Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικα μεσω WiFi τι μπορουμε να κανουμε απο αναβαθμισεις?

Απο ποιο μενου πχ παμε για update?

To κινητο το τσιμπησα κι εγω και σπερνει μεχρι στιγμης...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικα μεσω WiFi τι μπορουμε να κανουμε απο αναβαθμισεις?

Απο ποιο μενου πχ παμε για update?

To κινητο το τσιμπησα κι εγω και σπερνει μεχρι στιγμης...

Μονο μεσω kies!!!!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Google Maps 4.4.0, Νεα version στο Android Market

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/google-maps-440-new-version-on-android.html

 

Νεο Galaxy Q specs leaked με πληκτρολογιο

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/is-cyanogenmod-rom-coming-to-your.html

 

BIOS-style boot animation για το Android phone

http://techtacy.blogspot.com/2010/07/bios-style-boot-animation-for-your.html

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σημερα πηρα τον γαλαξια και θα θελα να ρωτησω κατι οταν παταω για να μπω στισ ρυθμισεις μου βγαζει μονο 2 κουκιδες αλλαγης μενου ενω στα βιντεο εβλεπα 3 εσας τι λεει? xxjf5 kernel 2.6.29 ευχαριστω

 

Αν εννοείς όταν πατάς για να μπείς στις εφαρμογές, τις κουκίδες πάνω, αυτές αυξάνονται όσο προσθέτεις εφαρμογές. Αν δεν εννοείς αυτό... εξηγήσου καλύτερα :)

 

Εννοω οτι εχω πχ εγω την JM1, πως θα μαθω ποτε και εαν θα την κανει η Samsung επίσημη και την βαζει στα κινητα της, ωστε να βλεπω πιο πολλες εφαρμογες στο market...

 

Ειδικά η JM1 δε θα γίνει ποτέ επίσημη, το Μ θα πει test build. Όσο για τις εφαρμογές, έχεις δοκιμάσει να αλλάξεις το build.prop ή να βάλεις το eris ή το market enabler? υποτίθεται έτσι μπορείς να δεις όλο το market.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Και συνεχιζει και μετα απο Επαναφορα εργοστασιακων Ρυθμισεων... Αυτο δεν ειναι το αντιστοιχο του hard reset? Πειτε καμια προταση διοτι δεν ειναι βολικο χωρις ελληνικη γραφη...

 

Αν έχεις το JF3 firmware, δεν έχει ελληνικό swype. Έχεις 2 επιλογές, ή κάνεις upgrade σε ένα από τα leaked firmwares (χάνοντας την εγγύησή σου), ή βάζεις κάτι σαν το Greek Input Method της Bitquill.net (free στο market), το οποίο όμως δεν έχει swype.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλο Σεμπεμβριο για το froyo...

 

 

Ελπιζω να εννοει την Ευρωπαϊκή έκδοση με το "France"... :)

Το διαβασα και εγω και ξενερωσα απιστευτα... Κλασσικη samsung!! Ελπιζω τουλαχιστον να βγει και να εχει την υποστηριξη που αξιζει στην συσκευη μιας και δεν το εχει αγορασει μικρη μεριδα κοσμου!!!

Δωσε froyo στον λαο ρε sammy....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογή android media player που να εμφανίζει τα lyrics του τραγουδιού που παίζει έχει βγει;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες μου ωρες κι εμενα με το κινητο και εχω μερικες ερωτησεις, καντε τον κοπο σας παρακαλω να μου απαντησετε γιατι 126 σελιδες ειναι εμετος...

1)υπαρχει τροπος να αλλαζω στο μηνυμα ή γενικα οταν γραφω απο αγγλικα<-->ελληνικα με την μια?

2)Οταν κατεβαζω τις εφαρμογες και μου τις βγαζει στο επανω μερος της οθονης σε αυτο το μενου που κατεβαινει, υπαρχει τροπος να τις αφαιρω απο αυτο το μενου χωρις να τις ανοιγω?

3)Πως αλλαζει απο 2G<-->3G?

4)Το Swype πως το βαζω?

Ευχαριστω προκαταβολικα...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το JF3 firmware, δεν έχει ελληνικό swype. Έχεις 2 επιλογές, ή κάνεις upgrade σε ένα από τα leaked firmwares (χάνοντας την εγγύησή σου), ή βάζεις κάτι σαν το Greek Input Method της Bitquill.net (free στο market), το οποίο όμως δεν έχει swype.

 

Το εγκατέστησα αυτό αλλά δεν λειτούργησε καθώς δεν βγαίνει πουθενά ως επιλογή ‚ ούτε στις ρυθμίσεις. Τελικά έβαλα ένα άλλο που βρήκα. Γιατί άραγε δεν μου λειτούργησε το παραπάνω; Το άλλο που μου έκανε εντύπωση είναι πως ενώ έχω βάλει το hotmail account μέσω του προγράμματος mail να συγχρονιζει κάθε 15 λεπτά‚ αυτό δεν γίνεται τελικά...

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Πρωτες μου ωρες κι εμενα με το κινητο και εχω μερικες ερωτησεις, καντε τον κοπο σας παρακαλω να μου απαντησετε γιατι 126 σελιδες ειναι εμετος...

1)υπαρχει τροπος να αλλαζω στο μηνυμα ή γενικα οταν γραφω απο αγγλικα<-->ελληνικα με την μια?

2)Οταν κατεβαζω τις εφαρμογες και μου τις βγαζει στο επανω μερος της οθονης σε αυτο το μενου που κατεβαινει, υπαρχει τροπος να τις αφαιρω απο αυτο το μενου χωρις να τις ανοιγω?

3)Πως αλλαζει απο 2G<-->3G?

4)Το Swype πως το βαζω?

Ευχαριστω προκαταβολικα...

 

4) Πατας παρατεταμένα στο σημείο (μήνυμα κλπ) που θες να γραψεις μεχρι να βγεί το μεθοδος εισαγωγής και επιλέγεις Swype

1) Στο Swype σέρνεις το δάκτυλο από το κάτω αριστερο πλήκτρο (δείχνει ενα χεράκι μέχρι το πανω αριστερό πλήκτρο (q) και κάνει εναλλαγή αγγλικού - ελληνικού πληκτρολογιου

2) σέρνεις το δάκτυλο από πάνω στη μπαρα που είναι τα notification προς τα κάτω και από την οθόνη που θα σου βγάλει επιλέγεις διαγραφή

3) ή από κάποιο widget που θα βρεις στο market ή από τα settings -ασυρματη επικοινωνια -Δίκτυα κινητης τηλεφωνιας -λειτουργια δικτυου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Επειδή μου αρέσει πολύ το samsung galaxy s captivate, γνωρίζετε αν μπορούμε να το φέρουμε από Αμερική και να το ξεκλειδώσουμε?

Βοηθήματα, σημειώσεις, εκπαιδευτικά νέα, όλα συγκεντρωμένα σε ένα site! www.sofikoukouvagia.gr

 

Για να μη σας φαίνονται πια...κινέζικα!!! http://www.e-chinese.gr

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση ρε παιδια γιατι με εχει τρελανει η συσκευη. Στην εφαρμογη του youtube δεν μπορουμε να δουμε hd video 720p μεσω 3g;;;;

 

Τελείως πληροφοριακά:

 

Για ποιό λόγο θέλεις να προβάλεις σε μια συσκευή με ανάλυση οθόνης 480x800 εικόνα ανάλυσης 720x1280? Για να την κάνεις τί? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Τελείως πληροφοριακά:

 

Για ποιό λόγο θέλεις να προβάλεις σε μια συσκευή με ανάλυση οθόνης 480x800 εικόνα ανάλυσης 720x1280? Για να την κάνεις τί? :blink:

 

 

Βασικα ειναι 1280×720 :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

4) Πατας παρατεταμένα στο σημείο (μήνυμα κλπ) που θες να γραψεις μεχρι να βγεί το μεθοδος εισαγωγής και επιλέγεις Swype

1) Στο Swype σέρνεις το δάκτυλο από το κάτω αριστερο πλήκτρο (δείχνει ενα χεράκι μέχρι το πανω αριστερό πλήκτρο (q) και κάνει εναλλαγή αγγλικού - ελληνικού πληκτρολογιου

2) σέρνεις το δάκτυλο από πάνω στη μπαρα που είναι τα notification προς τα κάτω και από την οθόνη που θα σου βγάλει επιλέγεις διαγραφή

3) ή από κάποιο widget που θα βρεις στο market ή από τα settings -ασυρματη επικοινωνια -Δίκτυα κινητης τηλεφωνιας -λειτουργια δικτυου.

 

Ωραιος, φχαριστω πολυ. Μια μικρη διευκρινηση ομως...Αν δεν εχω Swype ενεργοποιημενο, δεν υπαρχει τροπος να κανω γρηγορη εναλλαγη αγγλικων ελληνικων?Πρεπει αναγκαστικα να παω απο τις ρυθμισεις στην γλωσσα γραφης?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου αυτη την απορια εχω και εγω και μεχρι στιγμης λυση δεν εχω βρει

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

Καθως περναει η ωρα σκανε οι αποριες...Πως απεγκαθιστω τις εφαρμογες τελειως?Px to Allshare ή το Layar ωστε να μην υπαρχουν καθολου στο κινητο?
Link to comment
Share on other sites

Καθως περναει η ωρα σκανε οι αποριες...Πως απεγκαθιστω τις εφαρμογες τελειως?Px to Allshare ή το Layar ωστε να μην υπαρχουν καθολου στο κινητο?

Δεν παιζει αυτο που λες!!!

Μακαρι να γινοταν....

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καθως περναει η ωρα σκανε οι αποριες...Πως απεγκαθιστω τις εφαρμογες τελειως?Px to Allshare ή το Layar ωστε να μην υπαρχουν καθολου στο κινητο?

 

Αυτες οι εφαρμογες ειναι μερος του λογισμικου και δεν νομιζω να μπορεις (τουλαχιστον επισημα) να τις βγαλεις...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι εφαρμογες ειναι μερος του λογισμικου και δεν νομιζω να μπορεις (τουλαχιστον επισημα) να τις βγαλεις...
Οτι εγκαθιστουμε δηλαδη δεν απεγκαθισταται?
Link to comment
Share on other sites

Οτι εγκαθιστουμε δηλαδη δεν απεγκαθισταται?

 

Οτι κανεις εγκατασταση μεσω market μπορεις να το βγαλεις απο τις ρυθμισεις - εφαρμογες - διαχειρηση εφαρμογων - καταργηση εφαρμογης.

 

Τωρα οτι ΠΡΟ-υπαρχει δεν μπορεις. Πχ το "internet" ή το "samsung apps"

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...