Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια αληθευει οτι το Froyo θα βγει τελος Οκτωβρη τελικα?? (τουλαχιστο ετσι λεει για Ισπανια)...

Το διαβασα στουs XDA..:( :(

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788527

 

Λίγο τραγικό... θα ενημερώσω μεθαύριο, μιας και είμαι Αγγλία, που λογικά πάλι θα βγει πρώτο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για κάτι που ανέφερε ένας φίλος κάποιες σελίδες πριν αν έχετε θέμα στην αλλαγή γλώσσας του swype και έχετε συνηθίσει να γράφετε portrait δοκιμάστε να σερνετε το δάχτυλο από το κάτω αριστερό πλήκτρο, αυτό που έχει σύμβολο το δαχτυλάκι δηλαδή και ευθεία

πάνω στο πάνω αριστερό πλήκτρο που είναι το ελληνικό ερωτηματικό...έτσι αλλάζει ποιο εύκολα από το να πατάτε sym πλήκτρο και διαγώνια στο ερωτηματικό..

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλιότερα αλλά το γράφω μήπως και διευκολύνει περισσότερο

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ειδα κ γω το κινητο απο κοντα κ ειχα χρονο να παιξω μαζι του.Δεν παρατηρησα καποιο κολλημα η lag οπως αναφερεται.Αυτο ποτε συμβαινει?

Μου φανηκε ταχυτατο κ πολυ προσεγμενη σαν συσκευη.

Επειδη σκεφτομαι να το παρω μπορει καποιος να αναφερει τι συμβαινει με αυτο το θεμα του lag κ το firmware?

 

Ευχαριστω.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Για κάτι που ανέφερε ένας φίλος κάποιες σελίδες πριν αν έχετε θέμα στην αλλαγή γλώσσας του swype και έχετε συνηθίσει να γράφετε portrait δοκιμάστε να σερνετε το δάχτυλο από το κάτω αριστερό πλήκτρο, αυτό που έχει σύμβολο το δαχτυλάκι δηλαδή και ευθεία

πάνω στο πάνω αριστερό πλήκτρο που είναι το ελληνικό ερωτηματικό...έτσι αλλάζει ποιο εύκολα από το να πατάτε sym πλήκτρο και διαγώνια στο ερωτηματικό..

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί παλιότερα αλλά το γράφω μήπως και διευκολύνει περισσότερο

 

Sent from my Galaxy S

 

Έχει αναφερθεί τουλάχιστον καμιά δεκαπενταριά φορές :) Περίεργο που εσύ δεν το'χεις δει! :happy:

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί τουλάχιστον καμιά δεκαπενταριά φορές :) Περίεργο που εσύ δεν το'χεις δει! :happy:

 

Το έχω δει αλλά το λέω για αυτόν τον φίλο, γιατί νομίζω έλεγε ότι το κάνει με τον δύσκολο τρόπο..

Edit

Και μία και το έφερε η ευκαιρία, για όλους όσους λένε να βάλω το τάδε ή το τάδε πληκτρολόγιο, δώστε ρε παιδιά στο swype πάνω από μία ευκαιρία, πραγματικά πιστεύω είναι ένα τεράστιο πλεονέκτημα αυτού του κινητού...στην αρχή μπορεί να ξενίζει λίγο, αλλά άμα το συνηθίσεις δεν το παρατάς!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σημερα ειδα κ γω το κινητο απο κοντα κ ειχα χρονο να παιξω μαζι του.Δεν παρατηρησα καποιο κολλημα η lag οπως αναφερεται.Αυτο ποτε συμβαινει?

Μου φανηκε ταχυτατο κ πολυ προσεγμενη σαν συσκευη.

Επειδη σκεφτομαι να το παρω μπορει καποιος να αναφερει τι συμβαινει με αυτο το θεμα του lag κ το firmware?

 

Ευχαριστω.

 

Τίποτα φοβερό... απλά για διάφορους λόγους μερικές εφαρμογές αργούν κανένα δευτερόλεπτο να ανοίξουν καμιά φορά... :) Αυτο διορθώνεται, αν είσαι κολλημένος και θέλεις να το διορθώσεις.

Βασικά αν έρχεσαι από πιο αργή συσκευή, δε θα σ'ενοχλήσει καν, πιστεύω.

Όσο για το firmware, απλά είναι το προτελευταίο, γιατί η Samsung έχει βγάλει τώρα το 2.2 για άλλα google κινητά (το επονομαζόμενο Froyo). Kαι απλά τρωγόμαστε που δεν έχουμε το τελευταίο, για το καλύτερο android τηλέφωνο της αγοράς :)

 

Είναι ΠΑΡΑ πολύ καλή συσκευή, και όποια μικροπροβλήματα φτιάχνονται αν το ψάξεις. Αλλά και να μην το ψάξεις, θα το ευχαριστηθείς. Έτσι πιστεύω τουλάχιστον εγώ, που δεν το έχω αφήσει απ'τα χέρια μου 3 μήνες τώρα, και ακόμα λέω ότι είναι η καλύτερη συσκευή (για να μην πω απλά τηλέφωνο) που είχα ποτέ.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Όσο για το firmware, απλά είναι το προτελευταίο, γιατί η Samsung έχει βγάλει τώρα το 2.2 για άλλα google κινητά (το επονομαζόμενο Froyo). Kαι απλά τρωγόμαστε που δεν έχουμε το τελευταίο, για το καλύτερο android τηλέφωνο της αγοράς :)

 

Φανταζομαι οτι θα υπαρξει κ εκδοση Froyo για το Galaxy σωστα?Οπως η HTC αρχισε με την υπολοιπη γκαμα να ανακοινωνει αναβαθμισεις.

Οσο για το lag αποσο καταλαβα μιλαμε για κατι μηδαμινο.

Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

 

@ Τyxerakias : Πώς γίνεται να προσθέσεις αρχείο ? (με αφορμή τις ερωτήσεις για το .nomedia) γιατί σε εμένα εμφανίζει με το menu button μόνο την επιλογή προσθήκη φακέλου (το κιν είναι unrooted με μαμίσιο firmware)

 

 

Υπάρχουν πολλοί τρόποι, εκτός απ'το pc σου (υποθέτω αυτό ρωτάς, γιατί αλλίως σε κάλυψε ο Κώστας)... Ένας είναι να χρησιμοποιήσεις κάποιον άλλον file manager, που κάνει προσθήκη αρχείου (ο μαμίσιος είναι πολύ βασικός). Άλλος είναι να το κάνεις μέσω ενός terminal emulator, με διάφορες εντολές (για την περίπτωση αυτή μάλλον η πιο απλή θα ήτανε 'touch .nomedia').

Γίνεται τέλος πάντων και χωρίς pc, αυτό έλεγα σε κείνο το post. Αλλά αφού δουλεύει και με φάκελο, ίσως δε χρειάζεται να το ψάξεις άλλο :)

 

Φανταζομαι οτι θα υπαρξει κ εκδοση Froyo για το Galaxy σωστα?Οπως η HTC αρχισε με την υπολοιπη γκαμα να ανακοινωνει αναβαθμισεις.

Οσο για το lag αποσο καταλαβα μιλαμε για κατι μηδαμινο.

 

Η HTC έχει ΗΔΗ δώσει froyo στο Desire, με ΟΤΑ αναβάθμιση. Γενικά η HTC είναι μπροστά σ'αυτά.. τουλάχιστον πιο μπροστά απ'τη Samsung.

Η πρώτη ανακοίνωση ήτανε ότι το φρόγιο για το κινητό μας θα βγει τέλος Σεπτέμβρη. Πριν μια βδομάδα ακούσαμε μεθάυριο (23/9). Τώρα η Χρύσα εδωσε εκείνο το άρθρο που λέει στην Ισπανία ενα μήνα ακόμα.

Ότι θα υπάρξει θα υπάρξει ναι, είναι επίσημα επιβεβαιωμένο. Το θέμα είναι πότε.

Όσο για το μηδαμινό, εξαρτάται ποιόν θα ρωτήσεις, είναι εντελώς υποκειμενικό.

Υπάρχει πάντως ένα πρόβλημα με τη διαχείριση μνήμης, κοίτα το τελευταίο link στην υπογραφή μου για περισσότερες πληροφορίες... αλλά διορθώνεται αν θέλεις, και το αν θα σε επηρεάσει εξαρτάται από τη χρήση που θα κάνεις στο τηλέφωνο. Και μπορεί να διορθωθεί και από μόνο του με το επίσημο φρόγιο. Δεν ξέρει σίγουρα κανένας, αν και οι beta εκδόσεις που έχουν κυκλοφορήσει δεν είναι πολύ ενθαρρυντικές.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Απο λιγο που διαβασα στους xda ειναι παρα πολυ πιθανον να ερθει τελη Οκτωβρη η αναβαθμιση και μεταξυ μας.... μαλλον καλο θα ειναι.

Οι beta ηταν ενα κακο froyo που δε μπορεσε να εκμεταλευτει ουτε περισσοτερη μνημη ουτε το νεο JIT compiler να δουλεψει σωστα....

Με καθε επιφυλαξη γι αυτα που γραφω, αλλα αυτα καταλαβα απ αυτα που διαβαζω απο δω κ εκει...

 

Υ/Γ: Σας ακουω που λετε οτι με το ocfl και ενα autokiller ειστε ΟΚ, μηδεν κολληματα, ολα super..... Εμενα 2-3 φορες τη μερα και παραπανω τρωει κατι καλλα lag, κανει restart τα widgets και περιμενεις 5-7 sec να τα επαναφερει και να ξεκολησει... και μου κανει και κατι κουλα τωρα τελευταια. Με παιρνουν τηλ και δε πιανει σωστα η οθονη το slide προς τα δεξια για να απαντησω. Παταω 2 φορες το power off και μετα δουλευει... Οτι να ναι................ Και μου εχει φαει 1-2 φορες ολικο κολλημα με black screen και επρεπε να βγαλω την μπαταρια.......

Ολα καλα δηλαδη!!!!!!!

(εχω ocfl, autokiller, autorunkiller....).... επισης εχω και ES Task Manager... μηπως αυτος μου κανει τα κουλα?

Edited by Theo
Link to comment
Share on other sites

Απο λιγο που διαβασα στους xda ειναι παρα πολυ πιθανον να ερθει τελη Οκτωβρη η αναβαθμιση και μεταξυ μας.... μαλλον καλο θα ειναι.

Οι beta ηταν ενα κακο froyo που δε μπορεσε να εκμεταλευτει ουτε περισσοτερη μνημη ουτε το νεο JIT compiler να δουλεψει σωστα....

Με καθε επιφυλαξη γι αυτα που γραφω, αλλα αυτα καταλαβα απ αυτα που διαβαζω απο δω κ εκει...

 

Υ/Γ: Σας ακουω που λετε οτι με το ocfl και ενα autokiller ειστε ΟΚ, μηδεν κολληματα, ολα super..... Εμενα 2-3 φορες τη μερα και παραπανω τρωει κατι καλλα lag, κανει restart τα widgets και περιμενεις 5-7 sec να τα επαναφερει και να ξεκολησει... και μου κανει και κατι κουλα τωρα τελευταια. Με παιρνουν τηλ και δε πιανει σωστα η οθονη το slide προς τα δεξια για να απαντησω. Παταω 2 φορες το power off και μετα δουλευει... Οτι να ναι................ Και μου εχει φαει 1-2 φορες ολικο κολλημα με black screen και επρεπε να βγαλω την μπαταρια.......

Ολα καλα δηλαδη!!!!!!!

(εχω ocfl, autokiller, autorunkiller....).... επισης εχω και ES Task Manager... μηπως αυτος μου κανει τα κουλα?

Σου κάνει τέτοια πράγματα και ακόμα δεν έχεις κάνει hard reset?

Κάτι έχει κάτσει στραβά. Το πρώτο που κάνουμε αν υπάρχει οποιαδήποτε δυσλειτουργία η οποία δεν διορθώνεται με reboot, είναι το hard reset.

Πριν το κανείς όμως απεγκατεστησε το autorunkiller γιατί μου μυρίζει ότι έχεις απενεργοποιησει κάποια αρχεία του συστήματος που πρέπει να τρέχουν στο παρασκήνιο.

Τουλάχιστον αυτό μου λέει το restart στα widgets.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι οτι θα υπαρξει κ εκδοση Froyo για το Galaxy σωστα?Οπως η HTC αρχισε με την υπολοιπη γκαμα να ανακοινωνει αναβαθμισεις.

Οσο για το lag αποσο καταλαβα μιλαμε για κατι μηδαμινο.

 

ειναι ενοχλητικο..οχι μηδαμινο..εμφανιζεται μετα απο καποιο διαστημα που εχεις ανοιξει εφαρμογες κτλ..και οσο περναει η ωρα αυξανεται το προβλημα..βασικα ειναι μουφα τοσο καλη συσκευη απο δυνατοτητες και τοσο ακριβη να εχει τετοιου ειδους προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

 

Υ/Γ: Σας ακουω που λετε οτι με το ocfl και ενα autokiller ειστε ΟΚ, μηδεν κολληματα, ολα super..... Εμενα 2-3 φορες τη μερα και παραπανω τρωει κατι καλλα lag, κανει restart τα widgets και περιμενεις 5-7 sec να τα επαναφερει και να ξεκολησει... και μου κανει και κατι κουλα τωρα τελευταια. Με παιρνουν τηλ και δε πιανει σωστα η οθονη το slide προς τα δεξια για να απαντησω. Παταω 2 φορες το power off και μετα δουλευει... Οτι να ναι................ Και μου εχει φαει 1-2 φορες ολικο κολλημα με black screen και επρεπε να βγαλω την μπαταρια.......

Ολα καλα δηλαδη!!!!!!!

(εχω ocfl, autokiller, autorunkiller....).... επισης εχω και ES Task Manager... μηπως αυτος μου κανει τα κουλα?

 

Καμία σχέση, κάτι δεν πάει καλά, ή κάτι έχεις κάνει. Συμφωνώ με τον Κώστα.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση αφαιρεσα widgetlocker, meebo im, ανοιξα τα παντα ξανα στον autorun killer και εκανα restart. χρονος ολικου boot μεχρι το τηλ να μπορει να δουλεψει γρηγορα... Πανω απο 2 λεπτα. Το αφηνω ετσι τωρα και βλεπω αυριο πως παει.

Εχω ενα κακο που δε ξερω πως να το διορθωσω... Το autokiller καθως και το ocfl βαζουν τιμες minfree στο boot. προσπαθω να αποκλεισω το ocfl απ το boot αλλα δε το κανει. Βγαζω το τσεκ απ το alterminfree αλλα δεν το κραταει δαν ρυθμιση... Καμια ιδεα;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση αφαιρεσα widgetlocker, meebo im, ανοιξα τα παντα ξανα στον autorun killer και εκανα restart. χρονος ολικου boot μεχρι το τηλ να μπορει να δουλεψει γρηγορα... Πανω απο 2 λεπτα. Το αφηνω ετσι τωρα και βλεπω αυριο πως παει.

Εχω ενα κακο που δε ξερω πως να το διορθωσω... Το autokiller καθως και το ocfl βαζουν τιμες minfree στο boot. προσπαθω να αποκλεισω το ocfl απ το boot αλλα δε το κανει. Βγαζω το τσεκ απ το alterminfree αλλα δεν το κραταει δαν ρυθμιση... Καμια ιδεα;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Δε χρειάζεσαι ΚΑΙ autokiller KAI alter minfree, κάνουν το ίδιο πράγμα, και ίσως φταίει κι αυτό... βγάλε το ένα. Επίσης, τί setting έχεις;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω! Δε μπορω να σταματησω το alterminfree! δεν κραταει τη ρυθμιση για το boot. δεν ξερω μηπως στην v2 το εφτιαξε αυτο... Θα την βαλω αυριο

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεω! Δε μπορω να σταματησω το alterminfree! δεν κραταει τη ρυθμιση για το boot. δεν ξερω μηπως στην v2 το εφτιαξε αυτο... Θα την βαλω αυριο

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Ε βγάλε το autokiller.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σε πρωτη φαση αφαιρεσα widgetlocker, meebo im, ανοιξα τα παντα ξανα στον autorun killer και εκανα restart. χρονος ολικου boot μεχρι το τηλ να μπορει να δουλεψει γρηγορα... Πανω απο 2 λεπτα. Το αφηνω ετσι τωρα και βλεπω αυριο πως παει.

Εχω ενα κακο που δε ξερω πως να το διορθωσω... Το autokiller καθως και το ocfl βαζουν τιμες minfree στο boot. προσπαθω να αποκλεισω το ocfl απ το boot αλλα δε το κανει. Βγαζω το τσεκ απ το alterminfree αλλα δεν το κραταει δαν ρυθμιση... Καμια ιδεα;

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

 

Σε αντίστοιχη απορία στο xda o κατασκευαστής έχει απαντήσει ότι αυτό είναι by default έτσι...δηλαδή αν για παράδειγμα διαλέξεις το strict και δεν τικαρεις το boot όταν κάνεις restart δεν παίρνει την ρύθμιση του strict και θα πρέπει να μπεις στο alter minfree για να την ξαναβάλεις...εκεί βλέπεις ότι είναι πάλι τικαρισμενo το boot αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι πήρε το strict στο restart...θα πρέπει να το ξαναβάλεις αν θέλεις την λειτουργία του minfree...αυτό το βλέπεις και από το ότι μόνο αν επιλέξεις κάποιο level εκεί μπορείς να ξετικαρεις το boot και να το κρατήσει...σε αυτή την περίπτωση βέβαια σου ξανατρέχει πάλι την ρύθμιση που έχεις επιλέξει, στο restart

Τώρα και εγώ έχω το minfree να τρέχει στην επιλογή aggressive αλλά επειδή αισθάνομαι όπως έχω πει ότι το τηλέφωνο πάει καλύτερα έχω και τον autokiller να τρέχει...άρα δεν φταίει για αυτό το κόλλημα του κινητού σου γιατί εμένα έτσι δουλεύει σφαίρα...

 

 

 

 

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω την αληθεια δεν καταλαβα και μεγαλη διαφορα με το lagfix δυο φορες το εβαλα και το ξαναβγαλα νομιζω το τηλεφωνο δουλευει πιο ομαλα ετσι. Προτιμω λιγο lag απο ασταθη λειτουργια.

 

Sent from my GT-I9000

iPad - Galaxy S

Πρώτη εφαρμογή για Android: http://dl.dropbox.com/u/10320113/ypo.apk

Link to comment
Share on other sites

.....σου φαίνεται cool γιατί φοράει το launcher pro, που αντικαθιστά το touchwiz της Samsung, και έχει βάλει ένα live wallpaper. Μπορείς να κάνεις και το δικό σου ακριβώς έτσι, και με το firmware που έχει τώρα....δε χρειάζεται να σκοτώσεις απολύτως κανέναν. Εκτός αν έχεις νεύρα.

Aρα δεν χρειαζεται ουτε root ουτε froyo για να γινει ετσι?:blink:

 

Θα χρειαστω οδηγιες Αλεξ!Μου αρεσε παρα πολυ το theme με τον launcher pro σαν εικονα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ευχρηστο θα ειναι να ψαχνεις μια μια στην μπαρα καθε εφαρμογη.:blink:

 

ps:Το live wallpaper που ειχε τα σπαει αλλα μαλλον θα τραβαει πολυ power απο μπαταρια ε?

 

ps2:Οχι δεν ειχα νευρα απλα εκεινη την στιγμη που το ειδα το ηθελα απεγνωσμενα.:lol::p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Εγω να πω την αληθεια δεν καταλαβα και μεγαλη διαφορα με το lagfix δυο φορες το εβαλα και το ξαναβγαλα νομιζω το τηλεφωνο δουλευει πιο ομαλα ετσι. Προτιμω λιγο lag απο ασταθη λειτουργια.

 

Sent from my GT-I9000

 

Ήταν ασταθής η λειτουργία του? Γιατί εμένα δεν είναι καθόλου ασταθής. Εγώ έχω το OCLF και παρόλα αυτά ποτέ δε μου έχει κρασάρει ώστε να με εξαναγκάσει σε reboot ή να χρειαστεί να βγάλω τη μπαταρία! Μάλιστα από τότε που άλλαξα και τις ρυθμίσεις σε aggressive από strict το κινητό έχει πολύ άμεση απόκριση, χωρίς καμία αστάθια και γενικά δεν έχω καταφέρει να βρώ κανένα μειονέκτημα στο OCLF και στα συμπαραμαρτούντα του.

 

Aρα δεν χρειαζεται ουτε root ουτε froyo για να γινει ετσι?:blink:

 

Θα χρειαστω οδηγιες Αλεξ!Μου αρεσε παρα πολυ το theme με τον launcher pro σαν εικονα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ευχρηστο θα ειναι να ψαχνεις μια μια στην μπαρα καθε εφαρμογη.:blink:

 

ps:Το live wallpaper που ειχε τα σπαει αλλα μαλλον θα τραβαει πολυ power απο μπαταρια ε?

 

ps2:Οχι δεν ειχα νευρα απλα εκεινη την στιγμη που το ειδα το ηθελα απεγνωσμενα.:lol::p

 

ioannis_m Τα live wallpaper πράγματι όσο ωραία είναι τόσο πολύ μπαταρία τραβάνε. Πάντως αν παρόλα αυτά θέλεις ένα, δεν ξέρω αν έχεις δει αυτό:

http://www.appbrain.com/app/com.seb.SLWP

Όσοι το βλέπουν χαζεύουν.

Edited by gianpithio
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Αντώνης.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας πω κ γω την γνωμη μου για τους υποψηφιους, για το Γαλαξιδη Ες.

Επειδη συχνα βγαινω απο τα ρουχα μου με αυτα που μας υποσχονται κ μας πουλανε, ε ξαναβγηκα.....

Ενταξη ειναι λιγο μεγαλο, αλλα το παιρνεις αν θες.Εχει ωραια οθονη ειναι ελαφρυ επισης.

Ομως σε σχεση με το desisre (με 2.2)που εχει κ αυτο, κατα, ειναι 1000 φορες χειροτερο....λυπαμε αν στεναχωρισω φιλους που το υποστιριζουν αλλα:

Το κινητο σερνεται,

εφαρμογες που τρεχουν λαδι στο desisre στο Γαλαξιδη Ες, μουλαρωνουν (ετσι να μην πω τιποτε πιο βαρη)

επισης η μπαταρια εχιε κ ενα μπουρι για να ρουφαει....δεν εχει ουτε τα κοτσια να αφησει την συσκευη ανοιχτη με μονη λειτουργεια (αφου εχει γινει hard reset στη συσκευη κ δεν υπαρχει τιποτε) push mail, 12-14 ωρες (απο 7 απογευμα μεχρι 10 το πρωι)!!!

Κριμα τα λεφτα μου

Ελπιζω πριν το σκοτωσω η Froyo 2.2 να διορθωσει τα προβληματα

(Α κ μη μου πειτε για tweaks k προγραματακια κ διαφορες rom k κουραφεξαλα...)(α, επισης γιατι το πηρα, το αγορασα πρωτον γιατι η Froyo 2.2 ειναι καταπληκτικη τρεχει αρκετα καλα -σε σχεσει με αλλα σμαρτφονς με μοναδικο μειονεκτειμα οτι τρωι μπαταρια αλλα επισης ηθελα μεγαλυτερη οθονη κ το αποφασισα, το μεν θεμα μπαταριας λεινεται με μια αυτοκινητου τα υπολοιπα του λειτουργεικου?)

 

Οπως λενε God bless γαλαξιδη ες ..

Edited by panagiog
Link to comment
Share on other sites

ioannis_m Τα live wallpaper πράγματι όσο ωραία είναι τόσο πολύ μπαταρία τραβάνε. Πάντως αν παρόλα αυτά θέλεις ένα, δεν ξέρω αν έχεις δει αυτό:

http://www.appbrain.com/app/com.seb.SLWP

Όσοι το βλέπουν χαζεύουν.

 

Αυτό το έχω εγώ σαν wallpaper εδώ και κανα μήνα..είναι τρομερά παραμετροποιήσιμο και η αλήθεια είναι οτι τρώει μπαταρία όπως άλλωστε και κάθε αλλό live wallpaper..μεσα από τις ρυθμίσεις του όμως μπορείς να το κάνεις λιγότερο "αχόρταγο"...πραγματικά εκπληκτικο live wallpaper (χρήστες iphone που το έχουν δει στο κινητό μου έχουν χαζέψει):p

Για όσους τους αρέσουν τα live wallpaper το συνιστώ και εγώ ανεπιφύλακτα!!

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έβαλα το advanced task killer σήμερα το πρωί και μόλις το έτρεξα, μου έβγαλε ένα ολόκληρο κατεβατό απο εφαρμογές που τρέχανε στο παρασκήνιο, ήταν καμιά εικοσαριά.... ενώ ο task manager του κινητού δεν μου έβγαζε τίποτα!!! Είναι νορμάλ αυτό???

 

Και δεύτερον, μόλις έτρεξα το task killer μου έβγαλε οτι έχω ελεύθερη μνήμη στα 78 ΜΒ ενώ όταν "σκότωσα τις εφαρμογές πήγε στα 150 νομίζω..... Είναι καλά αυτά τα νούμερα???

 

Το killer το έχω βάλει στο aggressive, και να κλεινει τις εφαρμογές κάθε φορά που σβήνει η οθόνη... είναι οκ???

 

Κοντεύω να σαλτάρω...... πάλι μέσα στη νύχτα πήγε από το 42% στο 22% μέσα σε οκτώ ώρες....

 

Τι άλλο να κάνω..... δεν ξέρω!!!!

Edited by one2377

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...