Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιότατα..και αν μετά από διαγραφή των πάντων για να επαναφέρω ότι θέλω και είχα κατεβάζω εκ νεου τιτανιουμ και πατάω εκει που λέει επαναφορά κάπως έτσι?η αλλιώς γίνεται?:wacko:

 

Ναι με την προυπόθεση πως υπάρχει ακόμα ο φάκελος του backup στην sd

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eάν πάρω στο μέλλον ακόμα :rolleyes: ένα xperia (10, 10 mini, arc κλπ) με ποιον τρόπο θα μεταφέρω τίς επαφές μού από το δικό μού? Και αντίστοιχα το ημερολόγιο , σημειώσεις κλπ? Περισσότερο οι επαφές με ενδιαφέρουν βέβαια...

Γίνεται απο κινητό σε κινητό?

Συγχρονισμό με το gmail, συγχρονισμό με το MyPhoneExplorer. Ίσως να μπορείς να κάνεις και αποστολή μέσω bluetooth. Πάρε με το καλό το καινούριο και θα τη βρούμε τη λύση! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα..Το αλμπουμ μου εμφανιζει καποιες φωτογραφιες και οταν παταω πανω να τις δω σε ολη την οθονη , μου εμφανιζει αλλες εικονες...Και γενικα κολλαει .. :wacko: Εχω το .24 με ροοτ ,iridium theme και gallery 3d..

 

καμια βοηθεια??

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Μερικες ερωτησεις για το x10mini ισως βοηθηθουν και αλλοι..οοι κυριως εχουν την εκδοσιη2.1.

 

1) για να κανεις καποιος μια πληρη νεα εγκατασταση φορματ στο κινητο αρκει απλα να κανει repair απο το προγραμμα της se (pc companion) που ξαναπερναει το λογισμικο;

2)μετα απο καθε απεγκατασταση μενουν σκουπιδακια στο τηλεφωνο;

3) πως γινετε οταν ψαχνω μια επαφη να μην μου εμφανιζει της επαφες του facebook?

οταν παταω το αρχικο "α" για παραδειγμα...στην λιστα των επαφων εχω επιλεξει να μην εμφανιζονται επαφες facebook..αλλα οταν ψαχνω παραδειγμα "G" Giwrgos"

τοτε μου βγαζει και τις επαφες facebook.

4) Τελικα υπαρχει τροπος να αποθηκευσω μια επαφη στη σιμ; και να κανει αναγνωση το τηλεφωνο επαφες της σιμ και οχι του τηλεφωνου οπως κανουν ΟΛΑ σχεδον τα κινητα;

5) η κεραια του κινητου για wlan ειναι απογοητευτικη οπως διαβασα και σε προηγουμενα μηνηματα εδω στο φορουμ..δεν πιανει αρκετα μακρια σε σχεση με αλλα κινητα.

6)πλεον η τιμη του επεσε στα 150 ευρω πιστευω επειδη θα βγουν νεες συσκευες και ετσι υπαρχει πολυ μικρη πιθανοτητα να μπει froyo 2.2 στο μινι..

P30 AURORA
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη ειμαι και λιγο ασχετος με αυτα...

Εχω παρει το xperia mini και κατεβαζω τις εφαρμογες απο το κινητο μου (οσο ειχε ανοιχτο wi-fi)

Τωρα που το εκλεισαν μπορω να κατεβαζω τις εφαρμογες απο το pc μ και να τις περναω στο κινητο μου?

Αν ναι απο ποιο site???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, επειδη ειμαι και λιγο ασχετος με αυτα...

Εχω παρει το xperia mini και κατεβαζω τις εφαρμογες απο το κινητο μου (οσο ειχε ανοιχτο wi-fi)

Τωρα που το εκλεισαν μπορω να κατεβαζω τις εφαρμογες απο το pc μ και να τις περναω στο κινητο μου?

Αν ναι απο ποιο site???

 

το ξερει ο γειτωνας??:lol::lol:

 

εννοειται μπορεις...υπαρχουν διαφορα sites..το google τι το εχουμε?

googlαρε ο,τι θες και αν δεν βρεις την ακρη στειλε μου πμ να σου δωσω 2,3 καλα σαιτακια...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το handcent sms εξακολουθεί να έχει "θέμα";

Μετά από τα απανωτά φλασαρίσματα έχασα την "καλή" έκδοση κ έχω ξενερώσει με τον default :mad:

Link to comment
Share on other sites

Ναι με την προυπόθεση πως υπάρχει ακόμα ο φάκελος του backup στην sd

Ok,thankd!!Να ρωτήσω κάτι άλλο,έχει αγοράσει κανείς bluetooth? Ποιό έχει πάρει και από που?Είναι όλα συμβατά με το προ μας??

 

edit :Επίσης,έκανα update στην 24 και εγώ επιτέλους,έκανα και ροοτ και όλα οκ και όπως πριν..προσπαθώ να περάσω το adw.launcher να δω και εγώ πως είναι αυτό και αν είναι καλό αλλά δε μπαίνει με τίποτα,ούτε πριν το update ούτε τώρα γίνεται..το κατεβάζω,κάνω εγκατάσταση ,λέει έγινε με επιτυχία αλλά μετά ΔΕΝ ανοίγει!!!το χω κάνει πολλές φορές ξέρει κανείς τι φταίει???????????

Edited by matbel
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω..

icons πως μπορουμε να αλλαξουμε?μονο icons..εχει δει κανενας καποιον οδηγο?

ευχαριστω πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω..

icons πως μπορουμε να αλλαξουμε?μονο icons..εχει δει κανενας καποιον οδηγο?

ευχαριστω πολύ!!

 

Ρίξε μια ματιά :ΕΔΩ νομίζω κάτι θα βρείς!!:whistle:

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!μια ερωτηση να κανω γιατι βρισκομαι σε απελπιστικη κατασταση!:( χθες εκανα ροοτ κανονικα,κατεβασα το titanium backup για να σβησω καποια προγραμματα που δεν ηθελα(δεν εσβησα πολλα) τωρα που μπαινω μαρκετ να κατεβασω δεν μπορω μενει στην ληψη!και οταν ανοιγω το κινητο μου μου γραφει...υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας com.google.process.gapps προσπαθηστε αργοτερα!μηπως εσβησα κατι που δεν επρεπε?πως μπορω να διορθωσω την κατασταση?SOS!
Link to comment
Share on other sites

edit :Επίσης,έκανα update στην 24 και εγώ επιτέλους,έκανα και ροοτ και όλα οκ και όπως πριν..προσπαθώ να περάσω το adw.launcher να δω και εγώ πως είναι αυτό και αν είναι καλό αλλά δε μπαίνει με τίποτα,ούτε πριν το update ούτε τώρα γίνεται..το κατεβάζω,κάνω εγκατάσταση ,λέει έγινε με επιτυχία αλλά μετά ΔΕΝ ανοίγει!!!το χω κάνει πολλές φορές ξέρει κανείς τι φταίει???????????

 

Πάτα το κεντρικό κουμπί και θα σε ρωτήσει ποιο launcher θέλεις να χρησιμοποιήσεις, τον default ή τον adw.launcher. Έτσι γίνεται και με οποιονδήποτε άλλο launcher εγκαταστήσεις... ;)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω αγορασει ενα sony ericsson xperia x10 mini.εχω απιβδησει για να το μαθω.εχει πολυ δυσκολο μενου καθολου ευχρηστο.του εκανα προσφατα την αναβαμηση σε 2.1 και εχω τα εξης προβληματα.οταν γραφω μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες πολυ γρηγορα μου μειωνει το περιθωριο για να παει το μηνυμα μονο ενω με λατινικους ειναι μια χαρα επισης ακομα δεν εχω βρει πως αποθηκευεις μια επαφη στην καρτα σιμ.μονο στην μνημη της συσκευης μου αποθηκευει τις επαφες.γνωριζει κανεις τιποτα γιαυτα να με βοηθησει? Edited by kuriakos81
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια εχω αγορασει ενα sony ericsson xperia x10 mini.εχω απιβδησει για να το μαθω.εχει πολυ δυσκολο μενου καθολου ευχρηστο.του εκανα προσφατα την αναβαμηση σε 2.1 και εχω τα εξης προβληματα.οταν γραφω μηνυμα με ελληνικους χαρακτηρες πολυ γρηγορα μου μειωνει το περιθωριο για να παει το μηνυμα μονο ενω με λατινικους ειναι μια χαρα επισης ακομα δεν εχω βρει πως αποθηκευεις μια επαφη στην καρτα σιμ.μονο στην μνημη της συσκευης μου αποθηκευει τις επαφες.γνωριζει κανεις τιποτα γιαυτα να με βοηθησει?

 

πηγαίνεις στα μηνύματα-αριστερό πλήκτρο-ρυθμίσεις-κλικάρεις το εξοικονόμιση κόστους.

πηγαίνεις στις επαφές-αριστερό πλήκτρο-εισαγωγή/εξαγωγή-εξαγωγή στην κάρτα sim

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα..

επιτέλους σήμερα μου ενεργοποιησαν τον αριθμό και είμαι οκ

super το κινητό. :D

να κάνω μια χαζή ερώτηση.. το NETWORK TRAFFIC COUNTER μετράει μόνο οτι κατεβάζει το κινητό ή όλα μαζι? (upload + download)

επίσης καποια καλή εφαρμογούλα για να σβήνει το ιστορικό απο το internet?

ευχαριστώ.. :rolleyes:

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κεντρικό κουμπί και θα σε ρωτήσει ποιο launcher θέλεις να χρησιμοποιήσεις, τον default ή τον adw.launcher. Έτσι γίνεται και με οποιονδήποτε άλλο launcher εγκαταστήσεις... ;)

Σωστά:p το ήξερα αυτό,ούτως η άλλως είχα κι άλλο auncher,απλά το go και ένα άλλο που έιχα ,είχε το εικονιδιάκι του και μέσα στο μενου μαζί με τα άλλα προγράμματα,οκ το ξαναπέρασα από αλλού κατι τώρα μου το βγάζει μόνο με το μεσαίο κουμπάκι.Κατέβασα διάφορα θα παίξω μαζι τους μέχρι να καταλήξω ποιο μου κάνει το go launcger που χρησιμοποιώ ως τώρα πάντως μου φαίνεται καλό,θα δω και τα υπόλοιπα όμως..Τώρα θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο,θέλω τα φώτα σας για καρτα micro sd 16bg που θέλω να πάρω..οι περισσότερες που είδα κ δεν είδα και πολλές να παίζουν είναι συνήθως class 4 ή 6,αλλά έχω ακούσει η 10 είναι η καλύτερη..που μπορώ να βρω τέτοια και γενικά ποια είναι η καλύτερη να πάρω για να κάνω και app2sd μετά χωρίς να υπάρχει πρόβλημα?????????:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Το βρηκα.. πρεπει να πατίσεις πανο στην συνδεση που θες να δεις και σου λέει.. sorry αλλα νέος σε android.

καποια must have εφαρμογή?

πόσες εφαρμογές μπορώ να κατεβάσω, ανοίγει απεριόριστες σελίδες στο menu>?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ. Το βρηκα.. πρεπει να πατίσεις πανο στην συνδεση που θες να δεις και σου λέει.. sorry αλλα νέος σε android.

καποια must have εφαρμογή?

πόσες εφαρμογές μπορώ να κατεβάσω, ανοίγει απεριόριστες σελίδες στο menu>?

Εφαρμογές μπορείς να κατεβάσεις όσες θες αλλά ανάλογα και τη μνήμη φυσικά του κινητού σου πχ εσωτερική μνήμη είναι στα 222μβ νομίζω,τώρα αν κάνεις το app2sd όπου μπορούν οι εφαρμογές να αποθηκεύονται στην κάρτα μνήμης σου τότε ανάλογα την χωρητικότητα της μνήμης σου πάλι αλλά της κάρτας σου αυτή τη φορά ,εφαρμογές υπάρχουν άπειρες για αρχή κοίτα εδω..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287456 και εδώ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=249301 άντε καλή αναζήτηση!

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ..

απλα στο μενου του κινιτού υπάρχει κάποιος περιορισμός? πχ τώρα μου έχει 6 οθόνες. οταν γεμισει και η 6 οθόνη θα βγεί και 7?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ..

απλα στο μενου του κινιτού υπάρχει κάποιος περιορισμός? πχ τώρα μου έχει 6 οθόνες. οταν γεμισει και η 6 οθόνη θα βγεί και 7?

 

Εννοείς τις οθόνες που δείχνει τις εφαρμογές; Ναι θα βγουν όσες χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια!μια ερωτηση να κανω γιατι βρισκομαι σε απελπιστικη κατασταση! χθες εκανα ροοτ κανονικα,κατεβασα το titanium backup για να σβησω καποια προγραμματα που δεν ηθελα(δεν εσβησα πολλα) τωρα που μπαινω μαρκετ να κατεβασω δεν μπορω μενει στην ληψη!και οταν ανοιγω το κινητο μου μου γραφει...υπηρξε μη αναμενομενη διακοπη της διαδικασιας com.google.process.gapps προσπαθηστε αργοτερα!μηπως εσβησα κατι που δεν επρεπε?πως μπορω να διορθωσω την κατασταση?SOS!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοουσα.. :)

τωρα έσβησα μια εφαρμογή που τελικά δεν χρειαζόμουν και μου έχει μείνει ένα κενό σημείο. έχω κατεβάσει άλλη εφαρμογή απο τότε αλλα μου την εμφάνισε σε νέα οθόνη. να κάνω restart>? θα στρώσει?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...