Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει σαν εφαρμογη για να το κατεβασω;

 

Αν έχεις κάνει root με οποιονδήποτε οδηγό από εδώ μέσα τότε έχεις ήδη την εφαρμογή εγκατεστημένη! Τσέκαρε λίγο στο κινητό σου οποιαδήποτε εφαρμογή έχει το όνομα "Superuser" ή "Δικαιώματα" κλπ

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν έχεις κάνει root με οποιονδήποτε οδηγό από εδώ μέσα τότε έχεις ήδη την εφαρμογή εγκατεστημένη! Τσέκαρε λίγο στο κινητό σου οποιαδήποτε εφαρμογή έχει το όνομα "Superuser" ή "Δικαιώματα" κλπ

 

εχεις δικιο φιλε μου!!οποτε τωρα αμα κατεβασω την εφαρμογουλα,θα μπορω απλα να επιλεξω να κατεβασω μια εφαρμογη και ας χρειαζεται λεφτα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε μου!!οποτε τωρα αμα κατεβασω την εφαρμογουλα,θα μπορω απλα να επιλεξω να κατεβασω μια εφαρμογη και ας χρειαζεται λεφτα;

 

Αχμ... Μπερδεύτηκες!

 

Η εφαρμογή SuperUser σου επιτρέπει να δίνεις δικαίωμα σε άλλες εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στα αρχεία συστήματος! (πχ Titanium Backup, Root Explorer κλπ)

Δεν σου επιτρέπει να κατεβάζεις από το market paid εφαρμογές δωρεάν!

 

Από την άλλη υπάρχει το market access που σου επιτρέπει να έχεις πρόσβαση ΚΑΙ στις paid εφαρμογές στο market αλλά κανονικά επί πληρωμή. (δίνεις αριθμό πιστωτικής)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αχμ... Μπερδεύτηκες!

 

Η εφαρμογή SuperUser σου επιτρέπει να δίνεις δικαίωμα σε άλλες εφαρμογές να έχουν πρόσβαση στα αρχεία συστήματος! (πχ Titanium Backup, Root Explorer κλπ)

Δεν σου επιτρέπει να κατεβάζεις από το market paid εφαρμογές δωρεάν!

 

Από την άλλη υπάρχει το market access που σου επιτρέπει να έχεις πρόσβαση ΚΑΙ στις paid εφαρμογές στο market αλλά κανονικά επί πληρωμή. (δίνεις αριθμό πιστωτικής)

 

ναι οντως το εχασα λιγο..:O

δεν θελω κατι που να μου δινει τη δυνατοτητα να εχω προσβαση στις paid εφαρμογες και να πρεπει να τις αγορασω.θελω κατι που να κατεβαζω δωρεαν paid εφαρμογες...:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

θελω κατι που να κατεβαζω δωρεαν paid εφαρμογες...:rolleyes:

αν εχει καποιος κανενα app που να μας δινει τα επομενα νουμερα που θα κληρωθουν στο tzoker το θελω!!!:p:p:p:lol::lol::lol:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάνει root με οποιονδήποτε οδηγό από εδώ μέσα τότε έχεις ήδη την εφαρμογή εγκατεστημένη! Τσέκαρε λίγο στο κινητό σου οποιαδήποτε εφαρμογή έχει το όνομα "Superuser" ή "Δικαιώματα" κλπ

 

αν εχει καποιος κανενα app που να μας δινει τα επομενα νουμερα που θα κληρωθουν στο tzoker το θελω!!!:p:p:p:lol::lol::lol:

στο iphone δηλαδη οταν το κανεις jailbrake πως γινεται να τα κστεβαζεις ολα και απο παντου δωτεαν;αυτο δεν γινεται με το μαρκετ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον τρόπο τον ήξερα και γω. Αλλά πέρα από το ότι είναι ανορθόδοξο, στο Gmail σου δίνει τη δυνατότητα να ταξινομήσεις όπως θέλεις, οπότε αν το κάνω έτσι στο τηλέφωνο θα τα κάνω μαντάρα στο Gmail. Γενικά είναι λάθος του λειτουργικού αυτό. Ελπίζω να το φτιάξουν στην επόμενη έκδοση.

 

Νομίζω ότι θα φτιαχτεί στην επόμενη έκδοση. Εγώ θα το αφήσω έτσι πάντως ακόμα και αν φτιαχτεί, αφού το συνήθισα και πλέον μου αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

στο iphone δηλαδη οταν το κανεις jailbrake πως γινεται να τα κστεβαζεις ολα και απο παντου δωτεαν;αυτο δεν γινεται με το μαρκετ;

Μπορεις να κατεβαζεις τα παντα τζαμπα απο το app store της Apple???:blink:

Δεν το ηξερα...οποτε ακυρο το αστειο μου...και...παω για Iphone!!!!:lol:

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβαζεις τα παντα τζαμπα απο το app store της Apple???:blink:

Δεν το ηξερα...οποτε ακυρο το αστειο μου...και...παω για Iphone!!!!:lol:

 

χαχαχα!!λεω και γω γτ με δουλευει ετσι??:worry: :wacko:

και ναι μπορεις!μιλαμε τωρα για ολες τις εφαρμογες.ακομα και αυτες που κανουν 100 ευρω..απο τη στιγμη που το κανεις jb εχεις τη δυνατοτητα να κατεβασεις οποιαδηποτε εφαρμογη οσο ακριβη και ναναι,υπαρχει δεν υπαρχει στο ελληνικο store...;)

(με εχει σωσει σου λεω!!)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η μανα μου αγόρασε το x10 mini και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα,

πολλές επαφές (γραμμένες στα ελληνικά) δεν εμφανίζονται στη λίστα επαφών αλλα εάν καλέσει κάποια απο αυτές θα εμφανιστεί το όνομα στη οθόνη. Πως διορθώνεται αυτό; (Έκανε μεταφορά των επαφών απο τη sim)

 

Επίσης ποιά εφαρμογή να κατεβάσει απο το android market για να φωτίζεται η οθόνη όταν έχει εισερχόμενο μνμ;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η μανα μου αγόρασε το x10 mini και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα,

πολλές επαφές (γραμμένες στα ελληνικά) δεν εμφανίζονται στη λίστα επαφών αλλα εάν καλέσει κάποια απο αυτές θα εμφανιστεί το όνομα στη οθόνη. Πως διορθώνεται αυτό; (Έκανε μεταφορά των επαφών απο τη sim)

 

 

Δεν ξέρω ακριβώς γιατί συμβαίνει αυτό , αλλά τα smartphone είναι γενικώς ιδιότροπα με τις επαφές που προέρχονται από SIM ή από άλλα "απλά" κινητά παλαιότερης τεχνολογίας. Η συμβουλή μου και αυτό που κάνω εγώ όταν παίρνω καινούριο smartphone είναι αντιγραφή σε χαρτί και ξαναπέρασμα όλες από την αρχή για να είναι όλα καθαρά και τακτοποιημένα , χωρίς προβλήματα. :(

 

Επίσης ποιά εφαρμογή να κατεβάσει απο το android market για να φωτίζεται η οθόνη όταν έχει εισερχόμενο μνμ;

Ευχαριστώ!

 

Κατέβασε και εγκατέστησε το HandcentSMS. Αν ψάξεις λίγο στις ρυθμίσεις του θα βρεις την επιλογή να ανάβει η οθόνη με το εισερχόμενο μήνυμα. Πρέπει να είναι κάπου στο μενού "Ειδοποιήσεις".

Και γενικώς είναι full παραμετροποιήσιμο οπότε θα μπορέσει να το φέρει στα μέτρα της όπως ακριβώς αυτή θέλει από μια εφαρμογή γραπτών μηνυμάτων.

:)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να κατεβαζεις τα παντα τζαμπα απο το app store της Apple???:blink:

Δεν το ηξερα...οποτε ακυρο το αστειο μου...και...παω για Iphone!!!!:lol:

 

@Diamandis. Αν βρεις iphone με jb που να κατεβαζει τζαμπα εφαρμογες απο το app store της Apple και τα καταφερεις να το διασταυρωσεις με κοκκινο ντοπερμαν... κρατα μου ρε συ σε παρακαλω δυο θηλυκα γιατι μου ψοφησε το κιτρινο ροντβαιλερ που ειχα για φυλακα...:-)

 

Sent from my U20i using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Diamandis. Αν βρεις iphone με jb που να κατεβαζει τζαμπα εφαρμογες απο το app store της Apple και τα καταφερεις να το διασταυρωσεις με κοκκινο ντοπερμαν... κρατα μου ρε συ σε παρακαλω δυο θηλυκα γιατι μου ψοφησε το κιτρινο ροντβαιλερ που ειχα για φυλακα...:-)

 

Sent from my U20i using Tapatalk

 

 

O φίλος εννοεί το Instalous που είναι σαν to appstore, έχει όλες τις εφαρμογές μέσα, με κατηγορίες κτλ και είναι σπασμένες..

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

O φίλος εννοεί το Instalous που είναι σαν to appstore, έχει όλες τις εφαρμογές μέσα, με κατηγορίες κτλ και είναι σπασμένες..

 

ναι ρε παιδια πως κανετε ετσι??σαν να ακουτε για εξωγηινο κανετε...:lol:

οσοι ασχολουνται με iphone ξερουν παντως..instalous ftw!!!

και εψαχνα κατι αντιστοιχο για να κατεβαζω σπασμενες android εφαρμογες....:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια πως κανετε ετσι??σαν να ακουτε για εξωγηινο κανετε...:lol:

οσοι ασχολουνται με iphone ξερουν παντως..instalous ftw!!!

και εψαχνα κατι αντιστοιχο για να κατεβαζω σπασμενες android εφαρμογες....:cool:

 

Δεν υπάρχει αν και γίνονται κάποιες προσπάθειες κάτι πρέπει να είχε πάρει το μάτι μου κάπου.

Googlare αν θες κρακed Market App for Google Android και αμα το βρείς σφύρα μου.:lol::lol::lol:

 

Και το installous κανείς δεν εγγυάται ότι θα υπάρχει για πάντα.

Έτσι είναι αυτά τα πράγματα μια ευδοκιμούν και μια εξαφανίζονται.

Αν και βλέποντας τις τελευταίες version της εφαρμογής εχω αρχίζει να πως το σχεδίασε ο ίδιος ο Jobs και αυτό.:p

Μέχρι και αναβαθμίσεις εχει για να είναι πάντα up to date οι σπασμένες εφαρμογές. Ε δε νομίζω πως στην apple είναι τόσο βλάκες...

Απλά το αφήνουν για να πουλάνε συσκευές σε αυτούς που δε θέλουν να πληρώνουν apps. Στεγνά.

Edited by yiannis_1
Link to comment
Share on other sites

εχω παρει το x10 mini εδω και 14 μερες αλλα σημερα εβαλα τη καρτα και αρχισα να το "φτιαχνω", ειχα πολλες αποριες αρχικα, αλλα το ριξα στο διαβασμα και λυθηκαν αρκετες.

 

1)--Νομιζω οτι και μονο με wifi μπορει να γινει η συνδεση στο ιντερνετ ακομα και για την πρωτη φορα, σωστα ?

 

2)--Πώς μπορω να μεταφερω τις επαφες μου απο το προηγουμενο κινητο μου SE T715 στο x10 mini ?

διαβασα για το συγχρονισμό του κινητού με το Outlook χωρίς τη χρήση δικτύου και οτι Μπορείτε να δοκιμάσετε το Android sync. Θα πρέπει να έχετε ενεργοποιήσει τον εντοπισμό σφαλμάτων ΑΛΛΑ,

α)πώς ενεργοποιειται ο εντοπισμος σφαλματων

β)μηπως γινεται και με το ΜyΡhoneΕxplorer που ειδα σαν εφαρμογη ?

αν ναι χρειαζεται να κανω κατι με τον ΜyΡhoneΕxplorer που εχω στο pc μου ?

 

 

3)--Πού μπορώ να βρώ φωτογραφιες, θέματα, βίντεο κτλ για το mini μου;Μια καλή πηγή είναι το zedge.net.

εκει ομως λεει "Information: No themes for Sony Ericsson XPERIA X10 mini found"

Ισχυει ή εγω κανω κατι λαθος ?

 

4)-- τα XPERIA FlashLight , Led Light κανουν ακριβως το ιδιο πραγμα ?

 

5)--πως λειτουργει το Number Fixer ?

περναω πρωτα τις επαφες μου και μετα το κατεβαζω σαν εφαρμογη και το τρεχω ?

 

και τελειωνοντας κατι σαν απορια-προταση

 

-- επειδη ειδα ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ εφαρμογες σε διαφορα τομεις, μηπως να φτιαχναμε εδω καποιες κατηγοριες και αντιστοιχα αυτοι που τις κατεβαζουμε να τις αξιολογουμε ?

δηλαδη καποιος που ενδιαφερεται για e-banking να μου ελεγε για την εφαρμογη paypal ή για αθλητικα για στοιχημα για κτλ...

το λεω αυτο γιατι αν καθομαστε εδω και γραφουμε ο καθενας ερωτησεις εντυπωσεις και προτασεις για τις εφαρμογες του market θα το ξεχειλωσουμε σιγουρα το τοπικ ...

 

κρατηθηκα μισο μηνα να μην αρχιζω να ρωταω με ποστς και χρειαστηκε να διαβασω καμμια 100 σελιδες αλλα τελικα το κινητο αποδειχτηκε ΠΟΛΥ ΦΙΛΙΚΟ για εναν πρωταρη σε smartphone ..

 

μπραβο και σε οσους φτιαξαν το Sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ να το εμπλουτιζουμε αν γινεται ... και να φτιαξουμε και κατι παρομοιο για τις εφαρμογες ..

 

ουφ .. καληνυχτα ...!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η μανα μου αγόρασε το x10 mini και αντιμετωπίζει το εξής πρόβλημα,

πολλές επαφές (γραμμένες στα ελληνικά) δεν εμφανίζονται στη λίστα επαφών αλλα εάν καλέσει κάποια απο αυτές θα εμφανιστεί το όνομα στη οθόνη. Πως διορθώνεται αυτό; (Έκανε μεταφορά των επαφών απο τη sim)

 

Επίσης ποιά εφαρμογή να κατεβάσει απο το android market για να φωτίζεται η οθόνη όταν έχει εισερχόμενο μνμ;

 

Ευχαριστώ!

 

αποθηκευσε τις επαφες με τον πληρη αριθμο τους, δηλαδη +302101234567,

ετσι οπως μεταδιδονται απο το δικτυο και το προβλαμα θα λυθει.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτησουλα γιατι πρωτη φορα θα αγορασω εφαρμογη:

Εχω το market access. Με βγαζει τις επι πληρωμη εφαρμογες. Πηγα να αγορασω το tapatalk. Εβαλα αριθμο καρτας, ονομα κτλ αλλα με ζηταει χωρα και η Ελλαδα δεν ειναι μεσα. Εβαλα την Αμερικη (επειδη αυτην την sim εκανα emulation). Στην διευθυνση, πολη, κατασταση και ΤΚ τι βαζω?

SE X10 Mini Pro 2.2 froyo CM6-v3.2.1

HTC Desire Z

Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αν και γίνονται κάποιες προσπάθειες κάτι πρέπει να είχε πάρει το μάτι μου κάπου.

Googlare αν θες κρακed Market App for Google Android και αμα το βρείς σφύρα μου.:lol::lol::lol:

 

Και το installous κανείς δεν εγγυάται ότι θα υπάρχει για πάντα.

Έτσι είναι αυτά τα πράγματα μια ευδοκιμούν και μια εξαφανίζονται.

Αν και βλέποντας τις τελευταίες version της εφαρμογής εχω αρχίζει να πως το σχεδίασε ο ίδιος ο Jobs και αυτό.:

Μέχρι και αναβαθμίσεις εχει για να είναι πάντα up to date οι σπασμένες εφαρμογές. Ε δε νομίζω πως στην apple είναι τόσο βλάκες...

Απλά το αφήνουν για να πουλάνε συσκευές σε αυτούς που δε θέλουν να πληρώνουν apps. Στεγνά.

 

sorry για το οφτοπικ ελλα το ινσταλους ειναι ο,τι καλυτερο εχει βρεθει για hacked εφαρμογες.και απορω πως το αντροιντ δεν εχει σπασει σκομα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sorry για το οφτοπικ ελλα το ινσταλους ειναι ο,τι καλυτερο εχει βρεθει για hacked εφαρμογες.και απορω πως το αντροιντ δεν εχει σπασει σκομα...

 

Τα λεγόμενα "μαγαζάκια" υπάρχουν εδώ και καιρό. Κάνεις την δουλειά σου μέσω pc και καθάρισες.

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τα λεγόμενα "μαγαζάκια" υπάρχουν εδώ και καιρό. Κάνεις την δουλειά σου μέσω pc και καθάρισες.

 

Βοηθα τοτε βρε ανθρωπε!!!αν απαγορευεται στο φορουμ,στειλε μου π.μ. Αν και νομιζω οτι θα ενδιαφερει πολυ κοσμο το ολο θεμα γτ ολο και περισσοτεροι ρουταρουν τη συσκευη τους..για πες λοιπον..τις περνας τις εφαρμογες μεσω καλωδιου στην εξωτερικη μνημη σε καποιο συγκεκριμενο φακελο;για κανε και ενα how to...;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βοηθα τοτε βρε ανθρωπε!!!αν απαγορευεται στο φορουμ,στειλε μου π.μ. Αν και νομιζω οτι θα ενδιαφερει πολυ κοσμο το ολο θεμα γτ ολο και περισσοτεροι ρουταρουν τη συσκευη τους..για πες λοιπον..τις περνας τις εφαρμογες μεσω καλωδιου στην εξωτερικη μνημη σε καποιο συγκεκριμενο φακελο;για κανε και ενα how to...;)

 

Μα δεν κάνεις κάτι διαφορετικό σε σχέση με την απλή διαδικασία. Κατεβάζεις την εφαρμογή που θέλεις και την κάνεις install από οποιονδήποτε φάκελο της SD με το ASTRO File Manager. Όσο για τα διάφορα site.. Δεν αρνήθηκα βοήθεια σε κανέναν. ;)

Old noob, plays like a pro

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν κάνεις κάτι διαφορετικό σε σχέση με την απλή διαδικασία. Κατεβάζεις την εφαρμογή που θέλεις και την κάνεις install από οποιονδήποτε φάκελο της SD με το ASTRO File Manager. Όσο για τα διάφορα site.. Δεν αρνήθηκα βοήθεια σε κανέναν. ;)

 

Τρελε σου εστειλα πμ!να ρωτησω,αν πατησω οποιαδηποτε εφαρμογη στον γουγλη μαυτη την καταληξη θα μου την βρει,αλλα θα μπορω να την κατεβασω απο οποιοδηποτε σαιτ;η μπορω μονο μεσω πειρατοσαιτ;

Και κατι αλλο.εκανα ρουτ τη συσκευη αλλα δεν ξερω πως να αναγνωριζω οτι ειναι ρουταρισμενη κανονικα..ακολουθησα το faq που φτιαξαν τα παληκαρια εδω στο φορουμ,εκανα κανονικα τη διαδικασια και μου εγραψε οταν τελειωσε οτι ειναι ρουταρισμενη..αλλα δεν βλεπω κατι αλλο τωρα που να το δειχνει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπραβο και σε οσους φτιαξαν το Sony Ericsson X10i/X10 mini/X10 mini pro FAQ να το εμπλουτιζουμε αν γινεται ... και να φτιαξουμε και κατι παρομοιο για τις εφαρμογες ..

 

ουφ .. καληνυχτα ...!

 

Είναι και αυτό μέσα στο πρόγραμμα! ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...