Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω πρόβλημα με το xrecovery. κατέβασα την έκδοση από εδω και με το που ανοιγει το xrecovery στην εκκινηση, μου τα δειχνει ολα σαν χαλασμένα pixels και δεν μπορώ να λειτουργήσω απολύτως τπτ. καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; έχω το x10 mini pro και εγκατέστησα το πακέτο που είναι για τα pro.

 

edit. solved!

Edited by kallair
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια εχω πρόβλημα με το xrecovery. κατέβασα την έκδοση από εδω και με το που ανοιγει το xrecovery στην εκκινηση, μου τα δειχνει ολα σαν χαλασμένα pixels και δεν μπορώ να λειτουργήσω απολύτως τπτ. καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει; έχω το x10 mini pro και εγκατέστησα το πακέτο που είναι για τα pro.

 

Θα το κατεβάσεις από εδώ, άσχετα αν λέει mini και απλά στο αρχείο "chargemon", θα κάνεις ένα edit και θα αλλάξεις την γραμμή που λέει "event1" σε "event0".

 

Κατα τα άλλα η ίδια διαδικασία, κάνε το και πες μας.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τις θερμότερες ευχές μου σε όλους σας παιδιά. Μακάρι όλα να πάνε καλύτερα τον νέο χρόνο :D

Πάτησα χθες, από το κιν να δω αν θα μου βγάλει την αναβάθμιση. Την βρήκε. Δε την "φόρεσα" κ μου έχει μείνει η ειδοποίηση πάνω αριστερά. "Ενημέρωση λογισμικού- η ενημέρωση αναβλήθηκε". Υπάρχει τρόπος να φύγει γιατί μου σπάει τα νεύρα, να το βλέπω;

 

Αν έχεις την εφαρμογή autokiller πας διεργασίες πατάς πανω στο ενημέρωση λογισμικού

και τέλος ....:)

edit:Μετά από reboot επανέρχεται:rocket:

Edited by trap_1
Xperia X10 Mini Android 2.1 Rooted Iridium Rom by DaRk_dOg:superman:-- MiniCM beta 1 by (nobodyAtall)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις την εφαρμογή autokiller πας διεργασίες πατάς πανω στο ενημέρωση λογισμικού

και τέλος ....:)

edit:Μετά από reboot επανέρχεται:rocket:

 

Δε πειράζει. Ευχαριστώ για την προσπάθεια :(

Link to comment
Share on other sites

Dark θέλεις το δικό μου system.img; Μπορώ να το ανεβάσω άνετα (διάλεξε filehoster), απλά δεν είναι stock system, έχει φάει πολλές αλλαγές. Αν θες όμως πες μου.
Link to comment
Share on other sites

Dark θέλεις το δικό μου system.img; Μπορώ να το ανεβάσω άνετα (διάλεξε filehoster), απλά δεν είναι stock system, έχει φάει πολλές αλλαγές. Αν θες όμως πες μου.

 

Οκ βρήκα man, ευχαριστώ όμως για την προθυμία. :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα και εγω αναβαθμιση την 2.1 (αριθμο εκδοσης 2.0.2.Α.0.24), χαθηκε το root και μου εμφανησε κατι εφαρμογες που ειχα σβησει, εκανα μια γκαφα αντι να κατεβασω το pc companion για το μινι κατεβασα για το χ10 και εκανα απο εκει την εννημερωση, δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα λετε να ειναι το ιδιο? στην συνεχεια κατεβασα το pc companion για το μινι το εβαλα για αναβαθμιση αλλα μου λεει οτι ειναι ειδη εννημερωμενω, καποιος που γνωριζει μπορει να μου πει αν εχει καποια διαφορα το ενα με το αλλο? το κινητο δουλευει χωρις κανενα προβλημα........ αυτα.........

Καλη χρονια σε ολους !

Link to comment
Share on other sites

Οκ βρήκα man, ευχαριστώ όμως για την προθυμία. :D

 

Τίποτα ρε.:) Ο,τι άλλο χρειαστείς αν μπορώ να βοηθήσω πες. Καλή χρονιά.:D

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα και εγω αναβαθμιση την 2.1 (αριθμο εκδοσης 2.0.2.Α.0.24), χαθηκε το root και μου εμφανησε κατι εφαρμογες που ειχα σβησει, εκανα μια γκαφα αντι να κατεβασω το pc companion για το μινι κατεβασα για το χ10 και εκανα απο εκει την εννημερωση, δεν αντιμετωπισα κανενα προβλημα λετε να ειναι το ιδιο? στην συνεχεια κατεβασα το pc companion για το μινι το εβαλα για αναβαθμιση αλλα μου λεει οτι ειναι ειδη εννημερωμενω, καποιος που γνωριζει μπορει να μου πει αν εχει καποια διαφορα το ενα με το αλλο? το κινητο δουλευει χωρις κανενα προβλημα........ αυτα.........

Καλη χρονια σε ολους !

 

dimtz το ίδιο είναι το pc companion είτε το κατεβάζεις για x10 είτε για mini.

 

Κατόπιν σου βγάζει οτι είναι ήδη ενημερωμένο γιατί έχεις κάνει ήδη την αναβάθμιση!

 

Καλή Χρονιά και σε σένα αδερφέ, :D

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παίδες χρόνια πολλά και με το καλό να μας μπει και το 11 σε λίγες ώρες..Το 10 με αποχαιρετάει όμως με ένα πρόβλημα στο mini:mad:! Από χθές το βράδυ όποτε ανοίγω το bluetooth μου κολλάει κι ανοιγοκλείνει συνεχώς μόνο του..Καμιά ιδέα κανείς για το τι να κάνω?Με βλέπω για backup με το recovery και πέρασμα της 2.1 από την αρχή.

 

Σημέιωση: Μου το έκανε στο άσχετο, χωρίς να έχει προηγηθεί κάποια ενημέρωση ή πείραγμα αρχείου. Είμαι root κι έχω τη 2.1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

 

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για Χ10 mini pro με το οποίο να απορρίπτεις ανεπιθύμητες κλήσεις, κυρίως "απόκρυψη" ... (όπως ήταν παλιά για το Ρ900 παράδειγμα το Advanced Call manager)

 

Επίσης και το CallFilter καλό.

Edited by zxr
Galaxy Nexus
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά παιδία και καλή χρονιά να έχουμε.

 

Έκανα αναβάθμιση πριν λίγο, έκανε το κινητό επανεκκίνηση και από εκείνη την ώρα κάνει το ίδιο. Δείχνει το λογότυπο και ξανά επανεκκίνηση. Καμιά ιδέα; :cry:

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά παιδία και καλή χρονιά να έχουμε.

 

Έκανα αναβάθμιση πριν λίγο, έκανε το κινητό επανεκκίνηση και από εκείνη την ώρα κάνει το ίδιο. Δείχνει το λογότυπο και ξανά επανεκκίνηση. Καμιά ιδέα; :cry:

 

και το δικο μου σημερα βρηκε να τρελαθη απ τη στηγμη που του εβαλα το vlc κανει συνεχος restart

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν φορτώνει καν στο λειτουργικό για να κάνω κάτι, δείχνει λογότυπο SE και ξανά restart. :cry::cry::cry:
:baby:
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο κανει και το δικομου ξεκιναω αναβαθμιση .

 

Πως θα κάνεις αναβάθμιση αφού δεν μπορεί να ξεκινήσει το λειτουργικό;

Προσπαθώ και εγώ αλλά για να ξεκινήσει η διαδικασία πρέπει να μπει στο λειτουργικό του.

:baby:
Link to comment
Share on other sites

Πως θα κάνεις αναβάθμιση αφού δεν μπορεί να ξεκινήσει το λειτουργικό;

Προσπαθώ και εγώ αλλά για να ξεκινήσει η διαδικασία πρέπει να μπει στο λειτουργικό του.

 

εμενα ξεκιναει αλλα κολαει οταν παει να ανοιξη η οθονη η αναβαθμηση εγηνε ξεκιναω να βαζω οτι ειχα μεσα μαλων φιλε τη Δευτερα το προνο προνο στη S.E ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν φορτώνει καν στο λειτουργικό για να κάνω κάτι, δείχνει λογότυπο SE και ξανά restart. :cry::cry::cry:

 

Θα του κάνεις restore με SEUS.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες ωρες μπαινει το 2011 και ευχομαι σε ολα τα παιδια του φορουμ

 

ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ,ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΔΟΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΘΕΙ.

ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ,ΑΓΑΠΗ(REQUIRED),KAI ΥΓΕΙΑ(οχι η κλινικη στην κηφισιας :lol:)

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΛΟΙ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΥΡΙΟ.

(Μην ξεχνατε πως οτι κανετε στην αρχη του χρονου θα το κανετε ολο τον χρονο

οποτε προσοχη,μακρυα απο πεθερες,κρυωματα,χασουρες στα χαρτια.

Καντε sex,διασκεδαστε,μπεκρουλιαστε,γελαστε και το 2011 θα ναι οκ)

http://www.aeknews.gr/resources/aeklogo.gif

 

 

Short man_make my dreams come true..

Link to comment
Share on other sites

εμενα ξεκιναει αλλα κολαει οταν παει να ανοιξη η οθονη η αναβαθμηση εγηνε ξεκιναω να βαζω οτι ειχα μεσα μαλων φιλε τη Δευτερα το προνο προνο στη S.E ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ :) :) :)

 

Πρώτο post 2011!!!

Καλή χρονιά!!!

Πατάς πίσω,μενού, και power ταυτόχρονα και όταν ανάψει πράσινο αφήνεις το power και συνδέεις το usb έχοντας to seus ανοιχτό...καλή επιτυχία!

Edited by geoxraslap
Πρώτο post 2011!!!

X10 mini

Xperia ARC

Galaxy Nexus

Νexus 4

Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και απο εμένα,μετά απο 1 μήνα περίπου,και αφού το είχα στείλει 3 φορές στην S.E Στην Αθήνα,τελικά την παρασκευή το πήρα ξανά στα χέρια μου το κιν.και απο οτι δείχνει φαίνεται οτι δουλεύει κανονικά πλέον,το πρόβλημα που έχω παρατηρήσει,ειναι οτι η μπαταρία του πλέον με την 2.1 κρατάει μόλις 1 ημέρα με νορμάλ χρήση,άλλαξα και την κάρτα Vodafone που είχα και παρεπιμπτόντως ήταν παλια (τουλαχιστον 10ετιας) με μία καινούρια,και μάλλον ολα πάνε καλά,ας ελπίσω οτι δεν θα έχω πρόβλημα και ότι θα στρώσει και η μπαταρία καποια στιγμή οπώς ειχε στρώσει και την πρώτη φορά!!!!

Να πώ ένα ευχαριστώ στα παιδιά τηε S.E στην Αθήνα στο Arvato teleservice S.A για την εξυπηρέτηση αλλα και το ενδιαφέρον που εδειξαν!!!!!!!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...