Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει τροπος να δυναμωσεις την ενταση του ηχου? Γενικοτερα και στις κλησεις και στα μηνυματα και στην μουσικη...?

Χ10 mini 2.1

Iridium Rom Thanks to Dark_Dog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τις εχεις κανει εσυ τις ρυθμισεις??

 

Λίγο αργά αλλά τώρα το είδα, ναι, ακολουθώ ο,τι προτείνει ο DaRk γιατί το έχει λιώσει το κινητό. :) Κανένα κόλλημα στην απόδοση μέχρι τώρα, την μπαταρία δεν μπορώ να την κρίνω όμως γιατί όπως είπες και εσύ, και εγώ το λιώνω όλη μέρα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λίγο αργά αλλά τώρα το είδα, ναι, ακολουθώ ο,τι προτείνει ο DaRk γιατί το έχει λιώσει το κινητό. :) Κανένα κόλλημα στην απόδοση μέχρι τώρα, την μπαταρία δεν μπορώ να την κρίνω όμως γιατί όπως είπες και εσύ, και εγώ το λιώνω όλη μέρα... :lol:

 

χαχα!!αντε ρε μαν αστο λιγο ησυχο να μας πεις αν αξιζει να κανουμε και μεις τις ρυθμισεις...γτ αν δεν υπαρχει μια καποια διαφορα στην μπαταρια να μην μπω στον κοπο! :p :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχτες το βραδυ εκανα την αναβαθμηση σε 2,1 μεσο του PC Companion.

υπαρχει περιπτωση να εχει γινει κατι στον τροπο που απανταει το τηλεφωνο σε κλησεις!!!

δεν το check-ara εχθες και σημερα η φιλη μου (που εχει το τηλεφωνο)δεν μπορει να απαντησει!!!!

ειναι μυστηριος ο τροπος που απαντας, η εχει γινει κατι λαθος ????

 

απο εκει και περα, αυτο που δεν εχω κανει ειναι το root που αναφερετε.

ειναι απαρετητο ! απο οτι εχω καταλαβει σου δινει πλήρη δικαιώματα στη συσκευη, σωστα ?

τι ειναι αυτο που δεν μπορω να κανω τωρα σε σχεση με το να το κανω root ?

και περα απο αυτο μπορω να το κανω τωρα root που εχω κανει αναβαθμηση σε 2,1 ?

(κανα GPS free εχουμε ! η σε καλη τιμη απο τα καταστηματα του θειου!)

Edited by geioannou
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα , συγνώμη που επανέρχομαι και πάλι με το ίδιο θέμα,αλλα μήπως μπορεί καποιος να μου πει πως μπορώ να παρακάμψω το ADW Launtcher γιατι εχει κολήσει το κινητο στην αρχη την ωρα που ανοιγει και δεν μπορω να κανω τπτ για να ανοιξει!!

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπορείς να κάνεις repair ή επανεγκατάσταση τότε θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιο Sony Ericsson Service Point για να σου το φλασάρουν.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλημερα τυποι...-λοιπον σημερα εκανα εγκατασταση την 2.1 χωρις ρουτ κ ανμπραντεντ...(πως τα λετε δεν ξερω...)..χαχαχαχα--και δειχνει μια χαραμεχρι στιγμης ...-θυμιστε μου παλι αν θελετε μονο-εχω κατεβασει παλι το handsms και τωρα μου ερχονται διπλα..τα μυνηματα(κ στα μυν ηματα κ στο handsms..)πως ξεμπλοκαρω την κατασταση..????(να τα περνω μονο στο handsms θελω...

 

ευχαριστω αλανιαα

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει update στην 2.1 και ήθελα να σας ρωτήσω αν κάνω update στην τελευταία έκδοση 2.1 θα χαθεί ότι έχω μέσα???σε αυτή που βγήκε 17/11 σύμφωνα με το site που δείχνει τις εκδόσεις..
Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρήκα :) έχω την 2.0.Α**** και είδα ότι έχει βγει η 2.0.1**** η οποία βγήκε στις 17/11 ενω αυτή που έχω στις 5/11..πάντως το κινητό δουλεύει μια χαρά και δεν έχει κανένα κόλλημα και τα έκανα όλα απο εδώ μέσα ;)

 

http://www.ptcrb.com/ctiastaff/complete/view_complete_request.cfm?modelid=17877

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να εχω πρόβλημα με την 2 σε 1 καρτα που εχω? (Cosmote)

 

Νομίζω πως ναι.

 

Κάποια από τα παιδιά εδώ μέσα αναφέραν προβλήματα με αυτού του είδους τις sim.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχω τοποθετήσει πριν λίγους μήνες ένα multimedia player στο αμάξι, και το Κ770ι συνεργαζόνταν περίφημα μέσω του bluetooth για ανοιχτή ακρόαση, dealing μεσω της οθόνης αφής του συστήματος , εμφάνιση τηλεφων. καταλόγου κλπ.

Με το xperia mini ( αναβαθμισμένο σε 2.1), έχω όλα τα άλλα εκτός της ανοιχτής ακρόασης. Επομένως είναι θέμα του τηλεφώνου και όχι του συστήματος.

Σε ερώτηση που έκανα στο support της sony, μου είπαν πως πρόκειται για ασυμβατότητα πρωτοκόλλων και τα τετριμένα λες και περίμενα να μου πουν κάτι άλλο που δεν γνώριζα.

Να σημειώσω πως το music player ακούγεται μιά χαρά στα ηχεία του αυτοκινήτου.

Κάποιος από το φόρουμ που να το δοκίμασε και να έχει παρόμοιο θέμα υπάρχει?

η αν κάποιος γνωρίζει που και πως μπορούμε να επέμβουμε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανενα καλο θεματακι?δεν μπορω να βρω πουθενα.ειδα σε κατι screenshots διαφορετικη την αρχικη οθονη(χωρις εικονιδια στις 4 γωνιες αλλα ολα παρεταγμενα κατω).με προγραμμα γινεται αυτο?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

Έχω συνδέσει κάποιες απο τις επαφές μου με τους αντοιστοιχους λογαριασμούς στο FB. Το πρόβλημά μου είναι οτι όταν πάω να κάνω αναζήτηση στον κατάλογο γράφοντάς γράμματα μου εμφανίζει όλους μου τους φίλους στο FB. Γνωρίζει κανείς γιατί γίνεται αυτό;

 

X10mini 2.1 rooted

duckriders.5u.com :superman:
Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζει κανενα καλο θεματακι?δεν μπορω να βρω πουθενα.ειδα σε κατι screenshots διαφορετικη την αρχικη οθονη(χωρις εικονιδια στις 4 γωνιες αλλα ολα παρεταγμενα κατω).με προγραμμα γινεται αυτο?

ευχαριστω

 

ADW launcher...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος να δυναμωσεις την ενταση του ηχου? Γενικοτερα και στις κλησεις και στα μηνυματα και στην μουσικη...?
"volume unlock: Unlock sound volume limitation present in your device when you use a headset, and so boost volume level."

 

εχει εγκαταστησει κανεις το Full Screen Caller ID? Προσπαθω απο χθες να συγχρονισω τα contacts με το fb αλλα το "allow" button ειτε δεν πατιεται ειτε στο horizontal view δεν εμφανιζεται στην οθονη...

υπαρχει καποια εναλλακτικη εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους...

Είμαι κάτοχος του x10mini κανα μήνα αλλά δεν έχω καταφέρει να βρώ τον τρόπο να κάνω φωνητικές κλήσεις. Ξέρει κανένας κάτι...

HELP....

Επίσης αν κατάλαβα καλά βγήκε η 2.1 για όσους δεν έχουν κάνει debrand και root?

PLEASE απαντήστε...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τυποι...-λοιπον σημερα εκανα εγκατασταση την 2.1 χωρις ρουτ κ ανμπραντεντ...(πως τα λετε δεν ξερω...)..χαχαχαχα--και δειχνει μια χαραμεχρι στιγμης ...-θυμιστε μου παλι αν θελετε μονο-εχω κατεβασει παλι το handsms και τωρα μου ερχονται διπλα..τα μυνηματα(κ στα μυν ηματα κ στο handsms..)πως ξεμπλοκαρω την κατασταση..????(να τα περνω μονο στο handsms θελω...

 

ευχαριστω αλανιαα

 

Θα πας στην default εφαρμογή μηνυμάτων, θα πατήσεις το αριστερό κουμπί (Properties) και θα απενεργοποιήσεις ο,τι έχει για ειδοποίηση.

Link to comment
Share on other sites

to google talk γιατι παιζει μονο με chat ?

οταν παταω να κανει κληση βγαζει το παρακατω μηνημα:

 

You cannot call because αααα@gmail.com is using chat in Gmail or another chat program other than Google Talk.

 

εννοειτε οτι εκεινη την στιγμη δεν εχω τιποτε αλλο ενεργοποιημενο.

μονο το skype εχω εγκαταστησει αλλα ειναι κλειστο !

 

εχει κανεις καμια ιδεα ?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση να εχω πρόβλημα με την 2 σε 1 καρτα που εχω? (Cosmote)

 

Γενικά δεν θα έχεις πρόβλημα, αν προσέξεις ένα δυο πραγματάκια:

 

Μετά από κάθε αλλαγή γραμμής θα πρέπει να πηγαίνεις <ρυθμίσεις> <ρυθμίσεις κλήσης> < προώθηση κλήσης> και να απενεργοποιείς την επιλογή <προώθηση πάντα>. Αν δεν το κάνεις, απλά δεν θα μπορείς να δέχεσαι κλήσεις από καμία γραμμή, αν και φαινομενικά όλα θα φαίνονται εντάξει!

 

Εγώ έχω μια κάρτα vodafone 2gether και με αυτό το κόλπο τη χρησιμοποιώ χωρίς προβλήματα.

 

Α! το καλό είναι ότι το τηλέφωνο δεν χρειάζεται να κάνει επανεκκίνηση σε κάθε αλλαγή της γραμμής.

Νέα αγάπη (Android OS): OnePlus Nord 12GB/256GB :luck:

Παλιές αγάπες (Android OS): OnePlus 6T 8GB/128GB, OnePlus 5T 6GB/64GB, Vernee MIX 2 6GB/64GB, Doogee MIX 6GB/64GB, Asus Zenfone 2 4GB/64GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...

 

Μήπως θα μπορούσε να μου πει κάποιος τι τιμές βάζουμε στο autokiller? Νομίζω μπορούμε να αλλάξουμε μόνο τρεις, τις Hidden app, Content provider και Empty app, σωστά? Μετά κάνω εφαρμογή? Το αλλαγή σε pages τι είναι? Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...