Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι απλά το root, αλλά γενικά θα περάσει ολο το λογισμικό με clean install (φαντάσου το σαν format στον υπολογιστή).

 

Εναλλακτική σε αυτό είναι να κατεβάσεις το πακέτο των stock εφαρμογών από εδώ, να πάρεις το talk.apk και να το αντιγράψεις στο /system/app και να του δώσεις τα εξής permission:

 

http://i.imagefra.me/d19htyq2.png

 

Κατόπιν reboot και δες τι έγινε.

 

*EDIT* Με πρόλαβε ο kalas!

 

Εγω να το κάνω.....πως το κάνω είναι το θέμα...πως το αντιγράφω στο /system/app? Σε πιο φάκελο να το βάλω στη κάρτα για να μπορέσω να το βάλω στο στο /system/app...

You can not paste here because the file system is read only.......

Και τωρα?

Backup έκανα τις εφαρμογές οπότε είμαι έτοιμος για repair....πως το κάνω;

Edited by anastazio83
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ρε παιδια αυτο το dual touch τι στο κορακα ειναι;! η μπακαλιστικη εκδοση της σονυ για το προβληματικο της multitouch που ελεγαν;:confused:
Link to comment
Share on other sites

Εγω να το κάνω.....πως το κάνω είναι το θέμα...πως το αντιγράφω στο /system/app? Σε πιο φάκελο να το βάλω στη κάρτα για να μπορέσω να το βάλω στο στο /system/app...

You can not paste here because the file system is read only.......

Και τωρα?

Backup έκανα τις εφαρμογές οπότε είμαι έτοιμος για repair....πως το κάνω;

 

Πατάς το tab επάνω αριστερά που γράφει "Mount R/W" πριν κάνεις το paste.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πατάς το tab επάνω αριστερά που γράφει "Mount R/W" πριν κάνεις το paste.

 

Αχαααααααααα.....και τα permisions?( Πώς τα αλλάζω;)

Edited by anastazio83
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μ δωσει κανενα παραδειγμα γτ ειναι λιγο μπερδεμα.τωρα π τ λες οντως δν ειναι micro.Δωστε κανα λινκ απο πλαισιο η e-shop μιας κ λαμια δν εχει κ αλλα :p

 

Δες αυτό:ΕΔΩ

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Αχαααααααααα.....και τα permisions?( Πώς τα αλλάζω;)

 

Πατάς πάνω στο αρχείο παρατεταμένα, και διαλέγεις από την λίστα "permissions".

Link to comment
Share on other sites

Υπεροχη δειχνει αν κ θα ψαξω για καμια 10 class 8 giga αλλα δν ξερω ποσο παει!ευχαριστω μ λυθηκε η απορια! Βρηκα μια class 4 14 euro 8 γιγα ! Edited by Lyricaldemon
Link to comment
Share on other sites

Πατάς πάνω στο αρχείο παρατεταμένα, και διαλέγεις από την λίστα "permissions".

Το έκανα..δεν άλλαξε τίποτα όμως:wacko: πάω για repair.......πως το κάνω όμως;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Sos..Κατέβασα το xrecovery απο τους xda κάνω κανονικά τα βήματα,αποθηκεύω τα 3 αρχεία στην sd,μετα τα κάνω αντιγραφή στο /system,αλλάζω τα permissions όπως αναφέρει ο Dark_dog,πατάω mount R/W και τα μεταφέρω στο system/bin.Κάνω επανεκκίνηση,είτε πατάω πολλές φορές το κουμπί ή συνεχόμενα,μετά το αρχικό λευκο SE αλλά τίποτα..Τι κάνω λάθος?

 

Όταν αναφέρει "installed busybox from Market" εγώ γιατί δε το βρίσκω..

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα ειλικρινά..

 

Θα πρεπει να πατησεις πολλες φορες το δεξι κουμπι με το που εμφανιζει με λευκα γραμμα SONY ERICSSON

LG G3
Link to comment
Share on other sites

Θα δοκιμάσω να ξαναπεράσω αυτά που λέει το link και περιμένω και mail από cosmote να δω και αυτοί τι ρυθμίσεις θα μου στείλουν.. τώρα πάντως που έκανα νέο apn μου έβγαλε δίπλα τη κουκιδίτσα που σας έλεγα και το τσέκαρα!Τώρα στο προφιλ έχω αυτό που έφτιαξα εγώ και τίποτις άλλο,με το που πάτησα ενεργοποίηση κίνησης δεδομένων έβγαλε 2 βελάκια επάνω με ένα Ε απο πάνω..Μου έχει στείλει κάποιος μμσ πριν ώρα,και πριν και τώρα πατάω λήψη αλλά ΤΙΠΟΤΑ!!έστειλα και εγώ αλλά τίποτα και πάλι..έχω απηυδήσει:mad:

 

Λοιπόν εγώ με αυτές τις ρυθμίσεις στέλνω και λαμβάνω φαίνεται στην τελευταία φώτο!!!:X.

 

Το 3G ενεργοποιείται μόνο του με το πάτημα του tab αποστολή:chair:

 

Μονο που εσύ βάζεις τις ρυθμίσεις cosmote!!!!

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστούμε το SuperOneClick 1.5.1* από xda (θα χρειαστεί να κάνετε subscribe για να το κατεβάσετε)

 

 

οταν λεει subscribe τι εννοει ?

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Θα χρειαστούμε το SuperOneClick 1.5.1* από xda (θα χρειαστεί να κάνετε subscribe για να το κατεβάσετε)

 

 

οταν λεει subscribe τι εννοει ?

 

Να γίνεις μέλος στο forum... register που λέμε.

Link to comment
Share on other sites

Να γίνεις μέλος στο forum... register που λέμε.

 

Φιλε η διαδικασια αυτη αργει ? Γιατι σα να χει κολησει..

 

Φιλε η διαδικασια αυτη αργει ? Γιατι σα να χει κολησει..

 

299 KB/s (5392 bytes in 0.017s)

 

OK

 

chmod rageagainstthecage...

 

OK

 

Running rageagainstthecage.

Σ αυτο το σημειο σταματαει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα..δεν άλλαξε τίποτα όμως:wacko: πάω για repair.......πως το κάνω όμως;

 

Οκ παιδιά σας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!!!! είχα περάσει μονο το talk.apk και όχι και τα υπόλοιπα 2 γιαυτό και δεν έπιασε...τώρα όλα οκ....!!

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδιά σας ΥΠΕΡΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!!!!!!!!!!!!! είχα περάσει μονο το talk.apk και όχι και τα υπόλοιπα 2 γιαυτό και δεν έπιασε...τώρα όλα οκ....!!

Πάλι τα ίδια...μα πώς γίνεται να φτιάξει για λιγο και μετά να ξαναχαλάσει;;;

Link to comment
Share on other sites

γειας παιδια κ απο εμενα.ειμαι καινουργιος εδω κ ειναι η πρωτη φορα που ασχολουμαι με αυτο το συστημα κ μου φεναται δισκολο πολλυ.

μπορω να εχς καποιο πμ για προγραματα gps like igo,mls destinator η οτι αλλο νομιζεται οτι ειναι καλο για το android?

 

thank you very much

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ με αυτές τις ρυθμίσεις στέλνω και λαμβάνω φαίνεται στην τελευταία φώτο!!!:X.

 

Το 3G ενεργοποιείται μόνο του με το πάτημα του tab αποστολή:chair:

 

Μονο που εσύ βάζεις τις ρυθμίσεις cosmote!!!!

 

ΔΗΛΑΔΗ, εσύ με αυτές τις ρυθμίσεις απενεργοποιημένη κίνηση δεδομένων στένεις μηνύματα μμσ????Έτσι απλά..πέρασα πάλι τις ρυθμίσεις ΜΜΣ που μου έστειλε με μαιλ η κοσμοτε οι οποίες δεν ήταν ίδιες με το link που δόθηκε προηγουμένως τελοσπαντων.Απ'ότι είδα όμως εσύ έχεις τσεκαρισμένο αυτο που λέει vodafone live που είναι για νετ,αντίστοιχα και εγώ μια φορα που έιχα κατεβάσει τισ ρυθμίσεις απτο κινητό έιχε κοσμτε ιντερνετ,ΚΑΙ με αυτό ΚΑΙ με μμσ ρυθμίσεισ ΚΑΙ με ενεργοποιημένη κίνηση δεδομένων έιχα καταφέρει να στείλω μια φορά..σήμερα με τις ίδιες ρυθμίσεις πάλι δε κατάφερα να λάβω!!!Είμαι έτοιμη να σπάσω το κινητάκι που αγαπάω τόσο πολύ αλλά δεν είναι δυνατόν να πρέπει να χω όλα ανοικτά και να τρέχει ο λογαριασμός,ήδη όσες φορές έχω ενεργοποιήσει τη κίνηση πάντα πάνω τα βελάκια με το Ε όχι G όπως εσένα μένει πάντα εκεί πάνω!!:O επίσης στο δίκτυο έχω μόνο gsm!αλλά και άλλοι έχουν πεί ότι έχουν αυτό..Άλλος να μας πει τις ρυθμίσεις του..ως τώρα μόνο 2 μέλη έχουν απαντήσει και οι δυο λένε διαφορετικά και εγώ ακόμα να βγάλω άκρη..Να συνοψίσω τα ως τώρα..με το προφιλ ιντερνετ και μμσ στελνει και τελικά λαμβάνω κιολας μμσ,αλλά τα βελάκια με το Ε δε φέυγει ποτε από την οθόνη,δεν αναβοσβήνουν απλά είναι εκέι πάνω..σωστό είναι αυτό ή χρεώνομαι τόσες ώρες που το χω αφήσει για να τεστάρω τα μμσ?οποτε το κλείνω γιατί δε ξέρω..Δε μπορώ να δοκιμάσω άλλες επιλογές ο φίλος μου που του στέλνω και μου στέλνει μμς βαρέθηκε και πάει για ύπνο οπότε δε μπορώ να κάνω άλλα.. :(

Edited by matbel
Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα περνάς τις ρυθμίσεις ?

Μήπως λεω μήπως δεν βάζεις κάτι καλά ? δεν πρέπει να είναι όλα κλικαρισμένα

μόνο κάποια από αυτά!!

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Χειροκίνητα περνάς τις ρυθμίσεις ?

 

Και με τα δυο έχω δοκιμάσει ..αλλά και πάλι αυτά που μου έστειλαν κ αυτά που μπαίνουν απτη λήψη τα ίδια είναι όσον αφορά το μμσ πάντα..με το να σβήσω το προφιλ ιντερνετ που είπε κάποιος νομίζω δεν έχω καταφέρει να στείλω ποτέ..τώρα άφησα και νετ και μμσ και απενεργοπιημένη κίνηση να υπάρχουν και δεν έχω να κάνω κάτι άλλο προς το παρον :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα τωρα θα δουλεψει απλα οταν θα πατησεις αποστολη

θα ενεργοποιηθει το (G) και μετα το περας της αποστολης κλεινει

απο μονο του χωρις να κανεις κατι αλλο για να μην χρεωνεσαι

εξ αλλου το λεει μολις πας να ενεργοποιησεις την κινηση δεδομενων

κλεισε με γιατι θα σε χρεωσωωωωωωωωωω :!:

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Λογικα τωρα θα δουλεψει απλα οταν θα πατησεις αποστολη

θα ενεργοποιηθει το 3G -E-H και μετα το περας της αποστολης κλεινει

απο μονο του χωρις να κανεις κατι αλλο για να μην χρεωνεσαι

εξ αλλου το λεει μολις πας να ενεργοποιησεις την κινηση δεδομενων

κλεισε με γιατι θα σε χρεωσωωωωωωωωωω :!:

 

Οκ απλά δε καταλαβαίνω αυτή τη λογική του θέλω να στείλω μμσ ανοίγω κίνηση δεδομένων πατάω στέλνει και λογικά στέλνεται..Αααααν όμως κάποιος μου στείλει εμένα μμσ μια άκυρη στιγμή μετά από 1 μήνα δηλαδή που εγώ σίγουρα θα το έχω κλειστό την κίνηση δεδομένων το μμσ αυτό δε θα το λάβω ποτέ!!!Σωστά???Παρά μόνο μιιιιιιια άκυρη στιγμή που θα τύχει να ανοίξω την κίνηση ξανά?

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

Εύλογη η απορία σου, κανονικά το λαμβάνεις αμέσως χωρίς να ενεργοποιήσεις

κίνηση δεδομένων....

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Εύλογη η απορία σου, κανονικά το λαμβάνεις αμέσως χωρίς να ενεργοποιήσεις

κίνηση δεδομένων....

 

Εμ γι'αυτό έχω λυσσάξει εδώ μέσα αλλά δε δείχνει κανείς να ασχολειται :confused: :p:lol:

εκτός από εσένα και άλλον ένα που σας υπερευχαριστώ!!!Θα δοκιμάσω αύριο πάλι να στείλω κανένα να δω ααααν θα το λάβω με απενεργοποιημένο..η αν βρω από αλλού να κάνω κάτι διαφορετικό!!

Link to comment
Share on other sites

Εμ γι'αυτό έχω λυσσάξει εδώ μέσα αλλά δε δείχνει κανείς να ασχολειται :confused: :p:lol:

εκτός από εσένα και άλλον ένα που σας υπερευχαριστώ!!!Θα δοκιμάσω αύριο πάλι να στείλω κανένα να δω ααααν θα το λάβω με απενεργοποιημένο..η αν βρω από αλλού να κάνω κάτι διαφορετικό!!

 

Σε εμένα πάντως με απενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων μου έρχεται κανονικά το mms....

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως με απενεργοποιημένη την κίνηση δεδομένων μου έρχεται κανονικά το mms....

 

Αχ μακάρι,πολύ ευχάριστω αυτό vassaki ελπίζω και μένα να μου ρθει αύριο ή όποτε ξαναδοκιμάσω..:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...