Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προβληματακι με wifi.Οταν το ανοιγω δν πιανει αμεσως δικτυο,το κλεινω το ξανανοιγω και τοτε ξεμπλοκαρει.Καμμια λυση?

 

Επισης δν κατεβαζει το angry birds,σταματαει στο download αλλα διαβασα οτι κανουμε xrecovery, advanced options, wipe dalvik cache, reboot σωστα?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω ειμαι με official, τωρα θα περασω την 2,2 και θα επιβεβαιώσω.

 

 

 

bad_freddy τα παιδια εχουν δικιο, περασα την 2.2 και ολα οκ στα παιχνιδια.

Τσεκαρε μηπως εχεις κανει κατι λαθος.

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πως αλλαζω το χρωμα στα εικονιδια σηματος και μπαταριας?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

με το που πατάς αποστολή σε εμένα ενεργοποιείται μονο του το G

 

Σωστος. :up:

Κι εμενα ακριβώς το ίδιο, εχω απενεργοποιησει την κινηση δεδομενων και οταν θελω να στειλω mms με το που παταω αποστολη ενεργοποιειται μονο του το G.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, πως αλλαζω το χρωμα στα εικονιδια σηματος και μπαταριας?

 

Φλασαρεις κάποιο θέμα από το αντίστοιχο τοπικ στους xda...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Φλασαρεις κάποιο θέμα από το αντίστοιχο τοπικ στους xda...

 

OK.

Στην μαμα ρομ ειχε ενα εικονιδιο σημειωσεις, μπορω να βρω την εφαρμογη? στο μαρκετ εχει πολλες εφαρμογες note, αλλα δεν βρισκω αυτη που θελω.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι με official, τωρα θα περασω την 2,2 και θα επιβεβαιώσω.

 

 

 

bad_freddy τα παιδια εχουν δικιο, περασα την 2.2 και ολα οκ στα παιχνιδια.

Τσεκαρε μηπως εχεις κανει κατι λαθος.

:blink:

Αν σου πω ότι έχω φλασάρει την stock αλλά και την 2.2 πάνω από 5 φορές την κάθε μια προκειμένου να βρω λύση με τα παιχνίδια και δεν?

Μιλάμε την όλη διαδικασία την κάνω με κλειστά μάτια πλέον...

Τι να πω πάντως τα προβλήματα παραμένουν σε μένα και σίγουρα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση της rom χώρια ότι γενικά δουλεύει ρολόι... :worry:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ελπιζω να μην εχει προβλημα η συσκευη σου.

 

Περασα την 2.2 και με χαλουσε το εικονιδιο της μπαταριας, ακολουθησα αυτον http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289470 τον οδηγο, τα εκανα ολα κομπλε αλλα η συσκευη εχει μεινει με ενα μικρο εικονιδιο στο κεντρο και δεν ανοιγει, τι κανω?

Καταφερα να μπω στο xrecover, ανακουφιστηκα.

Edited by konandrio

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω, ελπιζω να μην εχει προβλημα η συσκευη σου.

 

Περασα την 2.2 και με χαλουσε το εικονιδιο της μπαταριας, ακολουθησα αυτον http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=289470 τον οδηγο, τα εκανα ολα κομπλε αλλα η συσκευη εχει μεινει με ενα μικρο εικονιδιο στο κεντρο και δεν ανοιγει, τι κανω?

Καταφερα να μπω στο xrecover, ανακουφιστηκα.

 

Ξαναφλασαρε το θέμα που πέρασες πιο πριν ή κάποιο άλλο...

 

Ο οδηγός αφορά 2.1 ρομ, για εμάς γίνεται πιο εύκολα από τις ρυθμίσεις της cyanogen.

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις που ακριβως βρισκεται? θελω να αλλαξω χρωμα στη μπαταρια και στο σημα.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις που ακριβως βρισκεται? θελω να αλλαξω χρωμα στη μπαταρια και στο σημα.

 

Ο οδηγός ήταν για να δείχνει η μπαταρία το πόσο % είναι φορτισμένη, οπότε πίστεψα πως βρήκες κάποιο θέμα και θες απλά να βλέπεις και το ποσοστό της μπαταρίας.

Για αλλαγή χρώματος πας αναγκαστικά σε κάποιο θέμα...

 

Για την εμφάνιση του ποσοστού φόρτισης της μπαταρίας πας ρυθμίσει/cyanogenmod settings/user interface/status bar

 

ΥΓ: πριν φλασαρεις κάποιο θέμα σιγουρέψου πως είναι για την έκδοση που έχεις και για την συσκευή σου φυσικά...

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Είμαι στην froyo χάρις στο myphone!! Κατέβασα το link2sd, ανοίγει, και γράφει Loading applications........ Όση ώρα και να το αφήσω δεν κάνει τπτ..... Καμία ιδέα;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα!!!

Είμαι στην froyo χάρις στο myphone!! Κατέβασα το link2sd, ανοίγει, και γράφει Loading applications........ Όση ώρα και να το αφήσω δεν κάνει τπτ..... Καμία ιδέα;;;

 

Αφού είσαι σε froyo τι το χρειάζεσαι το link2sd; Από 2.2. και πάνω (froyo) το Android έχει native App2SD.

Link to comment
Share on other sites

Δν πιστευω οτι ειναι θεμα ασυμαβατοτητας αλλα και θεμα κεραιας ισως γτ καμμια φορα με ανοιχτο wifi και δν πιανει τπτ.Απενεργοποιηση wifi και παλι ενεργοποιηση κ τα εμφανιζει.Δν ξερω γτ μ το κανει τωρα τελευταια

 

Δεν ξέρω ίσως και να φταίει η κεραία άλλα μου έκανε ακριβώς το ίδιο και στο IPHONE όταν πέρασα Android . Ειδικά κάποιες στιγμές δεν μου το εμφάνιζε καθόλου το SSID μου! Με την αλλαγή διορθώθηκε και στα δυο το πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Γνωστος θελει να αγοράσει το mini pro.

Σε γνωστο καταστημα το μαυρο χρωμα ειναι 50 € πιο φτηνο απο τα υπολοιπα χρωματα.

Τι παιζει??

Εχουν διαφορες??

Link to comment
Share on other sites

:blink:

Αν σου πω ότι έχω φλασάρει την stock αλλά και την 2.2 πάνω από 5 φορές την κάθε μια προκειμένου να βρω λύση με τα παιχνίδια και δεν?

Μιλάμε την όλη διαδικασία την κάνω με κλειστά μάτια πλέον...

Τι να πω πάντως τα προβλήματα παραμένουν σε μένα και σίγουρα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα στην εγκατάσταση της rom χώρια ότι γενικά δουλεύει ρολόι... :worry:

 

Υστερα απο κολλημα εγκατεστησα παλι την 2.2, μου κανει παλι τα ιδια με τα παιχνιδια, τι να πω, μονο σε update.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια πριν μια ωρα μου φερανε το mini pro , αυτο που θελω να μαθω ειναι πωσ θα γινει να εγκαθιστω εφαρμογεσ στην καρτα μνημησ γιατι εχ δει απο αλλα πωσ οταν εγκαθιστα πολλεσ μετα δεν υπαρχει χωροσ..και πρεπει να διαγραψω εφαρμογεσ , επισησ βλεπω πωσ μερικοι απο εσασ τα εχετε πειραξει βαζοντασ 2.2 κτλ, εγω ειμαι νεοσ στο android και δεν ξερω πολλα πραγματα μπορειτε να με βοηθησετε πωσ να την βαλω και αν ναι τι πλεονεκτηματα εχει απο την 2.1 που εχει το κινητο??οπωσ καταλαβαινετε μου ειναι δυσκολο να διαβασω 670 σελιδεσ! απο το φορουμ για αυτο ζηταω την βοηθεια σασ..
Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο κολλημα εγκατεστησα παλι την 2.2, μου κανει παλι τα ιδια με τα παιχνιδια, τι να πω, μονο σε update.

 

Έκανες φορματ στόν φάκελο /data και στην κάρτα μνήμης? Αν όχι καν' το. Φυσικά ο καλύτερος τρόπος είναι: αναβάθμιση μέσω seus επιλέγοντας να διαγραφούν τα δεδομένα χρήστη, φορματ κάρτας μνήμης, εγκατάσταση 2.2 .

Εγώ κάνω αυτή την διαδικασία κάθε φορά που περνάω κάποια ρομ και πότε δεν είχα πρόβλημα.

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι κανετε? θελω να περασω την 2.2 στο μινι τοθ αδερφου μου, στο δικο μου το προ περασα την cyanogen για το μινι να διαλεξω την ιδια? ¨Η ειναι καλυτερη η minicm?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα τι κανετε? θελω να περασω την 2.2 στο μινι τοθ αδερφου μου, στο δικο μου το προ περασα την cyanogen για το μινι να διαλεξω την ιδια? ¨Η ειναι καλυτερη η minicm?

 

Η 2.2 για το προ ΔEN είναι συμβατή με το μίνι και αντίστοιχα.

Θα περάσεις την minicm.

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Υστερα απο κολλημα εγκατεστησα παλι την 2.2, μου κανει παλι τα ιδια με τα παιχνιδια, τι να πω, μονο σε update.

 

"Χαίρομαι" (όχι με την κακή έννοια) γιατί όπως είπα έχω δοκιμάσει τα πάντα και με τα χτεσινά λεγόμενα σου είχα προβληματιστεί τρομερά σχετικά με το τι κάνω λάθος με την όλη διαδικασία και μου συμβαίνει αυτό με τα παιχνίδια...

Προφανώς το μόνο που μένει είναι πιθανή αναβάθμιση από την SE και με την ελπίδα ότι φυσικά θα το έχουν διορθώσει αυτό το πρόβλημα...

Έψαξα και στο xda μήπως βρω τρόπο να γυρίσω στην .504 κι ας είναι stock 2.1 αλλά τζίφος...

 

Έκανες φορματ στόν φάκελο /data και στην κάρτα μνήμης? Αν όχι καν' το. Φυσικά ο καλύτερος τρόπος είναι: αναβάθμιση μέσω seus επιλέγοντας να διαγραφούν τα δεδομένα χρήστη, φορματ κάρτας μνήμης, εγκατάσταση 2.2 .

Εγώ κάνω αυτή την διαδικασία κάθε φορά που περνάω κάποια ρομ και πότε δεν είχα πρόβλημα.

 

Το έκανα εγώ σε μια από όλες τις προσπάθειες αλλά τίποτα δυστυχώς.

Εδώ αμέσως μετά από flash από SEUS χωρίς τίποτα πάνω (ούτε root, app2sd, τίποτα) και πάλι τα κάνει...

Σημ. Όπως έχουμε πει συμβαίνει σε συγκεκριμένα παιχνίδια και όχι σε όλα γι αυτό μπορεί κάποιοι να μην το έχετε συναντήσει το θέμα αυτό.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

Παιδιά έχω αγοράσει μια κάρτα sd για αναβάθμιση στο xperia x10 mini pro http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.553988 και δεν δουλεύει με τίποτα *είναι η δεύτερη γιατί την πρώτη την έστειλα πίσω και μου την αντικατέστησαν μετά από ένα μήνα βέβαια* , με το που θα την τοποθετήσω κάνει κατευθείαν επανεκκινηση ενώ με την δικιά του είναι όλα ΟΚ, οι αλλαγές γίνονται με απενργοποιημένο κινητό και unmaount την καρτα.

Υπάρχει κάτι που μπορεί να γίνει ώστε να δουλεύει,φταίει η κάρτα,το κινητό ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και γω το drop και παιζει κομπλε.

υγ.παιχνιδι κολλημα!!

 

Δοκιμασα και γω το drop και παιζει κομπλε.

υγ.παιχνιδι κολλημα!!

 

Tελικα αφου το κατεβασα και επαιζα κανα 10 λεπτο χωρις προβλημα,μετα το κλεινω και το ανοιγω μετα απο ενα τεταρτο.Ε αυτο ηταν στο εναμισι λεπτο εκανε επαννεκινηση.:( Κριμα και μ αρεσε

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Τα προβλήματα με τις επανεκκινήσεις είναι πολύ πιθανό να οφείλονται σε root apps (κατά 99%) που τρέχουν πριν ξεκινήσετε τα παιχνίδια ή τις εν'λόγω εφαρμογές στις οποίες γίνεται το restart.

 

Μπορείτε είτε να κάνετε uninstall τα root apps που δεν θέλετε, είτε να περάσετε την RC1 και να φροντίζετε ώστε να τα κάνετε kill μέσω task manager αφού τα χρησιμοποιήσετε.

 

Τα παραπάνω αφορούν γενικά τις custom ROMs για τα Xperia devices και οφείλονται στο boot hijacking μέσω του οποίου φορτώνονται.

 

Για την MiniCM RC1 υπάρχει το παραπάνω workaround.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...