Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι φορτιστή αυτοκινήτου προτείνετε?

 

Έχει κανείς τον επίσημο της Samsung?

 

Τον αγόρασα εγώ απο την Μεσογείων 14€. Μια χαρά είναι.

ειναι ευκολο να δοκιμασεις να ανοιξεις gps την ωρα που φορτιζεις κ να μας πεις αν πεφτει αργα η ενδειξη της μπαταριας?γιατι εγω εχω παρει εναν αλλα οταν βαζω πλοηγηση αδειαζει πιο γρηγορα απο οτι γεμιζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μόλις λίγες μέρες που έχω στα χέρια μου το galaxy s και εκτός από τη φοβερή οθόνη που με ενθουσίασε ,το κινητό με προβληματίζει καθώς αργεί υπερβολικά να φορτώσει σελίδες στο ίντερνετ μέσω του δικτύου.Έχω σύνδεση cosmote και οι σελίδες φορτώνουν απελπιστικά αργά. Πιστεύετε ότι φταίει το σήμα 3G και συνεπώς το χαμηλό σήμα του δικτύου ή είναι πρόβλημα rom του κινητού και χρειάζεται αλλαγή της?

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

ειναι ευκολο να δοκιμασεις να ανοιξεις gps την ωρα που φορτιζεις κ να μας πεις αν πεφτει αργα η ενδειξη της μπαταριας?γιατι εγω εχω παρει εναν αλλα οταν βαζω πλοηγηση αδειαζει πιο γρηγορα απο οτι γεμιζει

 

Χωρις να ειμαι ειδικος κάπου ειχα διαβάσει ότι έχει σχέση με τα mA του φορτιστή, οποιοσδήποτε φορτιστης κάτω από 850mA δεν θα μπορεί να φορτίζει κανονικά την συσκευή οταν ειναι σε χρήση

Link to comment
Share on other sites

Πατας το εικονιδιο που ειναι δίπλα στη γραμμη διευθυνσεων του browser
φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλημερα σας,

 

1) παιδια στο gmail δεν εχει επιλογη καθε ποτε να κανει συγχρονισμο. που μπορω να ρυθμισω καθε ποτε θα κατεβαζει νεα email ?

που υπαρχει η δυνατοτητα push mail ?

και επισης που υπαρχει η ρυθμιση για το ποσο κατεβαζει ? εγω θελω να μου κατεβαζει μονο το θεμα απο τα mail. στα windows mobile ειχε επιλογη να κατεβαζει μονο τις κεφαλιδες.

εδω που υπαρχει ?

 

2) και στην εφαρμογη email, εφτιαξα να παιρνω τα mail Μου απο το hotmail, αλλα δεν εχει επιλογη οπως στα wm να παιρνει τα mail μοιλς ερθουν. εχει 5 λεπτα, 10 λεπτα κ.τ.λ αλλα οχι επιλογη μολις ερθει ενα mail να το λαμβανω. ξερετε κατι ?

και επισης δεν εχει ρυθμιση για το μεγεθος των mail που θα κατεβαζω αλλα ουτε και αν θελω να μου κατεβαζει τα συνημμενα αυτοματα.

 

Αχ βρε παλικαρια, τωρα με το android, αν δεν με διωξει και τωρα η γυναικα, δεν θα με διωξει ποτε !!!!!

χα χα χα χα

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

πολυ καλημερα σας,

 

1) παιδια στο gmail δεν εχει επιλογη καθε ποτε να κανει συγχρονισμο. που μπορω να ρυθμισω καθε ποτε θα κατεβαζει νεα email ?

που υπαρχει η δυνατοτητα push mail ?

και επισης που υπαρχει η ρυθμιση για το ποσο κατεβαζει ? εγω θελω να μου κατεβαζει μονο το θεμα απο τα mail. στα windows mobile ειχε επιλογη να κατεβαζει μονο τις κεφαλιδες.

εδω που υπαρχει ?

 

2) και στην εφαρμογη email, εφτιαξα να παιρνω τα mail Μου απο το hotmail, αλλα δεν εχει επιλογη οπως στα wm να παιρνει τα mail μοιλς ερθουν. εχει 5 λεπτα, 10 λεπτα κ.τ.λ αλλα οχι επιλογη μολις ερθει ενα mail να το λαμβανω. ξερετε κατι ?

και επισης δεν εχει ρυθμιση για το μεγεθος των mail που θα κατεβαζω αλλα ουτε και αν θελω να μου κατεβαζει τα συνημμενα αυτοματα.

 

Αχ βρε παλικαρια, τωρα με το android, αν δεν με διωξει και τωρα η γυναικα, δεν θα με διωξει ποτε !!!!!

χα χα χα χα

2) δοκίμασε τις ρυθμίσεις του exchange (new account , manual settings, exchange)

 

username : mplampla@hotmail.com (or whatever is your mail)

pass

exchange server : m.hotmail.com

check ssl

εκεί έχει αυτόματο (αυτό χρησιμοποιώ)

επίσης χρησιμοποιώ και το ίδιο για το gmail μου (exchange δηλαδή και server m.google.com νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις λίγες μέρες που έχω στα χέρια μου το galaxy s και εκτός από τη φοβερή οθόνη που με ενθουσίασε ,το κινητό με προβληματίζει καθώς αργεί υπερβολικά να φορτώσει σελίδες στο ίντερνετ μέσω του δικτύου.Έχω σύνδεση cosmote και οι σελίδες φορτώνουν απελπιστικά αργά. Πιστεύετε ότι φταίει το σήμα 3G και συνεπώς το χαμηλό σήμα του δικτύου ή είναι πρόβλημα rom του κινητού και χρειάζεται αλλαγή της?

 

Φιλε,μια απο τα ιδια.Το κινητο ειναι μια χαρα.Το κ@λοδικτυο φταιει.

Αν μπεις σε wifi πεταει.

 

Welcome :)

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,μια απο τα ιδια.Το κινητο ειναι μια χαρα.Το κ@λοδικτυο φταιει.

Αν μπεις σε wifi πεταει.

 

Welcome :)

 

Το δίκτυο φταίει...το έψαχνα μια εβδομάδα...τις περισσότερες φορές(αν δεν είσαι στο κέντρο της πόλης)το 3g είναι πλασματικό δυστυχώς...τα ίδια μου είπανε και η voda και η cosmote.Οι οποιοι τσεκάρανε 2-3 φορές το σήμα μου;) με τεχνικούς.

Link to comment
Share on other sites

Περιεργο σε μενα μονο σε αυτοματο στελνει σωστα το μηνυμα αν και τις περισσοτερες φορες χρησιμοποιω το Htc IME πληκτρολογιο

 

Εμενα και στο αυτοματο και στο unicode με swype μου στελνει το μυνημα. Απλα δεν καταλαβαινω αν σε ενα απο τα δυο στελνει 2 η 1sms. Πανω απο 160 παει σε multimedia message και με τους δυο τροπους. Μαλλον αφου ο παραληπτης παιρνει το sms σε ενα, παει να πει οτι σταλθηκε και σε ενα....

Edited by chryssa33
Link to comment
Share on other sites

Τον αγόρασα εγώ απο την Μεσογείων 14€. Μια χαρά είναι.

 

Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις τι ενδείξεις γράφει στο αυτοκόλλητό του?

Και επίσης αν είναι ο CAD300UBE ή ο CAD300UBEC.

 

 

Χωρις να ειμαι ειδικος κάπου ειχα διαβάσει ότι έχει σχέση με τα mA του φορτιστή, οποιοσδήποτε φορτιστης κάτω από 850mA δεν θα μπορεί να φορτίζει κανονικά την συσκευή οταν ειναι σε χρήση

 

Νομίζω ότι είναι 700mA ο συγκεκριμένος, οπότε ας μας ενημερώσει ο φίλος.

Βέβαια νομίζω ότι δεν θα χρησιμοποιείς το GPS για τόση ώρα πια μέσα στην πόλη ώστε να τελειώσει η μπαταρία ενώ φορτίζει. Ένα 3ωρο δε θα καταφέρει να κρατήσει? Άντε να το χρησιμοποιείς 1ώρα το πολύ. Στη επιστροφή θα έχεις μάθει την διαδρομή οπότε δε χρειάζεται GPS...:p

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις τι ενδείξεις γράφει στο αυτοκόλλητό του?

Και επίσης αν είναι ο CAD300UBE ή ο CAD300UBEC.

 

 

 

Νομίζω ότι είναι 700mA ο συγκεκριμένος, οπότε ας μας ενημερώσει ο φίλος.

Βέβαια νομίζω ότι δεν θα χρησιμοποιείς το GPS για τόση ώρα πια μέσα στην πόλη ώστε να τελειώσει η μπαταρία ενώ φορτίζει. Ένα 3ωρο δε θα καταφέρει να κρατήσει? Άντε να το χρησιμοποιείς 1ώρα το πολύ. Στη επιστροφή θα έχεις μάθει την διαδρομή οπότε δε χρειάζεται GPS...:p

xaxa θα το ανοιξω για 10 λεπτα να δω απο που με παει κ θα το απομνημονευσω! :lol::lol:

εμενα δε ξερω τι ειναι γιατι δε γραφει τιποτα πανω αλλα αυτο ψιλιαζομαι κ εγω οτι πρεπει να δινει λιγοτερα mA αλλα ας τσεκαρει κ καποιος αλλος με ανοιχτο το gps μη μπαινουμε σε εξοδα τσαμπα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

μερικες ακομα ερωτησεις

 

1)ξερει κανεις που μπορω να βρω το locale γιατι ειναι paid app και δεν μου εμφανιζεται στο market.Ή εστω αν υπαρχει κατι αντιστοιχο δωρεαν ωστε να αλλαζουν απο μονα τους τα profile αναλογα με το που βρισκομαι

 

2)υπαρχει κανενας γρηγορος τροπος ωστε να αλλαζουν οι γλωσσες στο qwerty και στο 3χ4 οπως γινεται στο swype me to swype>q ?

 

3)υπαρχει τροπος να γινεται φιλτραρισμα των εισερχομενων κλησεων και μηνυματων ωστε τα μεν μηνυματα να μπαινουν σε ξεχωριστους φακελους το καθενα αναλογα με τον αποστολεα και οι δε κλησεις να μπορω να εχω black list ωστε να γινεται απορριψη της κλησης απο καποια νουμερα?

 

4)δεν εχω βρει ακρη με το προβλήμα για τα γεννεθλια. τα περναω στις επαφες αλλα δεν περνιουνται αυτοματα στο ημερολογιο!Δεν μπορει να μην υπαρχει τροπος να γινει αυτο.ειναι τρελο να πρεπει να τα περναω ξανα απο μονος μου με το χερι.

 

ευχαριστω ξανα και ξανα!

Edited by alpapado
Link to comment
Share on other sites

xaxa Θα το ανοιξω για 10 λεπτα να δω απο που με παει κ θα το απομνημονευσω! :lol::lol:

εμενα δε ξερω τι ειναι γιατι δε γραφει τιποτα πανω αλλα αυτο ψιλιαζομαι κ εγω οτι πρεπει να δινει λιγοτερα mA αλλα ας τσεκαρει κ καποιος αλλος με ανοιχτο το gps μη μπαινουμε σε εξοδα τσαμπα

Από πού τον αγόρασες και δεν γράφει πάνω τίποτα? :p

Βρήκα αυτό που δίνει 1Α αλλά έχει και άλλους adapters μαζί :

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=18207

Το θετικό του είναι (από όσο φαίνεται), ότι το μήκος του καλωδίου το καθορίζεις όσο θέλεις. Υπάρχουν σκέτα ανταπτοράκια στην ίδια ένταση ρεύματος σε διάφορα καταστήματα, αλλά πρέπει να αγοράσεις καλώδιο και τα περισσότερα καλώδια είναι 1.8m και πάνω...μεγάλα για το αυτοκίνητο...

Ίσως προτιμήσω της Samsung και ας είναι 700...

Edited by DirectorCK
Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο φταίει...το έψαχνα μια εβδομάδα...τις περισσότερες φορές(αν δεν είσαι στο κέντρο της πόλης)το 3g είναι πλασματικό δυστυχώς...τα ίδια μου είπανε και η voda και η cosmote.Οι οποιοι τσεκάρανε 2-3 φορές το σήμα μου;) με τεχνικούς.

 

Εχω τρελαθει να το λεω, αλλα οσοι εχετε προβλημα με το σημα γιατι δεν δοκιμαζετε υον opera mini? Πεταει το κινητο με αυτον για 3g/gprs και τον default για wifi :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καμιά εφαρμογή που να σβήνει άμεσα την οθόνη άμεσα υπαρχει;για να μην χρειαζεται να πατάμε το κουμπι πριν τον βάλουμε στην τσέπη.
Link to comment
Share on other sites

κανενα νεοτερο με froyo και λυση στο lag μηπως διαβασε κανεις? εγω εχω κοιταξει..δε βλεπω τιποτα προς το παρον.. :(
Link to comment
Share on other sites

Εχω τρελαθει να το λεω, αλλα οσοι εχετε προβλημα με το σημα γιατι δεν δοκιμαζετε υον opera mini? Πεταει το κινητο με αυτον για 3g/gprs και τον default για wifi :)

 

Ήταν πάντα ο αγαπημένος μου ο όπερα αλλά εδώ προτιμώ τον μαμίσιο.. Μου έκανε μικροκολληματάκια ο όπερα, ο stock παραμένει ο καλύτερος απ' όσους έχω δοκιμάσει.. για μένα. Αλλά δεν έχω πρόβλημα στο σήμα εδω.. Ο όπερα έχει το φοβερό ότι φορτώνει τις εικόνες με χαμηλότερη ανάλυση κι έτσι φορτώνει τη σελίδα πιο γρήγορα.. Αν δεν έχετε σήμα.

 

Sent with Swype from my Galaxy S

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Έγώ έχω κατεβάσει το Dolphin Browser HD και είμαι πολύ ικανοποιημένος... Καλύτερος λέτε ο Opera mini ή να τα αφήσω όλα ως έχουν?...

 

O καθένας με ότι του δουλεύει καλύτερα... εγώ έβαλα το δελφίνι για ένα πρωί, και ήταν τόσο πιο αργός από τον οπερα και το μαμίσιο που τον είχα βγάλει μέχρι το μεσημέρι...

 

 

2)υπαρχει κανενας γρηγορος τροπος ωστε να αλλαζουν οι γλωσσες στο qwerty και στο 3χ4 οπως γινεται στο swype me to swype>q ?

 

 

Βάλε το HTC_IME για qwerty. Τα μαμίσια πληκτρολόγια δεν αλλάζουν...

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα θεμα με την επιλογη του κινητου ως προς τα δικτυα.Ειναι να το παραγγειλω απο την εταιρεια που εργαζομαι (συνεργασια με vodafone στα εταιρικα κινητα) και μας εχει την εξης επιλογη:

 

Samsung i9000 Dual branded

/

Samsung i9000 Vanilla

 

Ωπου Dual branded επισημαινει διπλα SAMSUNG i9000/8GB/3G+/360

Ωπου Vanilla επισημαινει διπλα SAMSUNG i9000/8GB/3G+

 

Γνωριζει καποιος απο εδω τι εννοουν οι ποιητες?:O

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Από πού τον αγόρασες και δεν γράφει πάνω τίποτα? :p

Βρήκα αυτό που δίνει 1Α αλλά έχει και άλλους adapters μαζί :

http://www.play247.gr/index.php?main_page=product_info&products_id=18207

Το θετικό του είναι (από όσο φαίνεται), ότι το μήκος του καλωδίου το καθορίζεις όσο θέλεις. Υπάρχουν σκέτα ανταπτοράκια στην ίδια ένταση ρεύματος σε διάφορα καταστήματα, αλλά πρέπει να αγοράσεις καλώδιο και τα περισσότερα καλώδια είναι 1.8m και πάνω...μεγάλα για το αυτοκίνητο...

Ίσως προτιμήσω της Samsung και ας είναι 700...

ebay τον πηρα κ εχει καλωδιο που μαζευει κιολας ειναι βολικο απο τα αλλα με το σπηραλ ,

δε ξερω το ψηνω κ εγω για τον επισημο αλλα εχω βρει κ κατι αλλο

ειναι oem και τον βγαζει η at&t στην αμερικη αντι του επισημου για τσεκαρε αλλα δε ξερω ποσα δινει σαν παροχη

http://cgi.ebay.com/NEW-OEM-AT-T-ATT-CAR-CHARGER-SAMSUNG-CAPTIVATE-GALAXY-S-/400152075547?pt=PDA_Accessories&hash=item5d2aec1d1b

Link to comment
Share on other sites

παλικαρια οποιος θελει φορτιστη για το αυτοκιντο, το πλαισιο εχει εναν universal ο οποιος εχει εξοδο 1mah. τον εχω αγορασει και τον χρησιμοποιουσα και στο hd2. εχω δοκιμασει και αλλες συσκευες και φορτιζουν ολες κανονικα.

κοστος αν θυμαμαι καλα κατω απο 10 ευρω, νομιζω οτι εκανε 9,90.

εχουν σιγουρα και τα cosmote shops φθηνους universal με εξοδο 1mah με κοστος γυρω στα 10 ευρω. και προχτες που πηγα ειδα οτι εχουν.

επισης παιζουν και οι φορτιστες motorola κανονικα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Αγχώνεσαινε χωρίς λόγονε , πολυ λίγα πράγματα μπορούν να μπρικάρουν το κινητό αυτό, δεν είναι σαν τα παλιά νοκια ... σε περίπτωση που νομίζεις ότι πας να κάνεις βλακεία (που απ'αυτά που λες δεν το βλέπω), απλά ρώτα εδώ ;)

 

 

Εμ ειναι να μην αγχωνομoνΕ (sic :p ) με τετοια τεχνολογια στα χερια μου?Που ειναι τα παλια καλα παντοφλακια με την κεραια απο ρακαλ που απλα επαιρναν τηλεφωνο??:lol::p

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει με σιγουρια ποια ειναι η τελευταια εκδοση του Kies?

 

Επισης αν θυμαμαι καλα ειχε παρουσιασει σε καποιους προβλημα το update μεσω του προγραμματος, προβλημα το οποιο παρουσιαστηκε και σε εμενα.

 

Τελος, το samsung apps μεσω kies δινει προσβαση σε ολα τα widgets που βλεπουμε και μεσω του galaxy?π.χ. official task manager

 

Edit-PS: Ελεινοτατη υλοποιηση απο πλευρας samsung το kies. Αν ειναι δυνατον να πλασαρουν τη δυνατοτερη προταση τους για το 2010 με αυτο το τραγικο λογισμικο...

Παναγιώτης

Samsung Galaxy S7 Edge

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ενα θεμα με την επιλογη του κινητου ως προς τα δικτυα.Ειναι να το παραγγειλω απο την εταιρεια που εργαζομαι (συνεργασια με vodafone στα εταιρικα κινητα) και μας εχει την εξης επιλογη:

 

Samsung i9000 Dual branded

/

Samsung i9000 Vanilla

 

Ωπου Dual branded επισημαινει διπλα SAMSUNG i9000/8GB/3G+/360

Ωπου Vanilla επισημαινει διπλα SAMSUNG i9000/8GB/3G+

 

Γνωριζει καποιος απο εδω τι εννοουν οι ποιητες?:O

 

Πολύ ελεύθερος στίχος βρε αδερφέ.. Αλλά αν branded σημαίνει ότι σημαίνει συνήθως, δηλαδή να είναι branded από τη vodafone με προγράμματα δικά της μέσα κτλ., εγώ θα έπαιρνα το άλλο ασυζητιτί...αλλά μπορεί να μην είναι αυτό΄... (το 360 τί είναι; )

 

Εμ ειναι να μην αγχωνομoνΕ (sic :p ) με τετοια τεχνολογια στα χερια μου?Που ειναι τα παλια καλα παντοφλακια με την κεραια απο ρακαλ που απλα επαιρναν τηλεφωνο??:lol::p

 

Υπάρχουν, με λίγα ευρώ ή και απολύτως τζάμπα συνιστώ Nokia. Έχει και η μαμά μου ένα χρόνια τώρα, κανένα πρόβλημα :p

 

Μπορει καποιος να μου πει με σιγουρια ποια ειναι η τελευταια εκδοση του Kies?

 

Επισης αν θυμαμαι καλα ειχε παρουσιασει σε καποιους προβλημα το update μεσω του προγραμματος, προβλημα το οποιο παρουσιαστηκε και σε εμενα.

 

Τελος, το samsung apps μεσω kies δινει προσβαση σε ολα τα widgets που βλεπουμε και μεσω του galaxy?π.χ. official task manager

 

Edit-PS: Ελεινοτατη υλοποιηση απο πλευρας samsung το kies. Αν ειναι δυνατον να πλασαρουν τη δυνατοτερη προταση τους για το 2010 με αυτο το τραγικο λογισμικο...

 

H τελευταία για την ώρα είναι η 1.5.1.10074_45. (http://netload.in/dateilPDNsyYHZq.htm) .

Όσο για το Samsung apps, ΟΧΙ είναι η απάντηση, τραγικό, ΔΕΝ υποστηρίζεται ακόμα το Galaxy από το Kies γι'αυτό το σκοπό...

 

Όσο για το PS σου... λίγα λες.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...