Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

- Ελληνικο περιβαλλον εχει .... πληκτρολογιο ομως γιοκ ... αλλα εχουμε το κλασσικο απο market .... "greek input method"

 

 

- Φιλικα -

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις να περάσεις το beta swype που έχει Ελληνικά;

Edited by mcde
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τελικα υπαρχει τροπος να αγορασουμε εφαρμογες χωρις να κανουμε root?

 

Όχι από το μάρκετ. Υπάρχουν άλλες πηγές, π.χ. Slideme.org

 

Sent with Swype from my Galaxy S

- Alex
Link to comment
Share on other sites

τελικα πηγα σημερα και πηρα το galaxy s , μεχρι στιγμης το κινητο φαινεται πολυ καλο , αν και εχω χαθει λιγο επειδη ειναι το πρωτο μου android . για αρχη θα ηθελα να κανω 3 ερωτησεις.

1.Στο πληκρολογιο πως γινεται η γρηγορη εναλλαγη απο ελληνικα σε αγγλικα και αντιστροφα

2.Στις επαφες δεν εχει ελληνικα γραμματα στα πλαγια για γρηγορη μεταβαση στο γραμμα που επιθυμω?

3.Γιατι οποτε χρησημοποιω το samsung kies διακοπτεται η συνδεση ιντερνετ στο laptop μου , χρησημοποιω vista και wirelles συνδεση.

και μονο με restart επανερχεται

 

Καλορίζικο!

1. Σύρε το δάχτυλο σου από το swype κουμπί κάτω αριστερά στο q πάνω αριστερά. Η ίδια κίνηση πιάνει και στο samsung πληκτρολόγιο

2.Όχι. αν σου χρειάζεται αυτό βάλε έξτρα dialer π.χ. τον dialer one.

3. Αυτό το πρόγραμμα είναι άχρηστο, δε φταις αν δε βρίσκεις κάτι... Ευτυχώς δε χρειάζεται πάρα μόνο για επίσημες αναβαθμίσεις.

 

 

Le_bron, ναι, μπορούμε.

 

Sent with Swype from my Galaxy S

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

 

3. Αυτό το πρόγραμμα είναι άχρηστο, δε φταις αν δε βρίσκεις κάτι... Ευτυχώς δε χρειάζεται πάρα μόνο για επίσημες αναβαθμίσεις.

 

 

Le_bron, ναι, μπορούμε.

 

Sent with Swype from my Galaxy S

 

Ευχαριστω πολυ, για την γρηγορη απαντηση

αλλα πως θα ψαξει για επισιμες αναβαθμισεις το kies , αν με αποσυνδεει απο το internet με το που ανοιγω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

 

Το κινητο μου το εχω παρει (οπως καποιοι ξερουν) απο vodafone αλλα unbranded δηλ ξεκλειδωτο με το λογισμικο της samsung (παρθενο :p ).Διαβαζω συνεχεια για το προβλημα με το Gps και το διαπιστωσα και γω εχθες,μιας και δεν το ειχα ανοιξει καθολου αυτο που εχει ενσωματωμενο.

 

Μεσα στις εφαρμογες εχει ενα μια εφαρμογη με πρασινο κουτακι και το βελακι το μπλε.Λογικα αυτο ειναι το GPS του με τους δικους τους χαρτες (δεν γνωριζω αν ειναι καποιο απο τις navigon,mls κτλ ).Αυτο που ειdα και γω ειναι οτι δεν κλειδωνει ΠΟΤΕ το σημειο που ειμαι (δεν φορτωνει καν χαρτη και εχθες συγκεκριμενα ημουν στο αεροδρομιο-ελληνικο που το δοκιμαζα οποτε κτιρια κτλ δεν υπαρχουν εκει γυρω ) και σαν να μην φθανει αυτο με το που σβηνει η οθονη και την ξανανοιγω εχει πεταξει το προγραμμα εκτος και ξανα μανα ανοιγμα και ξανα παλι σβηνει η οθονη κτλ (30δευτερολεπτα την εχω).

 

Αν ειναι ευκολο και ξερει καποιος.....Υπαρχει καποιο κολπακι να την κανω να μην κλεινει οταν εχω το GPS ενεργο να μην πεταει το προγραμμα εκτος να δω μπας και κλειδωσει ποτε?:wacko:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Βγήκε νέα beta έκδοση του froyo επικαλούμενη I9000XXJPK.

Σχεδόν ταυτόχρονα βγήκε και νέα έκδοση του Kies επικαλούμενη 1.5.3.10093.31.

Και όλα αυτά κοντά στις 23 του Σεπτέμβρη.

Τυχαίο;

Δεν νομίζω...

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Βγήκε νέα beta έκδοση του froyo επικαλούμενη I9000XXJPK.

Σχεδόν ταυτόχρονα βγήκε και νέα έκδοση του Kies επικαλούμενη 1.5.3.10093.31.

Και όλα αυτά κοντά στις 23 του Σεπτέμβρη.

Τυχαίο;

Δεν νομίζω...

 

αυτην την εκδοση του kies που την βρηκες?στο site της samsung υπαρχει μονο η 1.5

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

εβαλα το ξυπνητηρι και εκλεισα το κινητο,αλλα σημερα το πρωι δεν χτυπησε.Δεν το κανει αυτο???

Link to comment
Share on other sites

αυτην την εκδοση του kies που την βρηκες?στο site της samsung υπαρχει μονο η 1.5

 

Πάτησα το "ενημέρωση" στο Kies που έχω ήδη και αυτή τη στιγμή που μιλάμε την κατεβάζει ... αργά...πολύ αργά...

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση

 

εβαλα το ξυπνητηρι και εκλεισα το κινητο,αλλα σημερα το πρωι δεν χτυπησε.Δεν το κανει αυτο???

 

Aν δεν το κανει τοτε δεν ειναι "smart" phone :p

Aμα δεν σε ξυπναει οταν χρειαζεται να ξυπνησεις τι το θες?:lol::lol:

Νομιζω οτι ο κολλητος μου εχει ενα ericcson μονο για ξυπνητηρι....μαλλον θα το εχει δει και αυτος οτι ο Γαλαξιας δεν σε ξυπναει οταν ειναι κλειστος.:(

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν το κανει τοτε δεν ειναι "smart" phone :p

Aμα δεν σε ξυπναει οταν χρειαζεται να ξυπνησεις τι το θες?:lol::lol:

Νομιζω οτι ο κολλητος μου εχει ενα ericcson μονο για ξυπνητηρι....μαλλον θα το εχει δει και αυτος οτι ο Γαλαξιας δεν σε ξυπναει οταν ειναι κλειστος.:(

 

σοβαρα τωρα οντως δεν χτυπαει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο το κινητο? ή μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι?

αν δεν το κανει θα ειναι το μοναδικο και το πιο γελειο παραπονο που θα εχω απο αυτο το κινητο!

ισως με καποιο application???

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

Βγήκε νέα beta έκδοση του froyo επικαλούμενη I9000XXJPK.

Σχεδόν ταυτόχρονα βγήκε και νέα έκδοση του Kies επικαλούμενη 1.5.3.10093.31.

Και όλα αυτά κοντά στις 23 του Σεπτέμβρη.

Τυχαίο;

Δεν νομίζω...

 

Ρε παιδια εχετε κανενα θεμα με το pc σας απο τοτε που βαλατε το KIES?:blink:

Εμενα απο τοτε που το περασα μου εχει τον mozilla στην μπαρα στα Vista σαν αρχειο οχι με το εικονιδιο του και οταν το ανοιγω μπαινει λεει στα sites με "ασφαλης λειτουργια" και πεταει ενα pop up και πρεπει να του πω Οκ για να μπει.:wacko:

 

Τι κουλο ειναι αυτο παλι?:mad:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

σοβαρα τωρα οντως δεν χτυπαει το ξυπνητηρι οταν ειναι κλειστο το κινητο? ή μηπως πρεπει να ρυθμισω κατι?

αν δεν το κανει θα ειναι το μοναδικο και το πιο γελειο παραπονο που θα εχω απο αυτο το κινητο!

ισως με καποιο application???

 

Το έχουν πει κι άλλα παιδιά κατά καιρούς.

Το Galaxy είναι smart phone, δηλαδή λειτουργεί όπως ένας Η/Υ.

Δεν είναι δυνατόν να είναι κλειστός και παράλληλα να λειτουργεί...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδες!

 

Το κινητο μου το εχω παρει (οπως καποιοι ξερουν) απο vodafone αλλα unbranded δηλ ξεκλειδωτο με το λογισμικο της samsung (παρθενο :p ).Διαβαζω συνεχεια για το προβλημα με το Gps και το διαπιστωσα και γω εχθες,μιας και δεν το ειχα ανοιξει καθολου αυτο που εχει ενσωματωμενο.

 

Μεσα στις εφαρμογες εχει ενα μια εφαρμογη με πρασινο κουτακι και το βελακι το μπλε.Λογικα αυτο ειναι το GPS του με τους δικους τους χαρτες (δεν γνωριζω αν ειναι καποιο απο τις navigon,mls κτλ ).Αυτο που ειdα και γω ειναι οτι δεν κλειδωνει ΠΟΤΕ το σημειο που ειμαι (δεν φορτωνει καν χαρτη και εχθες συγκεκριμενα ημουν στο αεροδρομιο-ελληνικο που το δοκιμαζα οποτε κτιρια κτλ δεν υπαρχουν εκει γυρω ) και σαν να μην φθανει αυτο με το που σβηνει η οθονη και την ξανανοιγω εχει πεταξει το προγραμμα εκτος και ξανα μανα ανοιγμα και ξανα παλι σβηνει η οθονη κτλ (30δευτερολεπτα την εχω).

 

Αν ειναι ευκολο και ξερει καποιος.....Υπαρχει καποιο κολπακι να την κανω να μην κλεινει οταν εχω το GPS ενεργο να μην πεταει το προγραμμα εκτος να δω μπας και κλειδωσει ποτε?:wacko:

 

Παιδιά εχω εχω το κινητο κ χρησιμοποιώ το gps με navigon, κλειδώνει αστραπιαία και στον δρόμο δέν έχει κανένα πρόβλημα εχω εκπλαγεί στην αρχή πριν την αγορά του φοβόμουν να το αγοράσω για αυτό το λόγο αλλά όλα καλά....

android or ios or wm......who cares.....???
Link to comment
Share on other sites

αυτην την εκδοση του kies που την βρηκες?στο site της samsung υπαρχει μονο η 1.5

Εγω εχω την 1.5.1.10074_2 παταω ενημερωση και δεν βγαζει καμια νεα!

Πάτησα το "ενημέρωση" στο Kies που έχω ήδη και αυτή τη στιγμή που μιλάμε την κατεβάζει ... αργά...πολύ αργά...

Προφανως δεν ειχες την τελευταια, ποια κατεβαζει για πες μας?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν ειχες την τελευταια, ποια κατεβαζει για πες μας?[/QUOT

 

Είχα την τελευταία την 1.5.1.10074 45. Σημειωτέον δεν μου την έβγαλε ποτέ σε update και αναγκάστηκα να την κατεβάσω από sami http://www.samfirmware.com/samsungkies.htm.

Σήμερα το πρωί διάβαζα στους xda το thread για το νέο firmware και πρόσεξα ότι βγήκε η νέα έκδοση του Kies. Χωρίς να ελπίζω τίποτα πάτησα στο Kies το 'ενημέρωση' και ...θαύμα ... θαύμα μου έβγαλε να κατεβάσω την 1.5.3.10093 31.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος κατοχος του galaxy, ψαχνωντας στο market ειδα οτι οι εφαρμογες που εχει εκει ειναι ολες δωρεαν , δεν υπαρχει στο μαρκετ αλλες εφαρμογες για να αγορασεις? και απο που αλλου εκτος market μπορουμε να κατεβασουμε εφαρμογες? αν επιτρεπεται? Eιναι πολλες οι σελιδες να τρεξω πισω. Κατι ακομη πως παιρνουν οι εφαρμογες? οχι αυτες απο το market που εγκαθιστουνται μονες τους , αυτες που κατεβαζουμε στο pc? Υπαρχει καποιο προγραμμα? Ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νεος κατοχος του galaxy, ψαχνωντας στο market ειδα οτι οι εφαρμογες που εχει εκει ειναι ολες δωρεαν , δεν υπαρχει στο μαρκετ αλλες εφαρμογες για να αγορασεις? και απο που αλλου εκτος market μπορουμε να κατεβασουμε εφαρμογες? αν επιτρεπεται? Eιναι πολλες οι σελιδες να τρεξω πισω. Κατι ακομη πως παιρνουν οι εφαρμογες? οχι αυτες απο το market που εγκαθιστουνται μονες τους , αυτες που κατεβαζουμε στο pc? Υπαρχει καποιο προγραμμα? Ευχαριστω

 

1. Για κάποιο λόγο το μάρκετ σε αρκετές χώρες δεν βγάζει εφαρμογές προς πληρωμή. Για να μπορείς να το κάνεις θα πρέπει να κάνεις root τη συσκευή και να τρέξεις ένα πρόγραμμα από το μάρκετ που λέγεται market enabler το οποίο πείθει το μάρκετ ότι είσαι σε άλλη χώρα (Αγγλία, Γερμανία κτλ).

2. Άλλο site είναι το appbrain, υπάρχουν και πολλά άλλα καθώς το μάρκετ δεν έχει το copyright.

3. Η εγκατάσταση είναι πολύ απλή. Κατεβάζεις την εφαρμογή στο pc, στη συνέχεια συνδέεις το κινητό στο pc σε λειτουργία mass storage, περνάς την εφαρμογή με κατάληξη .apk στην εσωτερική κάρτα του κινητού και από το κινητό πλέον επιλέγεις το αρχείο και κάνει μόνο του την εγκατάσταση.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

Για τον αντικαταστάτη του samsung galaxy s γνωρίζουμε τίποτα;

Λογικά τώρα που βγήκε το desire Hd δεν πρέπει να αργήσει πολύ να βγει. Διαβάζω κάποιες φήμες στο net αλλά αναφέρουν κάποια χαρακτηριστικά που πολύ αμφιβαλω αν θα τα έχει. Επισήμως η samsung δεν έχει κάποιο roadmap καθε ποτέ βγάζει νεα συσκευή; Σκέφτομαι για το desire hd , αλλά θα ήθελα να δω τι θα βγάλει και η samsung πριν αποφασίσω.

Μου κάνει εντύπωση που επισήμως δεν έχει α ακοινωσει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον αντικαταστάτη του samsung galaxy s γνωρίζουμε τίποτα;

Λογικά τώρα που βγήκε το desire Hd δεν πρέπει να αργήσει πολύ να βγει. Διαβάζω κάποιες φήμες στο net αλλά αναφέρουν κάποια χαρακτηριστικά που πολύ αμφιβαλω αν θα τα έχει. Επισήμως η samsung δεν έχει κάποιο roadmap καθε ποτέ βγάζει νεα συσκευή; Σκέφτομαι για το desire hd , αλλά θα ήθελα να δω τι θα βγάλει και η samsung πριν αποφασίσω.

Μου κάνει εντύπωση που επισήμως δεν έχει α ακοινωσει τίποτα.

 

απο τωρα αντικατασταση? εχει δεν εχει κανα 6μηνο που βγηκε

μαλλον η htc εβγαλε το hd desire για να καταρριψει τον γαλαξια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλό κυκλοφορήσει το Froyo :X , όσοι έχουμε το Galaxy σε root , θα πρέπει να το κάνουμε unroot πριν εγκαταστήσουμε το Android 2.2 ??? ..... :confused:
"Πολιτική ανυπακοή και....Αλληλοβοήθεια"
Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλό κυκλοφορήσει το Froyo :X , όσοι έχουμε το Galaxy σε root , θα πρέπει να το κάνουμε unroot πριν εγκαταστήσουμε το Android 2.2 ??? ..... :confused:

 

Πολλοί αναφέρουν ότι το ιδανικό πριν την εγκατάσταση νέου firmware είναι να βγει το lag fix, να γίνει unroot, να γίνει reset το τηλέφωνο και μετά να γίνει η εγκατάσταση του νέου firmware.

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...