Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας,

 

Εχω ενα προβλημα με το κινητο (sony ericsson x10 mini pro)... το εχω αγορασει απο την vodafone και δεν μπορω να κατεβασω μερικες εφαρμογες.

 

Οταν μπαινω απο το κινητο στην εφαρμογη android market, μου βγαζει καποιες εφαρμογες.Αλλα οταν προσπαθω να κατεβασω gps (π.χ. navigon) δεν μου το βρισκει...

Επισεις με το ndrive κατεβασα το trial επιτυχως και οταν παω να το αγορασω μου βγαζει οτι σταματησε να λειτουργει....

Δεν βρισκει και καμια εφαρμογη που την πληρωνεις.

 

Μπορει κανεις να μου εξηγησει γιατι γινεται αυτο;;;

 

Απο τον υπολογιστη οταν μπαινω στο market.android.com μου βγαζει τις εφαρμογες αλλα δεν μου επιτρεπει να τις εγκαταστησω.

 

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μηπως εχεις ανοιχτο το wi-fi?

 

Στο x10 mini pro παντως αμα εχεις ανοιχτο το wifi τρωει πολυ μπαταρια

 

Την απαντηση την λεω για τον manosx10mini

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ξέρεις κάποιος;

 

Καλά τι dual boot θες να κάνεις ρε τρελλέ στο mini; :confused:

Θες να έχεις 2 roms περασμένες ταυτόχρονα;

Sony Ericcson K550i

Samsung Wave S8500

LG NEXUS 4 E960 (16gb)

And it goes talking (και πάει λέγοντας) :p

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα το ότι θα απαντήσεις εσύ δεν το περίμενα...ναι ρε συ γιατί σε χαλάει; :P

προσπαθώ να βρω τις δυνατότητες του...και σκέψου ότι αν έχω dual boot οι πειραματισμοί μπορεί να είναι πιο εύκολοι! ;)

 

offtopic: μπες fb θέλω να σου πω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Εχω ενα προβλημα με το κινητο (sony ericsson x10 mini pro)... το εχω αγορασει απο την vodafone και δεν μπορω να κατεβασω μερικες εφαρμογες.

 

Οταν μπαινω απο το κινητο στην εφαρμογη android market, μου βγαζει καποιες εφαρμογες.Αλλα οταν προσπαθω να κατεβασω gps (π.χ. navigon) δεν μου το βρισκει...

Επισεις με το ndrive κατεβασα το trial επιτυχως και οταν παω να το αγορασω μου βγαζει οτι σταματησε να λειτουργει....

Δεν βρισκει και καμια εφαρμογη που την πληρωνεις.

 

Μπορει κανεις να μου εξηγησει γιατι γινεται αυτο;;;

 

Απο τον υπολογιστη οταν μπαινω στο market.android.com μου βγαζει τις εφαρμογες αλλα δεν μου επιτρεπει να τις εγκαταστησω.

 

 

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Μηπως εχεις ανοιχτο το wi-fi?

 

Στο x10 mini pro παντως αμα εχεις ανοιχτο το wifi τρωει πολυ μπαταρια

 

Την απαντηση την λεω για τον manosx10mini

To Market δεν δείχνει paid εφαρμογές στην Ελλάδα. Μόνο τις free. Για να δεις paid εφαρμογές πρέπει να βάλεις μια εφαρμογή που λέγεται "Market Enabler"

Θα πρότεινα ωστόσο παιδιά πριν κάποιος κάνει μια ερώτηση να ψάχνει και λίγο στο thread. Δεν υπάρχει λόγος να ρωτάμε και να απαντάμε γνωστά πράγματα που έχουν ήδη αναφερθεί πάαααρα πολλές φορές και πολλές μάλιστα από τις αρχές ακόμη. Μπορεί οι 700 + σελίδες να φαίνονται πολλές αλλά μπορείτε να αφιερώσει ο καθένας λίγο χρόνο να ψάξει όπως έχουμε κάνει πολλοί άλλοι εδώ

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να συνδεθεις στο channel 10

 

Θα το δοκιμασω, σ ευχαριστω εκ των προτερων.

 

δοκιμασα να αλλαξω το καναλι του ρουτερ σε καναλι 10 αλλα παλι δεν ειδα φως.

Τι αλλο μπορω να κανω?

Edited by multiPetros
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη παιδια, αλλα κανεις δεν εχει προβλημα με τις κινουμενες εικονες (gif) ??? μονο εγω αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα?
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη παιδια, αλλα κανεις δεν εχει προβλημα με τις κινουμενες εικονες (gif) ??? μονο εγω αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα?

 

στείλε μια να δω..

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο προβλημα ειχα και εγω μεχρι που έβαλα το link2sd, μεταφερεις εσυ όποιες εφαρμογες θέλεις και δέν μπορεις να μεταφέρεις αρχεία συστήματος.. μόνο τις εφαρμογές.. Εγώ χώρισα το 2 partition σε 400 mb. δεν νομίζω οτι χρειάζεται παραπάνω..

 

Μια βοηθεια ρε παιδια!!! Αυτο το 2 partition που μου λεει not found on your sd card τι γινεται? τα χω δει ολα...δεν ξερω τι να του κανω?

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να μου πει κάποιος αν γίνεται να διαχειριστώ μηνύματα του κινητού μέσω υπολογιστή? ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει λυθεί το πρόβλημα της αποσύνδεσης από το WLAN??

 

Το έχει η κοπέλα μου το Χ10 mini και με τον Oxygen router κάθε 1-2 μέρες αποσυνδέεται και ΔΕΝ ξανασυνδέεται με τίποτα. Μόνο restart κάνω στον router και τότε για 1-2 μέρες κρατάει.

 

Any ideas?

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια ρε παιδια!!! Αυτο το 2 partition που μου λεει not found on your sd card τι γινεται? τα χω δει ολα...δεν ξερω τι να του κανω?

 

 

Πρεπει να φτιαξεις δευτερο παρτισιον στην εξωτερικη καρτα μνημης.πηγαινε στο θεμα που λεει για εγκατασταση app2sd.εκρι υπαρχει ενα βιντεακι και οδηγιες,που σου λενε πως ακριβως να χωρισεις την καρτα σου.καντο και μετα περνα το link2sd

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστω παρα πολυ απλως ειναι νομιμο σε γενικο ορο αυτο;;;

 

για το android android enabler...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

για το android android enabler...

Φίλε νομίζω πως είναι μια χαρά νόμιμο και έχω δει απο κάποιους να λένε ότι αγόρασαν applications κανονικά. Αλλά καλύτερα να σου απαντήσει με σιγουριά κάποιος άλλος γιατί εγώ δεν το έχω χρησιμοποιήσει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει λυθεί το πρόβλημα της αποσύνδεσης από το WLAN??

 

Το έχει η κοπέλα μου το Χ10 mini και με τον Oxygen router κάθε 1-2 μέρες αποσυνδέεται και ΔΕΝ ξανασυνδέεται με τίποτα. Μόνο restart κάνω στον router και τότε για 1-2 μέρες κρατάει.

 

Any ideas?

 

και μένα το ίδιο μου έκανε ακριβώς, αλλά έστρωσε με μια αναβάθμιση που βγήκε

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση λεγοντας? Τι αλλο να κανω για να συνδεομαι με το ρουτερ μου!

Εγω δε μπορω να συνδεθω καν..

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι φαίνεται η sony ericsson αποφάσισε να γίνει σοβαρή εταιρεία...

Την ώρα που η htc κλειδώνει τον bootloader και το filesystem των συσκευών της, η se κάνει αυτό: http://blogs.sonyericsson.com/developerworld/2011/03/29/unlocking-the-boot-loader-in-the-new-xperia™-smartphones/

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Ας μας δωσει έστω μια αναβάθμιση για να έχουμε flash..

μόνο με την costum 2.2 μπορούμε να δούμε flash έτσι?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Ας μας δωσει έστω μια αναβάθμιση για να έχουμε flash..

μόνο με την costum 2.2 μπορούμε να δούμε flash έτσι?

 

Όχι δεν υπάρχει κανένας τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο, λόγο του ότι ο flash player δεν παίζει στόν επεξεργαστή μας...

 

Οπότε απλά σκεφτόμαστε ότι έχουμε iphone :p

SE x10 mini pro 2.3.4 SonyBread v.4

 

ln -s /me /myphone/users/yperion

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κανένας τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο, λόγο του ότι ο flash player δεν παίζει στόν επεξεργαστή μας...

 

Οπότε απλά σκεφτόμαστε ότι έχουμε iphone :p

 

ούτε στο iphone παίζει flash ετσι?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

ούτε στο iphone παίζει flash ετσι?

 

Οχι..

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... πως μπορουμε να αλλαξουμε το μπλε main theme? η εικονα που βαζουμε ως ταπετσαρια, δεν φαινεται παντου, παρα μονο στην αρχικη οθονη...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια... πως μπορουμε να αλλαξουμε το μπλε main theme? η εικονα που βαζουμε ως ταπετσαρια, δεν φαινεται παντου, παρα μονο στην αρχικη οθονη...

 

Γεια σου φιλε,εδω σιγουρα θα βρεις να βαλεις το theme που σου αρεσει http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=728 ! Βεβαια πρεπει να εισαι rooted,να εχεις xrecovery, πραγματα τα οποια πιστευω να ξερεις πως γινονται(εχουν γινει πολλεεεεες αναφορες εδω μεσα) ή ακομα καλυτερα να τα εχεις ηδη κανει :p Οι οδηγιες για την εγκατασταση του καθε θεματος βρισκονται στο αντιστοιχο thread του,αν και ειναι πανω κατω ιδιες για ολα.Οσο για την εικονα της αρχικης οθονης,μπορει να φαινεται και στο μενου αν βαλεις καποιον launcher(δεν γινεται ομως σε ολους).Για παραδειγμα στον Go launcher EX υποστηριζεται αυτο.Αλλα μονο στο μενου,γιατι στις ρυθμισεις π.χ. μενει το χρωμα του θεματος που εχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...