Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

είναι ενεργοποιημένη η κίνηση δεδομένων κ κατεβαζει δεδομένα απο gprs/3g. ο πιο εύκολος τρόπος είναι να βγάλεις σε homescreen το σχετικό widget και να την απενεργοποιησεις ΑΜΕΣΩΣ. αν δεν έχεις κάποιο πρόγραμμα δεδομένων τότε θα χρεώνεσαι ανα ΚΒ..

 

που πηγενω για να το απενεργοποιησω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, με το διάβασμα έμεινα λίγο πίσω στα posts, @gorgiosalon, αν δεν χρησιμοποιείς πότε το 3g και θες να μην φαίνεται ότι

[...]

"strict".

 

Κalas σ'ευχαριστω και την καλησπερα μου......

 

Καπου ειχα διαβασει μια παραθεση του DARKAROYYYY.....εναν τροπο με το datatrafic,,που το αφαιρουσε απο το -status bar- και δεν σου την εσπαγε μετα απο καθε -reboot-.

Και οποτε το γουσταριζες,,,,ειτε με widget, ειτε by sonyericsson το ξανατσεκαριζες και ολα καλα......

 

Αλλα εχει γραψει τοσο αυτος ο σκυλος...!!!!! που δεν μπορω να το βρω με τιποτα........

Tο αναφερει και ο -zxr- στα -FAQ- παντα σε -root- συσκευη....Αλλα δεν εχει το παρακατω......Οταν το κανει -READ το -post- o DARKAROS....θα μας το ξαναθυμισει.....:p

Link to comment
Share on other sites

Κalas σ'ευχαριστω και την καλησπερα μου......

 

Καπου ειχα διαβασει μια παραθεση του DARKAROYYYY.....εναν τροπο με το datatrafic,,που το αφαιρουσε απο το -status bar- και δεν σου την εσπαγε μετα απο καθε -reboot-.

Και οποτε το γουσταριζες,,,,ειτε με widget, ειτε by sonyericsson το ξανατσεκαριζες και ολα καλα......

 

Αλλα εχει γραψει τοσο αυτος ο σκυλος...!!!!! που δεν μπορω να το βρω με τιποτα........

Tο αναφερει και ο -zxr- στα -FAQ- παντα σε -root- συσκευη....Αλλα δεν εχει το παρακατω......Οταν το κανει -READ το -post- o DARKAROS....θα μας το ξαναθυμισει.....:p

 

Μάλλον ήταν αρκετά παλιό και δεν το θυμάμαι... μήπως λες αυτό εδώ το post; Ο zzzz λέει ότι το εικονίδιο πάει πακέτο με το data traffic widget, οπότε φαντάζομαι πως αν το αφαιρέσεις, θα φύγει και το εικονίδιο (με την γνωστή διαδικασία της απεγκατάστασης system apps). Το αρχείο πρέπει να λέγεται datatrafficswitch.apk. Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Κράτα το ένα backup και μπορείς να το ξανά περάσεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον ήταν αρκετά παλιό και δεν το θυμάμαι... μήπως λες αυτό εδώ το post; Ο zzzz λέει ότι το εικονίδιο πάει πακέτο με το data traffic widget, οπότε φαντάζομαι πως αν το αφαιρέσεις, θα φύγει και το εικονίδιο (με την γνωστή διαδικασία της απεγκατάστασης system apps). Το αρχείο πρέπει να λέγεται datatrafficswitch.apk. Δεν το έχω δοκιμάσει, αλλά δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Κράτα το ένα backup και μπορείς να το ξανά περάσεις μετά.

 

Όχι ακριβώς..

 

Ακόμα και αν "στείλετε" το datatrafficswitch.apk το εικονίδιο της κίνησης δεδομένων βρίσκεται στο SemcPhone.apk οπότε δεν εξαφανίζεται.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς..

 

Ακόμα και αν "στείλετε" το datatrafficswitch.apk το εικονίδιο της κίνησης δεδομένων βρίσκεται στο SemcPhone.apk οπότε δεν εξαφανίζεται.

 

Οπότε τι είναι αυτό που ψάχνει; Θυμάσαι...;

 

Καλησπέρα...:)

Link to comment
Share on other sites

Και αν τροποοιησουμε το εικονιδιο και το κανουμε ιδιο χρωμα με το φοντο του?

Θα "εξαφανιστει"!

 

υγ. βεβαια θα υπαρχει, και το επομενο εικονιδιο θα φαινεται μια θεση πιο κει...αλλα δεν μπορουμε να τα εχουμε και ολα.

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Οπότε τι είναι αυτό που ψάχνει; Θυμάσαι...;

 

Καλησπέρα...:)

 

Καλησπέρα kalas,

 

Για να εξαφανίσει το εικονίδιο, ή θα το αντικαταστήσει μέσα στο SEMCPhone.apk με ένα transparent (μπακαλίστικο αλλά δουλεύει) ή αλλιώς ζεί με αυτό και κάθε φορά κάνει εκκαθάριση των ειδοποιήσεων.

 

*EDIT* εννοείται πως θα παραμένει το notification.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακριβώς..

 

Ακόμα και αν "στείλετε" το datatrafficswitch.apk το εικονίδιο της κίνησης δεδομένων βρίσκεται στο SemcPhone.apk οπότε δεν εξαφανίζεται.

 

Τα σεβη μου,στον Συνθετη....!!!!

 

Θα βρω το -post- σου,,που το ειχα συλλεξει απο τα γραφομενα σου......και το ειχα δοκιμασει με την κινηση δεδομενων(work perfect) και θα στο -postaro-,,και θα σου αποδειξω πως ειναι τοσα πολλα αυτα που εχεις γραψει.....που ουτε εσυ μπορεις να τα θυμασαι ολα........:lol:

 

Ποσο μαλλον εγω,,,,που σε ενα μηνα εχω διαβασει τοσα.....οσα δεν διαβασα ποτε στο σχολειο 15 χρονια,,,,( 6 δημοτικ. ,3 γυμνασιο, 3 λυκειο, και 3 τζακ ποτ....:lol:)

Edited by gorgiosalon
Link to comment
Share on other sites

Τα σεβη μου,στον Συνθετη....!!!!

 

Θα βρω το -post- σου,,που το ειχα συλλεξει απο τα γραφομενα σου......και το ειχα δοκιμασει με την κινηση δεδομενων(work perfect) και θα στο -postaro-,,και θα σου αποδειξω πως ειναι τοσα πολλα αυτα που εχεις γραψει.....που ουτε εσυ μπορεις να τα θυμασαι ολα........:lol:

 

Ποσο μαλλον εγω,,,,που σε ενα μηνα εχω διαβασει τοσα.....οσα δεν διαβασα ποτε στο σχολειο 15 χρονια,,,,( 6 δημοτικ. ,3 γυμνασιο, 3 λυκειο, και 3 τζακ ποτ....:lol:)

 

Νομίζω πως το datatrafficswitch.apk αφορά απλά το widget που επιτρέπει την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση δεδομένων. Δεν εξαφανίζει το notification στην status bar.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Εχει δοκιμασει κανεις το need for speed shift στο μινι ή τσαμπα το κατεβαζω?

 

Σημ. Σε χ8 τρεχει κανονικα.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση: Εχει δοκιμασει κανεις το need for speed shift στο μινι ή τσαμπα το κατεβαζω?

 

Σημ. Σε χ8 τρεχει κανονικα.

 

Το έχω δοκιμάσει εγώ, εντάξει καλά τρέχει, αλλά δεν έχει ότι δεν έχει και καθόλου προβλήματα... Μια φορά μπήκα να παίξω πάντως, δεν το ξανά δοκίμασα. :p

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση πως θα περασω της επαφες μου απο το c902 στο mini μεσω bluetooth δεν συχρονιζονται υποψην το mini απο 1,6 που ηταν εχει γεινει 2.1 εκδοση τι πρεπει να κανω ? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα,σημερα ειχα ενα προβλημα το χ10 mini μου κολησε ανοιγοντας ενα παιχνιδι πως κανουμε επανακινιση αφου δεν μπορουμε να βγαλουμε μπαταρια;πηγα στο γερμανο μου το φτιαξε ανευ χρηματων αλλα δεν μου πε τι εκανε αν μου συμβει καπου που δεν εχω γερμανο τι κανο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;βοηθηστε σας παρακαλω αν καποιος ξερει.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στη παρεα,σημερα ειχα ενα προβλημα το χ10 mini μου κολησε ανοιγοντας ενα παιχνιδι πως κανουμε επανακινιση αφου δεν μπορουμε να βγαλουμε μπαταρια;πηγα στο γερμανο μου το φτιαξε ανευ χρηματων αλλα δεν μου πε τι εκανε αν μου συμβει καπου που δεν εχω γερμανο τι κανο;;;;;;;;;;;;;;;;;;;βοηθηστε σας παρακαλω αν καποιος ξερει.

 

Πλήκτρο power και μεσαίο πλήκτρο ταυτόχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Πλήκτρο power και μεσαίο πλήκτρο ταυτόχρονα.

 

αληθεια δε το ξερα ευχαριστω φιλε μου ειχα στεναχωρεθει

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω rooted το τηλεφωνο.θα δουλευει?

Οχι.

 

 

Sent from my U20i using Tapatalk

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο αντιστοιχο προγραμμα π να μην χρειαζεται root???

 

Οχι, δεν γινεται. Αλλα γιατι απλα δεν κανεις ροοτ? δεν υπαρχει καποιος λογος να μην το κανεις....

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Kalas το Autokiller Memory Optimizer πως το ρυθμιζω strict?επισης δεν εχω rooted το τηλεφωνο.θα δουλευει?

 

Εγώ που είμαι rooted :Dπως το βάζω strict?:O

 

ΑΚΥΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ...το βρήκα................

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι φοβαμαι να κανω ροοτ γτ βλεπω οτι ολοι εχουν θεματα με upgrades downgrades κολληματα και ιστοριες.ενα αντιστοιχο προγραμμα με το memory optimizer θελω για χρηση χωρις ροοτ! υπαρχει???
Link to comment
Share on other sites

εγω παλι φοβαμαι να κανω ροοτ γτ βλεπω οτι ολοι εχουν θεματα με upgrades downgrades κολληματα και ιστοριες.ενα αντιστοιχο προγραμμα με το memory optimizer θελω για χρηση χωρις ροοτ! υπαρχει???

οχι ολοι..καποιοι ισως..ειμαι root και το κινητο λειτουργει αψογα σε ολα..

και με απολυτη ελευθερια κινησεων!

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρησιμοποιώ το WidgetLocker εξακολουθεί να εμφανίζεται η αρχική lockscrenn έστω στιγμιαία με αποτέλεσμα να τρώει κολλήματα η συσκευή...Μπορεί να λυθεί κάπως αυτό????
Nokia 3510i - Nokia 3250 - Samsung D500 - Sony Ericsson W850 - Sony Ericsson K850i - Sony Ericsson W902 - iPhone 3G - Sony Ericsson x10 Mini - iPhone 4S - iPhone 5s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...