Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ Te-Salat : Πως γίνεται να μένει ο εορτάζων στο Daily Briefing?

Ρωτάω γιατί χθες μου το εμφάνιζε κανονικά ενώ σήμερα χωρίς να αλλάξω κάτι (επιλογή ημερολογίου Google κλπ.) δεν το εμφανίζει. Ρωτάω εσένα γιατί είδα από τις φώτο με τα screenshots σου οτι είναι σταθερά εκεί.

 

@ Τyxerakias : Πώς γίνεται να προσθέσεις αρχείο ? (με αφορμή τις ερωτήσεις για το .nomedia) γιατί σε εμένα εμφανίζει με το menu button μόνο την επιλογή προσθήκη φακέλου (το κιν είναι unrooted με μαμίσιο firmware)

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας και για τη μέχρι τώρα βοήθεια :)

 

P.S. Δεν έκανα PM γιατί δεν θέλω να ενοχλώ και γιατί πιστεύω οτι και άλλοι μπορεί να βοηθηθούν από τις απαντήσεις

 

 

 

Οταν θα βγεί αυτό το κινητό θα το πάρω και ας κάνει 1000 ευρώ!!!!!!!

 

Ακριβώς το ίδιο και σε μένα..για αυτό και μου την έδωσε έβγαλα τελείως το daily briefing και γλίτωσα και μία οθόνη! Lol

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια αληθευει οτι το Froyo θα βγει τελος Οκτωβρη τελικα?? (τουλαχιστο ετσι λεει για Ισπανια)...

Το διαβασα στουs XDA..:( :(

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788527

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αληθευει οτι το Froyo θα βγει τελος Οκτωβρη τελικα?? (τουλαχιστο ετσι λεει για Ισπανια)...

Το διαβασα στουs XDA..:( :(

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=788527

 

FAILED ! :wacko: :!: :mad:

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, παιδιά να ξέρετε οτι άν έχετε ενεργοποιημένο τον αυτόματο συνεχή συγχρονισμό, καταναλώνει πάρα πολύ μπαταρία.

 

Τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία, τώρα που το απενεργοποίησα, βλέπω τη μπαταρία να σταθεροποιείται και να μήν αδιάζει λές και έχει καμια "τρύπα".

 

Απλά να ξέρετε.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι........

Με το OCLF ειπαμε γινεται και root μαζι σωστα?

Αρκει το συγκεκριμενο root και για φλασσαρισμα η ειναι αλλη η διαδικασια και χρειαζεται το αλλο root και μετα ODIN - ROM.......

Tελος με το OCLF θα δω το froyo οταν ανεβει η πρεπει να κανω unroot unistall?

Και επειδη το βλεπω να αργει πια η τελευταια oficial (please που την βρισκω?)που δεν θα εχω προβλημα με την αναβαθμιση σε froyo?

Λιγα και μαζεμενα για μια και μοναδικη φορα αφου με αυτα μου λυνονται οι πρωτες και βασικοτατες αποριες πανω στο SGS:)

Βασίλη δεν χρειάζεται root για να φλασαρεις με Odin.

To OCLF το περνάμε πάντα μετά από φλασαρισμα.

Όταν και αν ελθει το froyo θα αφαιρέσεις το oclf και το root χρησιμοποιοντας την ίδια την εφαρμογή.

 

 

@ Te-Salat : Πως γίνεται να μένει ο εορτάζων στο Daily Briefing?

Ρωτάω γιατί χθες μου το εμφάνιζε κανονικά ενώ σήμερα χωρίς να αλλάξω κάτι (επιλογή ημερολογίου Google κλπ.) δεν το εμφανίζει. Ρωτάω εσένα γιατί είδα από τις φώτο με τα screenshots σου οτι είναι σταθερά εκεί.

 

@ Τyxerakias : Πώς γίνεται να προσθέσεις αρχείο ? (με αφορμή τις ερωτήσεις για το .nomedia) γιατί σε εμένα εμφανίζει με το menu button μόνο την επιλογή προσθήκη φακέλου (το κιν είναι unrooted με μαμίσιο firmware)

 

Eυχαριστώ προκαταβολικά για τις απαντήσεις σας και για τη μέχρι τώρα βοήθεια :)

 

P.S. Δεν έκανα PM γιατί δεν θέλω να ενοχλώ και γιατί πιστεύω οτι και άλλοι μπορεί να βοηθηθούν από τις απαντήσεις

 

 

 

Οταν θα βγεί αυτό το κινητό θα το πάρω και ας κάνει 1000 ευρώ!!!!!!!

Αποστολή δεν ξέρω που μπορεί να οφείλεται αυτό. Σε μένα που οι εορτές είναι κανονικά μέσα στο google calendar πολύ πριν αγοράσω το galaxy, εμφανίζονται πάντα.

Στο ημερολόγιο της συσκευής τις βλέπεις κανονικά?

 

Είναι πολύ απλό να προσθέσεις κάποιο αρχείο. Μπορείς να το κανείς με πολλούς τρόπους δεν καταλαβαίνω που είναι το πρόβλημα σου. Μπορείς να συνδεθεί μέσω USB με το pc σου και να κανείς copy paste το συγκεκριμένο αρχειακι σε οποίο φάκελο θέλεις.

 

Ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω ότι αυτό το κινητό δεν έχει LED Flash... Δηλαδή πάντα πρέπει να υπάρχει κάτι να σε ξενερώνει, κάτι να λείπει...

Φίλε μου είχα κινητό με flash led διπλό και αρκετά δυνατό.

Το μόνο που προσφέρει είναι για φωτό σε απόλυτο σκοτάδι αλλά και πάλι είναι κάκιστη ποιότητας. Σε όλα τα κινητά το ίδιο, ακόμα και στο iPhone 4.

Υπερφωτιζει τα πρόσωπα όταν είναι κοντά και δεν κάνει τυποτα όταν είναι μακριά.

Το galaxy βγάζει αρκετά Καλές φωτογραφίες και βιντεο με φωτισμό δωματίου.

 

Συμβουλή προς όλους: για καλύτερα αποτελέσματα στιςι φωτογραφίες όταν οι συνθήκες δεν είναι ιδανικές, πατήστε πάνω στην οθόνη στο σημείο που θελετε να εστιασετε μέχρι να πρασινισει το τετράγωνο πλαίσιο και μετά κλικαρετε για να τραβηξετε την φώτο.

 

 

@@@ τελικά μάλλον μπαρουφα ήταν το 23/9 για το froyo. Πιστεύω αν ήταν αλήθεια θα το είχε ανακοινώσει η samsung μέρες πριν όπως γίνεται με όλες τις εταιρείες.

 

Τα ίδια μας κάνει και η apple στο iPad με το ios 4.xx

Ενώ το iPhone4 το έχει από την πρώτη μέρα, εμείς θα το πάρουμε τον Νοεμβριο και βάλε.

 

Τελικά με αυτές τις καθυστερήσεις που κάνουν όλες οι εταιρίες σε κάθε αναβάθμιση android, αν η google ξαναεβγαζε ένα νέο nexus με καλύτερα spects θα πουλαγε παρά πολύ. Δεν ξέρω αλλά εμένα μου την σπάει αυτή η κατάσταση.

Ποιος τους είπε ότι θελουμε το δικό τους Interface.

Στα windows mobiles είχαμε την δυνατότητα να δουλέψουμε την συσκευή απενεργοποιοντας το sence της HTC.

Προσωπικά αλλά και οι περισσότεροι εδώ, θα προτιμουσα καθαρό το λειτουργικό όπως το δίνει η google και να βάζω εγώ ότι θέλω από το market.

Πάντως, παιδιά να ξέρετε οτι άν έχετε ενεργοποιημένο τον αυτόματο συνεχή συγχρονισμό, καταναλώνει πάρα πολύ μπαταρία.

 

Τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία, τώρα που το απενεργοποίησα, βλέπω τη μπαταρία να σταθεροποιείται και να μήν αδιάζει λές και έχει καμια "τρύπα".

 

Απλά να ξέρετε.

Φυσικά θα έχεις μικρότερη κατανάλωση, αλλά πρόσεξε μόνο αν τσεκαρεις για νέα mail manual.

Όμως κάτι τέτοιο δεν έχει νόημα σ ένα smartphone. Η αμεσότητα στην πληροφορία είναι το χαρακτηριστικό τους.

Αν είναι να τα έχουμε όλα κλειστά για να κάνουμε οικονομία στην μπαταρία τότε καλύτερα να πάρουμε ένα ΝΟΚΙΑ με τα μισά λεφτά, να τραβάμε και καλύτερες φωτό και να το έχουμε για τηλέφωνα άντε και λίγο μουσική.

 

Τα smartphones ξεκίνησαν σαν επαγγελματικές συσκευές με σκοπό την άμεση πρόσβαση στο mail μας και σε αρχεία της δουλειάς μας. Γι αυτό πάντα υστερουσαν σε multimedia.

Έχετε σκεφτεί ότι αν χρησιμοποιούσαν όλοι οι φίλοι σας κινητά σαν το δικό σας θα είχαν καταργηθεί τα SMS.

Τι πιο ωραίο να λαμβάνεις τα mail σου σε ζωντανό χρόνο.

 

Τον αυτόματο συχρονισμο θα τον απενεργοποιησεις μόνο σε κατάσταση ανάγκης εφόσον δεν έχεις τροπο να φορτίσεις την συσκευή σου.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μα αφου υπαρχει ο dealer one που κανει ακριβως το ιδιο και ειναι free απο το μαρκετ.

Θα απαντουσα διαφορετικα και ισως με πιο "σκληρα" λογια αλλα σεβομαι το φορουμ.

 

και λεω εγω :

1) αφου υπαρχει η εφαμοργη facebook της samsung, γιατι να υπαρχουν αλλες 10 διαφορετικες στο market και αλλες 3-4 στο xda ?????

 

2) Αφου εχει calendar το galaxy γιατι να υπαρχουν αλλες 300+ στα διαφορα market ???

 

3) αφου εχει αριθμομηχανη το galaxy γιατι να υπαρχουν αλλα 100+ στα διαφορα market ????

 

μου φενεται οτι μερικοι δεν εχετε καταλαβει ποια ειναι η εννοια, η φιλοσοφια, και πραγματικη λειτουργια των forum. καλο ειναι λοιπον να μην απαντατε στα γραφομενα καποιου μονο για να απαντησετε. γι'αυτο εχει γεμισει με τοσες σελιδες το topic εδω.

 

Και επιπλεον, θελω να μου πει οποιος γνωριζει, σε ποιο κανονα του forum αναφερει οτι στο topic του galaxy δεν ΠΡΕΠΕΙ να μιλαμε για αλλες συσκευες ?

γραψαμε 2-3 post για το hd2 Και αμεσω αρχισαν τα σχολια. λες και δεν καναμε συγκριση μεταξυ hd2/desire hd/galaxy αλλα μιλαγαμε για περιστερια.

 

τελος παντων. σταματαω το σχολιο μου εδω γιατι αν γραψω κι'αλλα θα πω πολλα που δεν πρεπει και δεν θελω. :X:X:X:X

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα την αργοπορια του froyo και της αναβαθμισης, εγω προσωπικα εφοσον η συσκευη μου λειτουργει μια χαρα με το lag fix, δεν αγχωνομαι ποτε θα παρουμε την αναβαθμιση.

αγχωνομαι ομως για δυο πραγματακια που θεωρω πιο σημαντικα :

 

1) αν τελικα η αναβαθμιση θα εχει σοβαρες και θετικες βελτιωσεις

2) αν τελικα η samsung υποστηριξει για καιρο το galaxy και μπορεσουμε να παρουμε και επομενες αναβαθμισεις απο την εκδοση 3 και μετα, οπου το android πραγματικα θα αναβαθμιστει πολυ και η αναβαθμιση θα εχει μεγαλη αξια.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Βάλε Dialer one και Handcent και είσαι έτοιμος σε όλα όσα ζητάς...

 

Kαι πως μπορουμε να βαλουμε τον Handcent ως default?

Link to comment
Share on other sites

 

μου φενεται οτι μερικοι δεν εχετε καταλαβει ποια ειναι η εννοια, η φιλοσοφια, και πραγματικη λειτουργια των forum. καλο ειναι λοιπον να μην απαντατε στα γραφομενα καποιου μονο για να απαντησετε. γι'αυτο εχει γεμισει με τοσες σελιδες το topic εδω.

 

Το οτι απαντησα για τον dealer που εγραψες εσυ για να αποτρεψω καποιον απο τον κοπο να κανει register στο xda, να κατεβασει το apk στη συνεχεια να το εγκαταστησει μεσω καλωδιου στο galaxy και να το κανει και install, απο το να μπει απλα στο μαρκετ και να το κατεβασει σε ποιον ακριβως κανονα του φορουμ αντιβαινει? Και γιατι θεωρεις ασκοπη την απαντηση μου?

Link to comment
Share on other sites

http://www.pathikshah.com/blog/install-android-2-2-froyo-galaxy-s/

παιδια καλησπερα!

ολοι λεμε οτι θα αργησει ακομα να ερθει το froyo στην Ελλαδα!

εγς το βρηκα εδω και τον τροπο για εγκατασταση το εκανα αλλα 1)δεν εχει ελληνικα στο πληκτρολογιο και 2)lagαρει παραπολυ!αν καποιος το κανει με επιτυχεια και δεν εχει αυτα τα προβληματα ας μας πει και εμας να το κανουμε!

λογο τον προηγουμενων προβληατων με τον ιδιο τροπο το ξαναπερασα σε 2.1!

σασ παρακαλω ας μου απαντησει καποιος που γνωριζει το αντικειμενο πολυ καλα!

:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

οσο αφορα την αργοπορια του froyo και της αναβαθμισης, εγω προσωπικα εφοσον η συσκευη μου λειτουργει μια χαρα με το lag fix, δεν αγχωνομαι ποτε θα παρουμε την αναβαθμιση.

αγχωνομαι ομως για δυο πραγματακια που θεωρω πιο σημαντικα :

 

1) αν τελικα η αναβαθμιση θα εχει σοβαρες και θετικες βελτιωσεις

2) αν τελικα η samsung υποστηριξει για καιρο το galaxy και μπορεσουμε να παρουμε και επομενες αναβαθμισεις απο την εκδοση 3 και μετα, οπου το android πραγματικα θα αναβαθμιστει πολυ και η αναβαθμιση θα εχει μεγαλη αξια.

 

Φίλε Αντωνη δεν νομίζω να πάρουμε άλλη αναβάθμιση.

Τους ξέρεις καλά τους Κορεάτες.

Για να σου δώσουν την 3 θα πρέπει να είναι δωρεάν από την google. Δεν υπάρχει περίπτωση.

Η 3 θα κυκλοφορισει με το galaxy S 2 η όπως αλλιώς θα το ονομασουν.

 

Υποστήριξη και συνεχείς αναβαθμίσεις μέχρι εκεί που τις σηκώνει η συσκευή, μόνο η apple δίνει.

Ακόμα και στα Mac σου δίνει αρκετές βελτιώσεις του εκάστοτε Mac osx και οταν τελικά βγάλει μια εντελώς νέα έκδοση, μπορείς να την αγοράσεις μ ένα κόστος γύρω στα 30 euro όχι κατοσταριες που ζητά η Microsoft.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

TonyK

Mην μου συγχιζεσαι......Το νεαρο της ηλικιας συν την ελειψη εμπειριων απο την ζωη συν οτι οι ποιο πολλοι δεν εχουν μαθει να βουτανε την γλωσσα στο μυαλο τους (που λενε και οι παλιοι) πρωτου πουν-γραψουν κατι οδηγει σε παρομοια φαινομενα!

Για μενα προσωπικα δεν τρεχει τιποτα και πρεπει να μαθεις και εσυ να αδιαφορεις για καποια πραγματα που βλεπεις σε πειραζουν και δεν σε πειραζουν........:)

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πέρασα σήμερα από αρκετά καταστήματα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και θήκη για το galaxy s δεν βρήκα.δηλαδή μόνο μέσω internet παίζουν θήκες προς το παρών; Μου άρεσε η κόκκινη σιλικόνης της pdair αλλά μόνο στο expansys την βρήκα.αξίζει μαζί με μεταφορικά να την αγοράσω από ίντερνετ;

 

Επίσης όσων αφορά το froyo είχα διαβάσει κι εγώ για 23 Σεπτέμβρη.τελικά άκυρο αυτό;

Psychedelic Traveler
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πέρασα σήμερα από αρκετά καταστήματα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης και θήκη για το galaxy s δεν βρήκα.δηλαδή μόνο μέσω internet παίζουν θήκες προς το παρών; Μου άρεσε η κόκκινη σιλικόνης της pdair αλλά μόνο στο expansys την βρήκα.αξίζει μαζί με μεταφορικά να την αγοράσω από ίντερνετ;

 

Επίσης όσων αφορά το froyo είχα διαβάσει κι εγώ για 23 Σεπτέμβρη.τελικά άκυρο αυτό;

 

Τσέκαρε εδώ: http://www.mobilefun.co.uk/cat/Galaxy-S-I9000-Cases.htm

Εχω πάρει ηδη μια θήκη για το παλιό μου Omnia HD. Καλή ποικιλία και πολύ γρήγοροι...Έχει πολύ ωραία πράγματα (και βέβαια θήκες μεταξύ άλλων...) και νομίζω πιο φτηνό απο expansys...

Edited by giannisr
ορθογραφικό λάθος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά την Πέμπτη θα γίνω και εγώ κάτοχος του γαλαξία!!!!Θα το πάρω από κατάστημα vodafone.Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που το έχει προμηθευτεί από ίδιο κατάστημα αν έχει πρόβλημα να μπει σε download/recovery mode μέσω το 3 πλήκτρων.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

Είμαι νέος κάτοχος του Γαλαξία και θα ήθελα μερικά video που να δείχνουν την ποιότητα της οθόνης. Που μπορώ να βρω ρε παιδιά?

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Μια απορία:

 

Έκανα Update το One Click Lag Fix στην τελευταία έκδοση, μετά undo το V1+ και εγκατάσταση το V2+ χρησιμοποιώντας τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις στο μέγεθος των MB. Παρατήρησα μετά την εγκατάσταση του V2+ ότι η μνήμη στο internal phone storage πήγε από τα 1,02GB που είχα πριν στα 498MB. Έκανα επαναφορά και γύρισα στο V1+ και η διαθέσιμη μνήμη πήγε πάλι στα 1,02GB. Γιατί συνέβη αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το οτι απαντησα για τον dealer που εγραψες εσυ για να αποτρεψω καποιον απο τον κοπο να κανει register στο xda, να κατεβασει το apk στη συνεχεια να το εγκαταστησει μεσω καλωδιου στο galaxy και να το κανει και install, απο το να μπει απλα στο μαρκετ και να το κατεβασει σε ποιον ακριβως κανονα του φορουμ αντιβαινει? Και γιατι θεωρεις ασκοπη την απαντηση μου?

δεν εχω σκοπο να μπω σε αντιπαραθεση μαζι σου. αληθεια.

εκρινα οτι η απαντηση που εδωσες δεν εχει κανενα νοημα. και εξηγω τον λογο.

θα μπορουσες να δοκιμασεις αυτο που εδωσα και μετα να σχολιασεις οτι θελεις.

να πεις οτι το δοκιμασες και ειναι το ιδιο με τον dialer one, οτι ειναι καλυτερος, οτι ειναι χειροτερος, οτι ειναι πιο βαρυς, πιο ελαφρυς, οτι τρωει πιο πολυ μπαταρια, οτι ειναι πιο ομορφος/ασχημος, οτι εχει πιο μικρα πληκτρα, οτι ειναι πιο γρηγορος/αργος κ.τ.λ.

 

υπαρχουν πολλοι και διαφοροι λογοι μια εφαρμογη να ειναι καλυτερη η και χειροτερη απο μια αλλη. υπαρχουν πολλοι και διαφοροι λογοι να αρεσει σε καποιον μια εφαρμογη και σε καποιον αλλο να μην αρεσει.

 

το θεμα ειναι να εχουμε επιλογες. το ειδα, το διαβασα και το μοιραστηκα μαζι σας γιατι καποιος μπορει να ενδιαφεροταν να το δοκιμασει.

νομιζω οτι αυτη ειναι και η αξια του φορουμ. να μοιραζομαστε πραγματα που βρισκουμε/διαβαζουμε/μαθαινουμε/εφευρισκουμε/δοκιμαζουμε.

 

ειχα φορτωσει λιγο με μια απαντηση που δοθηκε το πρωι εδω, οτι γεμισαμε το θεμα για το hd2 και οτι δεν χρειαζεται, οταν στην πραγματικοτητα συζητουσαμε για το hd2 σε συγκριση με το galaxy και το desire hd.

και μετα διαβασα και το δικο σου post και θυμηθηκα το πρωινο και ξαναφορτωσα.

πηρα σαν εναυσμα το δικο σου Post για να γραψω κατι που εχει και μεταφορικη εννοια και απαντουσε και στο πρωινο.

πραγματικα δεν εχω κατι μαζι σου οπως και με κανενα.

 

φιλικα παντα

Αντώνης

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη εγω εχω μολις 5 οθονες απο τις οποιες οι δυο τελευταιες ειναι widgets.

Δεν εχω κανενα προβλημα με την κυλιση των οθονων.

Οπως θα δεις η λογικη που το εχω στησει ειναι:

Τα απαραιτητα εικονιδια απο τις εφαρμογες που χρησιμοποιω συνεχως. Τα υπολοιπα ταξινομιμενα σε φακελους.

 

http://www.imagehosting.gr/out.php/t1453145_1.png http://www.imagehosting.gr/out.php/t1453146_2.png http://www.imagehosting.gr/out.php/t1453147_3.png

http://www.imagehosting.gr/out.php/t1453148_4.png http://www.imagehosting.gr/out.php/t1453149_5.png

 

 

Te_salat να σε ρωτησω πως το εχεις κανει αυτο στην τελευταια φωτο με το φεισμπουκ ??? Να υπαρχει και να σε ενημερωνει για τα στατους των φιλων??? σαν το daily breafing....

Unbox Your Phone
Link to comment
Share on other sites

Eχω παθει σοκ.......:cry::wacko:

 

 

Λοιπον πειτε οι ειδικοι ποιον χρειαζεται να σκοτωσω για να παρω αυτο το λογισμικο στα χερια μου....:shifty::X

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως σβηνουμε μια εφαρμογη εικονιδιο αν δεν μασ αρεσει οριστικα να τη διαγραψουμε απο το τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Eχω παθει σοκ.......:cry::wacko:

 

 

Λοιπον πειτε οι ειδικοι ποιον χρειαζεται να σκοτωσω για να παρω αυτο το λογισμικο στα χερια μου....:shifty::X

 

Kανέναν, έχει βγει εδώ και σχεδόν δυο μήνες...είναι μια από τις άλφα εκδόσεις του Froyo που κυκλοφόρησαν, με όλα τα bugs που μπορεί να έχουν οι άλφα εκδόσεις... σου φαίνεται cool γιατί φοράει το launcher pro, που αντικαθιστά το touchwiz της Samsung, και έχει βάλει ένα live wallpaper. Μπορείς να κάνεις και το δικό σου ακριβώς έτσι, και με το firmware που έχει τώρα....δε χρειάζεται να σκοτώσεις απολύτως κανέναν. Εκτός αν έχεις νεύρα.

 

ρε παιδια πως σβηνουμε μια εφαρμογη εικονιδιο αν δεν μασ αρεσει οριστικα να τη διαγραψουμε απο το τηλεφωνο

Εξαρτάται πιό εικονίδιο. Αν είναι μέρος του λογισμικού της Samsung δε σβήνει, πρέπει να είσαι root για να πειράξεις τις εφαρμογές που είχε το τηλέφωνο όταν το πήρες. Αν είναι μια που έβαλες εσύ, σβήνει άνετα από τη διαχείριση εφαρμογών.

 

Te_salat να σε ρωτησω πως το εχεις κανει αυτο στην τελευταια φωτο με το φεισμπουκ ??? Να υπαρχει και να σε ενημερωνει για τα στατους των φιλων??? σαν το daily breafing....

Αυτό είναι ένα από τα widgets που έχει το τηλέφωνο απ'τη μαμά του, το feeds and updates... απλά πάτα παρατεταμένα σε μια homescreen και διάλεξέ το από τα widgets της Samsung.

 

Μια απορία:

 

Έκανα Update το One Click Lag Fix στην τελευταία έκδοση, μετά undo το V1+ και εγκατάσταση το V2+ χρησιμοποιώντας τις προεπιλεγμένες ρυθμίσεις στο μέγεθος των MB. Παρατήρησα μετά την εγκατάσταση του V2+ ότι η μνήμη στο internal phone storage πήγε από τα 1,02GB που είχα πριν στα 498MB. Έκανα επαναφορά και γύρισα στο V1+ και η διαθέσιμη μνήμη πήγε πάλι στα 1,02GB. Γιατί συνέβη αυτό;

Διότι το V2 είναι φτιαγμένο έτσι ώστε το σύστημα να μπορεί να διαβάσει την πραγματική μνήμη στο rfs filesystem. Το V1 δε μπορούσε, το 1,02 που σου έλεγε ήταν βλακείες.

 

Καλησπέρα στην παρέα.

Είμαι νέος κάτοχος του Γαλαξία και θα ήθελα μερικά video που να δείχνουν την ποιότητα της οθόνης. Που μπορώ να βρω ρε παιδιά?

Ευχαριστώ!!

Κοίτα εδώ:

http://forums.samsungi8910omnia.com/general-discussion-talk-about-anything-non-i8910-hd-related/11190-amazing-amoled-superamoled-videos.html#post103786

Σε όσους δείχνω το colourful variety χαζεύουν.

Edited by mirrorofsorrow
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε το πλήκτρο Τροποποίηση.
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το εχει δοκιμασει κανεις εδω που λεει update without kies.....

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=758429

Γιατι πολλοι εχουν προβλημα! οπως και εγω αφου με JG1 και δεν μου δινει αναβαθμιση οπως υποψιαζομαι οτι θα επρεπε την JM1, σωστα?

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια πως σβηνουμε μια εφαρμογη εικονιδιο αν δεν μασ αρεσει οριστικα να τη διαγραψουμε απο το τηλεφωνο

 

Αν την έχεις κατεβάσει από το market πας στις λήψεις του market την βρίσκεις εκεί και την κάνεις απεγκατάσταση, αλλιώς πας στις ρυθμίσεις, εφαρμογές, διαχειριση εφαρμογών, και την βγάζεις από εκεί...υπάρχουν και άλλοι τρόποι όπως το να πατήσεις κάτω αριστερό πλήκτρο εκεί που είναι οι εφαρμογές, θα δεις στα κουτάκια των εφαρμογών ένα πλην, το πατάς και σου βγάζει επιλογή για απεγκατάσταση, και επίσης υπάρχουν και εφαρμογές που το κάνουν αυτό στο market όπως appbrain, appinstaller κλπ , τώρα αν είναι εφαρμογή του συστήματος τα πράγματα είναι πιο δύσκολα, πρέπει να είσαι root και μετά να το κάνεις με κάποια εφαρμογή από το market..καλό όμως είναι να μάθεις λίγο πρώτα το κινητό και το λειτουργικό του και μετά κάνεις κάτι τέτοιο αν πραγματικά το θέλεις

 

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...