Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχουν διαφορές;;

 

Ε ναι λίγο-πολύ, όλο και κάποια πράγματα θα έχουν διορθώσει.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλά είναι λίγο κουφό γιατί αριθμητικά το 504 είναι μεγαλύτερο του 24, αλλά έτσι πρέπει να είναι!

 

εγώ ξαναφλασάρησα στην 504 πριν λίγο, για να προσπαθήσω να λύσω το πρόβλημα με το κρασάρισμα της εφαρμογής contacts - πριν μας βάλουν και εμάς update που δεν κάνει root.

Το root έγινε κανονικά με Ζ4, και επιβεβαίωσα αυτό που είχα πει παλαιότερα, αν αφαιρέσεις το vodafone 360 τότε κρασάρει η εφαρμογή contacts!!

 

Προς το παρόν την αφήνω την μλκ το 360 μέχρι να δω αν θα μου σπασει τα νεύρα πάλι... οπότε και θα τη στείλω, και θα ξαναχρησιμοποιήσω το roadsync contacts όπως έκανα μέχρι τώρα.

 

Kι εγω τα ίδια έχω πάθει με το 360. Πηγα το απογευμα στον Γερμανό και μου πέρασαν τις επαφες απο το symbian στο android και.... αφου αφαίρεσα οτιδηποτε κόκκινο... "υπηρξε μη αναμενόμενη διακοπη της εφαρμογης Επαφες"! No contacts!!

Εχω να παθω και να μαθω πολλάαααα ακομα με το android μου φαίνεται! :lol:

Link to comment
Share on other sites

δε μου λετε φιλοι μου εμεις που εχουμε nordic εκδοση (2.1) πως θα κανουμε αναβαθμιση ?

 

Dark_dog για πες μου εσυ ρε φιλε, γινετε κανονικα συνδεοντας το στο σαιτ της sony? και κατι αλλο μετα απο την αναβαθμιση χανονται προγραμματα κλπ? η μονο το ρουτ?

Link to comment
Share on other sites

Kι εγω τα ίδια έχω πάθει με το 360. Πηγα το απογευμα στον Γερμανό και μου πέρασαν τις επαφες απο το symbian στο android και.... αφου αφαίρεσα οτιδηποτε κόκκινο... "υπηρξε μη αναμενόμενη διακοπη της εφαρμογης Επαφες"! No contacts!!

Εχω να παθω και να μαθω πολλάαααα ακομα με το android μου φαίνεται! :lol:

 

Κατι αλλο παιζει μαγκες εχω βγαλει το 360 και απο 1.6 ροοτ και απο 2.1 ροοτ και ολα καλα οποτε κατι αλλο ειναι, τωρα χρησημοποιω το Dialer one αλλα πολλες λειτουργειες ειναι ενσωματωμενες απο την μανισια εφαρμογη ακομα και σε αυτο.

Ποτε δεν ειχα προβλημα.

Trinity: In 5 minutes, I'll tear that whole Goddamn building down......... CyanogenMod6 :lol:
Link to comment
Share on other sites

Οκ καλά νέα: "παίζει" να βρήκα έναν τρόπο για ροοτ στην νέα αναβάθμιση, χρειάζομαι έναν χρήστη που να είναι σχετικά προχωρημένος, καθώς είμαι στο χωριό μου για την πρωτοχρονιά και δεν παίζει ίντερνετ. Χρειάζεται τα ακόλουθα: busybox (το αρχείο όχι την εφαρμογή), xrecovery.tar, su (το αρχείο πάλι) και superuser.apk . Οποίος μπορεί ας απαντήσει για οδηγίες. Θα χρειαστεί επίσης εγκατεστημένα τα: astro fm και terminal emulator
Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εβαλα το gosms αλλα δεν λειτουργει..οταν ερχεται μνμ δεν το διαβαζει.βγαζει μνμ οτι ειναι full text memory.μολις το διαγραφω το προγραμμα ερχεται το μνμ κανονικα.κ ειναι πολυ ωραιο προγραμματακι...
Link to comment
Share on other sites

Οκ καλά νέα: "παίζει" να βρήκα έναν τρόπο για ροοτ στην νέα αναβάθμιση, χρειάζομαι έναν χρήστη που να είναι σχετικά προχωρημένος, καθώς είμαι στο χωριό μου για την πρωτοχρονιά και δεν παίζει ίντερνετ. Χρειάζεται τα ακόλουθα: busybox (το αρχείο όχι την εφαρμογή), xrecovery.tar, su (το αρχείο πάλι) και superuser.apk . Οποίος μπορεί ας απαντήσει για οδηγίες. Θα χρειαστεί επίσης εγκατεστημένα τα: astro fm και terminal emulator

 

Φιλε μου εγω έχω την 2.1update1 και εκανα one touch root sto X10 mini pro,με το z4root. Αμεσο και χωρις προβληματα. Τσεκαρε το

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εγω έχω την 2.1update1 και εκανα one touch root sto X10 mini pro,με το z4root. Αμεσο και χωρις προβληματα. Τσεκαρε το

 

Εννοώ το καινούργιο update που δεν γίνεται ροοτ....

Το τίμημα αυτών που κατέχουν την γνώση, είναι να ζουν έκπτωτοι.....
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη,διαβάζω ακόμα τα παλιά posts και δεν έχω καταλάβει..είδα εδώ λέτε ότι το update 2.0.A.0.504 είναι πιο παλιό απ'το 24?????Εγώ είχα 1.6 και προχθές έκανα το update απ'το pc companion γιατί απ'το site της sony δεν γινόταν τίποτα..Τι πρέπει και μπορώ να κάνω για να αποκτήσω και εγώ το πιο πρόσφατο?????Και για αυτό το πολυπόθητο ροοτ σ ενα παλιό ποστ που λεει οτι γίνεται κατευθείαν απο το κιν ισχύει??? :blink: :cry:
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη,διαβάζω ακόμα τα παλιά posts και δεν έχω καταλάβει..είδα εδώ λέτε ότι το update 2.0.A.0.504 είναι πιο παλιό απ'το 24?????Εγώ είχα 1.6 και προχθές έκανα το update απ'το pc companion γιατί απ'το site της sony δεν γινόταν τίποτα..Τι πρέπει και μπορώ να κάνω για να αποκτήσω και εγώ το πιο πρόσφατο?????Και για αυτό το πολυπόθητο ροοτ σ ενα παλιό ποστ που λεει οτι γίνεται κατευθείαν απο το κιν ισχύει??? :blink: :cry:

 

Ξανα συνδεσε το κινητο σου για να βρει update αν σου πει οτι εχεις το ποιο προσφατο εισαι οκ αλλιως αν βρει κατι αναβαθμισε το!

ναι ισχυει το root απο το κινητο εγω ετσι το rootara.

 

Παιδια καλημερα! μηπως σας ειναι ευκολο να μου δωσετε καποιο link για Titanium backup το οποιο να ειναι donate και το οποιο να μου δειχνει internal, SD card, SD card (a2sd)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Nexus S The best
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.Εκανα κι εγωτην αναβαθμιση,το εκανα και root,ολα καλα.Εχω ομως 2-3 μικρα προβληματακια και αν καποιος ξερει να μου απαντησει θα με βοηθησει πολυ..

1/ Οταν η οθονη ειναι σε κατασταση αδρανειας,για να μπορεσω να μπω στο μενου,πρεπει να παταω τα πληκτρα αρκετες φορες χωρις καποια σειρα οπως εκανα πριν ωστε να με βγαλει στην αρχικη οθονη ξεκλειδωματος.

2/ Οταν βαζωτο ραδιο δεν μου εχει δεξια πανω και κατω τα βελακια για την εναλαγη των σταθμων οπως ειχε πριν και για να αλλαξω σταθμο πρεπει να κανω scroll την οθονη.Ξερει κανεις αν μπορω να εμφανισω τα βελακια?Γιατι μυριζομαι οτι εχω κανει πατατα..

3/ Οταν το τηλεφωνο ειναι κλέιδωμενο,στην αρχικη οθονη,μου γραφει

"Τhis phone belongs to..

Μετα απο κατω εχει το ρολογακι που μας βγαζει οταν εχουμε βαλει ξυπνητηρι και απο κατω ακριβως γραφει

"protected with antivirus"

Και το περιεργο ειναι οτι εγω δεν εχω περασει μεσα κανενα antivirus..Υπαρχει τροπος να το βγαλω αυτο το μηνυμα???

Kατα τα αλλα το τηλεφωνακι μετα την αναβαθμιση παει σφαιρα..

Ευχαριστω για τις οποιες απαντησεις.Να εχετε μια καλη και δημιουργικη χρονια γεματη υγεια και επιτυχιες..

Dust in the wind

 

 

http://briefcase.pathfinder.gr/download/snatch13/15577/183644/0/pao13.gif

Link to comment
Share on other sites

το (this phone belongs to:), ειναι απο το avg antivirus. το διαμορφωνεις ετσι απο τις ρυθμισεις του και αν το χασεις και ειναι κλειδωμενο, στην αρχικη οθονη να βγαζει ενα τηλ επικοινωνιας. μαλλον το κατεβασες χωρισ να το καταλαβεις. τωρα για τα υπολοιπα καποιος προχωρημενος ασ απαντησει.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση με SEUS και δε χάθηκε τίποτα: επαφές, κλήσεις, εφαρμογές, όλα εκεί! Το τηλ. ήταν σα να μην έκανα αναβάθμιση. Φυσικά η έκδοση είναι πλέον η 2.0.2.Α.0.24.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση με SEUS και δε χάθηκε τίποτα: επαφές, κλήσεις, εφαρμογές, όλα εκεί! Το τηλ. ήταν σα να μην έκανα αναβάθμιση. Φυσικά η έκδοση είναι πλέον η 2.0.2.Α.0.24.

το εχεις κανει unbrand και μετα εκανες αναβαθμιση??γτ εμενα δεν βγαζει αναβαθμιση..το εκανα παλι brand και φλασαρισμα σε 2.0.Α.0.504 :worry:

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει unbrand (Nordic).

Τα γράμματα στις ελληνικές επαφές πάλι δε βγαίνουν, δεν ξέρω αν είναι θέμα Nordic ή θέμα έκδοσης. Δεν έχω δει κάποια διαφορά ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα κάνει unbrand (Nordic).

Τα γράμματα στις ελληνικές επαφές πάλι δε βγαίνουν, δεν ξέρω αν είναι θέμα Nordic ή θέμα έκδοσης. Δεν έχω δει κάποια διαφορά ακόμα.

καμια διαφορα ειδες με την αναβαθμιση??το ροοτ χαθηκε?θενκς και για την απαντηση ;)

οσο για τις επαφες,διορθωσε τες στο gmail και μετα συγχρονισε το και θα γινουν οπωσ θελεις!!

Edited by JIMYIAK
Link to comment
Share on other sites

καμια διαφορα ειδες με την αναβαθμιση??το ροοτ χαθηκε?θενκς και για την απαντηση ;)

 

Δεν είδα διαφορά, δεν το έψαξα ακόμα όμως. root δεν το έχω πια.

Link to comment
Share on other sites

Την καλημέρα μου σε όλους.

 

Θα παρακαλούσα κάποιον ορεξάτο χρήστη X10 mini pro να πάρει ένα backup με το xrecovery και να ανεβάσει το system.img του κάπου για να το κατεβάσω.

 

Μετά από backup με το xrecovery θα βρείτε το system.img μέσα στην sd, στον φάκελο /sdcard/xrecovery/backup/2010-12-xx.xx.xx.xx (όπου "xx" αριθμοί ανάλογα με την ώρα που πήρατε backup). Το αρχείο είναι +/- 170Mb.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά,

 

Γιώργος D_d

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν το κανουμε ακομα..μεχρι να βγει ροοτ :cool:

αντε καλη χρονια!!!!!!

Μάλλον δεν το έγραψα σωστα: Δεν το είχα root πριν την αναβάθμιση, γιατί δε μου προσφέρει κάτι σημαντικο.

Link to comment
Share on other sites

θα διαφωνισω σ'αυτο γιατι με ροοτ μπορεις να βαλεις το setup cpu + autokiller και να εχεις εξικονομηση μπαταριας..
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναβάθμιση με SEUS και δε χάθηκε τίποτα: επαφές, κλήσεις, εφαρμογές, όλα εκεί! Το τηλ. ήταν σα να μην έκανα αναβάθμιση. Φυσικά η έκδοση είναι πλέον η 2.0.2.Α.0.24.

 

και το ρουτ??? παρέμεινε??

 

Για το φίλο που έχει πρόβλημα με τη μαμά εφαρμογή contacts λόγω αφαίρεσης του 360 μπορεί να κάνει το εξής:

 

1. backup τις επαφές (με το προγραμματάκι της se που βρίσκεται μέσα, η αν δεν έχεις βγάλει το roadsync, άνοιξέ το (αν θες κάνε και registration, είναι free και δουλεύει απροβλημάτιστα με outlook) και άνοιξε τις επαφές - θα ανοίξει η μαμά εφαρμογή (!), και εκεί κάνε export to sd και θα σου σώσει αρχείο vcf.

Μετά νέο flash (τώρα που προλαβαίνουμε με το παλιότερο voda firmware που ρουτάρεται), και απλά μετά δεν θα βγάλεις το vodafone360, αλλά θα οτ κάνεις freeze από το titanium για να μην σε ενοχλούν οι υπενθυμίσεις!

 

2. Αν με την ενεργοποίηση του roadsync βολέυτηκες και δουλεύουν οι επαφές, τότε μπορείς να μην φλασάρεις, απλά βάλε το roadsync σε μια από τις 4 γωνιακές θέσεις της κύριας οθόνης και άνοιγε τα contacts από εκεί - εγώ έτσι το είχα για ένα μήνα περίπου χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τις θερμότερες ευχές μου σε όλους σας παιδιά. Μακάρι όλα να πάνε καλύτερα τον νέο χρόνο :D

Πάτησα χθες, από το κιν να δω αν θα μου βγάλει την αναβάθμιση. Την βρήκε. Δε την "φόρεσα" κ μου έχει μείνει η ειδοποίηση πάνω αριστερά. "Ενημέρωση λογισμικού- η ενημέρωση αναβλήθηκε". Υπάρχει τρόπος να φύγει γιατί μου σπάει τα νεύρα, να το βλέπω;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...