Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω κατι...Υπάρχει τροπος οι εικονες και τα τραγουδια να αποθηκεύονται σε φακέλους?? Γιατι τωρα ενω τα ειχα σε φακέλους στο παλιο το κινητο τωρα ειναι χυμα... Ευχαριστω

 

Κατέβασε από το μάρκετ τον Astro file manager... Μπορείς να επεξεργαστείς τους φακέλους κ να φτιάξεις καινούργιους....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατέβασε από το μάρκετ τον Astro file manager... Μπορείς να επεξεργαστείς τους φακέλους κ να φτιάξεις καινούργιους....

 

Kαι το ΟΙ File Manager ειναι πολυ καλο!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

εχω ενα προβλημα σε ενα x10 mini pro μιας φιλης.

τις 2-3 πρωτες μερες δουλευε κανονικα το wifi αλλα εδω και μια βδομαδα αρνειται να συνδεθει.ανοιγει κανονικα,λεει 'ληψη διευθυνσης' και μετα κλεινει.

δοκιμασα να κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα.να βαλω λετε το seus μηπως κανα παλι φλασαρισμα??

 

και κατι ακομα.που βρισκω guide για το πως θα το κανω root?

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

που βρισκω guide για το πως θα το κανω root?

 

ευχαριστω!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287054

 

Εγώ το έκανα με το Flashtool πολύ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω το κόκκινο καπάκι για το xperia x10 mini (δεν ήταν στα χρώματα που συμπεριλαμβάνονταν στην αρχική συσκευασία).

Καμιά πρόταση κανείς όσον αφορά κάποιο μαγαζί (δικτυακό κατά προτίμηση).

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δυστυχως απο τοτε που εβαλα το xrecovery και γω δεν μπορουσα να το φορτισω κλειστο..ενω μεχρι τοτε φορτιζε κανονικα κλειστο.μεχρι που εβαλα τη froyo και απο τοτε ηρθε στα ισια του..οποτε δεν μπορω να σε βοηθησω..δυστυχως....

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Βοήθησες πάρα πολύ. Σ' ευχαριστώ. Θα βάλω κι εγώ τη froyo κάποια στιγμή και θα απαλλαγώ...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Βοήθησες πάρα πολύ. Σ' ευχαριστώ. Θα βάλω κι εγώ τη froyo κάποια στιγμή και θα απαλλαγώ...

 

εσυ πριν το xrecovery το φορτιζες κλειστο και δεν ανοιγε;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εσυ πριν το xrecovery το φορτιζες κλειστο και δεν ανοιγε;

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

ναι. Δεν είχα κάνει τη σύνδεση μέχρι που το είπες εσύ. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι το έκλεινα και το έβαζα για φόρτιση και μου έβγαζε μια γκρι μπαταρία με ένα κεραυνό που φόρτιζε. Έχω να δω τη γκρι μπαταρία από τότε που έβαλα το xrecovery :cry:

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ναι. Δεν είχα κάνει τη σύνδεση μέχρι που το είπες εσύ. Θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι το έκλεινα και το έβαζα για φόρτιση και μου έβγαζε μια γκρι μπαταρία με ένα κεραυνό που φόρτιζε. Έχω να δω τη γκρι μπαταρία από τότε που έβαλα το xrecovery :cry:

 

ειχα ρωτησει παλιοτερα και γω γιαυτο το θεμα και κανεις δεν ειχε απαντησει..ενα παιδι απο δω μεσα μου χε δωσει ενα xrecovery να το εγκαταστησω και μαυτο θα φορτιζε κλειστο.αλλα ουτε αυτο βοηθησε..οποτε η κανεις απεγκατασταση το xrecovery ή βαζεις μια custom rom που το χει εγκατεστημενο απο τη μανα της ή μαθαινεις να ζεις μαυτο! :lol::p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάτι απλό. Μέχρι σήμερα δεν είχα στείλει ποτέ μήνυμα. Τώρα που το χρειάστηκα είδα ότι δεν έχει κάτι άλλο , πλην της απλής επιλογής ΄΄νεο μήνυμα΄΄ , δηλ. π.χ. δεν έχει πολλαπλή αποστολή.Θέλει κάποια εφαρμογή και αν ναι ποια?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάτι απλό. Μέχρι σήμερα δεν είχα στείλει ποτέ μήνυμα. Τώρα που το χρειάστηκα είδα ότι δεν έχει κάτι άλλο , πλην της απλής επιλογής ΄΄νεο μήνυμα΄΄ , δηλ. π.χ. δεν έχει πολλαπλή αποστολή.Θέλει κάποια εφαρμογή και αν ναι ποια?

Ευχαριστώ

 

φιλε μου οταν φραψεις το μήνυμα σου, πατας το κουμπι επιλογων κ επιλεγεις "επιλογη παραληπτων" (κατι τετοιο τελος παντων, δεν θυμαμαι καλα) :)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το χ10 μινι μου τερματίζει τις κλήσεις. Ξεκίνησε να το κάνει που και που και τώρα δεν μπορώ να μιλήσω πάνω από μερικά δευτερόλεπτα και η γραμμή πέφτει. Σήμα έχω φουλ, το ίδιο και οι συνομιλητές μου. Το έχει πάθει κανένας άλλος? Υπάρχει κάποια λύση ή πάω για σερβις?

 

Κατι μου λεει οτι το χω παθει μια δυο φορες.Θα το κοιταξω ομως για να σιγουρευτω;)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οταν φραψεις το μήνυμα σου, πατας το κουμπι επιλογων κ επιλεγεις "επιλογη παραληπτων" (κατι τετοιο τελος παντων, δεν θυμαμαι καλα) :)

Το θέμα είναι ότι δεν έχει κουμπί επιλογών , παρά μόνο όνομα παραλήπτη και μετά αποστολή.

Θα δω όμως με αυτό που μου είπε ο παραπάνω.

Οπως και να έχει ευχαριστώ............

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχει κουμπί επιλογών , παρά μόνο όνομα παραλήπτη και μετά αποστολή.

Θα δω όμως με αυτό που μου είπε ο παραπάνω.

Οπως και να έχει ευχαριστώ............

 

φιλε μου το "κουμπι", που το πατας! οχι στην οθονη πανω... το πρωτο απο τα τρια κουμπια... παντα φιλικα :)

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία το χ10 μινι μου τερματίζει τις κλήσεις. Ξεκίνησε να το κάνει που και που και τώρα δεν μπορώ να μιλήσω πάνω από μερικά δευτερόλεπτα και η γραμμή πέφτει. Σήμα έχω φουλ, το ίδιο και οι συνομιλητές μου. Το έχει πάθει κανένας άλλος? Υπάρχει κάποια λύση ή πάω για σερβις?

 

Το παθαίνω κι εγώ τελευταία στο mini pro μου, αρκετά συχνά. Μου συμβαίνει αυτό ακριβώς που περιγράφεις! Έχω κάρτα SIM vodafone 2gether με τις δύο γραμμές. Αυτό που κάνω είναι αλλαγή της γραμμής και συνήθως έτσι διορθώνεται. Άλλες φορές του βγάζω την μπαταριά ενώ είναι ανοικτό και την ξαναβάζω και πάλι επανέρχεται. Από τότε που έβαλα OS 2.2 το πρόβλημα έχει μειωθεί. Με OS 2.1 ήταν πολύ εντονότερο. Δεν τολμώ να το πάω για service, αφού έχοντας βάλει OS 2.2 δεν ισχύει πια η εγγύηση!

Εσύ έχεις κάνει τίποτα σχετικό; Τι κάρτα SIM έχεις;

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Breaking News: Τα αλανια στους XDA Developers καταφεραν,εστω και σε μια μονο εφαρμογη(και μονο εκει,μετα θελει επανεκκινηση για να λειτουργει η αφη σωστα),να βαλουν ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ multi-touch στο mini pro!Αναμονη λοιπον για το multi-touch σε ολες τις λειτουργιες του κινητου :p Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

οκ το εκανα να 'σαι καλα.Δεν πειραζει που δεν καταλαβες αφου εγινε παλι καλα :D

 

κ να μεινω με την απορια? :cry: πλακα κανω... :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια... λυστε μου μια απορια :p γινεται.. στην αρχικη οθονη το χ10 mini να βαλω ενα φοντο ΣΤΑΘΕΡΟ? που να φαινεται ολη η εικονα καθαρα? και ας μην εχω κανενα widget... :P Καταλαβατε τι εννοω? .. αυτο ..που οταν αλλαζω widget πχ προς τα δεξια..παει κ η εικονα του φοντου πιο δεξια... ειναι εκνευριστικο :p γινεται να το αλλαξω? :D
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια... λυστε μου μια απορια :p γινεται.. στην αρχικη οθονη το χ10 mini να βαλω ενα φοντο ΣΤΑΘΕΡΟ? που να φαινεται ολη η εικονα καθαρα? και ας μην εχω κανενα widget... :P Καταλαβατε τι εννοω? .. αυτο ..που οταν αλλαζω widget πχ προς τα δεξια..παει κ η εικονα του φοντου πιο δεξια... ειναι εκνευριστικο :p γινεται να το αλλαξω? :D

 

φιλε μου πρεπει να γινεται. ειχα βρει καπου αυτο το προγραμμα αλλα δεν θυμαμαι πως το λενε γ@μώτο.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

To mini και το mini pro εχουν διαφορετικο digitizer(που δεν εχω ιδεα τι ειναι).Του mini(οπως και του x8) δεν υποστηριζει πραγματικο dual-touch ή παραπανω, ενω του mini pro υποστηριζει,απ'οτι εχω διαβασει,μεχρι και 32 σημεια επαφης.
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι επιγοντως βοηθεια! το μινι μου τα παιξε και δεν ανοιγει καν! ολα αρχισαν οταν αρχισα να μην λαμβανω μηνυματα απο ενα συγκεκριμενο νουμερο(ενω αυτος μου τα στελνε κανονικα) και ενω πηρα μερικες συμβουλες απο την εξυπηρετηση πελατων κοσμοτε (να αλλαξω το νουμερο κεντρου μηνυματων) εκανα μια κλασικη επανεκιννηση στο κινητο και τωρα δεν αποκρινεται καθολου!!! δεν ανοιγει, δεν φορτιζει, δεν κανει τπτ! Σας παρακαλω μια βοηθεια γτ δεν ξερω τι να κανω :( :( :(
Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι επιγοντως βοηθεια! το μινι μου τα παιξε και δεν ανοιγει καν! ολα αρχισαν οταν αρχισα να μην λαμβανω μηνυματα απο ενα συγκεκριμενο νουμερο(ενω αυτος μου τα στελνε κανονικα) και ενω πηρα μερικες συμβουλες απο την εξυπηρετηση πελατων κοσμοτε (να αλλαξω το νουμερο κεντρου μηνυματων) εκανα μια κλασικη επανεκιννηση στο κινητο και τωρα δεν αποκρινεται καθολου!!! δεν ανοιγει, δεν φορτιζει, δεν κανει τπτ! Σας παρακαλω μια βοηθεια γτ δεν ξερω τι να κανω :( :( :(

 

οταν το βαζεις στην πριζα δεν αναβει το led? πολυ παραξενο... ουτε καν κολλησε στο logo της sony? :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...