Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειχα διαβασει καπου στο νετ οτι το ηχειο ειναι μετριο.Ισχυει κατι τετοιο;

 

Ειμαι κατοχος iphone 3G.

 

Ειχα σκοπο να αγορασω το 4,αλλα μετα τις καταγγελιες που ακουστηκαν τελευταια,σκεφτομαι να γυρισω σε android.Διαβαζοντας ομως διαφορα posts του στυλ οπως πχ που θα βρω την ταδε εφαρμογη,ποσους φακελους θα ανοιξω για να μπορεσω να φτιαξω ringtones,πως θα ακουσω ραδιοφωνο απο το νετ κ.α αποκαρδιώνομαι.Και το λεω αυτο διοτι παρολα τα προβληματα και τις ελλείψεις που εχει το iphone οπου αλλες εταιριες στον χωρο προσφερουν εδω και χρονια,ενα καλο εχει που την διαχωριζει απο τον ανταγωνισμο και σε κανει να μην μπορεις να ξεκολλήσεις ευκολα μαζι της.Η απλοτητα σε ολα!Ειτε αυτο λεγεται εφαρμογη,ειτε μενου.

Δεν υπερασπιζομαι την apple!Την σιχαίνομαι σαν εταιρια για τις φασιστικες πρακτικες της!Μου προσφερει ομως ευκολια!Αυτη που εψαχνα σε οσα κινητα ειχα κατα το παρελθον και δεν την ειχα μεχρι που κατεληξα στο τελευταιο.Θα μπορουσα να κανω jailbrake για να εχω το παραπανω.Δεν το εκανα ομως διοτι βαριομουν να περασω την ταλαιπωρια που περνουσαν ολοι οι αλλοι περιμενωντας εναγωνίως ποτε θα βγει η αντιστοιχη σπασμενη αναβαθμιση στο λειτουργικο διοτι σε αντιθετη περιπτωση τα εχανα ολα.Και ποσα αλλα αρνητικα αποτελεσματα με την συγκεκριμενη πρακτικη.

 

Εχω μπερδευτει παρα πολυ.Δεν ξερω που να καταληξω! :-(

 

Ένας από τους λόγους που δεν είχα smartphone για χρόνια, ήθελα απλότητα. Κι αυτό φοβόμουν πριν την αγορά του Galaxy S.

 

Αλλά μ' έχει εκπλήξει η απλότητα του και παράλληλα οι δυνατότητες. Δεν θα δυσκολευτείς παραπάνω από ένα iPhone αλλά και δεν θα έρθει η στιγμή να πεις αυτό δεν μπορείς να το κάνεις.

Πραγματικά είναι από τα πιο εύκολα κινητά που έχω δει, αυτό μπορούν να στο επιβεβαιώσουν κι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παρε το iphone 4...ΚΑΝΕΝΑ αλλο τηλεφωνο δεν θα σου κανει τη δουλεια σου,ετσι οπως τη θες...

Αφου ειδικα ησουνα ικανοποιημενος,με ενα iphone ΧΩΡΙΣ jailbreak...

Βεβαια και τα Android ειναι σχετικα "ευκολα" τηλεφωνα...Απλα οι πολυ περισσοτερες δυνατοτητες που σου παρεχουν σα συσκευες,προυποθετουν το να ασχοληθεις λιγακι...;)

 

δες και το bada os (samsung wave) . γενικά είναι πολυ προσεγμένο. Ο γαλαξίας της samsung έχει και το μικρό του αδερφάκι

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ παιδια για την απαντηση!Θα παρω την τελικη μου αποφαση μολις πιασω στα χερια μου το Galaxy S και οταν μαθω τιμες και για τις δυο συσκευες.Μπορει να κλινω προς iphone μερια για τους παραπανω λογους,αλλα αν ειναι αβυσσαλέα η διαφορα στην τιμη δεν προκειται να το αγορασω.Δεν θα μου στοιχισει και ο κουκος αηδονι.Μηπως μπορειτε να μου απαντησετε και στο ερωτημα που εθεσα για το ηχειο;Αν ξερετε βεβαια. Edited by giangos
Link to comment
Share on other sites

Στατιστικα μπαταριας πριν την ξαναφορτισω:

 

Ανοικτο το τηλεφωνο 1D 1h 39m (7% η μπαταρια)

 

- Φωνητικες κλησεις 57% (1ωρα και 15 λεπτα)

 

- Προβολη 19%

 

- Σε αναμονη 12%

 

-Τηλεφωνο σε κατασταση αναμονης 9%

 

- Συστημα Android 2%

 

Αυτα οταν εκανα Uninstall τον task manager, αλλιως σε μιση μερα φορτιζα.....

 

Πως φαίνονται;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Στατιστικα μπαταριας πριν την ξαναφορτισω:

 

 

 

Αυτα οταν εκανα Uninstall τον task manager, αλλιως σε μιση μερα φορτιζα.....

 

Πως φαίνονται;

 

Για χρήση live wallpaper ανεξάρτητα με το τι τιμές μου βγάζει στα άλλα, η τιμή σε αυτό είναι στο 2 με 3% σταθερά...

Τις υπόλοιπες τιμές τις βλέπω περίπου ίδιες με τις δικές μου και φορτίζω κάθε βράδυ...

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να λετε για τον task manager (Advanced task killer PRO συγκεκριμενα-γιατι αυτον χρησιμοποιω),διαφωνω...

Τον απεγκατεστησα και μετα το κινητο ετρωγε ΤΡΕΛΛΑ κολληματα...Μιλαμε για 10 δευτερολεπτα να ανοιξει τη καθε εφαρμογη,χωρια του οτι "scrolling" δεν υπηρχε...Εσερνα το δαχτυλο μου και κολλαγε η επομενη οθονη στη μεση...

Τον ξαναεβαλα και μαλιστα σε widget στην αρχικη οθονη και βρηκα την υγεια μου..Πριν κλεισω το τηλεφωνο,παταω μονο το widget εικονιδιο και αμεσα κλεινουν ολες οι εφαρμογες που τρεχουν στο παρασκηνιο...Η πλακα βεβαια ειναι οτι μολις τον ξαναεγκατεστησα και πατησα το εικονιδιο,μου εγραψε απο κατω "27 applications killed"...:p

Ισως δηλαδη να ειναι και λογικο να κολλησε απο τις πολλες εφαρμογες που ετρεχαν απο πισω...Οπως και να εχει παντως,για μενα το συγκεκριμενο προγραμμα ειναι "must have"...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Παιδια βοηθεια................................βημα βημα το update γιατι σε εμενα δεν δουλευει.Ευχαριστω πολυ.....................................

 

Διάβασες τις οδηγίες ποιό πάνω και δεν βοήθησαν?

Link to comment
Share on other sites

200.000 κινητά Samsung Galaxy S πουλήθηκαν στη Νότια Κορέα μέσα σε 10 μέρες!!! :up:

 

Το iPhone 3GS έχει πουλήσει 800.000 συσκευές στη Νότια Κορέα από το τέλος του 2009 έως και σήμερα :shifty:

 

http://www.gsmarena.com/200000_samsung_glaxy_s_phones_sold_in_south_korea_in_10_days-news-1786.php

 

Υ.Γ. Εύχομαι τα καλύτερα και σε παγκόσμιο επίπεδο για το Galaxy S :)

Link to comment
Share on other sites

200.000 κινητά Samsung Galaxy S πουλήθηκαν στη Νότια Κορέα μέσα σε 10 μέρες!!! :up:

 

Το iPhone 3GS έχει πουλήσει 800.000 συσκευές στη Νότια Κορέα από το τέλος του 2009 έως και σήμερα :shifty:

 

http://www.gsmarena.com/200000_samsung_glaxy_s_phones_sold_in_south_korea_in_10_days-news-1786.php

 

Υ.Γ. Εύχομαι τα καλύτερα και σε παγκόσμιο επίπεδο για το galaxy s :)

 

Αυτό μου φαίνεται μεγαλύτερη επιτυχία, αν σκεφτείς ότι το Galaxy S δεν είχε την βοήθεια του brand του iPhone. Το οποίο έχει μεγάλη σημασία στις πωλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

αν αγοραστεί από εξωτερικό τι γίνεται σε περίπτωση βλάβης παιδιά; ποιός το φτιάχνει;

 

Άμα είναι αγορασμένο από χώρα της Ευρωπαϊκής Ένωσης καλύπτεται κανονικά από εγγύηση. Στην Ελλάδα αποκλειστικός αντιπρόσωπος των κινητών τηλεφώνων και των αξεσουάρ της SAMSUNG είναι η ΕΥΡΩΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασες τις οδηγίες ποιό πάνω και δεν βοήθησαν?

 

Ναι δεν μπορω να καταλαβω την σειρα των πραγματων πωσ γινεται και τι φορτωνεις πως.....................................

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα,σημερα αγορασα το galaxy και μετα απο χρηση τοσο του nexus οσο και του desire μπορω να πω μετα απο 2 ωρες ενασχολησης με το κινητο οτι δεν ξερω για ποιο λογο ακριβως αλλα ειμαι πιο ευχαριστημενος με αυτο παρα οταν ειχα πρωτοπαρει τα αλλα 2!!!καταπληκτικη οθονη,ταχυτητα και οθονη στο σωστοτερο,κατα την αποψη μου,μεγεθος!ευχαριστω ολους σας αφου εχω διαβασει το θεμα του galaxy απο 2 φορες πριν αποφασισω να το παρω!!και παλι ευχαριστω και καλο καλοκαιρι σε ολους σας!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια και απο εμενα,σημερα αγορασα το galaxy και μετα απο χρηση τοσο του nexus οσο και του desire μπορω να πω μετα απο 2 ωρες ενασχολησης με το κινητο οτι δεν ξερω για ποιο λογο ακριβως αλλα ειμαι πιο ευχαριστημενος με αυτο παρα οταν ειχα πρωτοπαρει τα αλλα 2!!!καταπληκτικη οθονη,ταχυτητα και οθονη στο σωστοτερο,κατα την αποψη μου,μεγεθος!ευχαριστω ολους σας αφου εχω διαβασει το θεμα του galaxy απο 2 φορες πριν αποφασισω να το παρω!!και παλι ευχαριστω και καλο καλοκαιρι σε ολους σας!!

 

 

Αυξάνεσθαι και πληθυνεσθαι...καλορίζικο!:)

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να παίρνει ιντερνετ το laptop μέσω του κινητού; με usb ή με wifi; από ότι φαίνεται θα υπάρχει ενσωματωμένη λειτουργία στο froyo αλλα αναρωτιόμουν αν υπάρχει έτοιμο κάποιο app. Και αυτό δυστυχώς είναι σημαντικό.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει νομιζω της Samsung μια εφαρμογη, ενσωματομενη ηδη. Δεν χρειαζεται να περιμενεις το froyo...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, το πλέον καλό πληκτρολόγιο για ελληνικούς χαρακτήρες που μπορώ να κατεβάσω απ'το Android market ποιο είναι;
Link to comment
Share on other sites

Γενικά, το πλέον καλό πληκτρολόγιο για ελληνικούς χαρακτήρες που μπορώ να κατεβάσω απ'το Android market ποιο είναι;

 

Greei input method εχω εγω και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος...;)

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

kotsianis7 πηρες το κινητο;;;;;;;; :)

 

Ψαξε GREEK_IME ή το Πληκτρολογιο της htc (απο αλλου οχι απο market), αλλα εμενα με βολεψε το swype..

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...