κακο η θα παθω μονη μου το καρδιακο και αυτο ητανε..τι στο καλο δαιμονας μπαινει μεσα του ρε παιδια??

 

πλακα κανεις τωρα ε? και πως μενεις με ενα τετοιο ατομο? μπορει να μην ειναι τπτ δεν ξερω αλλα μονο και μονο τον φοβο που νοιωθεις δεν χρειαζεται τιποτα αλλο. το καλυτερο ειναι παρε μια καμερα να το δει και αυτος.

 

μονο σε κοιταζει? ανατριχιασα ρε.

iphone xs max ipad 6th gen
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η άγνοια είναι πιο επικίνδυνη από την ίδια την ασθένεια. Χαλαρώστε ρε παιδιά, απλά το συγκεκριμένο άτομο πάσχει από συγκεκριμένη ασθένεια. Με την συμβολή κατάλληλου γιατρού θα λυθεί το πρόβλημα λέμε...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι γιατρός στο επάγγελμα ανέφερα προηγουμένως την υπνοβασία και ως δεύτερη επιλογή υπάρχουν και οι επιληπτικές κρίσεις. Φυσικά ο καθείς μπορεί να πιστεύει ό,τι θέλει για το θέμα.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η άγνοια είναι πιο επικίνδυνη από την ίδια την ασθένεια. Χαλαρώστε ρε παιδιά, απλά το συγκεκριμένο άτομο πάσχει από συγκεκριμένη ασθένεια. Με την συμβολή κατάλληλου γιατρού θα λυθεί το πρόβλημα λέμε...

 

Δεν προκειται για ασθενεια.Προς θεου,δεν ειναι αρρωστος ο ανθρωπος απλως υπνοβατει.Η υπνοβασια δεν θεωρειται ασθενεια αλλα ανεξηγιτο εγκεφαλικο φαινομενο οπως τα ονειρα,με την διαφορα οτι δεν ειναι πολυ συνηθισμενο.Περισσοτερο ψυχολογικο ειναι το θεμα παρα σωματικο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, ανασκευάζω, πάθηση είναι το σωστό. :)

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η παιδική φωνή "που κάτι έλεγε και έκλαιγε" είναι ήχοι από υπνοβάτη? :confused:

 

Πολλες φορες μεσα στον φοβο και τον πανικο μας νομιζουμε πως ακουμε διαφορους περιεργους ή τρομακτικους ηχους που στην πραγματικοτητα δεν υπαρχουν ή ειναι κατι αλλο φυσιολογικο οπως π.χ. ο ανεμος ή οι γατες.

Link to comment
Share on other sites

Αν σας υπνωτίσει κανείς και σας επαναφέρει στην παιδική σας ηλικία πώς νομίζετε ότι θα μιλάτε; Από την άλλη δεν λέω ότι δεν υπάρχουν (ή ότι αποκλείεται να υπάρχουν) περιπτώσεις δαιμονισμού αλλά δεν έχει σχέση ο δαιμονισμός με την συγκεκριμένη περίπτωση.

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Ο δαιμόνισμος υπαρχει,έστω κι αν η ιατρική δεν τον αποδέχεται και το παραπέμπει σε ψυχωτικη δραστηριότητα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

και κοιμασαι ακομα στο ιδιο δωματιο?????:blink:
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

η ολη φαση θυμιζει λιγο τον εξορκισμο της emily rose.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://images2.static-bluray.com/reviews/499_4.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

η ολη φαση θυμιζει λιγο τον εξορκισμο της emily rose.....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://images2.static-bluray.com/reviews/499_4.jpg

 

 

Βρε,μην βάζεις τετοια στην κοπέλα τωρα:) μπορει να νομίζει οτι τρέχει κατι τέτοιο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω ακούσει για δαιμονισμό part time. Δηλαδή τι; Θυμάται η λεγεώνα να ξυπνήσει και να τον δαιμονίσει όταν ο άλλος κοιμάται; LOL...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Η ιστορια ειναι αληθινη....Μια νεαρη κοπελα η μαρια μετακομοισε σε ενα σπιτι με τον φιλο της.Ηταν αρχες 1990 η θεια της ειχε πεθανει και δεν ειχε αποκτησει δυστηχως παιδια και ετσι αφησε στην αγαπημενη ανηψια της το σπιτι που εμενε.

Το σπιτι ηταν μεγαλο σε μια ερημικη περιοχη με ενα κηπο ολογυρα και γειτονευε με ενα αλλο σπιτι.Ηταν δηλ μονο 2 μεγαλα σπιτια σε αυτη τη περιοχη το δικο της και το αλλό.Τη πρωτη μερα της μετακομοισης τους το ζευγαρι ετοιμασε ενα μεγαλο παρτι καλωντας πολλα ατομα.Πολυ αλκοολ δυνατη μουσικη.

Σε μια στιγμη η μαρια πηγε στη αποθηκη να φερει και αλλα μπουκαλια κρασι.Καθως κατεβαινε στα σκαλια να παει προς την αποθηκη, ηταν σκοτεινα και δε μπορουσε να βρει το διακπτη.Γλυστρησε με δυναμη και επεσε απ τα σκαλια χτυπωντας το κεφαλι της.

 

Το ιδιο βραδυ η μαρια ξυπνησε στο κρεβατι της ,αλλα ενιωθε καλα, δεν πονουσε πολυ .Ο φιλος της τη διαβεβαιωσε πως τη βρηκε στην αποθηκη και τη μετεφερε αμεσως στο κρεβατι

γιατι δε καλεσες ασθενοφορο η γιατρο του ρωτησε

Ηταν να παρω τον γιατρο να ερθει αλλα τελικα ξυπνησες και μου πες πως δεν πονας πια την απαντησε και μετα ξανακοιμηθηκες αλλα αν θες τον καλω τωρα.

Η μαρια απορησε με τη περιεργη σταση του φιλου της Αλλα καταολλα αυτα αυτη ηταν που του πε πως δεν ηταν τιποτα και να μη παρει το γιατρο και ετσι αποφασισε να κοιμηθει ξανα .

Πηγε 4 η ωρα τα ξημερωματα οταν η Μαρια αρχισε να ακουει κατι θορυβους .Ξυπνησε και ειδε πως οι θορυβοι ηταν κατι σαν κραυγες και μοιρολογια που ερχοταν απο το απεναντι σπιτι.Δεν εδωσε σημασια και επεσε στο κρεβατι της ξανα

Το επομενο βραδυ η κοπελα αρχισε να ακουει κλαμματα και φωνες να ακουγονται απ το γειτονικο σπιτι .Ανυσηχη ξυπνησε το φιλο της και του πε

το ακους;κατι γινεται απεναντι μηπως μαλωνουν;

ο φιλος της ομως δεν εδωσε σημασια .

Ελλα πεσε κοιμησου δεν θα ναι τιποτα

Το επομενο βραδυ η μαρια ηταν μονη της σπιτι και οταν νυχτωσε αποφασισε να κοιμηθει και να μη περιμενει το φιλο της που ειχε φυγει για ενα ταξοιδι. Σε μια στιγμη ξεσπασε καταιγιδα και βροντες ακουγονταν δυνατα τρομαζοντας την λιγο.

Ξυπνησε και πηγε να κλεισει τις κουρτινες απο το παραθυρο,οταν διαπιστωσε πως οι κραυγες και τα κλαμματα ξαναεπεστρεψαν και γινοταν πιο εντονα αυτη τη φορα.Αυτο ηταν κατι συνεβαινε απεναντι και δε θα τα αφηνε ετσι.Πηγε να πιασει το ακουστηκο να καλεσει την αστυνομια αλλα σκεφτηκε κατι.Ντυθηκε πηρε τα κλειδια εκλεισε τη πορτα και μεσα στη βροχη πηγε στο απεναντι σπιτι

Εφθασε στη μπροστινη πορτα και χτυπησε το κουδουνι.Καμια απαντηση.Ξαναχτυπησε και παλι καμια απαντηση.Εβαλε το αυτι της στη πορτα και ακουγε θορυβους δυνατους σα καπιος να χτυπουσε κατι.

Η μαρια εβαλε το χερι της στο πομολο της πορτας και εκπληκτη ειδε πως η πορτα ηταν ξεκλειδωτη και ανοιχτη.Ανοιξε τη πορτα διστακτικα και προχωρησε μεσα στο σπιτι.

Το χωλ ηταν σκοτεινο. Αρχισε να προχωραει με αργα βηματα και εφτασε στο κυριο σαλονι.Ναι ειναι κανεις εδω; ρωτησε σιγανα

Και τοτε ειδε κατι που τη φρικαρε

Μεσα στο βαθος του σαλονιου υπηρχαν κερια αναμενα και στη μεση σε ενα μεγαλο τραπεζι ενα φερετρο.

Η κοπελα πλησιασε με αργα αργα βηματα τρομαγμενη και καθως εφτασε στο φερετρο αντυκρισε μεσα σε αυτο το σωμα μιας γυναικας

Κλαματα ακουστηκαν απο πισω της,Γυρισε και ειδε μια γρια μαυροφορεμενη.

συ συγνωμη δε δεν ηθελα να μπω εετς συγνωμη για τη κορη σας

Η γρια εβγαλε μια δυνατη κραυγη απ το στομα της

Το παιδι μου Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ

συ συγνωμη πηγε να φυγει και καθως απομακρυνοταν ειδε ενα 7 χρονο αγορι σιοπηλο να στεκεται και να κοιταζει σοκαρισμενος το θεαμα

Η μαρια ετρεξε με δυναμη προς τη πορτα και πηγε σπιτι της κατευθειαν

Την επομενη μερα το πρωι ο φιλος της ειχε γυρισει,του το πε αυτο που συνεβη χθες βραδυ.

Αποφασισαν και οι 2 να πανε στο σπιτι να δωσουν συληπητηρια και να ζητησει συγγνωμη για την εισοβολη της ετσι απροδειοποιητα.

Χτυπησαν το κουδουνι και καμια απαντηση.Η Μαρια αρχισε να χτυπα τη πορτα δυνατα.Τοτε ανοιξε η πορτα και ενας 45 χρονο αντρας εφανιστηκε.

Το ζευγαρι του ειπε πως ηταν οι γειτονες τους και αυτο που συνεβη το προηγουμενο βραδυ.

Ο αντρας αρχισε να αναστεναζει βαρια

συγνωμη για τη γυναικα σας του πε η μαρια.

Και ειπατε πως την ειδατε στο φερετρο.Kαι το γιο μου μαζι διπλα;;ρωτησε αγχωμενα

ναι και ηταν μια ηλικιωμενη γυναικα η γιαγια υποθετω.

ΟΧΙ θεε μου.

τι συμβαινει;

Ο αντρας πηρε μια βαρια ανασα και απαντησε

Να λειπω στο εξωτερικο εδω και καπιο καιρο και ο γιος μου μενει με τη νταντα.Χθες η νταντα μου πηρε τηλ ακουγοταν τρομαγμενη για κατι και μου πε να ρθω κατευθειαν στο σπιτι.Τη ρωτουσα και δε μου λεγε απλα οτι επρεπε να ερθω.

Γυρισα σημερα το πρωι και ειδα τη πορτα ανοιχτη και τη νταντα εξαφανισμενη.Πηγα στο δωματιο του γιου μου και κοιμοταν κανονικα.

Η μαρια ξαφνιασμενη ρωτησε

Μα δε καταλαβαινω τι συβαινει;αυτο που δα χτες

δε μπορουσα και γω να καταλαβω και τοτε θυμιθικα κατι που μου χε εκμηστηρευτει το παιδι πριν φυγω.Ο γιος μου υποφερει εδω και καιρο απο κατι παραξενους εφιαλτες

λεει οτι οταν κοιμαται, ξυπναει αργα τη νυχτα απο κατι θορυβους που ερχονται απ το σαλονι.Κατεβαινει κατω τα σκαλια να δει και αντικρυζει ενα φερετρο σαν και αυτο που λετε οτι ειδατε χτες και μεσα σε αυτο τη μαμα του.Η μαμα του, η γυναικα μου σκοτωθηκε σε τροχαιο πριν 3 χρονια.

Η μαρια τα χασε.

και και η ηλικιωμενη γυναικα;;

Η μαμα της.δεν αντεξε το θανατο και λιγο καιρο μετα μας αφησε και αυτη.Λεει οτι τη βλεπει να καθεται διπλα στο φερετρο και να κλαιει

Μα δε μπορει δε μπορει ειπε η μαρια σιγανα

και ειστε σιγουρη οτι την ΕΙΔΑΤΕ;Πηγε να απαντησει και πισω απο τον αντρα μεσα στο σπιτι καπου στο χωλ ειδε μια γυναικα με ξανθια μακρυα μαλια και ενα φορεμα να περπαταει και το πρωσωπο της να ταν με αιματα.

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

μαρια τι συμβαινει; ειπε ο φιλος της

οχι αρχισε να ουρλιαζει.επεσε κατω λυποθυμοντας

 

 

Ειστε καλα με ακουτε;; με ακουτε;;

Η κοπελα ανοιξε τα ματια της.

τι τι συμβ

μη προσπαθειτε να μιλησετε.ειστε καλα ευτηχως.ειδε το φιλο της και τους γονεις της στο δωματιο νοσοκομειου που ηταν

Ευτηχως συνηλθε ειπε ο γιατρος.θα μπορουσε να ταν χειροτερα

Το ξερω οταν τη βρηκα πεσμενη στο εδαφος.θεε μου θα μπορουσε να χε σκοτωθει.

Ναι ειπε ο γιατρος απο θαυμα γλυτωσε το πεσιμο απο τα σκαλια:X

Από 1/9/2009 απαγορεύεται η γραφή σε greeklish και η γραφή τύπου sms.
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορια ειναι αληθινη....Μια νεαρη κοπελα η μαρια μετακομοισε σε ενα σπιτι με τον φιλο της.Ηταν αρχες 1990 η θεια της ειχε πεθανει και δεν ειχε αποκτησει δυστηχως παιδια και ετσι αφησε στην αγαπημενη ανηψια της το σπιτι που εμενε.

Το σπιτι ηταν μεγαλο σε μια ερημικη περιοχη με ενα κηπο ολογυρα και γειτονευε με ενα αλλο σπιτι.Ηταν δηλ μονο 2 μεγαλα σπιτια σε αυτη τη περιοχη το δικο της και το αλλό.Τη πρωτη μερα της μετακομοισης τους το ζευγαρι ετοιμασε ενα μεγαλο παρτι καλωντας πολλα ατομα.Πολυ αλκοολ δυνατη μουσικη.

Σε μια στιγμη η μαρια πηγε στη αποθηκη να φερει και αλλα μπουκαλια κρασι.Καθως κατεβαινε στα σκαλια να παει προς την αποθηκη, ηταν σκοτεινα και δε μπορουσε να βρει το διακπτη.Γλυστρησε με δυναμη και επεσε απ τα σκαλια χτυπωντας το κεφαλι της.

 

Το ιδιο βραδυ η μαρια ξυπνησε στο κρεβατι της ,αλλα ενιωθε καλα, δεν πονουσε πολυ .Ο φιλος της τη διαβεβαιωσε πως τη βρηκε στην αποθηκη και τη μετεφερε αμεσως στο κρεβατι

γιατι δε καλεσες ασθενοφορο η γιατρο του ρωτησε

Ηταν να παρω τον γιατρο να ερθει αλλα τελικα ξυπνησες και μου πες πως δεν πονας πια την απαντησε και μετα ξανακοιμηθηκες αλλα αν θες τον καλω τωρα.

Η μαρια απορησε με τη περιεργη σταση του φιλου της Αλλα καταολλα αυτα αυτη ηταν που του πε πως δεν ηταν τιποτα και να μη παρει το γιατρο και ετσι αποφασισε να κοιμηθει ξανα .

Πηγε 4 η ωρα τα ξημερωματα οταν η Μαρια αρχισε να ακουει κατι θορυβους .Ξυπνησε και ειδε πως οι θορυβοι ηταν κατι σαν κραυγες και μοιρολογια που ερχοταν απο το απεναντι σπιτι.Δεν εδωσε σημασια και επεσε στο κρεβατι της ξανα

Το επομενο βραδυ η κοπελα αρχισε να ακουει κλαμματα και φωνες να ακουγονται απ το γειτονικο σπιτι .Ανυσηχη ξυπνησε το φιλο της και του πε

το ακους;κατι γινεται απεναντι μηπως μαλωνουν;

ο φιλος της ομως δεν εδωσε σημασια .

Ελλα πεσε κοιμησου δεν θα ναι τιποτα

Το επομενο βραδυ η μαρια ηταν μονη της σπιτι και οταν νυχτωσε αποφασισε να κοιμηθει και να μη περιμενει το φιλο της που ειχε φυγει για ενα ταξοιδι. Σε μια στιγμη ξεσπασε καταιγιδα και βροντες ακουγονταν δυνατα τρομαζοντας την λιγο.

Ξυπνησε και πηγε να κλεισει τις κουρτινες απο το παραθυρο,οταν διαπιστωσε πως οι κραυγες και τα κλαμματα ξαναεπεστρεψαν και γινοταν πιο εντονα αυτη τη φορα.Αυτο ηταν κατι συνεβαινε απεναντι και δε θα τα αφηνε ετσι.Πηγε να πιασει το ακουστηκο να καλεσει την αστυνομια αλλα σκεφτηκε κατι.Ντυθηκε πηρε τα κλειδια εκλεισε τη πορτα και μεσα στη βροχη πηγε στο απεναντι σπιτι

Εφθασε στη μπροστινη πορτα και χτυπησε το κουδουνι.Καμια απαντηση.Ξαναχτυπησε και παλι καμια απαντηση.Εβαλε το αυτι της στη πορτα και ακουγε θορυβους δυνατους σα καπιος να χτυπουσε κατι.

Η μαρια εβαλε το χερι της στο πομολο της πορτας και εκπληκτη ειδε πως η πορτα ηταν ξεκλειδωτη και ανοιχτη.Ανοιξε τη πορτα διστακτικα και προχωρησε μεσα στο σπιτι.

Το χωλ ηταν σκοτεινο. Αρχισε να προχωραει με αργα βηματα και εφτασε στο κυριο σαλονι.Ναι ειναι κανεις εδω; ρωτησε σιγανα

Και τοτε ειδε κατι που τη φρικαρε

Μεσα στο βαθος του σαλονιου υπηρχαν κερια αναμενα και στη μεση σε ενα μεγαλο τραπεζι ενα φερετρο.

Η κοπελα πλησιασε με αργα αργα βηματα τρομαγμενη και καθως εφτασε στο φερετρο αντυκρισε μεσα σε αυτο το σωμα μιας γυναικας

Κλαματα ακουστηκαν απο πισω της,Γυρισε και ειδε μια γρια μαυροφορεμενη.

συ συγνωμη δε δεν ηθελα να μπω εετς συγνωμη για τη κορη σας

Η γρια εβγαλε μια δυνατη κραυγη απ το στομα της

Το παιδι μου Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ

συ συγνωμη πηγε να φυγει και καθως απομακρυνοταν ειδε ενα 7 χρονο αγορι σιοπηλο να στεκεται και να κοιταζει σοκαρισμενος το θεαμα

Η μαρια ετρεξε με δυναμη προς τη πορτα και πηγε σπιτι της κατευθειαν

Την επομενη μερα το πρωι ο φιλος της ειχε γυρισει,του το πε αυτο που συνεβη χθες βραδυ.

Αποφασισαν και οι 2 να πανε στο σπιτι να δωσουν συληπητηρια και να ζητησει συγγνωμη για την εισοβολη της ετσι απροδειοποιητα.

Χτυπησαν το κουδουνι και καμια απαντηση.Η Μαρια αρχισε να χτυπα τη πορτα δυνατα.Τοτε ανοιξε η πορτα και ενας 45 χρονο αντρας εφανιστηκε.

Το ζευγαρι του ειπε πως ηταν οι γειτονες τους και αυτο που συνεβη το προηγουμενο βραδυ.

Ο αντρας αρχισε να αναστεναζει βαρια

συγνωμη για τη γυναικα σας του πε η μαρια.

Και ειπατε πως την ειδατε στο φερετρο.Kαι το γιο μου μαζι διπλα;;ρωτησε αγχωμενα

ναι και ηταν μια ηλικιωμενη γυναικα η γιαγια υποθετω.

ΟΧΙ θεε μου.

τι συμβαινει;

Ο αντρας πηρε μια βαρια ανασα και απαντησε

Να λειπω στο εξωτερικο εδω και καπιο καιρο και ο γιος μου μενει με τη νταντα.Χθες η νταντα μου πηρε τηλ ακουγοταν τρομαγμενη για κατι και μου πε να ρθω κατευθειαν στο σπιτι.Τη ρωτουσα και δε μου λεγε απλα οτι επρεπε να ερθω.

Γυρισα σημερα το πρωι και ειδα τη πορτα ανοιχτη και τη νταντα εξαφανισμενη.Πηγα στο δωματιο του γιου μου και κοιμοταν κανονικα.

Η μαρια ξαφνιασμενη ρωτησε

Μα δε καταλαβαινω τι συβαινει;αυτο που δα χτες

δε μπορουσα και γω να καταλαβω και τοτε θυμιθικα κατι που μου χε εκμηστηρευτει το παιδι πριν φυγω.Ο γιος μου υποφερει εδω και καιρο απο κατι παραξενους εφιαλτες

λεει οτι οταν κοιμαται, ξυπναει αργα τη νυχτα απο κατι θορυβους που ερχονται απ το σαλονι.Κατεβαινει κατω τα σκαλια να δει και αντικρυζει ενα φερετρο σαν και αυτο που λετε οτι ειδατε χτες και μεσα σε αυτο τη μαμα του.Η μαμα του, η γυναικα μου σκοτωθηκε σε τροχαιο πριν 3 χρονια.

Η μαρια τα χασε.

και και η ηλικιωμενη γυναικα;;

Η μαμα της.δεν αντεξε το θανατο και λιγο καιρο μετα μας αφησε και αυτη.Λεει οτι τη βλεπει να καθεται διπλα στο φερετρο και να κλαιει

Μα δε μπορει δε μπορει ειπε η μαρια σιγανα

και ειστε σιγουρη οτι την ΕΙΔΑΤΕ;Πηγε να απαντησει και πισω απο τον αντρα μεσα στο σπιτι καπου στο χωλ ειδε μια γυναικα με ξανθια μακρυα μαλια και ενα φορεμα να περπαταει και το πρωσωπο της να ταν με αιματα.

ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΟΧΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

μαρια τι συμβαινει; ειπε ο φιλος της

οχι αρχισε να ουρλιαζει.επεσε κατω λυποθυμοντας

 

 

Ειστε καλα με ακουτε;; με ακουτε;;

Η κοπελα ανοιξε τα ματια της.

τι τι συμβ

μη προσπαθειτε να μιλησετε.ειστε καλα ευτηχως.ειδε το φιλο της και τους γονεις της στο δωματιο νοσοκομειου που ηταν

Ευτηχως συνηλθε ειπε ο γιατρος.θα μπορουσε να ταν χειροτερα

Το ξερω οταν τη βρηκα πεσμενη στο εδαφος.θεε μου θα μπορουσε να χε σκοτωθει.

Ναι ειπε ο γιατρος απο θαυμα γλυτωσε το πεσιμο απο τα σκαλια:X

 

Αυτο θα μπορουσε να γινει μια -κλασσικη- μετρια ταινια με αθλιο τελος..! :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν έχω ακούσει για δαιμονισμό part time. Δηλαδή τι; Θυμάται η λεγεώνα να ξυπνήσει και να τον δαιμονίσει όταν ο άλλος κοιμάται; LOL...

 

Με αυτά δεν παίζουμε,ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να συμβαίνει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Σε τεχνολογικό φόρουμ, πιστεύετε σε τέτοια; Λολ! Ούτε φαντάσματα, ούτε δαίμονες, ούτε τίποτα από αυτά που δεν υπάρχει....

 

Sent from my nexus 7 using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε τεχνολογικό φόρουμ, πιστεύετε σε τέτοια; Λολ! Ούτε φαντάσματα, ούτε δαίμονες, ούτε τίποτα από αυτά που δεν υπάρχει....

 

Sent from my nexus 7 using tapatalk

 

Το ότι είναι τεχνολογικό forum δεν έχει σχέση με τα πιστεύω και με πραγματικές ιστορίες

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι τεχνολογικό forum δεν έχει σχέση με τα πιστεύω και με πραγματικές ιστορίες

 

Τι πραγματικές ιστορίες;;; το μυαλό σου τα δημιουργεί.....

 

Sent from my nexus 7 using tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...