Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να βγάλεις μπαταρία, να την αφήσεις λίγο εκτός και να ξαναδοκιμάσεις να bootάρεις? Ήταν φορτισμένο όταν πέρασες τη GinTonic?

 

 

Το δοκίμασα με την μπαταριά του έβαλα και άλλη μπαταριά αλλά πάλη τυπωτά... ήταν γύρος το 50 % αλλά άργησα να κάνω τη διαδικασία αρκετά...λες να έκλεισε από μπαταριά ? αλλά και πάλι όταν το βάζω στο φορτιστή παλι τίποτα κανενα λαμπάκι δεν ανάβει.. βασικά δεν μου πετuχενε κάτι και ανοιγοκλεισα το κινητό και έβγαλα τ USB αρκετές φορές...

 

αυτή τη διαδικασία πήγα να κάνω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316377

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δοκίμασα με την μπαταριά του έβαλα και άλλη μπαταριά αλλά πάλη τυπωτά... ήταν γύρος το 50 % αλλά άργησα να κάνω τη διαδικασία αρκετά...λες να έκλεισε από μπαταριά ? αλλά και πάλι όταν το βάζω στο φορτιστή παλι τίποτα κανενα λαμπάκι δεν ανάβει.. βασικά δεν μου πετuχενε κάτι και ανοιγοκλεισα το κινητό και έβγαλα τ USB αρκετές φορές...

 

αυτή τη διαδικασία πήγα να κάνω

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=316377

 

έχεις καταλάβει οτι πήγες να περάσεις kernel του x8 στο x10mini? Δεν ξέρω αν αυτό είναι ΟΚ για την rom που πήγες να περάσεις γιατί δεν έχω πια το μικρό, αλλά νομίζω οτι τα kernel δεν κάνουν για άλλα μοντέλα.

 

άσε το κινητό πάνω στον φορτιστή για 2-3 ώρες μήπως και ξεκινήσει η φόρτιση, ή ακόμα καλύτερα αν βρεις φορτιστή με λίγο μεγαλύτερη ένταση (π.χ. από 850mA πήγαινε στα 1000mA) μήπως και είναι θέμα μπαταρίας και σβησμένων battery stats, αν και φοβάμαι οτι το πρόβλημά σου έχει να κάνει με το λάθος κερνελ....

Link to comment
Share on other sites

έχεις καταλάβει οτι πήγες να περάσεις kernel του x8 στο x10mini? Δεν ξέρω αν αυτό είναι ΟΚ για την rom που πήγες να περάσεις γιατί δεν έχω πια το μικρό, αλλά νομίζω οτι τα kernel δεν κάνουν για άλλα μοντέλα.

 

άσε το κινητό πάνω στον φορτιστή για 2-3 ώρες μήπως και ξεκινήσει η φόρτιση, ή ακόμα καλύτερα αν βρεις φορτιστή με λίγο μεγαλύτερη ένταση (π.χ. από 850mA πήγαινε στα 1000mA) μήπως και είναι θέμα μπαταρίας και σβησμένων battery stats, αν και φοβάμαι οτι το πρόβλημά σου έχει να κάνει με το λάθος κερνελ....

 

το αφίσα όλο το βράδυ και τίποτα και σκέφτομαι να το πάω στο service γιατί δεν βρίσκω άλλη λύση... λογικά θα το καταλάβουν και θα βγω εκτός εγκυεισεις ξέρετε μήπως ποσό περίπου θα κοστίσει

Link to comment
Share on other sites

το αφίσα όλο το βράδυ και τίποτα και σκέφτομαι να το πάω στο service γιατί δεν βρίσκω άλλη λύση... λογικά θα το καταλάβουν και θα βγω εκτός εγκυεισεις ξέρετε μήπως ποσό περίπου θα κοστίσει

 

ψάξε λίγο στο xda για περιπτώσεις φλασαρίσματος λάθος κερνελ, ίσως υπάρχει κάποια λύση να δοκιμάσεις, έστω και long shot!!! Άλλωστε και να το πας τώρα στο service θα το δουν σίγουρα από βδομάδα λόγω γιορτών, οπότε κράτα το λίγο ακόμα μήπως σου δώσουν καμμιά ιδέα και οι μάστορες εδώ και στο xda..

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις το αγορασα,πως μπορω να περασω την 2.3? επισης τι πρεπει να κανω για να περναω εφαρμογεσ που θα κατεβαζω απο το ιντερνετ?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

το προ έχεις;

 

 

2.3 επίσημη δεν εχει βγει. θα πρέπει να το ροοταρεις και στη συνέχεια να φλασαρεις κάποια 2.3 ρομ

οδηγίες θα βρεις στο κατάλληλο section Οδηγοί Android

 

τις εφαρμογες τις στέλνεις με bt ή τις παιρνάς στην κάρτα μνήμης και με ένα file manager κάνεις εγκατάση το apk αρχείο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απο χθες το κινητο μου εχει σπάσει τα νεύρα!δεν μπορει να βρει σημα με τιποτα μεσα στο σπιτι!αν βγω εξω κατι γινεται...επεισης ενα αλλο προβλημα εχω στην καταγραφη βιντεο γιατι μου εχει ενα οριο στο να τραβηξω...
Link to comment
Share on other sites

θελω να περναω εφαρμογες απο το android market καθως και να κατεβαζω εφαρμογες και να τις περναω,εκανα τα βασικα οπως λογαριασμο για παραδειγμα αλλα απο κει και περα κανω κατι αλλο? το κινητο μεσα εχει μια καρτα μνημης 2αρα.

 

επισης ηθελα να ρωτησω αν η συσκευη εχει βιντεο κληση γτ βλεπω ενα ματακι μπροστα αλλα δεν καταλαβα τι ρολο παιζει

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

θελω να περναω εφαρμογες απο το android market καθως και να κατεβαζω εφαρμογες και να τις περναω,εκανα τα βασικα οπως λογαριασμο για παραδειγμα αλλα απο κει και περα κανω κατι αλλο? το κινητο μεσα εχει μια καρτα μνημης 2αρα.

 

επισης ηθελα να ρωτησω αν η συσκευη εχει βιντεο κληση γτ βλεπω ενα ματακι μπροστα αλλα δεν καταλαβα τι ρολο παιζει

 

Για το market τις κατεβάζεις και περνιούνται αυτόματα. Δεν κάνεις κάτι.

Για τα αρχεία που θα περάσεις στην κάρτα χρειάζεσαι file manager. O ES file manager, o eFile, o Astro είναι πάρα πολύ καλές επιλογές.

Όχι δεν έχει βιντεοκλήση, είναι οι αισθητήρες (κίνησης, φωτός) αυτό το ματάκι που λες.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ και παλι,με τον μαναγκερ που μου λες μπορω να κατεβαζω και εφαρμογες στον υπολογιστη και να τις περναω απο εκει?αν δεν εχω τον μαναγκερ δεν μπορω να βαλω φωτογραφιες κλπ απο θπολογιστη η με μπλε δοντι?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το αγορασα και εγω ! Φανταστικο κινητο !

Μετα απο +- 10 χρονια πηρα ξανα sony ericsson...

Τα 127ε τα δικαιολογει και με το παραπανω :)

Ανυπομονω να βρω apps / themes κτλ

Αν γνωριζει καποιος σελιδες με τετοιο περιεχομενο

ας μου στειλει inbox plz, δεν εχω ξανασχοληθει με κατι παρομοιο.

Ευχαριστω...

:: Be Ware The Power Of Light ::
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

υπαρχει δυνατοτητα καποιος να Postαρει τις οδηγιες για root και αναβαθμιση απο 2.1 eclair σε 2.3 gingerbread για x10 mini??

εχω χασει την μπαλα με τοσα θεματα στο forum....:wacko:

Edited by kateriniotis
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους το αγορασα και εγω ! Φανταστικο κινητο !

Μετα απο +- 10 χρονια πηρα ξανα sony ericsson...

Τα 127ε τα δικαιολογει και με το παραπανω :)

Ανυπομονω να βρω apps / themes κτλ

Αν γνωριζει καποιος σελιδες με τετοιο περιεχομενο

ας μου στειλει inbox plz, δεν εχω ξανασχοληθει με κατι παρομοιο.

Ευχαριστω...

 

το μαρκετ δε σε καλύπτει;:worry:

 

 

1. σας ευχαριστω πολυ και παλι,με τον μαναγκερ που μου λες μπορω να κατεβαζω και εφαρμογες στον υπολογιστη και να τις περναω απο εκει? 2. αν δεν εχω τον μαναγκερ δεν μπορω να βαλω φωτογραφιες κλπ απο θπολογιστη η με μπλε δοντι?

 

1. τις κατεβαζεις στο pc, τις περν'ας στην κάρτα μνήμης ΑΛΛΑ για να δεις τα apk αρχεία στη συσκευή χρειάζεσαι κάποιον file manager

 

2. ναι, μπορείς

Edited by mol
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά και από εμένα.

Σκέφτομαι να αγοράσω το SE Xperia X10 mini για την κόρη μου και έχω κάποιες απορίες:

1. Κάπου άκουσα ότι λόγω έκδοσης android 2.1 δεν έχει την δυνατότητα να μεταφέρει εφαρμογές στην κάρτα SD, αληθεύει αυτό και αν ναι πως ξεπερνιέται χωρίς να χαθεί η εγγύηση;

2. Τελικά συμφέρει να πάρει κανείς το X10 mini ή μήπως είναι προτιμότερο το pro ή το samsung galaxy mini;

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

1) app2sd και λύνεις το πρόβλημά σου. Δεν έχει καμία σχέση μεταφορά των εφαρμογών στην κάρτα με την εγγύηση οπότε μην σε απασχολεί. root αν κάνεις θα χάσεις την εγγύηση.

2) Ανάμεσα στο galaxy και το Χ10 mini θα διάλεγα το Χ10 μιας και τα έχω δουλέψει και τα δυο. Αν θα πάρεις τώρα το pro ή το απλό αυτό είναι καθαρά θέμα των αναγκών της κόρης σου. Στη θέση σου θα κοιτούσα και το active ή το live with walkman. Αρκετά νεανικά κινητά. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

@Zxr

Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση, άρα μου λες ότι η έκδοση android 2.1 επιτρέπει την μεταφορά εφαρμογών από την εσωτερική μνήμη στην κάρτα SD και δεν χρειάζεται νεότερη έκδοση λειτουργικού;

Με τα smartphones μπορούμε και να τηλεφωνούμε ... μην ξεχνιόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με τη χρήση προγράμματος, του app2sd. Η 2.3 υποστηρίζει τη λειτουργία εγγενώς. Και για να είμαστε πιο πρακτικοί δες εδώ κι εδώ
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η μπαταρία μου στο x10 mini pro τα έχει παίξει τελείως.. ποια μπαταρία προτείνετε να παρω από ελλάδα ή ebay;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είσαι σίγουρος ότι φταίει η μπαταρία; Στο ebay θα βρεις πολλές επιλογές σε εξευτελιστικές τιμές. Αξίζει να δοκιμάσεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ναι. κοντα 1μιση χρονο το εχω το κινητο κ εχω δοκιμασει ολες τις ROM. με την παρουσα συνθεση εφαρμογων παλιοτερα κρατουσε 2 μερες. πλεον ουτε μια.. και calibration εχω κάνει και πάλι τα ίδια.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το Βίντεο γράφει κάποια συγκεκριμένα δευτερόλεπτα ενώ παλιά έγραφα όσο ήθελα....Πως μπορώ να το φτιάξω;

Edit:Τελικά το έφτιαξα απο τις ρυθμίσεις είχα επιλέξει καταλάθος για mms

Edited by Hacked
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά με τη χρήση προγράμματος, του app2sd. Η 2.3 υποστηρίζει τη λειτουργία εγγενώς. Και για να είμαστε πιο πρακτικοί δες εδώ κι εδώ

 

μιας κ εγω ειμαι νεος με αντροιντ κινητο κ εχω παρει πρην λιγες μερες το χ10μινι την εφαρμογη την κατεβαζουμε απο το μαρκετ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...