Jump to content

Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)


NTROPIC
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το έχω κάνει, μου το βγάζει κόκκινο

 

Άμα το ξαναπατήσεις τι σου λέει; not enough space;

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια τι μεγεθος να δωσω στο partition του lagfix?

 

Έχεις αυτό του μάρκετ; αν ναι που στο ζητάει αυτό;

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αυτό του μάρκετ; αν ναι που στο ζητάει αυτό;

 

Sent from my Galaxy S

το ζηταει αφου κανω root και παω ναβαλω το lagfix εχω αυτη του market
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

το ζηταει αφου κανω root και παω ναβαλω το lagfix εχω αυτη του market

 

 

Εμένα δεν μου ζήτησε κάτι...τεσπα μπορείς να το βάλεις στο 1000 διάβασα στο xda ότι σου δίνει μεγαλύτερο χώρο για downloading new apps αλλά είναι λίγο πιο αργό αν θες να βγάλεις κάποιο application ...επειδή όμως δεν είμαι σίγουρος πήγαινε στο xda στις τελευταίες σελίδες του one click lag fix apk και διασταύρωσε το...

Edit

Δες εδώ:

Anywhere in the slider is fine More to the left means you'll have less space for apps, but uninstalling will be easier More to the right means more space for apps, but you can have trouble uninstalling if you install a lot of apps after lagfixing.

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

το ζηταει αφου κανω root και παω ναβαλω το lagfix εχω αυτη του market

 

Εγώ έβαλα 1gb. Βέβαια δεν ξέρω αν έκανα καλά ή όχι αλλά τόσο έβαλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν δεν χρειάζεται μία μέρα για να το πω αυτό...από το πρωί έχω ξεσκίσει το κινητό...τρέχουν ταυτόχρονα 3 έως 4 εφαρμογές...μνήμη διαθέσιμη σταθερά από 85 έως 100 mb....το minfree η κάποιος task killer ΔΕΝ χρειάζεται όταν είναι μέσα το one click lag fix!!!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα 1gb. Βέβαια δεν ξέρω αν έκανα καλά ή όχι αλλά τόσο έβαλα.

 

Σύμφωνα με αυτά που λέει o ...εφευρέτης του...no problem! Πες εντυπώσεις!

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που λέει o ...εφευρέτης του...no problem! Πες εντυπώσεις!

 

Sent from my Galaxy S

 

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει και τρελές διαφορές. Δεν χρησιμοποιώ minfreemanager όμως. Μόνο advanced task killer.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια δεν έχω δει και τρελές διαφορές. Δεν χρησιμοποιώ minfreemanager όμως. Μόνο advanced task killer.

 

Βάλτον και αυτόν! Άστο να δουλέψει μόνο του!

Edit

Καλά ρε παιδί μου μόνο εγώ έχω βρει διαφορά με το one click; Τίποτα δεν λαγκαρει όλα πάνε σφαίρα! Στο free space της εφαρμογής τι βγάζει σε αυτούς που δεν λειτουργεί άραγε; Εμένα δείχνει 1001 mb free ...Μήπως τελικά αυτό παίζει κάποιο ρόλο;

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

σημερα περασα παλι απο ενα καταστημα γερμανος (δεν αντεξα :lol:) και δουλεψα παλι το galaxy.

σημερα με κερδισε πιο πολυ. μολις το παρω θα με κερδισει τελειως !!!! :) :) :) :)

 

μια ερωτηση :

θελω να εχω καποια πραγματα να τρεχουν συνεχεια στο παρασκηνιο (background) αλλα να μου βγαζουν και ειδοποιησεις οταν υπαρχει κατι.

τι εννοω :

θελω να εχω τον msn messenger, το facebook, το twitter, το email, ανοιχτα συνεχεια και να εχω το κινητο σε αναμονη (με κλειστη οθονη). εχω internet 500Mb και με φτανει πιστευω.

 

θελω οταν καποιος μου μηλισει π.χ στο msn messenger, η εχω καποιο μηνυμα στο facebook, να μου εμφανιζει ειδοποιηση και να με ειδοποιει και ηχητικα, ειτε η συσκευη ειναι σε αναμονη ειτε την εχω ανοιχτη στην κεντρικη οθονη (η σε καποια απο τις 7 οθονες).

γινονται ολα αυτα ?

 

βασικα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι σε ενα τετοιο λειτουργικο θα γινονται ολα αυτα. απλα σας ρωταω να μου το επιβεβαιωσετε ;).

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Ολα καλά 2111 τώρα. Ευχαριστώ

 

Προσπάθησε να το δουλέψεις χωρίς task killer και πες εντυπώσεις...πιο firmware έχεις;

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι είναι αυτό το lagfix γιατί δεν έχω καταλάβει ακριβώς...

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=760571

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

σημερα περασα παλι απο ενα καταστημα γερμανος (δεν αντεξα :lol:) και δουλεψα παλι το galaxy.

σημερα με κερδισε πιο πολυ. μολις το παρω θα με κερδισει τελειως !!!! :) :) :) :)

 

μια ερωτηση :

θελω να εχω καποια πραγματα να τρεχουν συνεχεια στο παρασκηνιο (background) αλλα να μου βγαζουν και ειδοποιησεις οταν υπαρχει κατι.

τι εννοω :

θελω να εχω τον msn messenger, το facebook, το twitter, το email, ανοιχτα συνεχεια και να εχω το κινητο σε αναμονη (με κλειστη οθονη). εχω internet 500Mb και με φτανει πιστευω.

 

θελω οταν καποιος μου μηλισει π.χ στο msn messenger, η εχω καποιο μηνυμα στο facebook, να μου εμφανιζει ειδοποιηση και να με ειδοποιει και ηχητικα, ειτε η συσκευη ειναι σε αναμονη ειτε την εχω ανοιχτη στην κεντρικη οθονη (η σε καποια απο τις 7 οθονες).

γινονται ολα αυτα ?

 

βασικα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι σε ενα τετοιο λειτουργικο θα γινονται ολα αυτα. απλα σας ρωταω να μου το επιβεβαιωσετε ;).

Δυστυχώς δε χρησιμοποιώ messenger και facebook, αλλά για όλες τις ειδοποιήσεις (π.χ. google chat, email, κλπ) όλες έρχονται είτε το κινητό είναι σε αναμονή, είτε σε κάποια από τις σελίδες τις αρχικές, no prob...

Link to comment
Share on other sites

2168 χωρίς task killer. Firmware το αρχικο του τηλεφώνου, δεν το το έχω πειράξει. JF5 αν δεν κάνω λάθος. Τώρα απο εντυπώσεις μάλλον έγινε πιο γρήγορη μια ήδη εξαιρετική συσκευή. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η διάρκεια της μπαταρίας μετά το fix. Ελπίζω να μην έχει μειωθεί αρκετά
Link to comment
Share on other sites

2168 χωρίς task killer. Firmware το αρχικο του τηλεφώνου, δεν το το έχω πειράξει. JF5 αν δεν κάνω λάθος. Τώρα απο εντυπώσεις μάλλον έγινε πιο γρήγορη μια ήδη εξαιρετική συσκευή. Το μόνο που με προβληματίζει είναι η διάρκεια της μπαταρίας μετά το fix. Ελπίζω να μην έχει μειωθεί αρκετά

 

Έχει μειωθεί αλλά πολύ λίγο...

 

Sent from my Galaxy S

Αντώνης
Link to comment
Share on other sites

παιδια ποια ειναι η τελευταια official εκδοση firmware?

H I9000XXJM1.

 

Καλησπερα σας,

σημερα περασα παλι απο ενα καταστημα γερμανος (δεν αντεξα :lol:) και δουλεψα παλι το galaxy.

σημερα με κερδισε πιο πολυ. μολις το παρω θα με κερδισει τελειως !!!! :) :) :) :)

 

μια ερωτηση :

θελω να εχω καποια πραγματα να τρεχουν συνεχεια στο παρασκηνιο (background) αλλα να μου βγαζουν και ειδοποιησεις οταν υπαρχει κατι.

τι εννοω :

θελω να εχω τον msn messenger, το facebook, το twitter, το email, ανοιχτα συνεχεια και να εχω το κινητο σε αναμονη (με κλειστη οθονη). εχω internet 500Mb και με φτανει πιστευω.

 

θελω οταν καποιος μου μηλισει π.χ στο msn messenger, η εχω καποιο μηνυμα στο facebook, να μου εμφανιζει ειδοποιηση και να με ειδοποιει και ηχητικα, ειτε η συσκευη ειναι σε αναμονη ειτε την εχω ανοιχτη στην κεντρικη οθονη (η σε καποια απο τις 7 οθονες).

γινονται ολα αυτα ?

 

βασικα ειμαι σχεδον σιγουρος οτι σε ενα τετοιο λειτουργικο θα γινονται ολα αυτα. απλα σας ρωταω να μου το επιβεβαιωσετε ;).

 

Γίνονται ναι. Το messenger δε θα είναι αυτό που ξέρεις από τα windows γιατί δεν είναι windows κινητό, αλλά υπάρχουν άλλα που δουλεύουν καλά.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είναι η δεύτερη μέρα με το νέο μου Galaxy S. Οι γενικές εντυπώσεις είναι πάρα πολύ καλές, και δεν μετανοιώνω που έφυγα από το Symbian μετά από πολλά χρόνια. Έχω ακόμη πάντως μερικές απορίες και σχόλια:

 

1. Μετέφερα τα αρχεία ήχου μου στο τηλέφωνο, αλλά όταν διαλέγω κάποιο τραγούδι mp3 για ήχο κλήσης (μέσω του player) ή για συγκεκριμένη επαφή, ενώ με αφήνει να το επιλέξω, όταν με παίρνουν δεν χτυπάει αυτό αλλά κάποιο του τηλεφώνου. Υπάρχουν συγκεκριμένες προδιαγραφές για τα mp3 που δέχεται για ήχο κλήσης;

 

2. Στο ημερολόγιο δεν έχει δυνατότητα σε ολοήμερο event (π.χ. γενέθλια) να βάλεις ειδοποίηση εντός της ημέρας. Παράλογο! Εμένα με ενδιαφέρει να το θυμηθώ να πάρω τηλέφωνο την ίδια μέρα, όχι την προηγούμενη... Έτσι χάνω και όλες τις ειδοποιήσεις που είχα βάλει στις επαφές από το N97.

 

3. Το Kies, σε σχέση με το PC Suite είναι πρωτόγονο. Οι δυνατότητες που είχε το δεύτερο για επέμβαση στις επαφές, το ημερολόγιο και τα μηνύματα ήταν απίστευτες, τόσο σε επεξεργασία όσο και σε αντιγραφή, επικόλληση, εισαγωγή, εξαγωγή κλπ. Επίσης είχε τέλειο backup, συγχρονισμό, εισαγωγή αρχείων στο τηλέφωνο κ.ά.

 

4. Υπάρχει κάτι αξιόλογο για backup του τηλεφώνου;

 

Εννοείται ότι θα έχω συνέχεια απορίες ως νέος στο Android. Ελπίζω να λύσω τις περισσότερες από αυτές με τη βοήθειά σας...

Ἢ λέγε τί σιγῆς κρεῖττον, ἢ σιγὴν ἔχε
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποιος τροπος για να σβησουμε τα widget? κατεβασα μια εφαρμογη και νομιζω οτι τρεχει backround υπαρχει τροπος να επιλεγω το πως θα συνδεομαι στο ιντερνετ να επιλεγω η wifi η vpn
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου,αλλα κατι δεν παει καλα!!!Βαζω τις ρυθμισεις οπως μου ειπες,κανω restart, κ δειχνει πανω το σημα G μπαινω ιντερνετ ενιοτε γινεται 3G,ξαφνικα H με τα βελακια πανω κατω κ μετα παλι G.Μπαρες εχω αρκετες!!Την περιαγωγη δεδομενων πρεπει να την εχω τικαρισμενη?Εντωμεταξυ οταν παταω χρηση μονο δικτυων2G το σημα εξακολουθει να δειχνει G με βελακια πανω κατω.Πηρα κ τηλ cosmote να στειλει τις ρυθμισεις εδω κ 4 μερες κ ακομα τις στελνουν!!Οταν βαζω το apndroid κ απενεργοποιω το 3g,τοτε δειχνει σκετες μπαρες!Το κινητο εχει απο μαμα 2 ρυθμισεις στα ονοματα σημειων προσβασης cosmote internet kai cosmote mms.HELP:cry:
Link to comment
Share on other sites

Το KIES κανει update version 1.5.1.10074.45 αλλα ειναι τοοοοσο αργο :mad:

Ασε που συνεχεια μου πεταει μηνυμα ''Δεν ειναι δυνατη η συνδεση στο internet.Θελετε να ελενξετε την συνδεση....'' πρεπει να πατησω επαναληψη για να συνεχισει κ.ο.κ

 

Edit:Κατεβαστε απο εδω http://www.samsung.de/de/support/detail.aspx?aguid=47e29085-4dff-4b5c-b8ab-dd9b9c8b70f8&dl=software γιατι το update δεν την παλευει!

Edited by moysatos

 

Ericsson GF 768...Nokia 6110...Nokia 6510....Alcatel OT 700...Nokia 3410...Sony Ericsson K850...Sony Ericsson P800...HTC Touch Diamond 2...HTC Desire...Samsung Galaxy S...Samsung Galaxy Nexus...Samsung Note 3...Samsung S8 plus Duos...Samsung Note 9...Samsung Mote 20 Ultra...Samsung Fold 3

Link to comment
Share on other sites

μεταφερω κατι απο αλλο φορουμ δε ξερω αν επιτρεπεται αλλα σιγουρα μπορει να βοηθησει με τις ρυθμισεις mms-internet

 

πρωτα ομως καντε back up τα παντα γιατι ειναι σαν να γινεται reset o γαλαξιας και σβηνονται ολα

τη πατησα για αυτο το λεω

 

Όσοι εχετε βάλει νέα ρομ με csc που ειναι multi ( για την Ελλάδα το csc καλό ειναι να ειναι I9000OXX.. ), χρειάζεται να κάνετε το ακόλουθο τρικ, ωστε να εγκατασταθούν αυτόματα οι ρυθμίσεις του παρόχου σας:

Πληκτρολογήστε : *#272*....# , οπου στις τελίτσες βαζετε την τρεχουσα ώρα που δειχνει τη στιγμη αυτή η οθόνη σας.

π.χ. Αν ειναι 19.14 , βάζετε: *#272*1914#

αν εχετε την ωρα 7.14 ΡΜ , βαζετε : *#272*0714#.

 

Στο μενου που θα εμφανιστει επιλεγετε EUR και πατατε INSTALL.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S (Μέρος Ι)
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...