Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά.

Τα έχει παίξει η μπαταρία μου. Αλλάζει η μπαταρία και αν ναι που βρίσκω καινούργια;

Όσο και να ψάξω, βρίσκω μόνο για το mini pro.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχουν βγει καινουγιες καστομ μεχρι και jb εχει δοκιμασει καποιος να πει αν αξιζουν μια ZenceFil HallA φαινεται αρκετα αξιολογη!
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!Επειδη δε μπορω να διαβασω τοσες σελιδες θα ηθελα μια γρηγορη απαντηση.Απο custom roms+kernel τι εχετε να μου προτεινετε?Κατα προτιμηση Gingerbread.Εχω βρει αυτα στο xda:ArcMini NxT5 rom και nAa-14 kernel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες!Επειδη δε μπορω να διαβασω τοσες σελιδες θα ηθελα μια γρηγορη απαντηση.Απο custom roms+kernel τι εχετε να μου προτεινετε?Κατα προτιμηση Gingerbread.Εχω βρει αυτα στο xda:ArcMini NxT5 rom και nAa-14 kernel

 

Εγώ σου προτείνω την MiniCM7 2.2.1 με το NAa-14 kernel.. Είχα μείνει πάρα πολύ ικανοποιημένος απο την συγκεκριμένη ρομ λογω της ταχυτητας της.. Αλλά ποτέ δεν κατάφερα να αποχωριστώ την 2.1 στο X10 Mini Pro..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Τα έχει παίξει η μπαταρία μου. Αλλάζει η μπαταρία και αν ναι που βρίσκω καινούργια;

Όσο και να ψάξω, βρίσκω μόνο για το mini pro.

 

Ευχαριστώ.

 

είχα πάρει απο amazon uk για το neo v μια χρυσή και καλα 2430

Είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και χρησιμοποιώ μόνο αυτήν και αν ξεμείνει τότε βάζω την μαμά.

πωλητής ήταν ο echell

αν βρεις κάτι αντίστοιχο για το δικό σου ...

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σου προτείνω την MiniCM7 2.2.1 με το NAa-14 kernel.. Είχα μείνει πάρα πολύ ικανοποιημένος απο την συγκεκριμένη ρομ λογω της ταχυτητας της.. Αλλά ποτέ δεν κατάφερα να αποχωριστώ την 2.1 στο X10 Mini Pro..

 

Ωραια θα δοκιμασω αυτην οταν με το καλο ξεκλειδωσω τον bootloader γιατι διαβαζω κατι οτι αν η συσκευη εχει ημ/νια παραγωγης μετα την 11w29 τοτε υπαρχει κινδυνος να ψοφησει το κινητο.εσυ τι κωδικο εχεις και με ποιον οδηγο το ξεκλειδωσες?

 

Update:Ολα πηγαν ρολόι

Edited by panostr10
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το mini δεν είχε πάρει επίσημη αναβάθμιση σε 2.3 οπότε μόνο με custom rom μπορείς να πας σε ICS.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά το mini δεν είχε πάρει επίσημη αναβάθμιση σε 2.3 οπότε μόνο με custom rom μπορείς να πας σε ICS.

 

Καλά θυμάσε! Μάλιστα έχει μείνει σε 2.1..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..θα ηθελα να ρωτησω αν ξερει κανεις πως επαναφερω το πλαισιο που βγαινει αφοτου διαλεξουμε την επαφη που θα καλεσουμε και πριν πραγματοποιηθει η κληση,εκεινο που μας δινει την δυνατοτητα να διαξουμε τον τροπο κλησης πχ viber,skype ktl. Ευχαριστω. Edited by mixalis_thess
Link to comment
Share on other sites

kalispera....tha ithela na rotiso an kserei kaneis pos epanafero to plaisio pou bgainei afotou dialegoume tin epafi pou tha kalesoume kai prin pragmatopoihthei i klisi,ekeino pou mas dinei tin dunatotita na dialeksoume ton tropo klisis p.x. skype,viber ktl. Euxaristw.

 

πανε ρυθμισεις - εφαρμογες - κλησεις ( η οπως λεγεται η μαμα εφαρμογη) και κανε εκαθαρριαη επιλογων.. Επισης απαγορευεται να γραφεις με greeklish ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

μπα ισως λεμε για διαφορετικο πραγμα ο καθενας ή ειναι διαφορετικο το μενου στο xperia...ευχαριστω για τον χρονο που διεθεσες παντως αν το δεις σε μενου xperia πες μου :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εδω και μιαμιση ωρα ψαχνω εδω μεσα, πριν ποσταρω, να δω πως γινεται να ενεργοποιησω τα καναλια 12 Και 13 στο xperia mini μου, αλλα παρα τα καποια συμπερασματα που βρηκα, δεν κατεληξα καπου.

 

Δυστυχως το ασυρματο δικτυο που με ενδιαφέρει ειναι δημοτικο και εκπέμπει στο 13.

Το τηλ. το εχω αγορασει απο Ελληνικο net shop, και σε οτι αφορα το firmware, αφου εκανε στις αρχες καποιες αναβαθμισεις, πριν καιρο, μου ειπε οτι πλεον πρεπει να γινει με pc. Δεν εχω χρονο να ασχοληθω, και δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο.

Με Root επισης κτλ δεν προλαβαινω να ασχοληθω προς το παρον.

 

Υπαρχει καποιος συντομος τροπος για να το φιξαρω για τα καναλια 12 και 13?

Ευχαριστω.

Edited by kastorasgr
(οχι 11-12)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εδω και μιαμιση ωρα ψαχνω εδω μεσα, πριν ποσταρω, να δω πως γινεται να ενεργοποιησω τα καναλια 12 Και 13 στο xperia mini μου, αλλα παρα τα καποια συμπερασματα που βρηκα, δεν κατεληξα καπου.

 

Δυστυχως το ασυρματο δικτυο που με ενδιαφέρει ειναι δημοτικο και εκπέμπει στο 13.

Το τηλ. το εχω αγορασει απο Ελληνικο net shop, και σε οτι αφορα το firmware, αφου εκανε στις αρχες καποιες αναβαθμισεις, πριν καιρο, μου ειπε οτι πλεον πρεπει να γινει με pc. Δεν εχω χρονο να ασχοληθω, και δεν ξερω αν αξιζει τον κοπο.

Με Root επισης κτλ δεν προλαβαινω να ασχοληθω προς το παρον.

 

Υπαρχει καποιος συντομος τροπος για να το φιξαρω για τα καναλια 12 και 13?

Ευχαριστω.

 

 

Φιλαρακι θα ρουταρω το δικο μου και θα σου πω πως γινετε.:):):)

Link to comment
Share on other sites

εχω το android 2.1 πιθανολογω και εχω προβλημα με την μνημη του κινητου, ποιο προγραμμα να κατεβασω ωστε να μεταφερω τις εφαρμογες στην καρτα sd? γιατι τωρα αποθηκευονται στην εσωτερικη μνημη και δεν μπορω να τα μεταφερω...ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

γειά σας.

ψάχνω 2 μέρες για μπαταρία για xperia mini e10i (εσωτερική αυτή με το φισάκι ενσωματωμένο http://imageshack.us/photo/my-images/5/minibax.jpg/

Μήπως υπάρχει κάπου ? ευχαριστώ

lianma
Link to comment
Share on other sites

@mixalis_thess

υπάρχει το Link2SD αλλά πρέπει πρώτα να κάνεις root στη συσκευή σου

 

 

@lianma

υπάρχει στην ....Ισπανία :)

http://www.ebay.co.uk/itm/Bateria-Battery-Sony-Ericsson-Xperia-X10-Mini-E10i-New-ORIGINAL-1237-6653-/150981011442

(δεν έχω αγοράσει, δεν ξέρω αν είναι αξιόπιστος)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ ams αλλά δεν είναι ακριβά 28 ευρώ ? ούτε για αυτοκίνητο να ήταν

το θέμα είναι ότι κλείνει και ανοίγει οποτε θέλει και δεν είμαι σίγουρος ότι με μπαταρία νεα θα φτιαχθει

θε συνεχίσω να ψαχνω για πιο φθηνη.

θάθελλα να ξερα αν μπαινει άλλη και να συνδεσω το φισακι ...

lianma
Link to comment
Share on other sites

SOS παιδια. Ενας φιλος μου πηγε να ξεκλειδωσει τον bootloader , και κατι εγινε και μαλλον brickαρε το κινητο.. Δεν ανοιγει με τιποτα. Οταν το βαζει για φορτιση δεν κανει τιποτα και οταν παει να φλασαρει μεσω seus , δεν το αναγνωριζει.. Μπορει να κανει κατι για να το σωσει? Ευχαριστω
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

SOS παιδια. Ενας φιλος μου πηγε να ξεκλειδωσει τον bootloader , και κατι εγινε και μαλλον brickαρε το κινητο.. Δεν ανοιγει με τιποτα. Οταν το βαζει για φορτιση δεν κανει τιποτα και οταν παει να φλασαρει μεσω seus , δεν το αναγνωριζει.. Μπορει να κανει κατι για να το σωσει? Ευχαριστω

 

Απο οτι φαινεται ηταν μετά απο 11W29 η ημερομηνία κατασκευής του κινητου...Το μονο που μπορει να κανει είναι να το παει για επισκευή..Παρόλο που νομίζω οτι η τιμή θα ειναι εξωφρενικη και θα αναγκαστει να παρει καινουριο κινητό αλλά δεν θα χασει τιποτα αμα ρωτήσει..

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι φαινεται ηταν μετά απο 11W29 η ημερομηνία κατασκευής του κινητου...Το μονο που μπορει να κανει είναι να το παει για επισκευή..Παρόλο που νομίζω οτι η τιμή θα ειναι εξωφρενικη και θα αναγκαστει να παρει καινουριο κινητό αλλά δεν θα χασει τιποτα αμα ρωτήσει..

 

Μαλιστα. Πηρε τηλεφωνο και του ειπαν οτι θα κανουν καποια εγκατασταση η οποια κοστιζει 30 ευρω. Λες να εννοουν seus?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Πηρε τηλεφωνο και του ειπαν οτι θα κανουν καποια εγκατασταση η οποια κοστιζει 30 ευρω. Λες να εννοουν seus?

 

Λοιπόν πες του να ξαναδοκίμασει μεσω SEUS και απο αλλον υπολογιστή και αμα δεν καταφερει παλι τιποτα πες του να δοκιμάσει και με το flashtool αφού εχει εγκαταστήσει τα Drivers του κινητου πρώτα! ;) Αμα δεν καταφέρει τιποτα τοτε λογικά θα αλλάξουν την motherboard του κινητού..

Edited by S0LvE
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...