Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω βάλει την 2.3.3, την έχει βάλει κανείς άλλος; Ρωτάω γιατί δε βλέπω να αναφέρεται συχνά.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω βάλει την 2.3.3, την έχει βάλει κανείς άλλος; Ρωτάω γιατί δε βλέπω να αναφέρεται συχνά.

 

ποια ειναι αυτην και που βασιζετε???????? εγω προσωπικα δυσκολα να αλλαξω την RC2 βρηκα την υγεια μου απο πολλες αποψεις και ειδικοτερα με την καταναλωση μπαταριας εχω παθει πλακα εκτος και αν κανει καποιες αλλαγες ο φιλος nobodyAtall :D , τοτε αναγκαστικα θα ακολουθησω και εγω ξερεις γιναμε οπαδοι του :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή.

Την έχω από εχθές και δεν έχω βρει κάτι αρνητικό. (Δεν υποστηρίζει το flash και εγγραφή βίντεο ακόμα αλλά δε με πειράζει).

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

morfeas-dsl-, είναι λογικό να έχει μονάχα μια μικρή αντίσταση όταν βάζεις το βύσμα.

 

Πίεσε το λίγο παραπάνω, αν δεις οτι δεν γίνεται να μπει, έχεις πρόβλημα.

 

Τα ακουστικά μπαίνουν κανονικά χωρις αντάπτορα.

Ευχαριστω! Ναι η αντισταση λογικο ηταν να υπηρχε αλλα τα ακουστικα δεν μπαινουν μεσα. Θα το επιστρεψω :)

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ το mini pro εδώ και κανά μήνα και είμαι πολύ ευχαριστημένος από τη λειτουργία του, κυρίως για την ταχύτατη απόκριση.

 

Ήθελα να ρωτήσω εάν ξέρετε κάποιο καλό app, το οποίο να μπλοκάρει τις κλήσεις με απόκρυψη (όταν δηλαδή με παίρνει κάποιος με απόκρυψη να δείχνει ότι είμαι απασχολημένος).

Κατηγοριοποιημένη λίστα εφαρμογών Android

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Τρεις εφαρμογές που πήγα να δοκιμάσω (gblocker, mr. number, afirewall) λένε ότι το μοντέλο μου δεν είναι συμβατό...

Link to comment
Share on other sites

Srom-2.2.1Froyo-v3

 

Μια πολύ σταθερή ρομ βασισμένη σε αυτη του nobodyatall!

Με νέο design και εικονιδια απο την επίσημη ρομ!

Νεα εμφανιση dialer και contacts!

Και πολλά άλλα!

Για λεπτομέριες επισκεφθείτε αυτη την ιστοσελίδα:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035656

 

Αν θέλετε δοκιμαστε την και πείτε μου σχόλια και εισηγήσεις για να κανω την ρομ καλύτερη!!!

 

φαινεται πολυ καλη, αν βγει κατι και για το προ (θα την δοκιμασω ετσι να δουμε) ειδοποιησε μας :rolleyes:

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Μην το δοκιμασετε στο προ, νομιζα οτι μπορει να δουλευει (εστω με προβληματα) αλλα κολλαει στο στην εναρξη παω για περασμα επισημης , ουτε xrecovery Μπαινει.
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Τρεις εφαρμογές που πήγα να δοκιμάσω (gblocker, mr. number, afirewall) λένε ότι το μοντέλο μου δεν είναι συμβατό...

 

δε νομιζω κατι απο αυτα να μπλοκαρουν την αποκρυψη, αν γνωριζει καποιος και το εχει δοκιμασμενο ας μας πει ενδιαφερει και εμενα

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτή.

Την έχω από εχθές και δεν έχω βρει κάτι αρνητικό. (Δεν υποστηρίζει το flash και εγγραφή βίντεο ακόμα αλλά δε με πειράζει).

Φίλε την έχω δοκιμάσω εγώ και εγώ την Gigglebread. Δεν έχει μόνο όμως τα προβλήματα που αναφέρεις. Έχει και άλλα. Δες εδώ :http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1030785

Επιπλέον στην κατανάλωση μπαταρίας δεν πάει καλά. Προς το παρόν στην κατανάλωση μπαταρίας αλλά και στο γενικότερο σύνολο η RC2 είναι κλάσεις ανώτερη. Ουσιαστικά η RC2 είναι μια ολοκληρωμένη ROM ενώ η Gigglebread - αν και αρκετά σταθερή θα έλεγα - χρειάζεται ακόμη πολλές διορθώσεις. Εγώ προτιμώ να περιμένω τα επόμενα update της Gigglebread και βλέπουμε. Προς το παρόν RC2 δαγκωτό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Έχω το εξής πρόβλημα αν μπορείτε να βοηθήσετε.

Εκανα την ποιο πρόσφατη αναβάθμιση (την official). Από τότε, ενώ δεν είχα ποτε αυτό το πρόβλημα, δεν μπορώ να συνδεθώ στο wifi του σπιτιού μου ενώ που και που έχω πρόβλημα με το internet ths cosmote (κίνηση δεδομένων).Σε σπίτι φίλου συνδέθηκα κανονικά ενώ επίσης στο router μου δεν έχω αλλάξει κάτι

 

Έχει πειραχτεί κάτι στις ρυθμίσεις? Υπάρχει κάτι που να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...δεν μπορω να στειλω μηνυματα με το κινητο..πρεπει να κανω κατι??επισης για να μην με χρεωνει εκλεισα την κινηση δεδομενων..καλα εκανα??

επισης την ζελατινα που ειχε οταν το αγορασα να την κρατησω η να την βγαλω??

Edited by l_kostas
Link to comment
Share on other sites

επισης την ζελατινα που ειχε οταν το αγορασα να την κρατησω η να την βγαλω??

 

Εγώ την κράτησα και δεν το μετάνοιωσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Σκεφτομαι να αγορασω και γω το xperia x10 mini. Ακουω διαφορα απο ασχετους οτι πχ κολλαει οτι δεν κρατα η μπαταρια κτλ.

 

Αν μπορει καποιος σας παρακαλω να μου δωσει να καταλαβω ποια ειναι τα - και + σε ενα κινητο σαν αυτο!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια ερώτηση. εγώ έχω ενα desire και έχω συγχρονίσει τις επαφές με κάποια άτομα στο fb. Κάθε φορά που κάποιος απο αυτούς μου κάνει μια κλήση, φαίνεται η φωτό απο το fb στην οθόνη. Γίνεται να το κάνω αυτό στο ericsson ενός φίλου. και αν ναι πως?

Device: Nexus 5

Rom: PureNexus

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!

 

Σκεφτομαι να αγορασω και γω το xperia x10 mini. Ακουω διαφορα απο ασχετους οτι πχ κολλαει οτι δεν κρατα η μπαταρια κτλ.

 

Αν μπορει καποιος σας παρακαλω να μου δωσει να καταλαβω ποια ειναι τα - και + σε ενα κινητο σαν αυτο!

 

οπως το βλεπω εγω, τα μονα αρνητικα του κινητου, ειναι η μικρη αυτονομια της μπαταριας του, η μικρη χωρητικοτητα του (120 κατι ΜB) κ τα γραφικα του (που δεν με ενοχλουν κ πολυ). κατα τα αλλα, με τα 600 MHz για ενα τοσο μικρο κινητο, την 5 MP καμερα, το flash κ γενικα την ομορφια του, ειναι για εμενα ενα ιδανικο κινητο... :)

Link to comment
Share on other sites

οπως το βλεπω εγω, τα μονα αρνητικα του κινητου, ειναι η μικρη αυτονομια της μπαταριας του, η μικρη χωρητικοτητα του (120 κατι ΜB) κ τα γραφικα του (που δεν με ενοχλουν κ πολυ). κατα τα αλλα, με τα 600 MHz για ενα τοσο μικρο κινητο, την 5 MP καμερα, το flash κ γενικα την ομορφια του, ειναι για εμενα ενα ιδανικο κινητο... :)

 

Εσυ το εκανες root??

Link to comment
Share on other sites

φαινεται πολυ καλη, αν βγει κατι και για το προ (θα την δοκιμασω ετσι να δουμε) ειδοποιησε μας :rolleyes:

 

συντομα και για το προ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το SPC (Super Private Conversation) απο το market. Εκτος απο αυτο που ζητατε εχει και blacklist για τους ...ανεπιθυμητους

 

Sent from my U20i on CM6_v4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Srom-2.2.1Froyo-v3 Fixed

 

Fixed stuck on boot animation

Fixed miui music force close

Fewer random reboots

Improved battery length

 

Για περισσότερες πληροφορίες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035656

Edited by stelios_97
Link to comment
Share on other sites

Srom-2.2.1Froyo-v3 Fixed

 

Fixed stuck on boot animation

Fixed miui music force close

Fewer random reboots

Improved battery length

 

Για περισσότερες πληροφορίες: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1035656

 

ξαναρωταω εχει πληρωσ τα ελληνικα??????

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε το SPC (Super Private Conversation) απο το market. Εκτος απο αυτο που ζητατε εχει και blacklist για τους ...ανεπιθυμητους

 

Sent from my U20i on CM6_v4 using Tapatalk

 

Πού το βρίσκουμε αυτό; Στο market δεν υπάρχει και η επίσημη σελίδα του app δεν ανοίγει! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί κάπου αλλά ξέρει κανείς πως μπορούμε να αποθηκεύουμε εφαρμογές στην sd για xperia mini pro και αν υπάρχει κανένα app που να μεταφέρει τις είδη εγκατεστημένες εφαρμογές από την μνήμη του τηλεφώνου στην κάρτα???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...