Jump to content

Τρομακτικές Ιστορίες - Φαντασμάτων άπαντα


gkr41
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ θυμάμαι όταν έδινα πανελλήνιες, είχα ξυπνήσει στις 4 το πρωί για να διαβάσω λατινικά που έγραφα στις 8. Λέω "ε τώρα δεν προλαβαίνω, θα ρίξω νόμισμα να δω αν θα αρχίσω να διαβάζω από την αρχή ή από το τέλος". Ξεκίνησα από το τέλος, διάβασα το τελευταίο μόνο μάθημα, βαρέθηκα, πήρα να πιω μια coca cola zero από το ψυγείο και άνοιξα την τηλεόραση. Όταν τέλειωσε η coca cola και είδα με το μάτι μου τον πάτο μήπως έχει μείνει καμιά σταγόνα να πιω, είδα ότι έλεγε έναν αριθμό (στο εσωτερικό, όχι από κάτω που λέει ημερομηνία λήξης), το 16 για παράδειγμα, δε θυμάμαι ακριβώς. Και έτσι διάβασα μόνο το τελευταίο μάθημα (που ήταν το 48 ξέρω γω) και το 16. Πάω 8 η ώρα να δώσω, έπεσε το 48 και το 16 κι έγραψα ~18 που ήταν και ο μεγαλύτερος βαθμός μου. Ντάξει, όνειρο που να με προετοιμάσει για κάτι δεν ήταν αλλά ήταν coca cola.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εσύ δεν έχεις κάνει καμάκι στην Μέρκελ (η κάποια που μοιάζει, έστω) οπότε ότι Και να πεις... :p

 

Εγώ έχω δει με τον Johny Depp, οπότε παράπονο δεν έχω :p

 

 

Εγώ θυμάμαι όταν έδινα πανελλήνιες, είχα ξυπνήσει στις 4 το πρωί για να διαβάσω λατινικά που έγραφα στις 8. Λέω "ε τώρα δεν προλαβαίνω, θα ρίξω νόμισμα να δω αν θα αρχίσω να διαβάζω από την αρχή ή από το τέλος". Ξεκίνησα από το τέλος, διάβασα το τελευταίο μόνο μάθημα, βαρέθηκα, πήρα να πιω μια coca cola zero από το ψυγείο και άνοιξα την τηλεόραση. Όταν τέλειωσε η coca cola και είδα με το μάτι μου τον πάτο μήπως έχει μείνει καμιά σταγόνα να πιω, είδα ότι έλεγε έναν αριθμό (στο εσωτερικό, όχι από κάτω που λέει ημερομηνία λήξης), το 16 για παράδειγμα, δε θυμάμαι ακριβώς. Και έτσι διάβασα μόνο το τελευταίο μάθημα (που ήταν το 48 ξέρω γω) και το 16. Πάω 8 η ώρα να δώσω, έπεσε το 48 και το 16 κι έγραψα ~18 που ήταν και ο μεγαλύτερος βαθμός μου. Ντάξει, όνειρο που να με προετοιμάσει για κάτι δεν ήταν αλλά ήταν coca cola.

 

Κι όμως ίσως να σε προετοίμαζε, πάντως μια χαρά τα πήγες, εγώ είχα γράψει 14!

 

Έπαθα την πλάκα μου με ένα όνειρο που είδα χθες το βράδυ..

Η μητέρα μου κρατούσε ένα μωράκι νεογέννητο και της είπα να μου το δώσει να το κρατήσω.. Παράλληλα, η ίδια ειχε δει ότι ο πατέρας μου χωρίς λόγο τα έσπασε όλα στο σπίτι.. Την επόμενη μέρα έγινε όντως καβγάς όπου συμμετείχα φυσικά κι εγώ (γλωσσού), και έτυχε ένα άσχημο πρόβλημα υγείας.

 

Αυτά τα ωραία...:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, είδα όνειρο μετά από πολλούς μήνες, εφιάλτης ήταν βέβαια. Μου δημιούργησε τόσο άγχος μέσα στον ύπνο μου που καλύτερα να μην το έβλεπα. Ξαναέγραφα εξετάσεις και είχα πάει στο σχολείο με τις πιτζάμες και έπρεπε μέσα σε 10 λεπτά να πάω σπίτι, να ντυθώ και να γυρίσω για να γράψω. Τι άσχημο που ήταν :mad::(
Link to comment
Share on other sites

Α, καλά, κάτι είπες τώρα. Το πιο συνηθισμένο όνειρο για μένα όταν έχω άγχος ή αγωνία για κάτι στη ζωή μου. Το πρώτο που βλέπω στον ύπνο μου είναι ότι δίνω μάθημα στο πανεπιστήμιο. Είναι όλα θέμα απωθημένων και βιωμάτων. ;)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Α, καλά, κάτι είπες τώρα. Το πιο συνηθισμένο όνειρο για μένα όταν έχω άγχος ή αγωνία για κάτι στη ζωή μου. Το πρώτο που βλέπω στον ύπνο μου είναι ότι δίνω μάθημα στο πανεπιστήμιο. Είναι όλα θέμα απωθημένων και βιωμάτων. ;)

 

Μα δεν έχω κάποιο άγχος, γιαυτό μου φάνηκε περίεργο. Βέβαια, η περίοδος των εξετάσεων με αγχώνει λίγο και φέτος ήταν χειρότερα από πέρσι. Το πιο εκνευριστικό είναι όμως ότι βλέπω όνειρα κάθε 6 μήνες και αυτά είναι εφιάλτες :(:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Θυμομουν οτι καπου υπηρχε τετοιο θεμα εδω κ ετσι το ξεθαψα για να διηγηθω τι μου συνεβει χθες κ απο οτι διαβασα το γεγονος το εχει βιωσει κ αλλος.

Λοιπον ας αρχισω

Περιπου στις 12 το βραδυ παω επανω για υπνο κ βλεπω τα παιδια εχουν αποκοιμηθει στο κρεβατι μου.Συνηθως τα σηκωνω κ τα παω στα κρεβατια τους χθες βαρεθηκα κ ετσι παω στο δωματιο του μικρου κ ξαπλωνω στο κρεβατι του .

Κοιταω την ωρα ειναι 12.25 νομιζω με πηρε ο υπνος σχεδον κατευθειαν

Σε καποια στιγμη ειμαι ξυπνιος κ δεν μπορω να κουνηθω(οκ το εχω ξανανιωσει κ εγω κ πολλοι)

Το διαφορετικο ειναι οτι αυτη την φορα αρχιζει απο το κεφαλι μου κ εξαπλωνεται προς το υπολοιπο σωμα μου μια μαυρη σκια ,η οποια με πιεζει αφορητα προς τα κατω μεσα στο κρεβατι ,ειμαι ξυπνιος ακουω την βλεπω εχει ξεραθει το στομα μου κ προσπαθω να φωναξω την γυναικα μου

Ο σκυλος γαβγιζει κ η γυναικα μου σηκωνεται ερχεται κ αναβει το φως κ μου λεει οτι φωναζα

Εκει χαλαρωσα κ εφυγε η πιεση ειχα τοσηενταση που ηθελα να κλαψω

Δεν το εκανα πηγα κατουρησα κ την ξαναπεσα

Κοιταω την ωρα ηταν 12:55

Δεν ξερω αν η μιση ωρα σε βαζει σε κατασταση βαθιας υπνωσης ρεμ η νον ρεμ οπως το λενε ειμαι ασχετος

Ειπα καμια 10αρια φορες το Πατερ Ημων

Θρησκος μαλλον δεν ειμαι

Τρελος μακαρι να ημουν ισως γλυτωνα την εφορια κ το στεγαστικο

Διαβασα για μια γρια μορα του υπνου αλλα ακρη δεν εβγαλα

Παντως ειλικρινα φοβηθηκα κ το θεμα ειναι οτι κ το ειδα(μαυρη σκια)αλλα κ το ενιωσα πεντακαθαρα(πιεση)

Συγνωμη για το βιβλιο

Link to comment
Share on other sites

κλασικο συμπτωμα Μορας

υπαρχουν πολλες αναφορες στο διαδικτυο για αυτην. αλλοι λενε οτι υπαρχει και καθεται πανω σου και αλλοι υποστηριζουν οτι ειναι στη σφαιρα της φαντασιας μας

προσωπικα δε το χω νιωσει ποτε.

 

κατι παρομοιο που ενιωσα λιγα χρονια πριν ηταν ενα μουδιασμα σε ολο το σωμα με αποτελεσμα να μη μπορω να κουνηθω. ηταν πρωι, φως/ηλιος στο δωματιο. σε καμια περιπτωση δεν ειδα η ακουσα κατι. και 100% ημουν ξυπνιος απλα ΔΕΝ μπορουσα να κουνηθω. μετα απο λιγη ωρα ολα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Θυμομουν οτι καπου υπηρχε τετοιο θεμα εδω κ ετσι το ξεθαψα για να διηγηθω τι μου συνεβει χθες κ απο οτι διαβασα το γεγονος το εχει βιωσει κ αλλος.

Λοιπον ας αρχισω

Περιπου στις 12 το βραδυ παω επανω για υπνο κ βλεπω τα παιδια εχουν αποκοιμηθει στο κρεβατι μου.Συνηθως τα σηκωνω κ τα παω στα κρεβατια τους χθες βαρεθηκα κ ετσι παω στο δωματιο του μικρου κ ξαπλωνω στο κρεβατι του .

Κοιταω την ωρα ειναι 12.25 νομιζω με πηρε ο υπνος σχεδον κατευθειαν

Σε καποια στιγμη ειμαι ξυπνιος κ δεν μπορω να κουνηθω(οκ το εχω ξανανιωσει κ εγω κ πολλοι)

Το διαφορετικο ειναι οτι αυτη την φορα αρχιζει απο το κεφαλι μου κ εξαπλωνεται προς το υπολοιπο σωμα μου μια μαυρη σκια ,η οποια με πιεζει αφορητα προς τα κατω μεσα στο κρεβατι ,ειμαι ξυπνιος ακουω την βλεπω εχει ξεραθει το στομα μου κ προσπαθω να φωναξω την γυναικα μου

Ο σκυλος γαβγιζει κ η γυναικα μου σηκωνεται ερχεται κ αναβει το φως κ μου λεει οτι φωναζα

Εκει χαλαρωσα κ εφυγε η πιεση ειχα τοσηενταση που ηθελα να κλαψω

Δεν το εκανα πηγα κατουρησα κ την ξαναπεσα

Κοιταω την ωρα ηταν 12:55

Δεν ξερω αν η μιση ωρα σε βαζει σε κατασταση βαθιας υπνωσης ρεμ η νον ρεμ οπως το λενε ειμαι ασχετος

Ειπα καμια 10αρια φορες το Πατερ Ημων

Θρησκος μαλλον δεν ειμαι

Τρελος μακαρι να ημουν ισως γλυτωνα την εφορια κ το στεγαστικο

Διαβασα για μια γρια μορα του υπνου αλλα ακρη δεν εβγαλα

Παντως ειλικρινα φοβηθηκα κ το θεμα ειναι οτι κ το ειδα(μαυρη σκια)αλλα κ το ενιωσα πεντακαθαρα(πιεση)

Συγνωμη για το βιβλιο

Μου έχει συμβεί και σ' έμενα, όμως έχει χρόνια.

Ποια είναι η ηλικία σου;

[sIGPIC][/sIGPIC]

dum spiro, spero...

Link to comment
Share on other sites

Θυμομουν οτι καπου υπηρχε τετοιο θεμα εδω κ ετσι το ξεθαψα για να διηγηθω τι μου συνεβει χθες κ απο οτι διαβασα το γεγονος το εχει βιωσει κ αλλος.

Λοιπον ας αρχισω

Περιπου στις 12 το βραδυ παω επανω για υπνο κ βλεπω τα παιδια εχουν αποκοιμηθει στο κρεβατι μου.Συνηθως τα σηκωνω κ τα παω στα κρεβατια τους χθες βαρεθηκα κ ετσι παω στο δωματιο του μικρου κ ξαπλωνω στο κρεβατι του .

Κοιταω την ωρα ειναι 12.25 νομιζω με πηρε ο υπνος σχεδον κατευθειαν

Σε καποια στιγμη ειμαι ξυπνιος κ δεν μπορω να κουνηθω(οκ το εχω ξανανιωσει κ εγω κ πολλοι)

Το διαφορετικο ειναι οτι αυτη την φορα αρχιζει απο το κεφαλι μου κ εξαπλωνεται προς το υπολοιπο σωμα μου μια μαυρη σκια ,η οποια με πιεζει αφορητα προς τα κατω μεσα στο κρεβατι ,ειμαι ξυπνιος ακουω την βλεπω εχει ξεραθει το στομα μου κ προσπαθω να φωναξω την γυναικα μου

Ο σκυλος γαβγιζει κ η γυναικα μου σηκωνεται ερχεται κ αναβει το φως κ μου λεει οτι φωναζα

Εκει χαλαρωσα κ εφυγε η πιεση ειχα τοσηενταση που ηθελα να κλαψω

Δεν το εκανα πηγα κατουρησα κ την ξαναπεσα

Κοιταω την ωρα ηταν 12:55

Δεν ξερω αν η μιση ωρα σε βαζει σε κατασταση βαθιας υπνωσης ρεμ η νον ρεμ οπως το λενε ειμαι ασχετος

Ειπα καμια 10αρια φορες το Πατερ Ημων

Θρησκος μαλλον δεν ειμαι

Τρελος μακαρι να ημουν ισως γλυτωνα την εφορια κ το στεγαστικο

Διαβασα για μια γρια μορα του υπνου αλλα ακρη δεν εβγαλα

Παντως ειλικρινα φοβηθηκα κ το θεμα ειναι οτι κ το ειδα(μαυρη σκια)αλλα κ το ενιωσα πεντακαθαρα(πιεση)

Συγνωμη για το βιβλιο

 

ακριβως το ίδιο είχα πάθει πριν από χρόνια

είχα ξαπλώσει μπρούμυτα και περίπου στις 3 το πρωί ένιωσα κάτι να με πιέζει πάρα πολύ (αφού σχεδόν είχα βουλιάξει μέσα στο στρώμα)

πήρα μια καλή φρίκη, είδα κάτι μαύρο, ήθελα να μιλήσω και δεν έβγαινε η φωνή με τίποτα, δεν μπορούσα να κουνήσω ούτε πόδια ούτε χέρια

αφού με παίδεψε για περίπου ένα τέταρτο, η πίεση έφυγε και μπόρεσα να κουνηθώ για να πάω στην κουζίνα να πιω ένα νερό :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Sleep paralysis λέγεται το παραπάνω. Θεωρείται στις βαριές του μορφές ότι είναι από τους χειρότερους φόβους που μπορεί να νιώσει ένας άνθρωπος.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Sleep paralysis λέγεται το παραπάνω. Θεωρείται στις βαριές του μορφές ότι είναι από τους χειρότερους φόβους που μπορεί να νιώσει ένας άνθρωπος.

 

Πραγματικά, είναι τέρμα απλή επιστημονική εξήγηση ... Καμία μόρα, κανένας δεν κάθεται στο στήθος σου ..

Μου συνέβη στα 16 μια φορά και ξανακοιμήθηκα από την βαρεμάρα μου .. Επίσης, δεν μπορείς να φωνάξεις κανονικά νόμιζα ..

 

Υ.Γ. Πιο λογικό θα μου φαινόταν να κανε κανείς το πάτερ ημών 10 φορές επειδή του ρθε ψηλό το ΕΝΦΙΑ .. Και πάλι δεν βοηθάει όμως, δοκιμασμένο παιδιά :O

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

O εγκέφαλος ειδικά κατά την φάση του REM ''απελευθερώνει'' χημικές ουσίες που κρατούν σε παράλυση τους μύες.

Αυτό γίνεται κατά τους επιστήμονες για να μην κάνουμε βίαιες κινήσεις την ώρα που βλέπουμε έντονα όνειρα.

Εάν ξυπνήσεις εκείνη την ώρα δεν μπορείς να κουνηθείς για κανά λεπτό....

 

http://www.livescience.com/21653-brain-chemicals-sleep-paralysis.html

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα κλασική Μόρα.. Της αρέσουν αυτά τα παιχνίδια. Δύο φορές το έχω πάθει. Μία φορά όταν ήμουν μικρός (γυμνάσιο) που τρελάθηκα απ' το φόβο γιατί τότε πίστευα σε φαντάσματα, θεούς, διαόλους και όλα αυτά τα σχετικά και μια φορά μες στο καλοκαίρι που μας πέρασε λίγες μέρες αφού είχα μιλήσει με κάτι φίλους γι' αυτό το θέμα. Ίσως να το έχω αναφέρει ξανά εδώ αλλά δε θυμάμαι. Δεν κατάλαβα αν ήταν υπνική παράλυση ή όνειρο. Ήμουν μπρούμυτα ξαπλωμένος (όπως πάντα), σε μια φάση άνοιξα τα μάτια μου, δεν μπορούσα να κουνήσω τίποτα, ούτε να μιλήσω κι άρχισα κι έβριζα από μέσα μου με τις χειρότερες βρισιές έτσι για πλάκα την Μόρα που υποτίθεται με είχε καβαλήσει χαχα. Ε μετά από 1 λεπτό το πολύ, έκλεισα τα μάτια μου και ξανακοιμήθηκα.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά, είναι τέρμα απλή επιστημονική εξήγηση ... Καμία μόρα, κανένας δεν κάθεται στο στήθος σου ..

Μου συνέβη στα 16 μια φορά και ξανακοιμήθηκα από την βαρεμάρα μου .. Επίσης, δεν μπορείς να φωνάξεις κανονικά νόμιζα ..

 

Υ.Γ. Πιο λογικό θα μου φαινόταν να κανε κανείς το πάτερ ημών 10 φορές επειδή του ρθε ψηλό το ΕΝΦΙΑ .. Και πάλι δεν βοηθάει όμως, δοκιμασμένο παιδιά :O

Το μόνο που δεν βλέπω πουθενά να εξηγείται είναι η ίδια η σκιά.... Η οποία είναι νομίζω αυτή που σε τρομάζει περισσότερο.

 

 

Μακριά από μας αυτές οι ουσίες του εγκεφάλου :p

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τη μορα και και μπόρα λέμε :p

Μου τυχαίνει αρκετές φορές αυτό και πάντα είναι όταν είμαι πολύ αγχωμένος για κάτι (από πολύ μικρός, οπότε δεν το αποδίδω μόνο στη δουλειά).

Έχω δει σκιές, έχω δει άτομα να μιλανε δίπλα μου ενώ κοιμόταν όλοι και άλλα κουλά. Πράγματα που δεν έστεκαν οπότε σίγουρα ήταν παιχνίδια του μυαλού απλά και όμορφα.

Όταν νιώθω αρκετή πίεση στο στήθος από τέτοιο περιστατικό, χαλαρώνω 100% (2-3 βαθιές ανάσες) και μετά βάζω όλη μου τη δύναμη για να τιναξω το σώμα μου. Εκείνη τη στιγμή νομίζω ότι θα φτάσω στο ταβάνι, αλλά σε 1 δευτερόλεπτο είναι που ξυπνάω πραγματικά και τελικά απλά τρανταχτηκα λίγο και δεν υπάρχει τίποτα.

Το καλό της ιστορίας είναι ότι μετά από αυτό κοιμάμαι σαν πουλάκι χωρίς άγχος :D

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δεν βλέπω πουθενά να εξηγείται είναι η ίδια η σκιά.... Η οποία είναι νομίζω αυτή που σε τρομάζει περισσότερο.

 

 

Μακριά από μας αυτές οι ουσίες του εγκεφάλου :p

 

Η σκιά εμφανίζεται ανάλογα με το πως σου έχουν πιπιλήσει το μυαλό .. Αν σου πουν ότι θα το πάθεις και θα δεις σκιά θα δεις σκιά .. Αν σου πουν ότι θα το πάθεις και θα κάθεται πάνω σου ένας μεξικανός και θα κοιμάται, θα δεις αυτό .. Μπορεί να δεις το Spaghetti Monster, το Flying Teacup ή και την παναγιά ...

 

Εμένα μου χαν πει ότι είχαν δει κάποιον με κόκκινα μάτια και τεράστιο ψάθινο καπέλο την πρώτη φορά ...

 

Είναι ανάλογα με τι πίνει ο καθένας ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Η σκιά εμφανίζεται ανάλογα με το πως σου έχουν πιπιλήσει το μυαλό .. Αν σου πουν ότι θα το πάθεις και θα δεις σκιά θα δεις σκιά .. Αν σου πουν ότι θα το πάθεις και θα κάθεται πάνω σου ένας μεξικανός και θα κοιμάται, θα δεις αυτό .. Μπορεί να δεις το Spaghetti Monster, το Flying Teacup ή και την παναγιά ...

 

Εμένα μου χαν πει ότι είχαν δει κάποιον με κόκκινα μάτια και τεράστιο ψάθινο καπέλο την πρώτη φορά ...

 

Είναι ανάλογα με τι πίνει ο καθένας ...

Έτσι ακριβώς είναι. Κι εγώ όταν ήμουν μικρός που πίστευα όσα μου έλεγαν περί υπερφυσικών είχα δει 2-3 φορές το διάολο γιατί όλη μέρα η γιαγιά μου έκανε προσευχές για να προστατευτεί από αυτόν (χαχα) και 1-2 φορές μια γυναίκα με κουκούλα, πιθανώς την Παναγία, λόγω πάλι του overdose θρησκοπληξίας του οικογενειακού περίγυρου.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Η σκιά εμφανίζεται ανάλογα με το πως σου έχουν πιπιλήσει το μυαλό .. Αν σου πουν ότι θα το πάθεις και θα δεις σκιά θα δεις σκιά .. Αν σου πουν ότι θα το πάθεις και θα κάθεται πάνω σου ένας μεξικανός και θα κοιμάται, θα δεις αυτό .. Μπορεί να δεις το Spaghetti Monster, το Flying Teacup ή και την παναγιά ...

 

Εμένα μου χαν πει ότι είχαν δει κάποιον με κόκκινα μάτια και τεράστιο ψάθινο καπέλο την πρώτη φορά ...

 

Είναι ανάλογα με τι πίνει ο καθένας ...

Βασικά δεν νομίζω πολλοί γονείς να λένε στα παιδιά τους ότι θα δουν σκιές. Προφανώς ο εγκέφαλος θέλει να εξηγήσει αυτό το φαινόμενο με κάτι που θεωρείται τρομακτικό από όλους?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Βασικά δεν νομίζω πολλοί γονείς να λένε στα παιδιά τους ότι θα δουν σκιές. Προφανώς ο εγκέφαλος θέλει να εξηγήσει αυτό το φαινόμενο με κάτι που θεωρείται τρομακτικό από όλους?

 

Ίσως δεν το λένε οι γονείς τους αλλά το συζητάν με φίλους ή τα βλέπουν σε ταινίες/σειρές. Γενικά, αν κάποιος πιστεύει και ασχολείται αρκετά με θρησκείες και υπερφυσικά στον ξύπνιο του, είναι πολύ πιθανό να τα δει και στον ύπνο του όπου λειτουργεί το υποσυνείδητό του. Εγώ που δεν πιστεύω και δεν ασχολούμαι με τίποτα απ' τα παραπάνω εδώ και χρόνια, δεν έχω τέτοια προβλήματα. Εκτός απ' το σκηνικό με την υπνική παράλυση που ανέφερα λίγα post πιο πάνω το οποίο έπαθα επειδή μιλούσα προηγουμένως με τους φίλους μου για Μόρες κλπ, όποτε βλέπω όνειρα βλέπω φίλους απ' την παρέα μου, φαγητά, γυναίκες κι άλλα ωραία πράματα με τα οποία ασχολούμαι καθ' όλη τη διάρκεια της μέρας.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δεν το λένε οι γονείς τους αλλά το συζητάν με φίλους ή τα βλέπουν σε ταινίες/σειρές. Γενικά, αν κάποιος πιστεύει και ασχολείται αρκετά με θρησκείες και υπερφυσικά στον ξύπνιο του, είναι πολύ πιθανό να τα δει και στον ύπνο του όπου λειτουργεί το υποσυνείδητό του. Εγώ που δεν πιστεύω και δεν ασχολούμαι με τίποτα απ' τα παραπάνω εδώ και χρόνια, δεν έχω τέτοια προβλήματα. Εκτός απ' το σκηνικό με την υπνική παράλυση που ανέφερα λίγα post πιο πάνω το οποίο έπαθα επειδή μιλούσα προηγουμένως με τους φίλους μου για Μόρες κλπ, όποτε βλέπω όνειρα βλέπω φίλους απ' την παρέα μου, φαγητά, γυναίκες κι άλλα ωραία πράματα με τα οποία ασχολούμαι καθ' όλη τη διάρκεια της μέρας.

 

Πότε δεν μου έχει τύχει να δω όνειρο βασισμένο στην μέρα που πέρασε. Ή πχ να έχω εφιάλτες από ένα θρίλερ ή κάτι τέτοιο.

 

 

Προς Θεού δεν εννοώ ότι υπάρχει η γριά μορα προηγουμένως, απλά μου κάνει εντύπωση πως δεν αναφέρεται πουθενά εξήγηση.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Πότε δεν μου έχει τύχει να δω όνειρο βασισμένο στην μέρα που πέρασε. Ή πχ να έχω εφιάλτες από ένα θρίλερ ή κάτι τέτοιο.

 

 

Προς Θεού δεν εννοώ ότι υπάρχει η γριά μορα προηγουμένως, απλά μου κάνει εντύπωση πως δεν αναφέρεται πουθενά εξήγηση.

 

Τι να εξηγηθει ??? Η φιγουρα που θα δει ο καθενας ειναι προφανως αποκυημα της εκαστοτε φαντασιας ... Η επιστημη τελειωνει εκει που οριζεται η παραλυση .. Το ποιο τερας μπουκαρε σπιτι σου για να σε τρομαξει μας παει σε αλλα μονοπατια, με τα οποια καμια επιστημη δεν ασχολειται ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Τι να εξηγηθει ??? Η φιγουρα που θα δει ο καθενας ειναι προφανως αποκυημα της εκαστοτε φαντασιας ... Η επιστημη τελειωνει εκει που οριζεται η παραλυση .. Το ποιο τερας μπουκαρε σπιτι σου για να σε τρομαξει μας παει σε αλλα μονοπατια, με τα οποια καμια επιστημη δεν ασχολειται ..

Κι όμως, επιστήμονες απέδειξαν πως δεν υπάρχουν φαντάσματα πρόσφατα :p (αληθινό)

 

Αυτό που εννοώ είναι ότι υπάρχει πάντα ένας καμένος που ασχολείται με το θέμα και το βρίσκω παράξενο που κάνεις δεν μπήκε στον κόπο να το δικαιολογησει.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ανεφερα κ εχεις δικιο ειμαι καμμενος απο εφορια κ eurobank:dizzy:

Κ φυσικα αποδεχομαι την ιατρικη επιστημονικη εξηγηση κ δεν πιστευω σε καμια μορα

Βασικα δεν το ειχα ακουσει ποτε μου δεν το συζητησα ποτε μου

Αν ηταν θα το εβλεπα πριν 20 χρονια που επινα οτι πινοτανε κ οι morbid angel κ οι deicide ηταν τα ακουσματα μου(ακομα ειναι βασικα)

Η σκια ολα αυτα ολα θα ειναι αποκυημα φαντασιας το μονο που με εβαλε σε σκεψεις ειναι το γαβγισμα κ η τρομαρα του λαμπραντορ μου.

Τελος παντων αυτη η μορα μου εκανε κακο εντελει απο τοτε που ειπα στην γυναικα μου τι εγινε εχει παρει τα παιδια στο κρεββατι κ δεν παει μονη ουτε για πλυντηριο ουτε καν τουαλετα

Α ρε μορα (οχι ο Βαγγελης η γρια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...