Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ομως σε σχεση με το desisre (με 2.2)που εχει κ αυτο, κατα, ειναι 1000 φορες χειροτερο....

Το κινητο σερνεται,

εφαρμογες που τρεχουν λαδι στο desisre στο Γαλαξιδη Ες, μουλαρωνουν (ετσι να μην πω τιποτε πιο βαρη)

Κριμα τα λεφτα μου

το μεν θεμα μπαταριας λεινεται με μια αυτοκινητου τα υπολοιπα του λειτουργεικου?)

Καλημέρα. :cool: Σε ποιες εφαρμογές αναφέρεσαι?

 

Παιδιά, έβαλα το advanced task killer σήμερα το πρωί και μόλις το έτρεξα, μου έβγαλε ένα ολόκληρο κατεβατό απο εφαρμογές που τρέχανε στο παρασκήνιο, ήταν καμιά εικοσαριά.... ενώ ο task manager του κινητού δεν μου έβγαζε τίποτα!!! Είναι νορμάλ αυτό???

Και δεύτερον, μόλις έτρεξα το task killer μου έβγαλε οτι έχω ελεύθερη μνήμη στα 78 ΜΒ ενώ όταν "σκότωσα τις εφαρμογές πήγε στα 150 νομίζω..... Είναι καλά αυτά τα νούμερα???

Το killer το έχω βάλει στο aggressive, και να κλεινει τις εφαρμογές κάθε φορά που σβήνει η οθόνη... είναι οκ???

 

Κοντεύω να σαλτάρω...... πάλι μέσα στη νύχτα πήγε από το 42% στο 22% μέσα σε οκτώ ώρες....

 

Τι άλλο να κάνω..... δεν ξέρω!!!!

Καλημέρα. :cool: Μια χαρά είναι τα νούμερα για την ελεύθερη μνήμη, θα μπορούσαν αν είναι και καλύτερα.

 

Κάνε το γνωστό που αναφέρεται συχνά, *#*#4636#*#* και δες πού καταναλώνεται περισσότερο η μπαταρία...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι , διαβαζω στα χαρακτηριστικα , γραφει gps πλοηγηση : οχι , υποθετω οταν το αγοραζεις ? Σιγουρα θα υπαρχει καποιο προγραμμα να περασουμε μετα ετσι?
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Έχει δικό του και google maps. Φυσικά μπορείς να βάλεις ό,τι θέλεις εσύ, δοκίμασε το Copilot με το οποίο δεν είχα πρόβλημα. Υπάρχουν και καλύτερα, αλλά θα σου πουν τα παιδιά που τα χρησιμοποιούν. Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. :cool: Σε ποιες εφαρμογές αναφέρεσαι?

 

Αν και δεν θα συνεχισω τις απαντησεις, μια κ το ειδα.

1.facebook (android)αργει να φoρτωσει, δεν συνχρωνιζει, παγωνει, μαυρη οθονη

2.twiterr(android)αργει να φoρτωσει, καποιες φορες μαυρη οθονη

3.Erthquake(android)δε to φoρτωvει δεν συνχρωνιζει, παγωνει, μαυρη οθονη

4.News rob, αργει να φoρτωσει, καποιες φορες μαυρη οθονη

5.Επιπλεον λογαριασμοι email περαν του αρχικου( σημειωταιον απενεργοπιοιμενος ο συνχρονισμος)

 

Αυτες ειναι οι εφαρμογες που εχω...κριμα, θα μπορουσε να γινει λατρεμενει συσκευει, ουτε μικρη ουτε μεγαλη οθονη καθως επισεις αρκετα ελαφρυ.

Κριμα ξανα

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω απόλυτως με τον panagiog. To facebook app αργεί τρομερά να φορτώσει και πολλές φορές αποτυγχάνει να δείξει σχόλια κτλ. Επίσης η έλλειψη chat το καθιστά ανάπηρο. Όταν δεν υφίσταται ολοκληρωμένη εφαρμογή για το δημοφιλέστερο κοινωνικό δίκτυο, τότε δεν υφίσταται εμπορικός ανταγωνισμός με την απέναντι πλατφόρμα.

 

Και το mail app της samsung ειναι τρομερά αργό όταν του δώσεις πολλούς λογαριασμούς. Το πρόβλημα το έλυσα με άλλο app μετά απο ψάξιμο και διάβασμα, κατέληξα στο K9 το οποίο δουλεύει άψογα ευτυχώς.

 

Είναι η πρώτη επαφή μου με το android. Για να πάρω το Galaxy s, εδωσε το Iphone 3gs που είχα τον τελευταίο 1 χρόνο περίπου. Η γνώμη μου είναι ότι το τηλέφωνο πάσχει στο software. Κολλήματα, αργοπορίες κτλ που έλυσα με lag fix. Πράγμα που αν χρειαζόταν για iphone, θα είχε ξεσηκωθεί πολύς πολύς κόσμος.

Επίσης από τις πρώτες ημέρες είχα πρόβλημα συγχρονισμού με την google και δεν λειτουργούσε το Gtalk (υπήρχε σχετικό thread στο google support, είχαν πρόβλημα και είχαν επηρεαστεί πολλοί λογαριασμοί). Το πρόβλημα λύθηκε σε 3 μέρες, αφού είχα φτάσει στο παρατσακ να το δώσω και να ξαναπάρω ένα iphone. To τηλέφωνο το χρησιμοποιώ κατα πρώτο λόγο για δουλειά (επαφές, ημερολόγιο, συγχρονισμός). Ποτέ δεν είχα αντιμετωπίσει ανάλογο πρόβλημα με το Mobileme. Eπίσης θεωρώ απαράδεκτο το γεγονός ότι για να αγοράσω νόμιμα ένα πρόγραμμα πρέπει να μπω σε διαδικασία αναζήτησης "κόλπων". Η όλη εμπειρία μέχρι τώρα είναι σα να πήρα mercedes που την σέρνει γαϊδουράκι. Στα θετικά (σε σχέση με το iphone 3gs) βάζω την οθονάρα, το ραδιόφωνο και την μπαταρία. Σ εμένα κρατάει πολύ περισσότερο σε σχέση με το 3gs, ίσως έχει να κάνει με την χρήση. Επίσης με τον browser είμαι απολύτως ικανοποιημένος.

 

Πιστεύω ότι το android έχει πολύ μέλλον ακόμα για να γίνει user friendly και όσο συνεχίζει η κάθε εταιρεία να το "πασπατεύει", δεν θα είναι ποτέ σταθερό σε όλες τις συσκευές. Αν μου έλεγαν αυτή τη στιγμή να το αλλάξω με ένα iphone 3gs ή και 4 , δεν θα το έκανα όμως σε καμία περίπτωση δεν θα πρότεινα αυτή τη συσκευή σε κάποιον που δεν του αρέσει να ψάχνει και θέλει απλώς κάτι να δουλεύει σταθερά και απροβλημάτιστα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως με το facebook υπάρχει κάποιο πρόβλημα, αλλά είναι γενικό και όχι μόνο στο Galaxy S. Το NewsRob συμφωνώ ότι προβληματίζει. Όσο για το Earthquake δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μέρα παιδιά....

 

Σήμερα συνειδητοποίησα οτι είχα ενεργοποιημένο το Latitude. Είναι δηλαδή αυτό που υπάρχει στο Google Maps στην επιλογή επίπεδα, και είχα "τικ" στο Latitude. Αυτό από όσο ξέρω δίνει το στίγμα σου για να ξέρουν οι άλλοι που βρίσκεσαι.... έτσι? Κάνω λάθος? Αυτό καταναλώνει πολύ μπαταρία?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

το update για το froyo παει για δεκεμβρη????????

τι ******** ειναι αυτες????????!!!!!!!!!!!!!!

ελπιζω να ετοιμαζεται κατι καλο τουλαχιστων.....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επειδη κ εγω προερχομαι απο desire,σε μενα ειμαι ηδη τριτη μερα κ εχω 25% με ομιλια wi fi δεδομενα και πολλα μυνηματα...κ σε σχεση με το desire που μου κραταγε μια μερα ειμαι πολυ καλυτερα...δες μηπως κατι αλλο γινεται με την μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. :cool: Σε ποιες εφαρμογές αναφέρεσαι?

 

 

Καλημέρα. :cool: Μια χαρά είναι τα νούμερα για την ελεύθερη μνήμη, θα μπορούσαν αν είναι και καλύτερα.

 

Κάνε το γνωστό που αναφέρεται συχνά, *#*#4636#*#* και δες πού καταναλώνεται περισσότερο η μπαταρία...

 

Φίλε μου έκανα αυτό που μου είπες, και βγάζει οτι έχει καταναλώσει αρκετά την μπαταρία το "αισθητήρας"... τί είναι αυτό? Σε ποιό αισθητήρα αναφέρεται? Λέει οτι συνολικά το έχω χρησιμοποιήσει μια μέρα και κάτι ώρες από το Σάββατο το μεσημέρι που πήρα το κινητό. Τι συμβαίνει?

 

(τα υπόλοιπα νούμερα μου φαίνονται φυσιολογικά σε σχέση με τη χρήση που έχω κάνει)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη αν σας πριζω αλλα εχω αναγκη απο χρηματα το κινητο ειναι σχεδον καινουριο σε αριστη κατασταση οποιος ενδιαφερετε ασ κανει μια λογικη προσφορα κ παλι συγνωμη ειναι η τελευταια φορα που αναφερομαι σε αυτο το θεμα

Βάλε το εδώ.

http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=51

Link to comment
Share on other sites

Πολύ γκρίνια με την μπαταρία βλέπω και πραγματικά λέω, βάλτε κάποια από τις τελευταίες Froyo και παίξτε άφοβα. Ακόμη και τις χειρτότερες μου μέρες με 2-3 ώρες κλήσεις, 6-8 ώρες Wifi, 10 ώρες 3G και αρκετό σκάλισμα βγάζει άνετα 30-35 ώρες. Χωρίς Flight mode ποτέ, επειδή είναι εταιρικό.

 

Στις χαλαρές μου μέρες, πχ ΣΚ, έχω φτάσει 55+ ώρες....

Galaxy Note II, Nexus 7, Xperia Go
Link to comment
Share on other sites

Και το mail app της samsung ειναι τρομερά αργό όταν του δώσεις πολλούς λογαριασμούς. Το πρόβλημα το έλυσα με άλλο app μετά απο ψάξιμο και διάβασμα, κατέληξα στο K9 το οποίο δουλεύει άψογα ευτυχώς.

 

To K9 υποστηρίζει push mail και για yahoo? Την εφαρμογή του gmail την έχεις ενεργή και κάνει κι αυτή τις δικές της αναζητήσεις για νέα mail? Δεν ξέρω αν στέκουν αυτά που ρωτάω, αλλά θα ήθελα κι εγώ μία καλύτερη εφαρμογή για λήψη mail, ειδικά για yahoo, αλλά θέλω να σιγουρευτώ ότι δε θα τρέχουν παράλληλα εφαρμογές καταναλώνοντας μπαταρία.

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω την αληθεια δεν καταλαβα και μεγαλη διαφορα με το lagfix δυο φορες το εβαλα και το ξαναβγαλα νομιζω το τηλεφωνο δουλευει πιο ομαλα ετσι. Προτιμω λιγο lag απο ασταθη λειτουργια.

 

Sent from my GT-I9000

Δεν έχεις καθόλου δίκιο. Με το lag fix είναι άλλο τηλέφωνο και δεν επιρεαζει πουθενά την σωστή λειτουργία.

Πως να επιρεαζει άλλωστε όταν το μόνο που κάνει είναι να φτιάχνει ένα partition στην εσωτερική κάρτα, σε φορματ ext και να μεταφέρει εκεί τα αρχεία συστήματος συν τα data των εφαρμογών.

 

Ναι αλλά εστιάζει με πολύ αργό ρυθμό.

Μερικές σελίδες πριν έδωσα ένα τιπ για manual εστίαση όταν θελουμε κάτι συγκεκριμένο η οι συνθήκες φωτισμού δεν είναι Καλές.

 

Λοιπον ας πω κ γω την γνωμη μου για τους υποψηφιους, για το Γαλαξιδη Ες.

Επειδη συχνα βγαινω απο τα ρουχα μου με αυτα που μας υποσχονται κ μας πουλανε, ε ξαναβγηκα.....

Ενταξη ειναι λιγο μεγαλο, αλλα το παιρνεις αν θες.Εχει ωραια οθονη ειναι ελαφρυ επισης.

Ομως σε σχεση με το desisre (με 2.2)που εχει κ αυτο, κατα, ειναι 1000 φορες χειροτερο....λυπαμε αν στεναχωρισω φιλους που το υποστιριζουν αλλα:

Το κινητο σερνεται,

εφαρμογες που τρεχουν λαδι στο desisre στο Γαλαξιδη Ες, μουλαρωνουν (ετσι να μην πω τιποτε πιο βαρη)

επισης η μπαταρια εχιε κ ενα μπουρι για να ρουφαει....δεν εχει ουτε τα κοτσια να αφησει την συσκευη ανοιχτη με μονη λειτουργεια (αφου εχει γινει hard reset στη συσκευη κ δεν υπαρχει τιποτε) push mail, 12-14 ωρες (απο 7 απογευμα μεχρι 10 το πρωι)!!!

Κριμα τα λεφτα μου

Ελπιζω πριν το σκοτωσω η Froyo 2.2 να διορθωσει τα προβληματα

(Α κ μη μου πειτε για tweaks k προγραματακια κ διαφορες rom k κουραφεξαλα...)(α, επισης γιατι το πηρα, το αγορασα πρωτον γιατι η Froyo 2.2 ειναι καταπληκτικη τρεχει αρκετα καλα -σε σχεσει με αλλα σμαρτφονς με μοναδικο μειονεκτειμα οτι τρωι μπαταρια αλλα επισης ηθελα μεγαλυτερη οθονη κ το αποφασισα, το μεν θεμα μπαταριας λεινεται με μια αυτοκινητου τα υπολοιπα του λειτουργεικου?)

 

Οπως λενε God bless γαλαξιδη ες ..

Αγαπητέ φίλε, πριν καταδικασεις μια συσκευή πρέπει πρώτα να την μάθεις.

Όλοι ξέρουμε ότι η samsung έκανε σφάλμα με το θέμα RFS-lag. Όμως βρέθηκε απλουστατη λύση που την εξηγώ παραπάνω και μάλιστα μέσω εφαρμογής.

 

Όλα τα αλλά που λες δεν ισχύουν. Σε μένα το facebook ανοίγει πιο γρήγορα και από το iPad.

 

Δεν είμαστε χθεσινοι στα smartphones. Αλλάζω τηλέφωνο 2 φορές το χρόνο. Αν ισυαν αυτά που λες θα το είχα πουλήσει με οποιοδήποτε κόστος.

 

Το τηλέφωνο για μένα χρειάζεται το lag fix αλλά και όσοι δεν θέλουν να το βάλουν μπορούν να κάνουν το εξής:

1. Εγκατσταση του autorunkiller και απενεργοποιηση όσων εφαρμογών δεν χρησιμοποιείτε συχνά, ώστε να μην τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς να τις έχετε ανοίξει εσείς.

Εξοικονομει πολλά ΜΒ από την ram.

 

2. Advanced task killer βάζοντας τις ρυθμίσεις που σας ταιριάζουν.

 

Και οσο για το desire, είναι γνωστό ότι όλες αυτές οι εφαρμογές που προανέφερα συν το MinFreeManager, έχουν φτιαχθει για το desire:happy::)

 

Τις πρώτες μέρες που το είχα αγοράσει το δούλευα μόνο μ ένα task manager και συνηθισμένος από τα windows mobile & iPhone έκλεινα τις εφαρμογές που δεν χρειαζομουν. Φυσικό ήταν να μην παρατηρώ το lagarisma.

 

Όπως είπα και κανά δυο μέρες πριν, δικαίωμα καθενός να μην του αρέσει η συσκευή. Αλλά δεν γίνεται εντελώς ατεκμηριωτα να λέμε κάτι επειδή εμείς έτσι νομίζουμε ότι είναι.

 

Πιστεύεις ότι τόσοι άνθρωποι εδώ συμβιωνουμε με μια συσκευή που έχει όλα αυτα τα κακά που αναφέρεις?

Σε καμία περίπτωση.

Θα το ειχα πουλήσει κι ας έχανα 200 ευρώ. Δεν μπορώ να κρατώ στα χέρια μου ένα τηλέφωνο που μου σπάει τα νεύρα.

 

Εγώ θέλω το κινητό μου να λειτουργεί σαν πιστόλι. Το βγάζεις από την τσέπη και πυροβολεί. Δεν μπορώ τα κινητά που για να δεις μια πληροφορία που σου ζητά κάποιος πρέπει να περιμένεις η να ανοίξεις 100 εφαρμογές.

 

Το galaxy μου λειτουργεί ακριβώς όπως το θέλω και γι αυτό το θα το κρατησω αν και το είχα αγοράσει σαν προσωρινή λύση μέχρι τον Νοεμβριο που θα πάω Ελλαδα και θα αγοραζα το iphone4.

Πλέον δεν βλέπω το λόγο και θα μείνω μ αυτό οσπου να βγουν οι συσκευές της επόμενης γενιάς προς το τέλος του επόμενου ετους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις καθόλου δίκιο. Με το lag fix είναι άλλο τηλέφωνο και δεν επιρεαζει πουθενά την σωστή λειτουργία.

Πως να επιρεαζει άλλωστε όταν το μόνο που κάνει είναι να φτιάχνει ένα partition στην εσωτερική κάρτα, σε φορματ ext και να μεταφέρει εκεί τα αρχεία συστήματος συν τα data των εφαρμογών.

 

 

Μερικές σελίδες πριν έδωσα ένα τιπ για manual εστίαση όταν θελουμε κάτι συγκεκριμένο η οι συνθήκες φωτισμού δεν είναι Καλές.

 

 

Αγαπητέ φίλε, πριν καταδικασεις μια συσκευή πρέπει πρώτα να την μάθεις.

Όλοι ξέρουμε ότι η samsung έκανε σφάλμα με το θέμα RFS-lag. Όμως βρέθηκε απλουστατη λύση που την εξηγώ παραπάνω και μάλιστα μέσω εφαρμογής.

 

Όλα τα αλλά που λες δεν ισχύουν. Σε μένα το facebook ανοίγει πιο γρήγορα και από το iPad.

 

Δεν είμαστε χθεσινοι στα smartphones. Αλλάζω τηλέφωνο 2 φορές το χρόνο. Αν ισυαν αυτά που λες θα το είχα πουλήσει με οποιοδήποτε κόστος.

 

Το τηλέφωνο για μένα χρειάζεται το lag fix αλλά και όσοι δεν θέλουν να το βάλουν μπορούν να κάνουν το εξής:

1. Εγκατσταση του autorunkiller και απενεργοποιηση όσων εφαρμογών δεν χρησιμοποιείτε συχνά, ώστε να μην τρέχουν στο παρασκήνιο χωρίς να τις έχετε ανοίξει εσείς.

Εξοικονομει πολλά ΜΒ από την ram.

 

2. Advanced task killer βάζοντας τις ρυθμίσεις που σας ταιριάζουν.

 

Και οσο για το desire, είναι γνωστό ότι όλες αυτές οι εφαρμογές που προανέφερα συν το MinFreeManager, έχουν φτιαχθει για το desire:happy::)

 

Τις πρώτες μέρες που το είχα αγοράσει το δούλευα μόνο μ ένα task manager και συνηθισμένος από τα windows mobile & iPhone έκλεινα τις εφαρμογές που δεν χρειαζομουν. Φυσικό ήταν να μην παρατηρώ το lagarisma.

 

Όπως είπα και κανά δυο μέρες πριν, δικαίωμα καθενός να μην του αρέσει η συσκευή. Αλλά δεν γίνεται εντελώς ατεκμηριωτα να λέμε κάτι επειδή εμείς έτσι νομίζουμε ότι είναι.

 

Πιστεύεις ότι τόσοι άνθρωποι εδώ συμβιωνουμε με μια συσκευή που έχει όλα αυτα τα κακά που αναφέρεις?

Σε καμία περίπτωση.

Θα το ειχα πουλήσει κι ας έχανα 200 ευρώ. Δεν μπορώ να κρατώ στα χέρια μου ένα τηλέφωνο που μου σπάει τα νεύρα.

 

 

 

Το galaxy μου λειτουργεί ακριβώς όπως το θέλω και γι αυτό το θα το κρατησω αν και το είχα αγοράσει σαν προσωρινή λύση μέχρι τον Νοεμβριο που θα πάω Ελλαδα και θα αγοραζα το iphone4.

Πλέον δεν βλέπω το λόγο και θα μείνω μ αυτό οσπου να βγουν οι συσκευές της επόμενης γενιάς προς το τέλος του επόμενου ετους.

 

+1...

 

Εγώ θέλω το κινητό μου να λειτουργεί σαν πιστόλι. Το βγάζεις από την τσέπη και πυροβολεί. Δεν μπορώ τα κινητά που για να δεις μια πληροφορία που σου ζητά κάποιος πρέπει να περιμένεις η να ανοίξεις 100 εφαρμογές.

+2...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έσβησα το λογαριασμό του facebook γιατί μου βγάζει ότι έχει πρόβλημα ο αυτόματος συγχρονισμός. Τώρα που τον επανεγκατέστησα:

1ον Ακόμα μου ξαναβγάζει πρόβλημα αυτόματου συγχρονισμού. Εντούτοις χειροκίνητα δείχνει να συγχρονίζει.

2ον Απ' τη στιγμή που ξαναέφτιαξα το λογαριασμό, στο ημερολόγιο μου εμφανίζει τα γενέθλια των επαφών του facebook διπλά. Στη μία καταχώριση υπάρχει δίπλα η φωτογραφία της επαφής και στην άλλη δεν υπάρχει. Δεν έχω βρει τι φταει και κάθομαι τώρα να σβήνω τις διπλές καταχωρίσεις μία-μία χειροκίνητα. Ξέρει κανείς πως μπορώ να τις σβήσω όλες μαζί, ή εστω γιατί μου συνέβη αυτό μην την ξαναπατήσω?

Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν δεν εκανα κατι σωστα........:X

OCLF apk, εκανα εγκατασταση, root γιατι δεν ετρεχε αλλιως (ανενεργο το OCLF)

ειδα μετα superuser!, ετρεξα την εφαρμογη install ext2 tools αλλα μετα δεν θυμαμαι αν μετα με το που γυρισα πισω μπορεσα να τρεξω το oclf v2.....

παντως τωρα που ξαναανοιγω την εφαρμογη μου εχει unavailable και το root-install-oneclick αυτο σημαινει οτι εγκατασταθηκαν???

 

Να πω οτι μετα ετεξα quadrant και ειδα μολις καπου 890 για δυο συνεχομενες φορες......:(

Να παιζει ρολο οτι ειμαι με την JG1 και πρεπει να αλλαξω? η δεν εχω κανει κατι σωστα?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με yahoo mail δεν έχω και δεν το χω δοκιμάσει. Με το mobileme mail της apple λειτουργεί άψογα το Κ9 και push.

Την εφαρμογή του gmail την έχω να συγχρονίζει κανονικά με το gmail, αλλά δεν έχω δώσει το gmail μου στο Κ9 για να μην έχω πρόβλημα. Δεν το πολυχρησιμοποιηώ το gmail μετά το πρόβλημα της google μετέφερα όλες τις εγγραφές μου σε φόρουμ, ebay, facebook κτλ κτλ σε mobileme. Eπίσης για τους πελάτες μου έχω άλλα mails με κατάληξη τα domains της εργασίας μου.

 

Τώρα σχετικά με την συσκευή, θα διαφωνίσω ότι λειτουργεί σαν πιστόλι (χωρίς να γίνουν βελτιώσεις απ τον χρήστη). Σε καμία περίπτωση δεν θα την έλεγα και άχρηστη όμως. Θα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι επειδή εμείς ή κάποιοι τέλος πάντων θέλουν να ψάχνουν και τους αρέσει να βάζουν fixακια, να αλλάζουν roms και να παραμετροποιούν τα πάντα για να δουλέψει το τηλέφωνο σωστά, δεν ισχύει το ίδιο για όλο τον κόσμο. Υπάρχουν καταναλωτές που παίρνουν το τηλέφωνο, το ανοίγουν και απαιτούν να δουλεύουν όλα σωστά. Δε μπορεί κανείς να τους βγάλει αυτούς βλάκες ή υπερβολικούς. Υπήρχε ένα βιντεάκι στο youtube με μια τύπισα που έδειχνα τα κολλήματα στο τηλέφωνο (χωρίς lag fix), τις καθυστερήσεις, τις μαύρες οθόνες κτλ. Αγανάκτηση. Λυπάμαι που δεν έχω κρατήσει το λινκ. Όσο καλή κι αν είναι η συσκευή από θέμα hardware, τέτοια προβλήματα και ελλείψεις (software), κάνουν την μεγαλύτερη δυσφήμιση και στο κάτω κάτω δεν είχε άδικο η κοπέλα που έκραζε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν δεν εκανα κατι σωστα........:X

OCLF apk, εκανα εγκατασταση, root γιατι δεν ετρεχε αλλιως (ανενεργο το OCLF)

ειδα μετα superuser!, ετρεξα την εφαρμογη install ext2 tools αλλα μετα δεν θυμαμαι αν μετα με το που γυρισα πισω μπορεσα να τρεξω το oclf v2.....

παντως τωρα που ξαναανοιγω την εφαρμογη μου εχει unavailable και το root-install-oneclick αυτο σημαινει οτι εγκατασταθηκαν???

 

Να πω οτι μετα ετεξα quadrant και ειδα μολις καπου 890 για δυο συνεχομενες φορες......:(

Να παιζει ρολο οτι ειμαι με την JG1 και πρεπει να αλλαξω? η δεν εχω κανει κατι σωστα?

 

 

Δες μερικές σελίδες πίσω πως είναι o σωστός τρόπος τον αναφέρει o Κώστας (TeSalat) σε ένα post του..

Κάτι δεν πρέπει να έκανες σωστά..

Το undo lag fix στο έχει πράσινο;

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Κ η ερωτηση του ασχετου:

To lagfix απαιτει να ειναι root η συσκευη?

Υπαρχει καποιο FAQ να μπορεσω να διαβασω?

Ευχαριστω.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σχετικά με την συσκευή, θα διαφωνίσω ότι λειτουργεί σαν πιστόλι (χωρίς να γίνουν βελτιώσεις απ τον χρήστη). Σε καμία περίπτωση δεν θα την έλεγα και άχρηστη όμως. Θα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι επειδή εμείς ή κάποιοι τέλος πάντων θέλουν να ψάχνουν και τους αρέσει να βάζουν fixακια, να αλλάζουν roms και να παραμετροποιούν τα πάντα για να δουλέψει το τηλέφωνο σωστά, δεν ισχύει το ίδιο για όλο τον κόσμο. Υπάρχουν καταναλωτές που παίρνουν το τηλέφωνο, το ανοίγουν και απαιτούν να δουλεύουν όλα σωστά. Δε μπορεί κανείς να τους βγάλει αυτούς βλάκες ή υπερβολικούς. Υπήρχε ένα βιντεάκι στο youtube με μια τύπισα που έδειχνα τα κολλήματα στο τηλέφωνο (χωρίς lag fix), τις καθυστερήσεις, τις μαύρες οθόνες κτλ. Αγανάκτηση. Λυπάμαι που δεν έχω κρατήσει το λινκ. Όσο καλή κι αν είναι η συσκευή από θέμα hardware, τέτοια προβλήματα και ελλείψεις (software), κάνουν την μεγαλύτερη δυσφήμιση και στο κάτω κάτω δεν είχε άδικο η κοπέλα που έκραζε...

 

Πριν το πάρει κάποιος το κινητό, και οποιοδήποτε κινητό με Android, πρέπει πρώτα από όλα να καταλάβει ότι ΔΕΝ είναι iPhone...

 

Εδώ για να πάρεις τα τρομερά πλεονεκτήματα του Android θα πρέπει να αφιερώσεις λίγο περισσότερο χρόνο..

Αν κάποιος δεν είναι διατεθειμένος για αυτό, απλά πρέπει να πάει στο αποστειρωμένο περιβάλλον του iPhone..

 

Στο βίντεο που

, η κοπελιά δεν χρησιμοποιεί ένα task manager της προκοπής, αλλά μάλλον αυτόν της Samsung που όπως διαπιστώνουν όλοι μετά από μία μέρα χρήσης, δεν κάνει τίποτα απολύτως..
Link to comment
Share on other sites

Κ η ερωτηση του ασχετου:

To lagfix απαιτει να ειναι root η συσκευη?

Υπαρχει καποιο FAQ να μπορεσω να διαβασω?

Ευχαριστω.

 

Θελει root και περιέχεται στην εφαρμογή...

Όσο για faq διάβασε καλύτερα από την πηγή...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=784691

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Δες μερικές σελίδες πίσω πως είναι o σωστός τρόπος τον αναφέρει o Κώστας (TeSalat) σε ένα post του..

Κάτι δεν πρέπει να έκανες σωστά..

Το undo lag fix στο έχει πράσινο;

Sent from my Galaxy S

Και μια προσφορα απο μενα.....

Ηταν κοκκινο μεχρι πριν λιγο, αλλα γιατι?

Ημουνα κατω απο 40% μπαταρια!!! και οταν πηγα να κανω undo to oclf μου εγραψε δεν γινεται γιατι εχω κατω απο 40% μπαταρια........

Φορτισα λοιπον μπαταρια!

Τωρα το εχω πρασινο το oclf και κοκκινο το undo oclf:)

Αρα τωρα θα μπει!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με yahoo mail δεν έχω και δεν το χω δοκιμάσει. Με το mobileme mail της apple λειτουργεί άψογα το Κ9 και push.

Την εφαρμογή του gmail την έχω να συγχρονίζει κανονικά με το gmail, αλλά δεν έχω δώσει το gmail μου στο Κ9 για να μην έχω πρόβλημα. Δεν το πολυχρησιμοποιηώ το gmail μετά το πρόβλημα της google μετέφερα όλες τις εγγραφές μου σε φόρουμ, ebay, facebook κτλ κτλ σε mobileme. Eπίσης για τους πελάτες μου έχω άλλα mails με κατάληξη τα domains της εργασίας μου.

 

Τώρα σχετικά με την συσκευή, θα διαφωνίσω ότι λειτουργεί σαν πιστόλι (χωρίς να γίνουν βελτιώσεις απ τον χρήστη). Σε καμία περίπτωση δεν θα την έλεγα και άχρηστη όμως. Θα πρέπει να γίνει κατανοητό ότι επειδή εμείς ή κάποιοι τέλος πάντων θέλουν να ψάχνουν και τους αρέσει να βάζουν fixακια, να αλλάζουν roms και να παραμετροποιούν τα πάντα για να δουλέψει το τηλέφωνο σωστά, δεν ισχύει το ίδιο για όλο τον κόσμο. Υπάρχουν καταναλωτές που παίρνουν το τηλέφωνο, το ανοίγουν και απαιτούν να δουλεύουν όλα σωστά. Δε μπορεί κανείς να τους βγάλει αυτούς βλάκες ή υπερβολικούς. Υπήρχε ένα βιντεάκι στο youtube με μια τύπισα που έδειχνα τα κολλήματα στο τηλέφωνο (χωρίς lag fix), τις καθυστερήσεις, τις μαύρες οθόνες κτλ. Αγανάκτηση. Λυπάμαι που δεν έχω κρατήσει το λινκ. Όσο καλή κι αν είναι η συσκευή από θέμα hardware, τέτοια προβλήματα και ελλείψεις (software), κάνουν την μεγαλύτερη δυσφήμιση και στο κάτω κάτω δεν είχε άδικο η κοπέλα που έκραζε...

 

Συμφωνώ για τα φιξακια αλλά να έχεις υπ όψη σου, ότι όσοι δεν ασχολούνται, δεν το καταλαβαίνουν καθόλου γιατί απλά δεν είναι power users.

Το RFS lag και χωρίς lag fix, σε μένα εμφανίζονταν μόνο όταν το επεδίωκα. Δηλαδή όταν άνοιγαν εξεπητηδες 10-12 εφαρμογές.

Σε νορμαλ καθημερινή χρήση δεν μου παρουσιάζονταν.

 

Για να μην μιλάμε στον αέρα, αφαιρεσα το fix και θα επιχειρησω να τραβηξω ένα βιντεακι με την συσκευή σε πλήρη λειτουργία.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...