Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο z4root κάνουμε install και μετά πατάμε temporary i permanant root??

 

sorry για το offtopic αλλα τι εκανες με τα mms τελικα ?

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άσε ενεργοποιημένο το συγχρονισμό στους λογαριασμούς σου, εγώ έχω και το gmail unread count, μόλις συνδεθεί στο internet μου τα πετάει αμέσως

 

πως γινεται αυτο? πηγα στους λογαριασμους, πατησα στο gmail μου, αλλα εχει 3 επιλογες για συγχρονισμο εφαρμογης (βασικα δε μπορω να δω τι ειναι το καθενα απο τα 3 και φοβαμαι να πατησω καποιο στην τυχη μηπως και αρχισει και συγχρονιζει τις επαφες). ετσι γινεται?

Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αυτο? πηγα στους λογαριασμους, πατησα στο gmail μου, αλλα εχει 3 επιλογες για συγχρονισμο εφαρμογης (βασικα δε μπορω να δω τι ειναι το καθενα απο τα 3 και φοβαμαι να πατησω καποιο στην τυχη μηπως και αρχισει και συγχρονιζει τις επαφες). ετσι γινεται?

 

Γύρισε οριζόντια το κινητό και θα δεις τις επιλογές

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

sorry για το offtopic αλλα τι εκανες με τα mms τελικα ?

 

αχ τι καλος!(για το ενδιαφερον εννοω) τίποτα ακόμα το ψάχνω..:O εντωμεταξύ στα δίκτυα κινητης τηλεφωνίας που έχει ονοματα προσβασης cosmote ineternt k cosmote mms και διπλα κατι σαν κουκίδα που θυμάμαι παλια μπορούσα να κλικάρω και να ξεκλικάρω τώρα δε κάνει τίποτα!!Τα σβησα τα ξαναπερα και παλι τιποτα..Δεν Ξερω!!

 

edit με ανοιχτη κίνηση δεδομένων έστειλε!! να λάβω δεν εχω δοκιμασει ακομα..

Edited by matbel
Link to comment
Share on other sites

Γύρισε οριζόντια το κινητό και θα δεις τις επιλογές

 

ωχ, τελικα την εκανα την πατατα, πατησα τον 1ο συγχρονισμο που μολις ειδα οτι ειναι των επαφων, και δε σταματουσε με τιποτα. τελικα εκλεισα το wifi και σταματησε αλλα αφενος δεν ξερω τι αλλαγες εκανε με τον ημιτελη συγχρονισμο, αφετερου οταν ανοιγω το wifi ξαναπροσπαθει να συγχρονισει. πως το απενεργοποιουμε αυτο?

 

επισης δε βρηκα πως "αφηνουμε ενεργοποιημενο το συγχρονισμο" του gmail, ο 2ος απο τους 3 συγχρονισμους που εχει συγχρονιζει τη στιγμη που το πατας αλλα δεν μενει ενεργοποιημενο ή κατι τετοιο...

Link to comment
Share on other sites

ωχ, τελικα την εκανα την πατατα, πατησα τον 1ο συγχρονισμο που μολις ειδα οτι ειναι των επαφων, και δε σταματουσε με τιποτα. τελικα εκλεισα το wifi και σταματησε αλλα αφενος δεν ξερω τι αλλαγες εκανε με τον ημιτελη συγχρονισμο, αφετερου οταν ανοιγω το wifi ξαναπροσπαθει να συγχρονισει. πως το απενεργοποιουμε αυτο?

 

επισης δε βρηκα πως "αφηνουμε ενεργοποιημενο το συγχρονισμο" του gmail, ο 2ος απο τους 3 συγχρονισμους που εχει συγχρονιζει τη στιγμη που το πατας αλλα δεν μενει ενεργοποιημενο ή κατι τετοιο...

 

Έξω από αυτό το μενού με τις 3 επιλογές ενεργοποιείς τον συγχρονισμό, εκεί που έχει τον gmail λογαριασμό σου, έχει μια κουκκίδα που μπορείς να την πατήσεις και να ενεργοποιηθεί (σε landscape mode). Θα έβαζα screenshot αλλά είμαι στην μέση μιας διαδικασίας με κλειστό κινητό. :p

Link to comment
Share on other sites

Έξω από αυτό το μενού με τις 3 επιλογές ενεργοποιείς τον συγχρονισμό, εκεί που έχει τον gmail λογαριασμό σου, έχει μια κουκκίδα που μπορείς να την πατήσεις και να ενεργοποιηθεί (σε landscape mode). Θα έβαζα screenshot αλλά είμαι στην μέση μιας διαδικασίας με κλειστό κινητό. :p

 

αυτο ομως θα ενεργοποιησει και τους 3 συγχρονισμους που ανεφερα πριν (mail, επαφων και ημερολογιου), σωστα? εγω θελω μονο τα mail να συγχρονιζει. δε βρηκα πουθενα επιλογη ρυθμισεων για τον συγχρονισμο επαφων (για να του ορισω ή να μη συγχρονιζει, ή να εστω να αντικαθιστα τις επαφες του gmail με αυτες του τηλεφωνου που ειναι και πιο προσφατες. με 877 επαφες δε μπορω να εντοπισω αλλαγες που μου εκανε με το συγχρονισμο πριν, εκτος απο υο οτι εχασε τις "αγαπημενες" επαφες).

 

edit: η κουκκιδα δεν πατιεται με τιποτα παρεπιπτοντως.

Edited by minasc
Link to comment
Share on other sites

αυτο ομως θα ενεργοποιησει και τους 3 συγχρονισμους που ανεφερα πριν (mail, επαφων και ημερολογιου), σωστα? εγω θελω μονο τα mail να συγχρονιζει. δε βρηκα πουθενα επιλογη ρυθμισεων για τον συγχρονισμο επαφων (για να του ορισω ή να μη συγχρονιζει, ή να εστω να αντικαθιστα τις επαφες του gmail με αυτες του τηλεφωνου που ειναι και πιο προσφατες. με 877 επαφες δε μπορω να εντοπισω αλλαγες που μου εκανε με το συγχρονισμο πριν, εκτος απο υο οτι εχασε τις "αγαπημενες" επαφες).

 

edit: η κουκκιδα δεν πατιεται με τιποτα παρεπιπτοντως.

ενεργοποιεις τον αυτοματο συγχρονισμο μετα πατας απο κατω που δειχνει το mail σου και μετα μπαινεις μεσα και σου δινει επιλογη να τικαρεις οτι θελεις εσυ

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιεις τον αυτοματο συγχρονισμο μετα πατας απο κατω που δειχνει το mail σου και μετα μπαινεις μεσα και σου δινει επιλογη να τικαρεις οτι θελεις εσυ

 

ναι, μολις το βρηκα και μπηκα να κανω edit το post μου αλλα με προλαβες. να φανταστω πως αναλογα ρυθμιζεται και ο αυτοματος συγχρονισμος αλλου λογαριασμου που δεν ειναι gmail? (για το εταιρικο μου μιλαω)

Link to comment
Share on other sites

ναι, μολις το βρηκα και μπηκα να κανω edit το post μου αλλα με προλαβες. να φανταστω πως αναλογα ρυθμιζεται και ο αυτοματος συγχρονισμος αλλου λογαριασμου που δεν ειναι gmail? (για το εταιρικο μου μιλαω)

 

Δεν έχω δοκιμάσει άλλο λογαριασμό αλλά λογικά έτσι και 2ος λογαριασμός

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

ελεγα μηπως ηξερες γιατι κι εγω δε μπορω να τον σεταρω ακομα (δε μου εχουν δωσει τις ρυθμισεις που απαιτουνται, κωδικους κτλ). οπως και να'χει εβγαλα μια ακρη τουλαχιστον για το gmail και το πως συγχρονιζει αυτοματα. οταν δοκιμασω και με δευτερο λογαριασμο θα σας πω μηπως θελει να μαθει και κανενας αλλος.

 

trap_1, kalas και darko_77 σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή διαθέσιμη προς E10i:

 

http://i.imagefra.me/d2chx603.png

 

Ε ναι αυτό το θέμα συνάδει και με το όνομα σου βρε φίλε :lol:

ΥΓ: εγκατάσταση με το xregovery λογικά έτσι;

Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτό το θέμα συνάδει και με το όνομα σου βρε φίλε :lol:

ΥΓ: εγκατάσταση με το xregovery λογικά έτσι;

 

Ναι κλασικά. Βάση η 2.0.2.Α.0.24 ελληνική με εξοικονόμηση κόστους.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ακυρο; το μινι πο εχω εχει λαχανι πορτοκαλι και μαυρη προσωψη..... θα βρω καπου λευκη αυθεντικη; πουλανε λιανικης;
αν μαζι με τις συσκευες μας εξελισσονταν τοσο γρηγορα και οι μπαταριες τους ..... θα ημασταν χαρουμενοι .
Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι ακυρο; το μινι πο εχω εχει λαχανι πορτοκαλι και μαυρη προσωψη..... θα βρω καπου λευκη αυθεντικη; πουλανε λιανικης;

 

Αυθεντικη δεν ξερω αν θα ειναι, αλλα κοιταξες στο ebay? Μπορει να εχει κανενας...

 

Ενα ασχετο και εγω, τα παιδια που κατα καιρους ελεγαν οτι βρηκαν μια μπαταρια με περισσοτερα mAh η/και φθηνες καρτες class 10 απο ebay, μπορουν να μας κανουν ενα review; Δουλευουν κανονικα; Αξιζε η αγορα τους;

 

Thanks!:-)

 

 

Sent from my mind using my neurons' telepathetic waves.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κλασικά. Βάση η 2.0.2.Α.0.24 ελληνική με εξοικονόμηση κόστους.

dark_dog μπορεις να πεις τα πλεονεκτιματα αυτης της rom??χανονται ολα τα προγράμματα?εχει τπτ από ροοτ,jit,κλπ??ο τρόπος που την βάζουμε ειναι με το xrecovery,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ενα ασχετο και εγω, τα παιδια που κατα καιρους ελεγαν οτι βρηκαν μια μπαταρια με περισσοτερα mAh ...Δουλευουν κανονικα; Αξιζε η αγορα τους;

 

Την παραλαμβανω σημερα...θα πω εντυπωσεις σε μερικες μερες;)

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά πρόσεξα στο titanium οτι όσο εγκαθηστώ νέες εφαρμογές αυξάνεται η πρώτη μπάρα στην μνήμη internal και όχι η τρίτη που λέει a2sd..Τί συμβαίνει???

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας ,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω ρε παιδιά κάτι .

 

1ο Κάπου είχε αναφερθεί το πρόβλημα με το Microsoft Outlook και τις διαφορές στην ώρα και κάποιος το έφτιαξε και να μην είναι δυο πίσω αλλά δεν μπορώ να το βρω

 

2ο Το ξυπνητήρι δεν χτυπάει με τίποτα δεν καταλαβαίνω γιατί(Είναι ανοιχτό το τηλέφωνο πάντα)

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Ο εξυπνος ανθρωπος παραδεχεται παντα το λαθος του, ο πονηρος βρισκει δικαιολογιες αλλα ο βλακας παντα επιμενει!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι κλασικά. Βάση η 2.0.2.Α.0.24 ελληνική με εξοικονόμηση κόστους.

 

Δωσε μας λιγο μια πληροφορια.

Προφανως οταν περαστει η ROM θα γινει το κινητο μας οπως εδειξες.

Μετα? Πχ, αν βγει αναβαθμιση, την κανουμε? Και τι θα γινει τοτε? Θα χαθουν ολα? Και αν ναι, αυτο σημαινει οτι οποτε βγαινει καινουργια εκδοση θα πρεπει να ενημερωνεις και την ROM?

Το οτι θα ειμαστε στην ελληνικη εκδοση σημαινει οτι θα παιρνουμε αργοτερα ενημερωσεις?

 

Edit: Respect ξανα!!!!

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ξαφνικά πρόσεξα στο titanium οτι όσο εγκαθηστώ νέες εφαρμογές αυξάνεται η πρώτη μπάρα στην μνήμη internal και όχι η τρίτη που λέει a2sd..Τί συμβαίνει???

 

Απλώς το app2sd μεταφέρει μόνο τον φάκελο /data/app στην sd, αλλά οι εφαρμογές εγκαθιστούν δεδομένα και στους φακέλους /data/data και /data/dalvik-cache. Οπότε είναι απολύτως φυσιολογικό, μια λύση είναι να μεταφέρεις και τους εν λόγο φακέλους στην sd.

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Απλώς το app2sd μεταφέρει μόνο τον φάκελο /data/app στην sd, αλλά οι εφαρμογές εγκαθιστούν δεδομένα και στους φακέλους /data/data και /data/dalvik-cache. Οπότε είναι απολύτως φυσιολογικό, μια λύση είναι να μεταφέρεις και τους εν λόγο φακέλους στην sd.

Ας μεταφερθούμε στο αντίστοιχο topic και πες μου τον τρόπο μεταφοράς των φακέλων στην sd... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=287671&page=11

 

 

Τhanks:O

Edited by geoxraslap

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα απ όλα καλός σας βρήκα.:cool:

 

Ξέρω ότι πολλοί από εσάς λέτε τα ίδια και τα ίδια σε πόλους που χρειάζονται βοήθεια για το X10mini, αλλα χρειάζομαι πραγματικά βοήθεια γιατί τα έχω "παίξει" κάπως.:blink:

 

Πρώτα απ όλα το κινητό δεν το έχω ούτε μια βδομάδα. Θέλω να του περάσω κάποια παιχνίδια μέσα που έχω κατεβάσει από το internet. (έχω κατεβάσει μερικές εφαρμογές από το market της android μέσο του κινητού -> ASTRO File Manager, Hadcent SMS και ένα theme Blue Wallpaper.)

 

Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο πως θα περάσω στο κινητό τα παιχνίδια??:!:

 

Γενικά θα ήθελα έναν σωστό οδηγό για το πως θα το καταφέρω αυτό.

 

Σας ευχαριστώ.

 

(Δεν ξέρω σχεδόν τίποτα σε θέματα android kai X10mini.)

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...