Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχει τύχει σε κανέναν να είναι το τηλ στην αναμονη και να ζηταει ΠΙΝ οταν πας να το ξεκλειδωσεις ή να ειναι ακομα και τελειως κλειστο; παιζει να ειναι χαλασμενο το τηλεφωνο;;;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει τύχει σε κανέναν να είναι το τηλ στην αναμονη και να ζηταει ΠΙΝ οταν πας να το ξεκλειδωσεις ή να ειναι ακομα και τελειως κλειστο; παιζει να ειναι χαλασμενο το τηλεφωνο;;;

 

μηπως εχεις ενεργοποιησει το κλειδωμα τφ ????

LG G4
Link to comment
Share on other sites

α οχι, καμία σχέση... βασικά βρήκα αυό το forum που έχουν ποστάρει αρκετοί με το ίδιο πρόβλημα... http://www.samsunggalaxysforum.com/samsung-galaxy-s-how-to/phone-randomly-shuts-off/15/
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες είναι για rgb σύνδεση.

Εσυ θες σύνδεση video, αν δεν έχει πουθενά η τηλεόραση σου τέτοια υποδοχή τότε κι εφόσον έχει τουλάχιστον υποδοχή scart θα πας σε ένα κατάστημα ηλεκτρονικών ηδων μαζί με το καλώδιο σου και θα ζητήσεις έναν μετατροπεα από rca σε scart.

 

Πηρα το scart και οταν το συνεδεσα με την τηλεοραση εδειχνε εικονα αλλα χαλια.:(Η εικονα ανβοκατεβαινε και εκανε εναν δυνατο ηχο.Οπως ενα καναλι χωρις καθολου σημα.Το θεμα τωρα ειναι αν φταει το καλωδιο,το κινητο, η εγω που κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις.

 

Για το apndroid μπορεί να απαντήσει κάποιος που το έχει δοκιμάσει με καινούρια sim?

Εγώ πιστεύω ότι το καλύτερο πρόγραμμα για απενεργοποίηση του καναλιού data είναι το DCSwitch. Κάπου είχα διαβάσει ότι τα περισσότερα προγράμματα αυτού του είδους μπλοκάρουν το apn άλλα όχι τελείως και το αναγκάζουν να προσπαθεί να συνδεθεί (χωρίς επιτυχία φυσικά) πράγμα το οποίο έχει αντίκτυπο στην μπαταρία. Το παραπάνω πρόγραμμα κάνει τελείως disable το κανάλι δεδομένων.

 

Για περισσότερες λεπτομέριες http://cohortor.org/dcswitch

 

Δοκίμασα και την εφαρμογή NoLED http://www.appbrain.com/app/noled/com.led.notify η οποία εμφανίζει εικονίδια ειδοποίησης (sms, gmail κλπ) στην οθόνη όταν είναι σε αναμονή το τηλ, άλλα δεν ξέρω τι επίπτωση μπορεί να έχει αυτό στην μπαταρία... πάντως είναι cool σαν εφαρμογή :)

Link to comment
Share on other sites

εννοεις οτι σου σβήνει το κινητο καποιες φορες;

 

ναι το τηλ κανει επανεκινηση μονο του και οταν παω να το ξεκλειδωσω ειναι στην οθονη που ζηταει κωδικο ΠΙΝ για την σιμ... στο νετ ειδα οτι παιζει πολυ το προβλημα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

παιδία να είστε καλά, που τα γράφετε αυτά γιατι ήμουν έτοιμος να έπαιρνα τα λεφτα πίσω. αλλά καταλαβαινετε οτι οταν μου χάλασε ψιλοφρικαρα γιατι μου άρεσε το κινητο.

ο άλλος ο τύπος παντως το έιχε αφησει για σερβις και μάλλον δεν απαίτησε αντικατάσταση. ειμαι περιεργος να δώ αυριο τι θα μου ο τεχνικος και αν καταφερε να το φτιάξει

φιλε μου μην απογοητευεσαι,συμβαινουν αυτα,εγω το επαθα αυτο περυσι με το pixon12 της γυναικας μου και χτικιασα μεχρι να το φιαξουν(2 φορες αλλαγη πλακετας παρακαλω!!!),ομως το φταιξιμο ηταν δικο μου,επειδη οπως ειπα ηταν της γυναικασ μου,δεν πολυασχοληθηκα μαζι του και οταν πηραμε χαμπαρι το προβλημα ειχε περασει το επταημερο της επιτοπου αλλαγης,γι αυτο μια συμβουλη σε ολους-ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΙΩΣΤΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!(αυτο κανω κι εγω με το δικο μου απο το πρωι που το πηρα).

 

?

 

EDIT : Και κάτι ακόμα : Εχει δοκιμάσει κανείς αν το apndroid δουλεύει (δηλαδή κλείνει το ανεβοκατέβασμα δεδομένων) και με τις νεότερες sim που έχουν το apn πάνω τους γιατί έχει αναφερθεί οτι στην περίπτωση αυτή δεν δουλεύει

Ειμαι απ τους fun του apndroid το οποιο το δουλευα μεχρι χθες,επι πολυ καιρο,στο galaxy i7500.Σημερα ομως που μου εφεραν το galaxy s και ηταν απο τις πρωτες εφαρμογες που εβαλα,ειδα μετα λυπης μου οτι εκανε κολπα και το εβγαλα!!!

αυτην την στιγμη εχω βαλει το data on off.

Μια ερωτηση τωρα κι απο εμενα..σημερα οπως εια παρελαβα το galaxy s,εψαξα μεσα αλλα το destinator που αναφερετε πολλοι σε διαφορα ποστ..δεν υπηρχε!!

Δεν υπαρχει στανταρ σε ολα τα galaxy?

 

edit:καλα,το κινητακι αυτο ειναι αλλο πραγμα..και μαμω τα εργαλεια :lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μην απογοητευεσαι,συμβαινουν αυτα,εγω το επαθα αυτο περυσι με το pixon12 της γυναικας μου και χτικιασα μεχρι να το φιαξουν(2 φορες αλλαγη πλακετας παρακαλω!!!),ομως το φταιξιμο ηταν δικο μου,επειδη οπως ειπα ηταν της γυναικασ μου,δεν πολυασχοληθηκα μαζι του και οταν πηραμε χαμπαρι το προβλημα ειχε περασει το επταημερο της επιτοπου αλλαγης,γι αυτο μια συμβουλη σε ολους-ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΤΕ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΛΙΩΣΤΕ ΤΟ ΣΤΗΝ ΚΥΡΙΟΛΕΞΙΑ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΠΕΡΙΘΩΡΙΟ ΓΙΑ ΕΠΙΤΟΠΟΥ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ!!!(αυτο κανω κι εγω με το δικο μου απο το πρωι που το πηρα).

 

 

Ειμαι απ τους fun του apndroid το οποιο το δουλευα μεχρι χθες,επι πολυ καιρο,στο galaxy i7500.Σημερα ομως που μου εφεραν το galaxy s και ηταν απο τις πρωτες εφαρμογες που εβαλα,ειδα μετα λυπης μου οτι εκανε κολπα και το εβγαλα!!!

αυτην την στιγμη εχω βαλει το data on off.

Μια ερωτηση τωρα κι απο εμενα..σημερα οπως εια παρελαβα το galaxy s,εψαξα μεσα αλλα το destinator που αναφερετε πολλοι σε διαφορα ποστ..δεν υπηρχε!!

Δεν υπαρχει στανταρ σε ολα τα galaxy?

 

edit:καλα,το κινητακι αυτο ειναι αλλο πραγμα..και μαμω τα εργαλεια :lol:

οχι ηταν προσφορα του Γερμανου...

LG G4
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω ενημέρωση στο kies έχω την έκδοση 1.5.1.10074_2 και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση, τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

ναι το τηλ κανει επανεκινηση μονο του και οταν παω να το ξεκλειδωσω ειναι στην οθονη που ζηταει κωδικο ΠΙΝ για την σιμ... στο νετ ειδα οτι παιζει πολυ το προβλημα αυτο.

 

μήπως άρχισε να σου το κάνει μετά απο την εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής; εμενα μου το έκανε 2-3 φορές όταν χρησιμοποιούσα apnswitch, το ενεργοποιούσα και πήγαινα να ανοιξω ιντερνετ. το κινητο έσβηνε και επανερχοταν (αλλα δεν μου ζητουσε πιν)

 

Όσον αφορα το καλώδιο της ΤV, έχω δοκιμάσει το καλώδιο που εδινε η ΝΟΚΙΑ με την υποδοχη των 3,5χλ. Το συνδεσα σε full hd αλλά η εικονα που επαιρνα ηταν ασπρομαυρη και πολύ χαλια. Τι αναλυση θα πρεπει να δινει κανονικα στην τηλεοραση; Προσαρμοζεται στην αναλυση της τηλεόρασης ή δινει οσο η οθονη του κινητου; Στα multirama είδα στα 18 ευρω καλώδιο τηλεορασης της samsung που μπαινει στη mini usb. Τελικα ποια απο τις 2 μεθοδους δουλευει;Με 560ε δεν μπορούσαν να βαλουν ενα καλωδιο τηλεορασης μεσα;

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω ενημέρωση στο kies έχω την έκδοση 1.5.1.10074_2 και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση, τι φταίει;

 

Μου το εκανε κι εμενα,βαλε τις ενημερωσεις στο να κανει καθημερινα ελεγχο και καποια στιγμη θα σου βγαλει μυνημα για update.

 

edit:μηπως να καναμε ερανο απο εδω μεσα να παρουμε ενα server της προκοπης στη samsung??? (με amstrad πρεπει να δουλευουν οι τουρκογυφτοι :lol:)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να κάνω ενημέρωση στο kies έχω την έκδοση 1.5.1.10074_2 και μου λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση, τι φταίει;

Αστα να πανε με το kies (φιλακια) χαχαχαχ

Το ιδιο κανει και σε μενα, ενω πριν δυο μερες μου ξεκινησε να κατεβαζει την 1.5.3 τωρα δεν την βρισκει καθολου!

Μας βλεπω οταν με το καλο ¨¨σαν την χελωνα ερχετ娨 το Φρογιο να φλασσαρουμε με oddin.........:lol:

 

edit: truckman με προλαβες φιλε. Οταν ξεκινησε το update της 1.5.3 επαιρνα ανα 1 λεπτο η συνδεση διακοπηκε κλπ επαναληψη!!!

Edited by vasilis_hd2
Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

μήπως άρχισε να σου το κάνει μετά απο την εγκατάσταση κάποιας εφαρμογής; εμενα μου το έκανε 2-3 φορές όταν χρησιμοποιούσα apnswitch, το ενεργοποιούσα και πήγαινα να ανοιξω ιντερνετ. το κινητο έσβηνε και επανερχοταν (αλλα δεν μου ζητουσε πιν)

 

Το apn on-off switch χρησιμοποιώ... τι να σου πω, θα το κανω απεγκατασταση να το παρακολουθησω λιγο... thanks παντως για τη βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

edit: truckman με προλαβες φιλε. Οταν ξεκινησε το update της 1.5.3 επερνα ανα 1 λεπτο η συνδεση διακοπηκε κλπ επαναληψη!!!

Εμενα μου βρηκε το update της 1.5.3 πριν3 ημερες,ξεκινησα να το κατεβαζω,μετα απο 3 ωρες και απειρα πατηματα στο<επαναληψη> μου εσπασαν τα νευρα και το ακυρωσα,απο την επομενη μερα που ξαναδοκιμασα δεν εβρησκε τιποτα,μεχρι που εχθες,(κατι εφαγε μαλον),και μου εβγαλε μυνημα για update..μονο 3 φορες πατησα το <επαναληψη>,μαλιοκουβαρα κατεβηκε.(ειναι μοναδικοι αυτοι οι κανιβαλοι στην samsung,τετοιους μαστορες στο software δεν εχω ξαναδει!!!! :lol: :lol:)

Link to comment
Share on other sites

ύστερα απο 2-3 επαναφορτίσεις της μπαταριας εγινε το θαυμα το κινητο το εχω24 ωρες ανοιχτω με αρκετη χρηση και wifi και ιντερνετ και ομιλια και εχει πεσει μονο μια "γραμμη" τι να πω? και ειχα αρχισει να απογοητευομαι με το θεμα μπαταριας τις πρωτες μερες ...τελικα η μπαταρια του ειναι πολυ καλη!!

Όλοι οι άνθρωποι κάποτε πεθαίνουν.

Λίγοι όμως πραγματικά έζησαν.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βρηκε το update της 1.5.3 πριν3 ημερες,ξεκινησα να το κατεβαζω,μετα απο 3 ωρες και απειρα πατηματα στο<επαναληψη> μου εσπασαν τα νευρα και το ακυρωσα,απο την επομενη μερα που ξαναδοκιμασα δεν εβρησκε τιποτα,μεχρι που εχθες,(κατι εφαγε μαλον),και μου εβγαλε μυνημα για update..μονο 3 φορες πατησα το <επαναληψη>,μαλιοκουβαρα κατεβηκε.(ειναι μοναδικοι αυτοι οι κανιβαλοι στην samsung,τετοιους μαστορες στο software δεν εχω ξαναδει!!!! :lol: :lol:)

Και εγω το ιδιο εκανα - εφαγε πορτα μετα απο καμια ωρα -:cool:

Τωρα μου λεει ελεγχο για ενημερωση και τιποτα.........

Να το ταισω κανενα κοντοσουβλι Ρουμελιωτικο να στανιαρει λες!:lol:

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εχθές φλασαρα την JM8. Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να αποθηκεύσω τις ρυθμίσεις ΑPN για τα mms. Μόλις θα πατήσω save γυρνάει στην κεντρική οθόνη μες ολα τα ΑΡΝ χωρίς να εμφανίζει κανένα. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις παρόμοιο πρόβλημα?

 

 

Edit - Λύθηκε με ένα απλό reboot. Αν θέλουν οι mods ας σβήσουν το άκυρο ποστ μου.

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τις επαφές, τις έχω συγχρονίσει με το gmail με τον τρόπο που έχουν υποδείξει τα παιδιά. Επειδή όμως τις είχα και πριν στο τηλέφωνο, σε κάθε μία επαφή στις ((συνδεδεμένες επαφές)) μου βγάζει gmail+τηλέφωνο, με αποτέλεσμα όταν διαγράψω μία μέσα στο gmail αυτή να παραμένει στο τηλέφωνο. Μπορώ με κάποιον τρόπο να αφαιρέσω όλες τις επαφές του τηλεφώνου και να μείνουν μόνο αυτές του gmail? (έχω απενεργοποιήσει την εμφάνιση επαφών που βρίσκονται στο τηλέφωνο αλλά δεν άλλαξε κάτι).
Link to comment
Share on other sites

Πηρα το scart και οταν το συνεδεσα με την τηλεοραση εδειχνε εικονα αλλα χαλια.:(Η εικονα ανβοκατεβαινε και εκανε εναν δυνατο ηχο.Οπως ενα καναλι χωρις καθολου σημα.Το θεμα τωρα ειναι αν φταει το καλωδιο,το κινητο, η εγω που κανω κατι λαθος?

 

Ρυθμίσεις-αναπαραγωγή και εμφάνιση-tv out.

Εκεί κοίτα να είναι τικαρισμενο το tv-out και από κάτω επέλεξε το pal.

Δε νομίζω να μπορείς να κάνεις κάποια άλλη ρύθμιση από το κινητό σου και λυπάμαι που δε μπορώ να βοηθήσω περισσότερο αλλά δεμ το εχω δοκιμάσει πότε.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τις επαφές, τις έχω συγχρονίσει με το gmail με τον τρόπο που έχουν υποδείξει τα παιδιά. Επειδή όμως τις είχα και πριν στο τηλέφωνο, σε κάθε μία επαφή στις ((συνδεδεμένες επαφές)) μου βγάζει gmail+τηλέφωνο, με αποτέλεσμα όταν διαγράψω μία μέσα στο gmail αυτή να παραμένει στο τηλέφωνο. Μπορώ με κάποιον τρόπο να αφαιρέσω όλες τις επαφές του τηλεφώνου και να μείνουν μόνο αυτές του gmail? (έχω απενεργοποιήσει την εμφάνιση επαφών που βρίσκονται στο τηλέφωνο αλλά δεν άλλαξε κάτι).

 

Την τηλεοραση την ρυθμισες???πρεπει να πας στις επιλογες της να δηλωσεις την εισοδο που χρησιμοποιεις,αλλες μπορει να το δουν αυτοματα κι αλλες οχι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...