Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω εδω και καμια 15αρια μερες την συσκευη στο σερβις και αφου εχουμε γινει κ0λ0ς με το σερβις του γερμανου για την καθυστερηση,

σημερα με πηραν τηλεφωνο οτι τελικα η συσκευη δεν εχει τιποτα (οντος δεν ειχε,maimoudia δικια μου:O) ,

και οτι ισως μου σταλει πισω ,αυριο, μεθαυριο,και γενικα μου ειπε ολες τις ημερες της εβδομαδας μεχρι την παρασκευη,

το κερασακι?μου κανανε λενε αναβαθμιση λογισμικου :blink:,

 

δηλ μου περασαν FROYO?

 

(η συσκευη ειναι δεν ειναι 2,5 μηνων, απο γερμανο

με περασμενο το τελευταιο firmware)

Καλά που δεν είναι εδώ ο πτεραρχος να σου πει ότι πάλι της έβγαλες τα ματιά.:lol:

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτές οι θήκες της Pdair συγκρατούν το κινητό με ζελατίνα στο πάνω και κάτω μέρος; Γενικά πόσο γρήγορα μπαινο-βγαίνει το κινητό;

 

Eξαρτάται για ποιά θήκη μιλάς...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι καινούριο στο μήνυμά μου. Επειδή διάβασα όλες τις σελίδες :wacko: παραθέτω για τους νεους αγοραστές κάποιες σημαντικές και χρήσιμες σελίδες:

 

:clap::clap::respect::clap::clap:

 

Μπα θα περιμένω καμιά απάντηση από τους γνώστες του θέματος...

Και να έκανα νέο λογαριασμό gmail αμφιβάλω αν θα γίνονταν κάτι γιατί αφού πια οι επαφές μου είναι σε gmail και όχι στο τηλέφωνο τι να συγχρονίσω; gmail με gmai;:confused:

Αλλιώς έχω μία φοβερή και τρομερή χερουκλάτη λύση..τις επαφές τις έχω σωσμένες και σε παλαιότερο τηλέφωνο...βάζω την sim σε αυτό τις αντιγράφω από το τηλέφωνο στην sim και τέλος...απλά βαριέμαι να το κάνω :lol:

Συνονόματε δοκίμασες να κάνεις export τις επαφές σου σε csv από το gmail, και μετά να περάσεις το αρχείο στο τηλέφωνο μέσω kies? Δε χρησιμοποιώ kies για να ξέρω αν γίνεται, αλλά αν δεν κάνει ούτε κι αυτό τι να πω...)

 

 

Το δοκίμασα και αυτό αλλά σε μένα παρουσίασε το εξής πρόβλημα: η επαφή του τηλεφώνου με ξεχωριστό ringtone, η επαφή google προφανώς με τον default, όταν με καλεί η επαφή το τηλέφωνο κτυπάει με τον default. Προφανώς υπάρχει κάποια διένεξη και το τηλέφωνο αποφασίζει να χρησιμοποιήσει τον default.

Δοκίμασες να ορίσεις ως προεπιλογή την επαφή που είναι αποθηκευμένη στο τηλέφωνο?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

:clap::clap::respect::clap::clap:

 

 

Συνονόματε δοκίμασες να κάνεις export τις επαφές σου σε csv από το gmail, και μετά να περάσεις το αρχείο στο τηλέφωνο μέσω kies? Δε χρησιμοποιώ kies για να ξέρω αν γίνεται, αλλά αν δεν κάνει ούτε κι αυτό τι να πω...)

 

 

 

Δοκίμασες να ορίσεις ως προεπιλογή την επαφή που είναι αποθηκευμένη στο τηλέφωνο?

 

Το kies ούτε που θέλω να το βλέπω :lol:

Άλλωστε το πρόβλημα με την βοήθεια του VOYAGER13 λύθηκε δες δύο σελίδες πίσω

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

 

1) πηγαινε στις επαφες στο galaxy.

 

2) πατησε το αριστερο πληκτρο

 

3) επιλεξε "περισσοτερα"

 

4) επιλεξε "εισαγωγη/εξαγωγη" και μετα επιλεξε "εξαγωγη στην καρτα"

 

5) μολις τελειωσει η διαδικασια, ανοιξε εναν file explorer και πηγαινε στον φακελλο /sdcard/

 

6) εκει μεσα σου εχει δημιουργησει ενα αρχειο με καταληξη .vcf

 

7) αντιγραψε το αρχειο αυτο στον υπολογιστη σου με οποιο τροπο σε βολευει.

 

8) ανοιξε τον browser στον υπολογιστη σου και συνδεσου στον gmail λογαριασμο σου.

 

9) πατησε εκει που λεει επαφες.

 

10) μετα πατησε το κουμπι που λεει "Περισσοτερες ενεργειες" και επιλεξε "εισαγωγη"

 

11) θα σου ανοιξει ενα παραθυρο, πατησε "αναζητηση", βρες το αρχειο .vcf που φτιαξαμε στο βημα 4 και προχωρα την διαδικασια.

 

12) οταν τελειωσεις η διαδικασια εισαγωγης μετα που θα πατησεις οκ, πλεον εχεις τις επαφες σου στο gmail οποτε αν θελεις μπορεις να τις σβησεις απο το τηλεφωνο μιας και θα συγχρονιζονται κανονικα μεσω gmail και galaxy

 

αν θελετε μπορω να τον καθαρο-γραψω καπως καλυτερα και να τον βαλουμε κι'αυτο στο blog μου και σε ξεχωριστο topic εδω να υπαρχει.

Ευχαριστώ πολύ. Εκατονταδες σελίδες διάβασα για να το βρώ αυτό.

Τέλειος!!

Link to comment
Share on other sites

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

 

Nαι οκ, εγώ δεν έχω αυτές έχω την pouch type. Αλλά όχι, δεν έχουν πουθενά ζελατίνα oύτε αυτές, είναι δέρμα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Nαι οκ, εγώ δεν έχω αυτές έχω την pouch type. Αλλά όχι, δεν έχουν πουθενά ζελατίνα oύτε αυτές, είναι δέρμα.

 

Και πόσο εύκολα μπαινοβγαίνει το κινητό;

Don't ask, what your country can do for you!

Ask what you, can do for your country!

Link to comment
Share on other sites

αλεξ μπορείς να αφαιρέσεις το belt clip σε αυτή που έχεις?

 

 

Nαι οκ, εγώ δεν έχω αυτές έχω την pouch type. Αλλά όχι, δεν έχουν πουθενά ζελατίνα oύτε αυτές, είναι δέρμα.
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω λίγο άσχετο αλλά παιδιά έχει δοκιμάσει κάνεις να συνδέσει το κινητό με την τηλεόραση? Δουλεύει τo tvout? Τι καλώδιο χρειάζεται?
Link to comment
Share on other sites

αλεξ μπορείς να αφαιρέσεις το belt clip σε αυτή που έχεις?

 

Βασικά μιλάμε γι' αυτή τη θήκη http://www.pdair.com/catalog/product_info.php?cPath=10100000_10000000_11000993&products_id=30924, η οποία είναι pouch type και δεν έχει belt clip.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

σαν αυτό http://cgi.ebay.com/100-Genuine-Nokia-CA-75U-TV-Out-AV-Cable-N900-N97-/280470279763?pt=PDA_Accessories

 

Ξέρω λίγο άσχετο αλλά παιδιά έχει δοκιμάσει κάνεις να συνδέσει το κινητό με την τηλεόραση? Δουλεύει τo tvout? Τι καλώδιο χρειάζεται?
galaxy s, Note 8
Link to comment
Share on other sites

Αυτή (http://www.amazon.co.uk/SAMSUNG-GALAXY-PREMIUM-LEATHER-WALLET/dp/B003ZF25V4/ref=sr_1_51?s=STORE&ie=UTF8&qid=1285677220&sr=1-51) η θήκη πως σας φαίνεται?

Σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιείς το κινητό χωρίς να το μπαινο-βγάζεις.

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο εύκολα μπαινοβγαίνει το κινητό;

Πολύ εύκολα.

 

αλεξ μπορείς να αφαιρέσεις το belt clip σε αυτή που έχεις?

Δεν έχει belt clip, δε μου άρεσουν τα belt clips... :) Έχει 2 εκδόσεις η θήκη, μια με και μια χωρίς. Νομίζω σ'αυτήν με το κλιπ, δε βγαίνει το κλιπ όπως γίνεται στις φλιπ.

 

Αυτή (http://www.amazon.co.uk/SAMSUNG-GALAXY-PREMIUM-LEATHER-WALLET/dp/B003ZF25V4/ref=sr_1_51?s=STORE&ie=UTF8&qid=1285677220&sr=1-51) η θήκη πως σας φαίνεται?

Σου δίνει την δυνατότητα να χρησιμοποιείς το κινητό χωρίς να το μπαινο-βγάζεις.

 

Αυτή είναι σαν τις book type που λέγαμε παραπάνω, και μάλιστα χειρότερης ποιότητας... αν σ'αρέσει αυτό το στυλ θήκης, go for it :)

- Alex
Link to comment
Share on other sites

 

Σήμερα πήρα αυτό http://www.ipshop.gr/product-id-30074.html αλλα δεν δουλεύει.Αυτό που μου πρότεινες έχει χρησιμοποιηθεί? Είναι εντάξει? Συγνώμη που σε ζαλίζω και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα αυτό http://www.ipshop.gr/product-id-30074.html αλλα δεν δουλεύει.Αυτό που μου πρότεινες έχει χρησιμοποιηθεί? Είναι εντάξει? Συγνώμη που σε ζαλίζω και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Αυτό που πήρες φαίνεται το σωστό στυλ... περίεργο που δε δουλεύει, τί γίνεται δηλαδή και δε δουλεύει; Για το nokia πάντως είχα δει ένα videaki που δούλευε... Έχεις τικάρει το TV out στις ρυθμίσεις;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα αυτό http://www.ipshop.gr/product-id-30074.html αλλα δεν δουλεύει.Αυτό που μου πρότεινες έχει χρησιμοποιηθεί? Είναι εντάξει? Συγνώμη που σε ζαλίζω και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

Εχω δοκιμασει και εγω 3 παρομοια "καλωδια" που με αλλες συσκευες παιζουν.Δυστυχως με το galaxy δεν επαιξε κανενα.Μαλλον δεν λειτουργει σωστα.

Μετεωρολογικός σταθμός Αμαρουσίου

http://users.otenet.gr/~oyxbc3/myweather/index.html

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις γυρισα το κινητό στο καταστημα που το πήρα γιατί μου έβγαζε σφάλμα κάμερας στα καλά καθούμενα, χωρις να εχω εγκαταστήσει καμια περίεργη εφαρμογή. ΚΙΝΗΤΟ 6 ΗΜΕΡΩΝ , ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ TH SAMSUNG. Εχει καποιος άλλος αυτό το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα αυτό http://www.ipshop.gr/product-id-30074.html αλλα δεν δουλεύει.Αυτό που μου πρότεινες έχει χρησιμοποιηθεί? Είναι εντάξει? Συγνώμη που σε ζαλίζω και ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Εγω παντως εχω της Nokia που ειχε ερθει μαζι με το n96 και δουλευει super!! Απλα μην ξεχνας να πας στο settings- sounds and display -tv out και να τσεκαρεις το option ;)

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μόλις γυρισα το κινητό στο καταστημα που το πήρα γιατί μου έβγαζε σφάλμα κάμερας στα καλά καθούμενα, χωρις να εχω εγκαταστήσει καμια περίεργη εφαρμογή. ΚΙΝΗΤΟ 6 ΗΜΕΡΩΝ , ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΙ TH SAMSUNG. Εχει καποιος άλλος αυτό το προβλημα?

 

Σου το αντικατέστησαν απευθείας ή όχι?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πήρες φαίνεται το σωστό στυλ... περίεργο που δε δουλεύει, τί γίνεται δηλαδή και δε δουλεύει; Για το nokia πάντως είχα δει ένα videaki που δούλευε... Έχεις τικάρει το TV out στις ρυθμίσεις;

 

Βασικά πίσω απ την τηλεόραση υπάρχει άσπρη και κόκκινη υποδοχή για R L audio.Κίτρινη υποδοχή για βίντεο δεν έχει αλλά έχει 3 υποδοχές που γράφουν Y, Pr, Pb αντίστοιχα

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα αλλα και εγώ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι.

Link to comment
Share on other sites

Σου το αντικατέστησαν απευθείας ή όχι?

 

Αυριο γιατι δεν ειχα την αποδειξη μαζί μου. μου είπαν οτι αν ξαναπαρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα θα μου δωσουν τα χρήματα πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πίσω απ την τηλεόραση υπάρχει άσπρη και κόκκινη υποδοχή για R L audio.Κίτρινη υποδοχή για βίντεο δεν έχει αλλά έχει 3 υποδοχές που γράφουν Y, Pr, Pb αντίστοιχα

Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα αλλα και εγώ δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς είναι.

 

Αυτό που λες είναι για rgb σύνδεση.

Εσυ θες σύνδεση video, αν δεν έχει πουθενά η τηλεόραση σου τέτοια υποδοχή τότε κι εφόσον έχει τουλάχιστον υποδοχή scart θα πας σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών ηδων μαζί με το καλώδιο σου και θα ζητήσεις έναν μετατροπεα από rca σε scart.

Edited by MyLord
Link to comment
Share on other sites

Αυριο γιατι δεν ειχα την αποδειξη μαζί μου. μου είπαν οτι αν ξαναπαρουσιάσει το ίδιο πρόβλημα θα μου δωσουν τα χρήματα πίσω.

 

Ωραίοι! Ποιο κατάστημα?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...