Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει θεμα με wifi? Ενω εμπαινα κανονικα, τωρα (παλι) δεν μπαινω, ειμαι διπλα στο ρουτερ, φουλ σημα, σωστος κωδικος, εκανα επανεκκινηση κινητο, επανεκκινηση ρουτερ, το εχω παθει πολλες φορες , μετα απο κανα τριωρο μπορει να μπαινω, αλλα γιατι το κανει αυτο? διαβαζω στο ιντερνετ οτι και αλλοι εχουν προβλημα με την συνδεση wifi.

 

Εγώ έχω παρατηρήσει ότι όταν το ρούτερ "κρύβει" το SSID δεν μπορώ να μπω! Αλλιώς κανένα πρόβλημα. :!:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

για να καταλαβω εκτελεις την εφαρμογη igo8.apk και δεν βλεπεις που εχεις κανει εγκατασταση? δηλ που τοποθετηθηκαν οι φακελοι?( με τους χαρτες-φωνες κλ)

ναι βασικα αυτο ......

Link to comment
Share on other sites

ναι βασικα αυτο ......

 

μαλιστα.... κανονικα επρεπε να σου δημιουργει φακελο igo8 ας πουμε και μεσα εκει να ειναι και ολοι οι αλλοι φακελοι του προγραμματος (μεσα στην sd card) τωρα γιατι δεν τον βλεπεις αυτον τον φακελο δεν ξερω ,ισως να παιζει ρολο που εκανες στην καρτα σου την διαδικασια ΑPP2SD, καποιος που εχει κανει αυτην την διαδικασια ας μας πει

Link to comment
Share on other sites

οχι το μπλε δεν αλλαζει χωρις να πειράξεις αρχεία συστήματος. αλλά πλέον με το xrecovery είναι τόσο εύκολο και απλό να αλλάξεις θέματα και χρώματα με τα themes που έχουν βγάλει που δν χρειάζεται να φοβάσαι τπτ.

 

xrecovery εχουμε πλεον, αλλα δεν ηξερα πως ειναι τοσο ευκολο να αλλαξεις θεμα. και που τα βρισκουμε ολα αυτα τα θεματα?

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.... κανονικα επρεπε να σου δημιουργει φακελο igo8 ας πουμε και μεσα εκει να ειναι και ολοι οι αλλοι φακελοι του προγραμματος (μεσα στην sd card) τωρα γιατι δεν τον βλεπεις αυτον τον φακελο δεν ξερω ,ισως να παιζει ρολο που εκανες στην καρτα σου την διαδικασια ΑPP2SD, καποιος που εχει κανει αυτην την διαδικασια ας μας πει

 

και με app2sd οι φακελοι εγκαθιστανται στo /sdcard αφου το μονο που κανει το script ειναι να μεταφερει οτι εμπαινε στην εσωτερικη μνημη του κινητου στο ext partition της sd που ουτως ή αλλως δεν μπορεις να περιηγηθεις

οτι εγκαθισταται στο fat 32 partition απο οποιαδηποτε εφαρμογη δεν εχει σχεση με το app2sd

με τον file manager που εχεις βεβαιωσου οτι εισαι σε αυτο το path και οχι σε καποιο αλλο για να βρεις τον φακελο που θες

επισης βεβαιωσου οτι εχει εγκατασταθει σωστα η εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

xrecovery εχουμε πλεον, αλλα δεν ηξερα πως ειναι τοσο ευκολο να αλλαξεις θεμα. και που τα βρισκουμε ολα αυτα τα θεματα?

 

Στους xda.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Επειδή σκέφτομαι να πάρω το Mini Pro για 2η συσκευή θα ήθελα όποιος μπορεί να βοηθήσει σε ορισμένα πράγματα:

1) Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την ανάλυση της οθόνης στις εφαρμογές? Εξυπακούεται πως δεν αναφέρομαι σε πλοήγηση!;)

2) Στο Desire που έχω συγχρονίζω με Outlook μέσω MyPhone Explorer. Το δουλεύει κανείς για να μου πει αν είναι ΟΚ?

3) Πως είναι η ποιότητα κατασκευής? Στο χέρι είναι μια χαρά λίγο που το έχω δει, αλλά ρωτάω κυρίως για το ασημί κομμάτι ανάμεσα στα δυο μέρη του Pro. Σε πολλά κινητά που έχουν τέτοια μέρη παίζει ξεφλούδισμα με τον καιρό. Εδώ είναι εντάξει?

 

Αυτά κι ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο! Σκεφτόμουν και για κάτι C6-01 αλλά το μέγεθός του είναι αγαπησιάρικο!!!:)

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Επειδή σκέφτομαι να πάρω το Mini Pro για 2η συσκευή θα ήθελα όποιος μπορεί να βοηθήσει σε ορισμένα πράγματα:

1) Αντιμετωπίζετε πρόβλημα με την ανάλυση της οθόνης στις εφαρμογές? Εξυπακούεται πως δεν αναφέρομαι σε πλοήγηση!;)

2) Στο Desire που έχω συγχρονίζω με Outlook μέσω MyPhone Explorer. Το δουλεύει κανείς για να μου πει αν είναι ΟΚ?

3) Πως είναι η ποιότητα κατασκευής? Στο χέρι είναι μια χαρά λίγο που το έχω δει, αλλά ρωτάω κυρίως για το ασημί κομμάτι ανάμεσα στα δυο μέρη του Pro. Σε πολλά κινητά που έχουν τέτοια μέρη παίζει ξεφλούδισμα με τον καιρό. Εδώ είναι εντάξει?

 

Αυτά κι ευχαριστώ όποιον μπει στον κόπο! Σκεφτόμουν και για κάτι C6-01 αλλά το μέγεθός του είναι αγαπησιάρικο!!!:)

 

Καλημερα φιλε μου.η πρωτη ερωτηση που κανεις ειναι λιγο υποκειμενικη καθως υπαρχουν καποιες android εφαρμογες που ειναι λογικο να μην λειτουργουν λογω αναλυσης..αλλα υπαρχουν και χιλιαδες που λειτουργουν..πιστεψε με θα βρεις τις καταλληλες εφαρμογες να παραμετροποιησεις το κινητο σου και να το ευχαριστηθεις..κανεις δεν εχει κανει παραπονο σαυτον τον τομεα..οσο για την πλοηγηση,εγω μια χαρα σερφαρω με το προ.εχω βρει και εναν πολυ καλο browser και το σερφαρισμα εχει γινει πολυ ευκολο..αλλα και αυτο ειναι υποκειμενικο..

το δευτερο που ρωτας δεν το ξερω.

Οσον αφορα στο τριτο,εχει πολυ καλη κατασκευη..και σου μιλαει ενα ατομο που το χει ριξει κατω 128 φορες..δεν υπαρχει θεμα ξεβαψηματος ουτε στο ασημι ουτε στα γραμματα..

Με λιγα λογια στο συνιστω απο,τι καταλαβες..:p

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.η πρωτη ερωτηση που κανεις ειναι λιγο υποκειμενικη καθως υπαρχουν καποιες android εφαρμογες που ειναι λογικο να μην λειτουργουν λογω αναλυσης..αλλα υπαρχουν και χιλιαδες που λειτουργουν..πιστεψε με θα βρεις τις καταλληλες εφαρμογες να παραμετροποιησεις το κινητο σου και να το ευχαριστηθεις..κανεις δεν εχει κανει παραπονο σαυτον τον τομεα..οσο για την πλοηγηση,εγω μια χαρα σερφαρω με το προ.εχω βρει και εναν πολυ καλο browser και το σερφαρισμα εχει γινει πολυ ευκολο..αλλα και αυτο ειναι υποκειμενικο..

το δευτερο που ρωτας δεν το ξερω.

Οσον αφορα στο τριτο,εχει πολυ καλη κατασκευη..και σου μιλαει ενα ατομο που το χει ριξει κατω 128 φορες..δεν υπαρχει θεμα ξεβαψηματος ουτε στο ασημι ουτε στα γραμματα..

Με λιγα λογια στο συνιστω απο,τι καταλαβες..:p

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Και εγω στο συνιστώ.. το έχω εδω και 10 μέρες και δεν έχω κανενα πρόβλημα..

Κωνσταντίνε ποιον browser έχεις κατεβάσει. θέλω κ εγώ να κατεβάσω.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παλικάρια ,μια ερώτηση το z4root όταν το εκτελέσουμε και εμφανιστεί το εικονίδιο super user,μετά αν θέλουμε το διαγράφουμε,δεν χρειάζεται?

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά,

μόλις το αγόρασα και εγώ θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Από που μπορώ να σβήσω τις ρυθμίσεις της cosmote που μου επιτρέπουν να μπω στο internet ώστε να μην μπορεί κάποιος να μπεί παρα μόνο από wifi ?

 

Και κάτι ακόμα. Κανένα tip κάτι που θα πρέπει να ξέρω για το κινητό ?

Link to comment
Share on other sites

οχι. το super user είναι το πρόγραμμα που δίνει άδεια root στις υπόλοιπες εφαρμογές που εσύ θα αποφασίσεις. στην εκκίνηση δλδ κάθε νέας εφαρμογής που θα ζητήσει άδεια root θα σου ανοίξει το super user και θα σε ρωτήσει αν θες να του δώσεις άδεια root.

 

Γεια χαρά,

μόλις το αγόρασα και εγώ θα ήθελα να σας κάνω μια ερώτηση.

Από που μπορώ να σβήσω τις ρυθμίσεις της cosmote που μου επιτρέπουν να μπω στο internet ώστε να μην μπορεί κάποιος να μπεί παρα μόνο από wifi ?

 

Και κάτι ακόμα. Κανένα tip κάτι που θα πρέπει να ξέρω για το κινητό ?

μενου->ρυθμίσεις->ασύρματα και δίκτυα->δικτυα κινητής τηλεφωνίας->ονόματα σημείου πρόσβασης. Μπαίνεις στο Cosmote INTERNET, πατάς το αριστερό κουμπί και επιλέγεις "διαγραφή APN".

 

για το 2ο σκέλος, διάβασε το FAQ που υπάρχει στην ενότητα μας.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

οχι. το super user είναι το πρόγραμμα που δίνει άδεια root στις υπόλοιπες εφαρμογές που εσύ θα αποφασίσεις. στην εκκίνηση δλδ κάθε νέας εφαρμογής που θα ζητήσει άδεια root θα σου ανοίξει το super user και θα σε ρωτήσει αν θες να του δώσεις άδεια root.

 

 

Οχι οχι φιλε μου kallair,μαλλον δεν το εγραψα καλα,οχι το superuser να σβήσω,το Z4root,ήθελα να πω,χρειαζεται το z4root ή να το σβήσω!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

μενου->ρυθμίσεις->ασύρματα και δίκτυα->δικτυα κινητής τηλεφωνίας->ονόματα σημείου πρόσβασης. Μπαίνεις στο Cosmote INTERNET, πατάς το αριστερό κουμπί και επιλέγεις "διαγραφή APN".

 

για το 2ο σκέλος, διάβασε το FAQ που υπάρχει στην ενότητα μας.

 

Πήγα Settings->Wireless&Networks->Mobile Networks->Access Points Names αλλά δεν έχει κάτι . Δεν υπάρχει κάτι να σβήσω.

 

Ακολούθησα μια άλλη ρύθμιση από το faq που μου είπες που απενεργοποιεί την σύνδεση με mobile network.

Ευχαριστώ!!

Edited by nitrodr125
Link to comment
Share on other sites

Οχι οχι φιλε μου kallair,μαλλον δεν το εγραψα καλα,οχι το superuser να σβήσω,το Z4root,ήθελα να πω,χρειαζεται το z4root ή να το σβήσω!!!!
Σβησε το κανονικα,δεν χρειαζεται πλεον.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα Settings->Wireless&Networks->Mobile Networks->Access Points Names αλλά δεν έχει κάτι . Δεν υπάρχει κάτι να σβήσω.

 

Ακολούθησα μια άλλη ρύθμιση από το faq που μου είπες που απενεργοποιεί την σύνδεση με mobile network.

Ευχαριστώ!!

για να μην υπαρχει κάτι πάει να πει ότι δν εχεις τις ρυθμίσεις και για να μπεισ ιντερνετ έτσι κ αλλιως:spider:

Link to comment
Share on other sites

Και εγω στο συνιστώ.. το έχω εδω και 10 μέρες και δεν έχω κανενα πρόβλημα..

Κωνσταντίνε ποιον browser έχεις κατεβάσει. θέλω κ εγώ να κατεβάσω.

 

κατεβασε απο το market τον dolphin browser!ειναι απλα κορυφη!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα σε όλους σας.

Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω το Χ10 mini μου για εταιρικό τηλέφωνο, όμως θα ήθελα να ρωτήσω εαν το pc companion εχει δυνατότητα συγχρονισμού με Lotus notes.

 

Δεν μπορώ να το δοκιμάσω στον υπολογιστή της δουλειάς, γιατί είναι κλειδωμένος και χρειάζεται ολόκληρη διαδιασία με το ΙΤ για να εγκατασταθεί πρόγραμμα. Πριν το ζητήσω και υποβάλλω τις σχετικές αιτήσεις θα ήθελα να γνωρίζω εαν συγχρονίζει επαφές και ημερολόγιο με το Lotus Notes.

 

Σας ευχαριστώ πολυ!

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

έψαχνα να βρω κανά widget για on/off bluetooth , wifi κτλπ

 

Έχω βρει κάτι μικρά σε μέγεθος.... υπάρχει τρόπος σε μια οθόνη να βάλω πάνω από ένα widget ?

Link to comment
Share on other sites

έψαχνα να βρω κανά widget για on/off bluetooth , wifi κτλπ

 

Έχω βρει κάτι μικρά σε μέγεθος.... υπάρχει τρόπος σε μια οθόνη να βάλω πάνω από ένα widget ?

 

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιον 3rd party launcher, ψάξε στο Market για launcherpro, adw launcher, go launcher κ.λπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου.η πρωτη ερωτηση που κανεις ειναι λιγο υποκειμενικη καθως υπαρχουν καποιες android εφαρμογες που ειναι λογικο να μην λειτουργουν λογω αναλυσης..αλλα υπαρχουν και χιλιαδες που λειτουργουν..πιστεψε με θα βρεις τις καταλληλες εφαρμογες να παραμετροποιησεις το κινητο σου και να το ευχαριστηθεις..κανεις δεν εχει κανει παραπονο σαυτον τον τομεα..οσο για την πλοηγηση,εγω μια χαρα σερφαρω με το προ.εχω βρει και εναν πολυ καλο browser και το σερφαρισμα εχει γινει πολυ ευκολο..αλλα και αυτο ειναι υποκειμενικο..

το δευτερο που ρωτας δεν το ξερω.

Οσον αφορα στο τριτο,εχει πολυ καλη κατασκευη..και σου μιλαει ενα ατομο που το χει ριξει κατω 128 φορες..δεν υπαρχει θεμα ξεβαψηματος ουτε στο ασημι ουτε στα γραμματα..

Με λιγα λογια στο συνιστω απο,τι καταλαβες..:p

 

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

 

Και εγω στο συνιστώ.. το έχω εδω και 10 μέρες και δεν έχω κανενα πρόβλημα..

Κωνσταντίνε ποιον browser έχεις κατεβάσει. θέλω κ εγώ να κατεβάσω.

 

Ευχαριστώ πολύ και τους 2! Όντως κάποια πράγματα είναι λίγο υποκειμενικά! Το θέμα με το MyPhoneExplorer το βρήκα στο Faq και στην σελίδα της εφαρμογής. Λογικά δεν θα έχω πρόβλημα!

Ρίχνοντας, όμως, μια ματιά στο FAQ μου δημιουργήθηκαν ε απορίες ακόμα!!:)

1) Μετά την αναβάθμιση σε 2.1 εξακολουθεί να είναι απαραίτητο το ΒΤ File Transfer για αποστολή/λήψη?

2) Ισχύει ακόμα το θέμα με το +30 για να μπορεί να αναγνωρίζει τον αριθμό που σε καλεί?

3) Είδα για την πιθανότητα να μην μπορείς να συνδεθείς σε wifi router λόγω MAC Address. Γενικότερα έχει καλό wifi? Ισχυρό σήμα? Γιατί επειδή θα έχω καρτοκινητό εκεί θα βασίζομαι στο wifi!!

Ευχαριστώ και πάλι! Sorry για το πρήξιμο αλλά επειδή η HTC έλυνε συνήθως τέτοιες μικρολεπτομέρειες δεν ξέρω αν κάποια θέματα αφορούν το λειτουργικό και εγώ δεν τα είχα δει στο Desire λόγω επέμβασης HTC ή αν είναι θέματα SE γι' αυτό και ρωτάω!

 

Edit:

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιον 3rd party launcher, ψάξε στο Market για launcherpro, adw launcher, go launcher κ.λπ.

 

Α, δεν σου επιτρέπει by default? Μαθαίνω σιγά σιγά!!! :)

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να χρησιμοποιήσεις κάποιον 3rd party launcher, ψάξε στο Market για launcherpro, adw launcher, go launcher κ.λπ.

 

Οκ ευχαριστώ !!

 

Κάτι ακόμα. Υπάρχει κανείς τρόπος οι επαφές δίπλα στο όνομα να δείχνουν κ την φωτογραφία ?

Link to comment
Share on other sites

έψαχνα να βρω κανά widget για on/off bluetooth , wifi κτλπ

 

Έχω βρει κάτι μικρά σε μέγεθος.... υπάρχει τρόπος σε μια οθόνη να βάλω πάνω από ένα widget ?

 

Γιατι δεν βαζεις το quick settings? βολικο ειναι τα εχει ολα

 

Οκ ευχαριστώ !!

 

Κάτι ακόμα. Υπάρχει κανείς τρόπος οι επαφές δίπλα στο όνομα να δείχνουν κ την φωτογραφία ?

 

μπαινεις στην επαφη που θελεις πατας πανω στη εικονα που δειχνει και επιλεγεις φωτογραφιες

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...