Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σου φιλε,εδω σιγουρα θα βρεις να βαλεις το theme που σου αρεσει http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=728 ! Βεβαια πρεπει να εισαι rooted,να εχεις xrecovery, πραγματα τα οποια πιστευω να ξερεις πως γινονται(εχουν γινει πολλεεεεες αναφορες εδω μεσα) ή ακομα καλυτερα να τα εχεις ηδη κανει :p Οι οδηγιες για την εγκατασταση του καθε θεματος βρισκονται στο αντιστοιχο thread του,αν και ειναι πανω κατω ιδιες για ολα.Οσο για την εικονα της αρχικης οθονης,μπορει να φαινεται και στο μενου αν βαλεις καποιον launcher(δεν γινεται ομως σε ολους).Για παραδειγμα στον Go launcher EX υποστηριζεται αυτο.Αλλα μονο στο μενου,γιατι στις ρυθμισεις π.χ. μενει το χρωμα του θεματος που εχεις.

 

ευχαριστω για την ανταποκριση! ξερεις δεν ειμαι ακομα rooted αλλα θα το κανω (μεσα στην βδομαδα σκεφτομαι). το xrecovery ομως που βοηθαει, κ σε τι χρειαζεται? :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια σε εσας το pc companion συνεργαζετε με το xperia 10 mini?γιατι το δικο μου οχι δεν μπορω να κανω update

ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ αλλα που θα το βρω στην SE δεν το βρισκω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ανταποκριση! ξερεις δεν ειμαι ακομα rooted αλλα θα το κανω (μεσα στην βδομαδα σκεφτομαι). το xrecovery ομως που βοηθαει, κ σε τι χρειαζεται? :)

 

Το xrecovery ειναι ενα πολυ χρησιμο εργαλειο για το κινητο,κανει την εγκατασταση θεματων,custom roms και αλλων πραγματων παιχνιδακι!:) Ψαξε εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=124 για αντιστοιχο thread εγκαταστασης του ή στους xda devs http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=726

 

ευχαριστω πολυ αλλα που θα το βρω στην SE δεν το βρισκω

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/xperiax10minipro?cc=gb&lc=en :)

Edited by NickThesss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

χθες το βράδυ κατα τις 2+ μου ηρθε μια ειδοποιιση ενημερωσης λογισμικου. ειμαι με αριθμο εκδοσης .504 (nordic), provider:vodafone. γνωριζω οτι εχουνε βγει καινουριες εκδοσεις απλα πρωτη φορα μου ερχεται ειδοποιιση χωρης καν να εχω το wifi ανοιχτο. γνωριζει κανεις κατι?

Link to comment
Share on other sites

Το xrecovery ειναι ενα πολυ χρησιμο εργαλειο για το κινητο,κανει την εγκατασταση θεματων,custom roms και αλλων πραγματων παιχνιδακι!:) Ψαξε εδω http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=124 για αντιστοιχο thread εγκαταστασης του ή στους xda devs http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=726

 

 

 

http://www.sonyericsson.com/cws/support/softwaredownloads/detailed/updateservice/xperiax10minipro?cc=gb&lc=en :)

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την βοήθεια κ τις πληροφορίες σου..... :-)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!!θελω να ρωτησω απλα αν υπαρχει κανενα προγραμμα στο μαρκετ που μπορω να κατεβαζω βιντεακια απ το γιουτιουμπ!ευχαριστω εκ των προτερων!!:)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδες!!θελω να ρωτησω απλα αν υπαρχει κανενα προγραμμα στο μαρκετ που μπορω να κατεβαζω βιντεακια απ το γιουτιουμπ!ευχαριστω εκ των προτερων!!:)

 

Tube mate.30 mb downloading σε 2 λεπτά!!

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται! Δε μπορω να συνδεθω στο λαν του δικου μου ρουτερ...

Δοκιμασα να κανω ρεσταρτ το ρουτερ, να αλλαξω το καναλι του ρουτερ, να βαλω τη μακ διευθυνση του κινητου στο ρουτερ. τι αλλο να δοκιμασω, γνωριζει κανεισ?

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται! Δε μπορω να συνδεθω στο λαν του δικου μου ρουτερ...

Δοκιμασα να κανω ρεσταρτ το ρουτερ, να αλλαξω το καναλι του ρουτερ, να βαλω τη μακ διευθυνση του κινητου στο ρουτερ. τι αλλο να δοκιμασω, γνωριζει κανεισ?

 

Εγώ έλυσα το πρόβλημα γυρνώντας τον router να παίζει σε standar 802.11g και το έλυσα !!! Βεβαία σε TP-link που είναι ο δικός μου. Υπαρχή κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας με τα Android !!

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

Πηρα στην γυναικα μου το μικρο, οταν παιζει καποιο παιχνιδι παγωνει η οθονη και κλεινει, νομιζα οτι θα έφταιγε το συγκεκριμενο παιχνιδι, δοκιμασα να παιξω και γω αυτο με την μπαλα που πρεπει να περναει απο τις τρυπες και εκανε το ιδιο, τι μπορει να φταιει?

Πως θα κανει την συσκευη μοντεμ στο laptop?

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έλυσα το πρόβλημα γυρνώντας τον router να παίζει σε standar 802.11g και το έλυσα !!! Βεβαία σε TP-link που είναι ο δικός μου. Υπαρχή κάποιο πρόβλημα ασυμβατότητας με τα Android !!

 

Δν πιστευω οτι ειναι θεμα ασυμαβατοτητας αλλα και θεμα κεραιας ισως γτ καμμια φορα με ανοιχτο wifi και δν πιανει τπτ.Απενεργοποιηση wifi και παλι ενεργοποιηση κ τα εμφανιζει.Δν ξερω γτ μ το κανει τωρα τελευταια

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκοπεύω να αγοράσω αυτό το κινητό αφού πιστεύω είναι το καλύτερο για εμένα ψάνω για ένα κινητό με wifi και να μπρώ να βάζω αρκετές εφαρμογές και το κόστος του να μην ξεπερνά 150 ευρώ είναι η καλύτερη επιλογή η έχει και άλλα κινητά που είναι καλύτερα?ΓΙΑ ΤΟ Χ10 MINI ΜΙΛΆΜΕ Edited by kipreosomonoiati
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκοπεύω να αγοράσω αυτό το κινητό αφού πιστεύω είναι το καλύτερο για εμένα ψάνω για ένα κινητό με wifi και να μπρώ να βάζω αρκετές εφαρμογές και το κόστος του να μην ξεπερνά 150 ευρώ είναι η καλύτερη επιλογή η έχει και άλλα κινητά που είναι καλύτερα?ΓΙΑ ΤΟ Χ10 MINI ΜΙΛΆΜΕ

 

Για μενα ηταν η καλυτερη επιλογη,ελπιζω κ για σενα:)

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

μάλλον θα είναι γιατί απο ότι βλέπω είναι το ποιό φθηνό κινητό με adroid και έχει ακι 5mpixel gps wirless μια χαρά είναι
Link to comment
Share on other sites

Δν πιστευω οτι ειναι θεμα ασυμαβατοτητας αλλα και θεμα κεραιας ισως γτ καμμια φορα με ανοιχτο wifi και δν πιανει τπτ.Απενεργοποιηση wifi και παλι ενεργοποιηση κ τα εμφανιζει.Δν ξερω γτ μ το κανει τωρα τελευταια

 

 

Εμενα μου το βρισκει σα δικτυο, κανει τη συνδεση στο κινητο αλλα δε μπορω να μπω στο ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται.

Πηρα στην γυναικα μου το μικρο, οταν παιζει καποιο παιχνιδι παγωνει η οθονη και κλεινει, νομιζα οτι θα έφταιγε το συγκεκριμενο παιχνιδι, δοκιμασα να παιξω και γω αυτο με την μπαλα που πρεπει να περναει απο τις τρυπες και εκανε το ιδιο, τι μπορει να φταιει?

Πως θα κανει την συσκευη μοντεμ στο laptop?

 

Προφανώς αναφέρεσαι στο Drop που είναι και το αγαπημένο μου το οποίο από όταν έβαλα το τελευταίο firmware μετά από λίγο παγώνει και επανεκκίνηση το τηλέφωνο...

Έχω δοκιμάσει τα πάντα, αλλά λύση καμμία...

Και για να μην κατεβάζεις άδικα σε ενημερώνω ότι το ίδιο μου συμβαίνει και στα Abduction 1 & 2, Ninjump και Speedx 3D... Τουλάχιστον αυτά έχω εντοπίσει προς το παρόν. :cry:

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες, το ιδιο γινεται και στο jewels, οποτε περιμενουμε αναβαθμιση.

Στο Drop πριν την αναβαθμιση δεν το εκανε.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις πληροφοριες, το ιδιο γινεται και στο jewels, οποτε περιμενουμε αναβαθμιση.

Στο Drop πριν την αναβαθμιση δεν το εκανε.

 

Αλήθεια? Έχω και το Jewels αλλά δεν το εχω παίξει μετά την αναβάθμιση...

Όντως στην προηγούμενη .504 έκδοση δεν είχα ποτέ πρόβλημα με κανένα παιχνίδι κι εγω.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Ελεος ρε SE αν ειναι να βγαζεις updates και να χειροτερευεις το κινητο αντι να το φτιαχνεις..φτου σου!!

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το market. Σήμερα έβαλα τη 2.2, και ενώ κατεβάζω κανονικά εφαρμογές από το market, δε μπορώ να κατεβάσω παιχνίδια. Λέει ότι θα πραγματοποιηθεί λήψη του αντικειμένου, αλλά δεν κάνει τπτ μετά. Γιατί;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα με το market. Σήμερα έβαλα τη 2.2, και ενώ κατεβάζω κανονικά εφαρμογές από το market, δε μπορώ να κατεβάσω παιχνίδια. Λέει ότι θα πραγματοποιηθεί λήψη του αντικειμένου, αλλά δεν κάνει τπτ μετά. Γιατί;

 

Μπές στο xrecovery, advanced options, wipe dalvik cache, reboot και πρέπει να φτιάξει. Το είχα πάθει κι εγω σήμερα και έστρωσε με την μια.

Xiaomi 13T User

Previously

Motorola C520 - Philips Twist - Bosch 509 - Ericsson T10s - Ericsson T65 - Nokia 3330 - Siemens SL42 - Siemens S55 - SE T610i - Motorola C980 - Siemens SX-1 - SE P800 - SE P900 - SE M600i - HTC Touch Cruise - SE Xperia X10 mini pro - Google Nexus S - Nokia Lumia 1020 - LG G4 - Xiaomi Mi Mix 2

Link to comment
Share on other sites

Μπές στο xrecovery, advanced options, wipe dalvik cache, reboot και πρέπει να φτιάξει. Το είχα πάθει κι εγω σήμερα και έστρωσε με την μια.

 

Ευχαριστώ!!! θα το δοκιμάσω τώρα και αν έχω πάλι πρόβλημα θα σας ξανά ενοχλήσω. Να ρωτήσω και κάτι άλλο. Στο advanced options, το wipe battery stats τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...