Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσο για την μπαταρία, σήμερα τι έγινε. Μου έβγαλε πριν από λίγο να το φορτίσω..

 

Μπαταρία: 15%

Χωρίς φόρτιση 15 ώρες.

 

Τι κατανάλωσε την μπαταρία

Κλήσεις 38% ( 35 λεπτά )

Οθόνη 36% ( 2,5 ώρες )

Αναμονή 10% ( 14 ώρες)

Phone idle ( 11,5 ώρες)

Android 3%

 

Όλη αυτήν την ημέρα, έπαιξα παιχνίδα, άκουσα μουσική, είχα όλη την ημέρα WiFI και VoIP client, έκανα κλήσεις voip και κανονικά, έτρεχα εφαρμογές, έβαλα 3G, έστειλα μηνύματα, έλεγχα τα email.

Μίλησα 30 λεπτά σε VoIP σε Αμερική....

Θα ποστάρω κι άλλες μέρες!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ποση ωρα θελει να φορτισει; Εγω το φορτιζω απο τον Η/Υ και κανει αρκετηηηη ωρα....

 

(Ενω στο iphone εκανε την μιση ωρα για να παει 100%) - Τωρα θελει περιπου 2+ ωρες για να παει απο 10% στο 100% ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω δει δεν πρέπει να υπάρχει η δυνατότητα δημιουργίας ενός καινούριου profile δηλαδή, τώρα, μπορείς να έχεις ένα Profile με δικό σου ήχο κλήσης κλπ και ένα silent...μπορούμε να δημιουργήσουμε ένα νέο καινούριο δικό μας για παράδειγμα ένα profile για περιβάλλον αυτοκινήτου;

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα δημιουργίας φακέλλων έστω και με κάποια εφαρμογή;

edit:

άκυρο αυτό με το φάκελλο...βρήκα τον τρόπο

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις μου ηρθε. το συνδεσα με καλοδιο στο υπολογιστη, το εντοπισε, αλλα μου βγαζει οτι δεν μπορει να εγκαταστησει τους drivers.

 

Τελος το kies τι ειναι? προγραμμα?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις μου ηρθε. το συνδεσα με καλοδιο στο υπολογιστη, το εντοπισε, αλλα μου βγαζει οτι δεν μπορει να εγκαταστησει τους drivers.

 

Τελος το kies τι ειναι? προγραμμα?

 

Ναι το Kies είναι πρόγραμμα που με αυτό μπορείς να μεταφέρεις αρχεία από και προς pc με το κινητό... το κατεβάζεις από εδώ : http://www.samsungmobile.co.uk/mobil...laxy-s-support

(Σελ.59 post 876)

Όταν το κατεβάσεις θα εγκατασταθούν και οι drivers...

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

η vodafone uk εχει την συσκευη αποκλειστικα οποτε σωστα σου ειπαν οτι θα την εχουν αποκλειστικα.μαλιστα εχουν και την εκδοση 16gb.στην αγγλια παντως εχει κυκλοφορησει
Link to comment
Share on other sites

παιδια επειδη ακομα δε το εχω χονεψει, δεν εχει κανενα ιχνος flash στην καμερα ε?:(

 

Όχι δεν έχει flash...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις

πρεπει να κάνω για να εχω internet 3G

Εχω wind f2g με το 1.5 GB αλλα δεν εχω καταφερει να συνδεθω!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις

πρεπει να κάνω για να εχω internet 3G

Εχω wind f2g με το 1.5 GB αλλα δεν εχω καταφερει να συνδεθω!

Φτιάχνεις απλά ένα νέο apn και βάζεις gint.b-online.gr

Μετά όλο το data traffic εκπίπτει από το δωρεάν 1.5GB που έχεις.

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις κάποιος να μου πει τι ρυθμίσεις

πρεπει να κάνω για να εχω internet 3G

Εχω wind f2g με το 1.5 GB αλλα δεν εχω καταφερει να συνδεθω!

 

Αφού πέρασες τις ρυθμίσεις επέλεξες το data roaming?

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασες τις ρυθμίσεις επέλεξες το data roaming?

Το data roaming δεν χρειάζεται. Είναι για να έχεις πρόσβαση στο Internet αν είσαι εξωτερικό. Καλύτερα άστο off

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Αφού πέρασες τις ρυθμίσεις επέλεξες το data roaming?

 

μαλλον αυτο το βημα δεν εχω κανει....πως το επιλέγω?

 

edit:το βρηκα ...ήθελε επανεκκινηση!

Edited by embrime78
Link to comment
Share on other sites

μαλλον αυτο το βημα δεν εχω κανει....πως το επιλέγω?

 

edit:το βρηκα ...ήθελε επανεκκινηση!

 

Γενικώς και για όποια αλλαγή κάνουμε στα set του internet, MMS αλλά και SMS μάλλον χρειάζεται επανεκκίνηση, το είδα και εγώ όταν πέρασα τα στοιχεία για MMS και για SMS (είχα σβήσει το τηλ υπηρεσίας κατά λάθος)

 

EDIT:

Καμιά εφαρμογή για να βλέπουμε tv ελληνικά κανάλια με το κινητό υπάρχει ρε παιδιά :

Edited by tonysac
Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

SOS

 

εγκατεστησα και το samsung kies αλλα οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη δεν εγαταστουντε οι drivers και ετσι το κινητο δεν αναγνωριζεται. τι μπορω να κανω?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

SOS

 

εγκατεστησα και το samsung kies αλλα οταν συνδεω το κινητο στον υπολογιστη δεν εγαταστουντε οι drivers και ετσι το κινητο δεν αναγνωριζεται. τι μπορω να κανω?

 

Για αρχη κλεισε και ξανα ανοιξε το κινητο και κανε μια επανεκκίνηση τον υπολογιστη.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Όταν στέλνω μήνυμα από το messaging της samsung μου έρχεται αναφορά κανονικά, αλλά όταν στέλνω από handcent δεν μου έρχεται. Γιατί?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το εξής πρόβλημα. Όταν στέλνω μήνυμα από το messaging της samsung μου έρχεται αναφορά κανονικά, αλλά όταν στέλνω από handcent δεν μου έρχεται. Γιατί?

 

Ανοιξε το Handcent ...Πατα το αστερακι πανω δεξια..

Επελεξε Settings-Notification settings-Sent notifications-και τσεκαρε το "Notify when message is received (needs carrier support)"...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε το Handcent ...Πατα το αστερακι πανω δεξια..

Επελεξε Settings-Notification settings-Sent notifications-και τσεκαρε το "Notify when message is received (needs carrier support)"...;)

 

To έχω κάνει και έχω κάνει και επανεκκίνηση αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

1)Φακελους τελικα κανουμε ανετα?2)Η ενταση που χτυπαει το κινητο αυξομειωνει απο τα πλαινα πληκτρα της εντασης οπως στο ομνια?3)Χρειαζεται ειδικο προγραμμα για να περασουμε αρχεια στο κινητο απο το pc,δε το βλεπει σαν εξωτερικο δισκο μολις το συνδεεις?
Link to comment
Share on other sites

έχεις συγκρίνει κανείς το μέγεθος των pixel της οθόνης του galaxy s και του HTC HD2? εγώ επειδή τα έχω και τα δύο, τα έβαλα δίπλα δίπλα και έχω να πω τα εξής:

το HD2 παρότι έχει μεγαλύτερη οθόνη και ίδια ανάλυση με το galaxy s θα περίμενα να δω μεγαλύτερο μέγεθος pixel στο HD2, όμως δυστυχώς συμβαίνει το αντίθετο. Για κάποιο λόγο η ανάλυση του galaxy S φαίνεται να είναι μικρότερη, και ειδικά όταν διαβάζω γράμματα στο μικρότερο δυνατό μέγεθος π.χ. σε μια ιστοσελίδα στο HD2 να φαίνονται πεντακάθαρα, σε αντίθεση με το galaxy S όπου τα pixel φαίνεται να έχουν κάποιο μικρό κενό μεταξύ τους.

Αρα τι συμβαίνει? μας δουλευει η samsung με τα 'εικονικά' 800x480 pixels ή λόγω της τεχνολογίας super amoled είναι έτσι η οθόνη? :mad:

 

Φιλτατε μια ερωτηση αφου εχεις και τις δυο συσκευες (εγω εχω το hd2 και σκεφτομαι για το galaxy και μεταβαση στο android).

Μπορεις να μου πεις αν το ηχειο του galaxy υπερεχει του hd2 (το οποιο ομολογουμενως δεν ειναι το δυνατοτερο σε ενταση αφενος, και χανει στην ποιοτητα αναπαραγωγης αφετερου)?

Επισης στην πλοηγηση στο διαδυκτιο κουραζει σε σχεση με το hd2, κοινως οι 0,3 ιντσες εχουν ουσιαστικη σημασια?

Ευχαριστω :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

1)Φακελους τελικα κανουμε ανετα?2)Η ενταση που χτυπαει το κινητο αυξομειωνει απο τα πλαινα πληκτρα της εντασης οπως στο ομνια?3)Χρειαζεται ειδικο προγραμμα για να περασουμε αρχεια στο κινητο απο το pc,δε το βλεπει σαν εξωτερικο δισκο μολις το συνδεεις?

 

1) Ναι εννοείται.

2) Ναι.

3) Όχι.

Link to comment
Share on other sites

Το data roaming δεν χρειάζεται. Είναι για να έχεις πρόσβαση στο Internet αν είσαι εξωτερικό. Καλύτερα άστο off

 

Είναι περίεργο, γιατί έχω βάλει σε αυτό το κινητό μια κάρτα Q και τις ρυθμίσεις για internet και δεν συνδέεται, όμως μόλις ενεργοποιήσω το Data roaming δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...