Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά ΟΚ από ότι κατάλαβα το handtec είναι αξιόπιστο, αλλά πως και δεν ψωνίζει κανένας από το amazon.de που το έχει φθηνότερα; υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό το κατάστημα;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδιά ΟΚ από ότι κατάλαβα το handtec είναι αξιόπιστο, αλλά πως και δεν ψωνίζει κανένας από το amazon.de που το έχει φθηνότερα; υπάρχει κάποιο πρόβλημα με αυτό το κατάστημα;

Κάποιος είχε πει ότι δεν στέλνει Ελλάδα, αν θυμάμαι καλά

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε πει ότι δεν στέλνει Ελλάδα, αν θυμάμαι καλά

 

α, OK, αλλά αν έχεις κάποιον γερμανία να σου κάνει το κονέ συμφέρει, σωστά; και πιθανότατα θα παίξει και ακόμη χαμηλότερη τιμή σύντομα, αφού είναι ολοκαίνουριο ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια το βιντεο 720p ποu τραβαει ειναι οπως του wave?γιατι ειδα το βιντeο του wave και επαθα!!!απλα απιστευτο μεσα και εξω! πολυ καλυτερο απο του sony vivaz!
Link to comment
Share on other sites

Το froyo ποτε θα ειναι διαθεσιμο για την συσκευη ;

 

υπαρχουν και για android εφαρμογες σπασμενες οπως γινεται στα iphones με jalibreak?

 

flash στο browser δεν υπαρχει?

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος είχε πει ότι δεν στέλνει Ελλάδα, αν θυμάμαι καλά

 

αυτο πως μπορουμε να το επιβεβαιωσουμε γατι ειναι οντως πολυ πιο φτηνο και ακομα ειναι και αρχη...ξερει κανεις γερμανικα για να μαθει??:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα οτι δεν στελνει Ελλαδα. Οταν πηγα να το παραγγειλω τα εκανα ολα και στην αποστολη ομως μου ελεγε με κοκκινα γραμματα οτι δεν γινεται να σταλει αυτο το προϊον στην Ελλαδα κτλ...

 

Το γιατι δεν το γνωριζω...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω ειπα οτι δεν στελνει Ελλαδα. Οταν πηγα να το παραγγειλω τα εκανα ολα και στην αποστολη ομως μου ελεγε με κοκκινα γραμματα οτι δεν γινεται να σταλει αυτο το προϊον στην Ελλαδα κτλ...

 

Το γιατι δεν το γνωριζω...

 

οκ...δεν με νοιαζει γιατι...σημασια εχει οτι δεν ερχεται Ελλαδα...βλακεια ομως...thanks anyway...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα παίζει και το htc_ime που έχει το βρίσκω εκπληκτικό σαν πληκτρολόγιο.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires_27.zip

Link to comment
Share on other sites

Το froyo ποτε θα ειναι διαθεσιμο για την συσκευη ;

 

υπαρχουν και για android εφαρμογες σπασμενες οπως γινεται στα iphones με jalibreak?

 

flash στο browser δεν υπαρχει?

Η Samsung έχει πει ότι θα "πάρει" 2.2 αλλά όχι πότε. Πάντως το source του froyo επίσημα βγήκε πριν 2-3 μέρες από την google.

 

Υπάρχουν σπασμένες εφαρμογές αν ψάξεις σε διάφορα sites.

 

Για flash είχα την εντύπωση οτι είχε το flash lite, όπως στο Hero μου. Αλλά τώρα που το είδα, δέν μου ανοίγει τα video του youtube.

Πάντως με το 2.2 θα έχουμε το κανονικό flash 10.1 :)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

αν τελικα η samsung σεν μας το δωσει το froyo,που πολυ το φοβαμαι, υπαρχει περιπτωση να το βαλουμε με αλλον τροπο ανεπισημο στο κινητο?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα παίζει και το htc_ime που έχει το βρίσκω εκπληκτικό σαν πληκτρολόγιο.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires_27.zip

Το έχεις δοκιμάσει nomador? Το είχα δει και εγώ αλλα νόμιζα οτι θέλει root, αν και τώρα που το ξανακοίταξα δεν λέει τίποτα τέτοιο :)

Edited by georgios29

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι καμιά συσκευή της πλάκας, οπότε θα ασχοληθούν κάποιοι devs και θα εμφανιστούν custom 2.2. Κατά πόσο θα είναι stable, θα δούμε...
Link to comment
Share on other sites

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsungi9000.htm

 

εδω εχει firmware για το κινητο μας...

 

Ταιριαζει κανενα; Απ'οτι καταλαβα εγω εχω το I9000XXJF3 και εχουν βγει νεωτερα ( ; )

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

αν τελικα η samsung σεν μας το δωσει το froyo,που πολυ το φοβαμαι, υπαρχει περιπτωση να το βαλουμε με αλλον τροπο ανεπισημο στο κινητο?

Η samsung έχει πει ότι θα δώσει το 2.2. Το θέμα είναι τι θα γίνει μετά και αν θα το υποστηρίξει ή θα βασιστούμε σε custom roms

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsungi9000.htm

 

εδω εχει firmware για το κινητο μας...

 

Ταιριαζει κανενα; Απ'οτι καταλαβα εγω εχω το I9000XXJF3 και εχουν βγει νεωτερα ( ; )

 

Ναι εχει βγει το XXJF5. Αλλα καλυτερα αν τωρα ασχολεισαι για πρωτη φορα μην το πειραματιστεις.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω βάλει στο μάτι το galaxy και δε με πολυαπασχολεί το froyo. Είναι αρκετά γρήγορο το τηλέφωνο και δεν το χρειάζεται μάλλον. Το σίγουρο είναι οτι με το 2.2 θα δείτε μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Στο nexus κέρδισα σχεδόν μια μέρα, από μιάμιση σε δυόμιση...
Link to comment
Share on other sites

http://samsung-firmware.webs.com/WEBPROTECT-samsungi9000.htm

 

εδω εχει firmware για το κινητο μας...

 

Ταιριαζει κανενα; Απ'οτι καταλαβα εγω εχω το I9000XXJF3 και εχουν βγει νεωτερα ( ; )

Έχει βγει μέχρι και I9000XXJF5 (XX είναι τα ευρωπαϊκά)

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα παίζει και το htc_ime που έχει το βρίσκω εκπληκτικό σαν πληκτρολόγιο.

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=624416

 

http://www.hallerud.se/htc_ime_jonasl_hires_27.zip

 

Σε ευχαριστουμε. Το εγκατεστησα και παιζει κανονικα, πραγματι κατα τη γνωμη μου ειναι το καλυτερο πληκτρολογιο για android.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστουμε. Το εγκατεστησα και παιζει κανονικα, πραγματι κατα τη γνωμη μου ειναι το καλυτερο πληκτρολογιο για android.

Έχει κανονικά ελληνικά;

Γιώργος

Ericsson: GA 628 | Nokia: 3210, 6210, 6600 | Sony Ericcson: P990i | HTC: Touch Cruise, Hero, HD7 | Samsung: Galaxy S, Galaxy S II, Galaxy S III, Galaxy S5, Galaxy S7, Galaxy S9+, Galaxy Tab S2, Galaxy S21 Ultra, Galaxy Tab S8+ | Acer: Iconia A500 | ASUS: Nexus 7 (2013) | LG: G2 (32GB)

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έχει πει ότι θα "πάρει" 2.2 αλλά όχι πότε. Πάντως το source του froyo επίσημα βγήκε πριν 2-3 μέρες από την google.

 

Υπάρχουν σπασμένες εφαρμογές αν ψάξεις σε διάφορα sites.

 

Για flash είχα την εντύπωση οτι είχε το flash lite, όπως στο Hero μου. Αλλά τώρα που το είδα, δέν μου ανοίγει τα video του youtube.

Πάντως με το 2.2 θα έχουμε το κανονικό flash 10.1 :)

 

Για να καταλαβω ρε παιδια δεν μπορειτε να δειτε αυτη τη στιγμη video απο ιντερνετ στο κινητο;

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανονικά ελληνικά με tx9 με ορθογραφικό έλεγχο και έχει και διάφορα κολπάκια άμα το ψάξεις όπως πχ gestures που κάνουν την ζωή σου εύκολη.

 

Δεν χρειάζεται ροοτ κατεβάστε το και απλά τρέχτε το. Απλά πρέπει να έχεις στις ρυθμίσεις του android να αφήνει να κάνεις instasll εφαρμογές από άγνωστες πηγές

Link to comment
Share on other sites

Το froyo είναι σίγουρο ότι θα βγει το γράφουν και μερικά site, και επίσημα αλλά δεν αναφέρουν το αν θα έχει υποστήριξη και αυτό είναι που οι περισσότερη φοβούνται να το αγοράσουν.
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...