Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπα και εγω....

 

http://i52.tinypic.com/25kj3pk.jpg

 

Παντως πολυ ασταθες, μου εβγαλε ηδη bsod αρκετες φορες...

Αν δω κανένα iOS περασμένο, το κλείδωσα!!! :X:

Ωραίος! :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

γεια σας!!!!!! θελω να ρωτησω κατι τι διαφορα θα εχει η αναβαθμιση απο 1.6 σε 2.2 υπαρχει κατι για τη μπαταρια να κραταει περισσοτερο η ειναι ιδιο με τ 1.6 ?????κ γενικα τη διαφορες εχουν????????? πηρα χτεσ το κινητο κ επειδη δν ξερω απο αυτα ρωταω!!!!! ευχαριστω!!!!!!!!!

 

:!:Επισήμανση από την Ο.Δ.:!:: Η χρήση γραφής τρόπου SMS δεν είναι αποδεκτή από 01/09/09

 

καντο χωρις δευτερη σκεψη..εισαι σιγουρος οτι εισαι στην 1.6;γιατι ο κολλητος μου προχθες το πηρε και ειναι στην 2.1!

Οπως και να χει εχει διαφορες (Καλυτερη μπαταρια,φτιαξανε το bluetooth,καλυτερη αισθηση στο touch,φορτιζει κλειστο αν θες και γενικα δεν υπαρχει κανενας λογος να μενεις στην 1.6)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια επειγοντως!πηγα να κανω rebrand εσβησα το buil.prop που ειχα κ κανω το αλλο copy κ δεν μου βγαζει επιλογη paste sto root explorer!γιατι??σας παρακαλω μια βοηθεια γρηγορα..
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια επειγοντως!πηγα να κανω rebrand εσβησα το buil.prop που ειχα κ κανω το αλλο copy κ δεν μου βγαζει επιλογη paste sto root explorer!γιατι??σας παρακαλω μια βοηθεια γρηγορα..

 

Έχεις πατήσει το mount R/W στο root explorer;

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια επειγοντως!πηγα να κανω rebrand εσβησα το buil.prop που ειχα κ κανω το αλλο copy κ δεν μου βγαζει επιλογη paste sto root explorer!γιατι??σας παρακαλω μια βοηθεια γρηγορα..

εκλεισε κ η συσκευη καταλαθος κ τωρα δεν ξερω λεει οτι ναναι!τι να κανω??

 

Έχεις πατήσει το mount R/W στο root explorer;

ειχα πατησει ναι

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

εκλεισε κ η συσκευη καταλαθος κ τωρα δεν ξερω λεει οτι ναναι!τι να κανω??

 

 

ειχα πατησει ναι

 

Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Θα περιμένεις να μπούνε τα παιδιά που τα ξέρουνε καλύτερα....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω να σε βοηθήσω. Θα περιμένεις να μπούνε τα παιδιά που τα ξέρουνε καλύτερα....

εντα3ει το βρηκα!its ok!

Link to comment
Share on other sites

Το εχει σκευτει καποιος απο αυτο το φορουμ που εχει ηδη δημιουργησει rom 2.1?

Ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

Το εχει σκευτει καποιος απο αυτο το φορουμ που εχει ηδη δημιουργησει rom 2.1?

Ειναι δυνατον να γινει κατι τετοιο?

 

Σαν forum φανταζομαι εννοεις τους xda, και ναι το εχουνε σκεφτει και το εχουν προσπαθησει αλλα ακομη δεν εχουμε καποιο καλο αποτελεσμε...

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

οχι για αυτο μιλαω...Υπαρχουν παιδια που εχουν κανει roms kai themes...Εχουν σκευτει να προσπαθησουν μια 2.2 rom?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

παραθετω ξανα το προβλημα μ γτ δυστυχως λυση δεν βρεθηκε...μετα την αναβαθμιση σε 2.1 αποφασισα να μην ξαναχρησιμοποιησω task killer.ετσι λοιπον το αφηνα να κανει μονο του τη δουλεια του!απο κει και περα ομως μηνυματα μεγαλυτερα απο 160 χαρακτηρεσ δεν μου ερχονταν!αυτο δεν ηταν προβλημα δικτυου.μετα την απεγκατασταση αρκετων εφαρμογων και τη χρηση εκ νεου task killer το προβλημα λυθηκε.εβγαλα το συμπερασμα οτι εφταιγε η χαμηλη μνημη.βεβαια και τωρα εχω 68 μνημη(τοση γραφει ο τασκ μανατζερ, δεν ξερω τι μνημη ειναι αυτη) που παλι με ανησυχει ειναι αρκετα λιγη.εχω το x10 mini pro.αν μπορειτε να με βοηθησετε σχετικα με το προβλημα που ειχα, γιατι πλεον φοβαμαι να βαλω νεες εφαρμογες μηπως ξαναεχω το ιδιο προβλημα...
Link to comment
Share on other sites

οχι για αυτο μιλαω...Υπαρχουν παιδια που εχουν κανει roms kai themes...Εχουν σκευτει να προσπαθησουν μια 2.2 rom?

 

Η 2.2 δεν είναι η πιο εύκολη υπόθεση. Για να είμαι ειλικρινής ακόμα και η 2.1 AOSP δεν είναι εύκολη.

 

Καλώς ή κακώς οι περισσότερες εταιρείες, κάνουν κάποια integrate/μετατροπές/διαφοροποιήσεις στο αρχικό λογισμικό που λαμβάνουν από την Google.

Πάρε για παράδειγμα το Sense της Htc, το Motoblur της Motorola και το γενικότερο interface που μας παρέχει η SE.

Όλα αυτά, αν και συνήθως είναι πρακτικά, επιβαρύνουν το σύστημα και απορροφούν πολύτιμους πόρους κατά την λειτουργία του.

 

Στις υπάρχουσες rom που κάνανε δειλά δειλά την εμφάνιση τους για mini-mini pro, έχουμε να κάνουμε με SE roms που απλά έχουν υποστεί fine tuning και theming.

Τίποτα παραπάνω!

Δεν έχουν καμία σχέση με μια "καθαρή" 2.1 AOSP rom.

 

Από κει και πέρα για το compiling 2.2 υπάρχουν resources αλλά θέλει πολύ περισσότερη δουλειά από όσο φαίνεται. Πάνω από όλα στοιχειώδη γνώση γύρω από το android και τον κόσμο των unix λειτουργικών, πράγμα που σπανίζει. Πολλές φορές το compile ενός lib ή hardware module δεν λειτουργεί βάσει του makefile και θέλει άπειρες πατέντες και δοκιμές με crosscompile διαφορετικού resource άλλης συσκευής (Βλέπε την 2.2 rom του zdzihu που τωρα τελευταία απέκτησε λειτουργικότητα στην λήψη φωτο)

 

 

Αυτά τα λίγα, απλά για να γνωρίζουμε

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παραθετω ξανα το προβλημα μ γτ δυστυχως λυση δεν βρεθηκε...μετα την αναβαθμιση σε 2.1 αποφασισα να μην ξαναχρησιμοποιησω task killer.ετσι λοιπον το αφηνα να κανει μονο του τη δουλεια του!απο κει και περα ομως μηνυματα μεγαλυτερα απο 160 χαρακτηρεσ δεν μου ερχονταν!αυτο δεν ηταν προβλημα δικτυου.μετα την απεγκατασταση αρκετων εφαρμογων και τη χρηση εκ νεου task killer το προβλημα λυθηκε.εβγαλα το συμπερασμα οτι εφταιγε η χαμηλη μνημη.βεβαια και τωρα εχω 68 μνημη(τοση γραφει ο τασκ μανατζερ, δεν ξερω τι μνημη ειναι αυτη) που παλι με ανησυχει ειναι αρκετα λιγη.εχω το x10 mini pro.αν μπορειτε να με βοηθησετε σχετικα με το προβλημα που ειχα, γιατι πλεον φοβαμαι να βαλω νεες εφαρμογες μηπως ξαναεχω το ιδιο προβλημα...

 

μηπως εχεις μικρη εσωτερικη μνημη;κατεβασε ενα εκ των my settings,quick settings.εκει θα δεις την μνημη που εχεις στην εσωτερικη και στην εξωτερικη..δεν ξερω αν φταιει αυτο,παντως θα σου λυθει η απορια για το αν φταιει η εσωτερικη μνημη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου σε ολους.....!!!

 

Μηπως θυμαται να μου πει κανεις ,,,πως αφαιρουμε την κινηση δεδομενων απο το Status bar.....?????

 

κατι με το data transfers αλλα δεν θυμαμαι τιποτα.....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....!!!

 

Υ.Γ.(και συγνωμη γιατι εχει απαντηθει η ερωτηση,,αλλα δεν βρισκω την απαντηση ρε γμ...!! Αυτες οι 518+++σελιδες,,,θα καταληξουν να γινουν Ομηρικο Επος.....:lol:)

Προτεινω την τροποποιηση τους σε 1.0.Α.εποχη,,,2.0..504 εποχη .24.....304.....& 1.6......2.1.........2.2 (?????) και ενας θεος ξερει που θα μας βγαλει,,,,αν και απο οτι γραφουν,,,τελειωνουν τα καστανα......:lol:)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου σε ολους.....!!!

 

Μηπως θυμαται να μου πει κανεις ,,,πως αφαιρουμε την κινηση δεδομενων απο το Status bar.....?????

 

κατι με το data transfers αλλα δεν θυμαμαι τιποτα.....

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....!!!

 

Υ.Γ.(και συγνωμη γιατι εχει απαντηθει η ερωτηση,,αλλα δεν βρισκω την απαντηση ρε γμ...!! Αυτες οι 518+++σελιδες,,,θα καταληξουν να γινουν Ομηρικο Επος.....:lol:)

Προτεινω την τροποποιηση τους σε 1.0.Α.εποχη,,,2.0..504 εποχη .24.....304.....& 1.6......2.1.........2.2 (?????) και ενας θεος ξερει που θα μας βγαλει,,,,αν και απο οτι γραφουν,,,τελειωνουν τα καστανα......:lol:)

 

καλησπερα φιλε μου.αν χρησιμοποιεις launcher μπορεις πολυ απλα να δημιουργησεις ενα widget ωστε να το ενεργοποιεις/απενεργοποιεις οποτε θες....

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ: ρυθμισεις->ασυρματο και δικτυα->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->κινηση δεδομενων.

εκτος και αν εννοεις να αφαιρεσεις τα βελακια οταν ειναι απενεργοποιημενο..:confused: οποτε εγω στη θεση σου θα εκανα απλα μια εκκαθαριση στην status bar και θα εξαφανιζοταν.χεχε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ολοι οι νουμπαδες να δωσουμε τα Χ10 mini μας στον DaRk να μας βαλει ολα τα jit,xrecovery,custom rom,jipaligned,root,update,seus,φρυδια,μυδια,μα νταλακια!με το αζημιωτο εννοειται!!

 

Το κανω εγω. 30% κατω απο οτι σε ειπε ο Dark! :p:p:p:lol::lol:

Kαι θα τα μοιραστω με τον Kalas και τον mobilehacker!!!:lol::lol:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Το κανω εγω. 30% κατω απο οτι σε ειπε ο Dark! :p:lol::lol:

Kαι θα τα μοιραστω με τον Kalas και τον mobilehacker!!!:lol::lol:

 

αχαχαχαχα!!deal!!:lol::lol::lol:

 

για να μην μας κηνυγαει ο zxr ξερεις καποιον τροπο να κανω αναβαθμιση του titanium γτ δεν μαφηνει το μαρκετ..ειναι ντονειτ εκδοση απο τα γνωστα μαγαζακι!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα μικρο προβλημα με το x10 mini Μου τωρα τελευτεα μου βγαζει ενα εικονιδιο διπλα απο το σημα με την ενδηξη ανω και κατω βελακι και εχει ενα G εχω vodafone επανω ξερει κανεις τι ειναι και πως να το κλεισω αυτο το εικονιδιο ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα μικρο προβλημα με το x10 mini Μου τωρα τελευτεα μου βγαζει ενα εικονιδιο διπλα απο το σημα με την ενδηξη ανω και κατω βελακι και εχει ενα G εχω vodafone επανω ξερει κανεις τι ειναι και πως να το κλεισω αυτο το εικονιδιο ευχαριστω...

 

ειναι το ιντερνετ σου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ενα μικρο προβλημα με το x10 mini Μου τωρα τελευτεα μου βγαζει ενα εικονιδιο διπλα απο το σημα με την ενδηξη ανω και κατω βελακι και εχει ενα G εχω vodafone επανω ξερει κανεις τι ειναι και πως να το κλεισω αυτο το εικονιδιο ευχαριστω...

είναι ενεργοποιημένη η κίνηση δεδομένων κ κατεβαζει δεδομένα απο gprs/3g. ο πιο εύκολος τρόπος είναι να βγάλεις σε homescreen το σχετικό widget και να την απενεργοποιησεις ΑΜΕΣΩΣ. αν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα δεδομένων τότε θα χρεώνεσαι ανα ΚΒ..

Link to comment
Share on other sites

Με καλυψες Γιωργο...Την εχουμε κατσει με λιγα λογια..Υπομονη

 

Δεν θέλω ηττοπάθεια!

 

Να είσαι σίγουρος πως η σκηνή κινείται πολύ πιο γρήγορα από παλιότερα. Απλά το mini (όπως και το μεγάλο X10) δεν είναι από τα αγαπημένα headset των developer οπότε η εξέλιξη κινείται αντίστοιχα αργά.

 

Ήδη έχουμε για το mini μια sense rom που μπορεί μεν να μην δουλεύει τπτ αλλά είναι ένα βήμα!

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου.αν χρησιμοποιεις launcher μπορεις πολυ απλα να δημιουργησεις ενα widget ωστε να το ενεργοποιεις/απενεργοποιεις οποτε θες....

ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ: ρυθμισεις->ασυρματο και δικτυα->δικτυα κινητης τηλεφωνιας->κινηση δεδομενων.

εκτος και αν εννοεις να αφαιρεσεις τα βελακια οταν ειναι απενεργοποιημενο..:confused: οποτε εγω στη θεση σου θα εκανα απλα μια εκκαθαριση στην status bar και θα εξαφανιζοταν.χεχε!

 

Να εισαι καλα ρε konstantinoslp.....!!!

 

Αλλα εννοω να αφαιρεθει ,,,,χωρις να μου ξαναεμφανιζεται μετα απο καθε -reboot- (βελακια + εκκαθαριση).

Υπαρχει και αυτος ο τροπος,και το ειχα κανει.....αλλα δεν κρατω καλες σημειωσεις, μου φαινεται.....:lol:

 

Οποτε, ΟΙ-[ενθυμουνται ],,,,,παρακαλεισθε.....!!!!

 

Υ.Γ.(Και γιατι να τα δωσουμε στον..........Πως τον ειπες..??? :whistle: DaRk_dOg...????:tease:

Ποιος ειναι αυτος...????:confused: Ξερει τουλαχιστον πως ανοιγει το τηλεφωνο....????:p Η θα πρεπει να του τα μαθουμε ολα σαν μικρο..:baby: ???

 

Μεταξυ μας ρε konstantinoslp εχεις την πιο πετυχημενη υπογραφη,που εχω δει

μεσα στο -thread-.....:lol:)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλα ρε konstantinoslp.....!!!

 

Αλλα εννοω να αφαιρεθει ,,,,χωρις να μου ξαναεμφανιζεται μετα απο καθε -reboot- (βελακια).

Υπαρχει και αυτος ο τροπος,και το ειχα κανει.....αλλα δεν κρατω καλες σημειωσεις, μου φαινεται.....:lol:

 

Οποτε, ΟΙ-[ενθυμουνται ],,,,,παρακαλεισθε.....!!!!

 

Υ.Γ.(Και γιατι να τα δωσουμε στον,,,πως τον ειπες..??? DaRk_dOg...????

Ποιος ειναι αυτος...????:confused: Ξερει τουλαχιστον πως ανοιγει το τηλεφωνο....????:lol::p Η θα πρεπει να του τα μαθουμε ολα σαν μικρο..:baby: ???

 

Μεταξυ μας ρε konstantinoslp εχεις την πιο πετυχημενη,υπογραφη που εχω δει

μεσα στο -thread-.....:lol::lol:)

 

η αληθεια ειναι οτι θα ηταν καλο να μην εμφανιζεται αυτη η βλακεια πανω αριστερα αλλα απο την αλλη εγω ειμαι ξεχασιαρης και οταν την ανοιγω καμια φορα ξεχναω να την κλεινω.οποτε φαντασου αν δεν μου το δειχνει κιολας..:O

απο την αλλη ο κολλητος μου την εχει παντα ενεργοποιημενη γιατι βαριεται καθε φορα που θελει να συνδεθει στο 3g να κανει αυτη τη διαδικασια και εχει ξεγνοιασει και ρυθμιζει το ιντερνετ του με widgetακι..βεβαια απο θεμα μπαταριας ισως να ειναι ενα θεματακι...

 

thanks mate!:-) (",)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, με το διάβασμα έμεινα λίγο πίσω στα posts, @gorgiosalon, αν δεν χρησιμοποιείς πότε το 3g και θες να μην φαίνεται ότι είναι απενεργοποιημένο και δεν θες και κάποιο από τα widgets που το κλείνουν πανεύκολα, πήγαινε και πείραξε/διέγραψε τις ρυθμίσεις APN στις ρυθμίσεις (κράτα backup πρώτα). Έτσι και να θέλει δεν θα μπορεί να συνδεθεί (μπακαλίστικος τρόπος, αλλά δουλεύει).

 

@lovebirds, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, εγώ στην θέση σου (αν δεν μπορούσα να εντοπίσω με τίποτα τι το προκαλεί) θα έκανα ένα flash και στήσιμο του κινητού από την αρχή, δοκιμάζοντας μετά από κάθε σημαντικό βήμα αν δουλεύουν τα μηνύματα. Task killer μην βάζεις, δεν τον χρειάζεται το Android, ίσα ίσα το επιβαρύνει (υπάρχουν πολλά posts και links γι' αυτό το θέμα). Βάλε αν θες το Autokiller Memory Optimizer (το οποίο "διαχειρίζεται" την μνήμη, δεν σκοτώνει προγράμματα) και βάλε ρύθμιση "strict".

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...