Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω δουλευω το navigon. Πολυ καλο και χωρις να χρειαζεται extra πληκτρολογιο και κανενα προβλημα με την αναλυση της οθονης :D

 

Φιλε κ γω το navigon χρησιμοποιω κ οντως δεν εχει κανενα προβλημα με την αναλυση η το πληκτρολογιο..αυτο που δεν μπορω να βρω πως ρυθμιζεται κ θα ηθελα την βοηθεια οποιου εχει δοκιμασει την συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι απο που οριζω την θεση μου στον χαρτη πριν κανω start destination καθως οταν εισαγω την διευθυνση προορισμου παντα με ξεκιναει καπου απ την πειραιως...(τυχαιο...? δεν νομιζω...:lol::lol::lol:) να σημειωσω οτι δεν το χω δοκιμασει με ενεργο ιντερνετ αλλα μονο με το gps..

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας και πάλι.

 

Τελικά τα θέματα του browser και του bluetooth λύθηκαν.

Δική μου βλακεία...

 

Αλλά εξακολουθώ να μην μπορώ να στείλω μηνύματα, παρόλο που λαμβάνω...

 

 

Καλησπέρα.

 

Μόλις εχθές πήρα το κινητάκι από WIND (με lime και silver καλύμματα) κι έχω 4 θεματάκια... προς το παρόν ;-)

 

1. Στον browser δεν έχω κανέναν έλεγχο, δλδ δεν μπορώ να βάλω κάποιο url να μου ανοίξει. Μήπως κάνω εγώ κάποια βλακεία; Βέβαια κατέβασα κει τον Opera και παίζει κανονικά, αλλά γιατί ο ενσωματωμένος με φτύνει;

 

2. Το σύνδεσα στον router μου και έπαιξε με την πρώτη, αλλά έχει πολυ μικρή εμβέλεια. Στο δίπλα δωμάτιο ήμουν κι έχανε το σήμα. Το έχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος;

 

3. Προσπάθησα να βρω το bluetooth file transfer στο market αλλά δεν υπάρχει και στη συνέχεια το έψαξα μέσω google και το βρήκα σε αρκετά sites αλλά δεν κατάφερα να το κατεβάσω. Πρέπει να ψάξω κάποια συγκεκριμένη έκδοση ή μας κάνει η 3.10;

 

4. Δεν μπορώ να στείλω sms :-( Δοκίμασα να βάλω το κέντρο μηνυμάτων χειροκίνητα, αλλά δεν το αποθηκεύει καν. Δοκίμασα να κάνω λήψη ρυθμίσεων, αλλά λέει ότι απέτυχε. Μπορεί να φταίει η κάρτα sim; Να πάω να την αλλάξω; Καμμιά άλλη ιδέα;

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη αν ρωτάω πράγματα που έχουν απαντηθεί ήδη :-)

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα

θέλω να αγοράσω το κινητό και έχω κάποιες απορίες :

1) διάβασα οτι έχει την έκδοση 1.6 αναβαθμίσεις θα γίνονται?

2) μπορείς να φτιάξεις φάκελο με τις φωτογραφίες και μέσα υποφακέλους ώστε να τις ξεχωρίσεις?

3) επειδή το κιν ενδέχεται να μου το φέρουνε απο εξωτερικό γνωρίζει κανείς άμα θα έχει ελληνικά μέσα?

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα

θέλω να αγοράσω το κινητό και έχω κάποιες απορίες :

1) διάβασα οτι έχει την έκδοση 1.6 αναβαθμίσεις θα γίνονται?

2) μπορείς να φτιάξεις φάκελο με τις φωτογραφίες και μέσα υποφακέλους ώστε να τις ξεχωρίσεις?

3) επειδή το κιν ενδέχεται να μου το φέρουνε απο εξωτερικό γνωρίζει κανείς άμα θα έχει ελληνικά μέσα?

 

1.Η SONY ERICSSON ανακοινωσε οτι θα προβει σε αναβαθμηση του android στην εκδοση 2.1 το τεταρτο τριμηνο του 2010

2. Δες σε προ'ι'γουμενες σελιδες του forum, αναφερεται εφαρμογη που κατεβαζεις απο το market για να ταξινομισεις τισ φωτο σου.

3. Θεωρητικα πρεπει να εχει

I fly with ASICS DynaFlyte 2
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και ελληνικά:p:p

 

Ναι? Ωραία! έχεις ιδέα ποιά?? (από περιέργεια):shifty:

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά δεν άντεξα! Είναι τέλειο,καμία σχέση από φωτογραφίες κτλ,από κοντά είναι πολύ πιο ωραίο! Χμ λοιπόν..Μια απορία τώρα! Προσπάθησα να κατεβάσω το bluetooth file transfer και δεν υπήρχε..Και έτσι κατέβασα το bluetooth OPP PUT lite μόνο που μπορώ να στείλω,όχι να μου στείλουν :( Το bluetooth file transfer μήπως να το γράψω αλλιώς στην αναζήτηση για να το βρω; Και κάτι άλλο..Κάποια εικονίδια όπως το google talk κτλ που τα είχε μέσα,δεν τα χρησιμοποιώ και πιάνουν τσάμπα χώρο. Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να τα διαγράψω; Γιατί προσπάθησα και δεν μπορώ,ενώ άλλες εφαρμογές που κατέβασα είχε ένα X για να τις διαγράψω,ενώ αυτά όχι..Ευχαριστώ!! Edited by emily00
Link to comment
Share on other sites

Το bluetooth file transfer μήπως να το γράψω αλλιώς στην αναζήτηση για να το βρω;

 

Εγώ το βρήκα το Play Now και όχι στο market

 

Κάποια εικονίδια όπως το google talk κτλ που τα είχε μέσα,δεν τα χρησιμοποιώ και πιάνουν τσάμπα χώρο. Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να τα διαγράψω;

 

Αν δεν απατώμαι πάς στο Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών βρίσκεις αυτό που θέλεις και πατάς Κατάργηση εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

4. Δεν μπορώ να στείλω sms :-( Δοκίμασα να βάλω το κέντρο μηνυμάτων χειροκίνητα, αλλά δεν το αποθηκεύει καν. Δοκίμασα να κάνω λήψη ρυθμίσεων, αλλά λέει ότι απέτυχε. Μπορεί να φταίει η κάρτα sim; Να πάω να την αλλάξω; Καμμιά άλλη ιδέα;

 

Ρε παιδιά κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω.... από wind το πήρα κι εγώ.... ξέρει κανείς πως λύνεται;

 

thx :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρήκα το Play Now και όχι στο market

 

 

 

Αν δεν απατώμαι πάς στο Ρυθμίσεις > Εφαρμογές > Διαχείριση εφαρμογών βρίσκεις αυτό που θέλεις και πατάς Κατάργηση εγκατάστασης.

 

Eυχαριστώ! Ουπς εγώ δεν έχω play now :wacko: Βασικά το πήρα από vodafone και είτε πάω στο internet είτε στο web,μου βγάζει κάτι που λέει να βάλω username και pass για το vodafone 360 services..:blink: και έτσι μπορώ να μπαίνω μόνο από το όπερα...

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ! Ουπς εγώ δεν έχω play now :wacko: Βασικά το πήρα από vodafone και είτε πάω στο internet είτε στο web,μου βγάζει κάτι που λέει να βάλω username και pass για το vodafone 360 services..:blink: και έτσι μπορώ να μπαίνω μόνο από το όπερα...

 

Το Play Now είναι της SE δεν έχει σχέση με την εταιρεία κινητής. Εμένα είναι στη 2η οθόνη του μενού στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

@emily00: καταρχήν καλορίζικο!!

 

Ο browser που χρησιμοποιείς είναι αυτός της vodafone (είναι κόκκινος) που σε βάζει πρώτη σελίδα στο 360. Αν ψάξεις στις παραπέρα οθόνες θα βρεις τον κανονικό browser ο οποίος έχει εικονίδιο τη γη.

 

Για τις εφαρμογές που δεν μπορείς να σβήσεις (όπως π.χ. ο κόκκινος browser), μπορείς να πας τα εικονίδιά τους τέρμα Θεού δεξιά, κ έτσι να μην σου πιάνουν ενεργές θέσεις: στην πρώτη σελίδα εικονιδίων, πάτα το μενου (κάτω αριστερά) και διάλεξε arrange icons και τότε θα δεις σε κάποια εικονίδια να υπάρχει ένα Χ (που σημάινει οτι μπορείς να τα σβήσεις), και σε άλλα όχι. Διαλέγοντας ενα εικονίδιο και κρατώντας το δάχτυλο επάνω του, μπορείς να το μετακινήσεις δεξιά στις διπλανές οθόνες, και μπορείς να φτιάξεις και νέες οθόνες - π.χ. αν το πασ συνέχεια δεξιά, μόλις περάσει την τελευταί οθόνη με εικονίδια θα φτιάξει καινούργια.

 

Τέλος το BT Transfer κυκλοφορεί και στο μαρκετ και στο νετ, για το δευτερο ψάξε γούγλη με τις λέξεις panda, android, download!

Link to comment
Share on other sites

Για τις εφαρμογές που δεν μπορείς να σβήσεις (όπως π.χ. ο κόκκινος browser), μπορείς να πας τα εικονίδιά τους τέρμα Θεού δεξιά

 

ή μπορεις να κανεις debrand και να διωξεις τελειως τις π@@ιες της vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά δεν άντεξα! Είναι τέλειο,καμία σχέση από φωτογραφίες κτλ,από κοντά είναι πολύ πιο ωραίο! Χμ λοιπόν..Μια απορία τώρα! Προσπάθησα να κατεβάσω το bluetooth file transfer και δεν υπήρχε..Και έτσι κατέβασα το bluetooth OPP PUT lite μόνο που μπορώ να στείλω,όχι να μου στείλουν :( Το bluetooth file transfer μήπως να το γράψω αλλιώς στην αναζήτηση για να το βρω; Και κάτι άλλο..Κάποια εικονίδια όπως το google talk κτλ που τα είχε μέσα,δεν τα χρησιμοποιώ και πιάνουν τσάμπα χώρο. Μήπως ξέρετε πώς μπορώ να τα διαγράψω; Γιατί προσπάθησα και δεν μπορώ,ενώ άλλες εφαρμογές που κατέβασα είχε ένα X για να τις διαγράψω,ενώ αυτά όχι..Ευχαριστώ!!

 

Κι εγώ δεν άντεξα να περιμένω το μινι προ και το πήρα!!!

πάαααααρα πολλές εφαρμογές...

ούτε εγώ βρήκα το bluetooth file transfer :(

Καμιά εφαρμογή για να μπορώ να κλείσω τις ανοιχτές εφαρμογές ξέρει κανεις??? Pleaseeeeeee

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεν άντεξα να περιμένω το μινι προ και το πήρα!!!

πάαααααρα πολλές εφαρμογές...

ούτε εγώ βρήκα το bluetooth file transfer :(

Καμιά εφαρμογή για να μπορώ να κλείσω τις ανοιχτές εφαρμογές ξέρει κανεις??? Pleaseeeeeee

Εγώ δεν το βρήκα στο market αλλά το κατέβασα από το site της sony ericsson στο οποίο με έβαλε κατευθείαν μέσα από το widget 'υποστήριξη χρήστη'... Το έψαχνα για ώρα στο market και είχα εγκαταλείψει όταν το βρήκα εκεί εντελώς τυχαία.....

Link to comment
Share on other sites

@emily00: καταρχήν καλορίζικο!!

 

Ο browser που χρησιμοποιείς είναι αυτός της vodafone (είναι κόκκινος) που σε βάζει πρώτη σελίδα στο 360. Αν ψάξεις στις παραπέρα οθόνες θα βρεις τον κανονικό browser ο οποίος έχει εικονίδιο τη γη.

 

Για τις εφαρμογές που δεν μπορείς να σβήσεις (όπως π.χ. ο κόκκινος browser), μπορείς να πας τα εικονίδιά τους τέρμα Θεού δεξιά, κ έτσι να μην σου πιάνουν ενεργές θέσεις: στην πρώτη σελίδα εικονιδίων, πάτα το μενου (κάτω αριστερά) και διάλεξε arrange icons και τότε θα δεις σε κάποια εικονίδια να υπάρχει ένα Χ (που σημάινει οτι μπορείς να τα σβήσεις), και σε άλλα όχι. Διαλέγοντας ενα εικονίδιο και κρατώντας το δάχτυλο επάνω του, μπορείς να το μετακινήσεις δεξιά στις διπλανές οθόνες, και μπορείς να φτιάξεις και νέες οθόνες - π.χ. αν το πασ συνέχεια δεξιά, μόλις περάσει την τελευταί οθόνη με εικονίδια θα φτιάξει καινούργια.

 

Τέλος το BT Transfer κυκλοφορεί και στο μαρκετ και στο νετ, για το δευτερο ψάξε γούγλη με τις λέξεις panda, android, download!

 

Ευχαριστώ! Και ο πρώτος και ο κανονικός με πάνε στην αρχική του 360..Αλλά εντάξει δεν θα κάτσω να σκάσω,κατέβασα το όπερα και μπαίνω από εκεί!! :p Ναι,όσα δεν χρησιμοποιώ τα έχω πάει τέρμα Θεού..Χαχα έψαξα στο γούγλη όπως λες και το βρήκα,μόνο που μπορώ να στείλω και όχι να μου στείλουν..Αλλά θα κατεβάσω καμια άλλη έκδοση,κάτι θα βρω..:mad:

 

ή μπορεις να κανεις debrand και να διωξεις τελειως τις π@@ιες της vodafone

 

Μάλλον δεν θα το επιχειρήσω..φοβούμαι γαρ! Αν κάνω καμιά βλακεία θα το χάσω το μινάκι τώρα που το βρήκα! Ευχαριστώ πάντως..!!

Link to comment
Share on other sites

ή μπορεις να κανεις debrand και να διωξεις τελειως τις π@@ιες της vodafone

 

Εμένα αυτό το debrand δεν μου λειτούργησε… Παρόλο που κάνω την διαδικασία, συνέχεια μου λέει ότι υπάρχει νέο update αλλά όταν προχωράω, αντί να μου βάλει την uk generic, μου ξανακατεβάζει και μου ξαναβάζει αυτή που έχω.

 

Παρόλα αυτά μέσω Davinci έβαλα την καινούρια 1.1.A.0.8.

 

Σε αυτή έχει προστεθεί ένα application της SE για backup – restore του κινητού. Δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ περισσότερο για να σας πω άλλες βελτιώσεις. Προσοχή όμως. Όποιος κάνει debrand από Vodafone, χάνει την επιλογή στις ρυθμίσεις του sms για 160 χαρακτήρες. Όποιο άλλο generic firmware και να έχω δοκιμάσει ΔΕΝ έχει την επιλογή αυτή. (Δεν έχω δοκιμάσει τα branded της cosmote και της wind). Πάντως το «πρόβλημα» αυτό λύνεται με το Handcent SMS.

 

..Χαχα έψαξα στο γούγλη όπως λες και το βρήκα,μόνο που μπορώ να στείλω και όχι να μου στείλουν..Αλλά θα κατεβάσω καμια άλλη έκδοση,κάτι θα βρω..

 

Βασικά έμμεσα σου «στέλνουν». Μέσα από το bluetooth file transfer κάνεις το X10 mini, pair με το άλλο κινητό ή υπολογιστή και μετά «μπαίνεις» μέσα στο άλλο κινητό και «τραβάς» από κει ότι θέλεις…

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Βασικά έμμεσα σου «στέλνουν». Μέσα από το bluetooth file transfer κάνεις το X10 mini, pair με το άλλο κινητό ή υπολογιστή και μετά «μπαίνεις» μέσα στο άλλο κινητό και «τραβάς» από κει ότι θέλεις…

 

Σοβαρά; Δεν το ήξερα :O Thanks !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραία είναι τα διάφορα που έχουν γραφτεί σε αυτό το φόρουμ και με βοήθησαν που τα διάβασα πριν αγοράσω το μινι!!!!

Προτείνω να τσεκάρετε 2 εφαρμογές:

1) My settings: Απλά έχει 12 εικονίδια για να αλλάζετε στα γρήγορα κάποιες ρυθμίσεις χωρίς να ψάχνετε στο μενού(όπως φωτεινότητα,ήχος/ένταση, wifi, bluetooth, flight mode και τη "κίνηση δεδομένων όπως υπάρχει στις ρυθμίσεις.). Έχει και ένδειξη αποθηκευτικού χώρου και μπαταρίας σε 1 γραμμή!

 

2) ES task manager: Δείχνει ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές και μπορείς να τις κλείσεις επιλεκτικά ή όλες μαζί. Επίσης δείχνει διαθέσιμη "μνήμη" και μπαταρία

 

Και οι 2 εφαρμογές πάντως είναι απλές και σύντομες ;)

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Εγω δουλευω το navigon. Πολυ καλο και χωρις να χρειαζεται extra πληκτρολογιο και κανενα προβλημα με την αναλυση της οθονης :D

 

Φιλε κ γω το navigon χρησιμοποιω κ οντως δεν εχει κανενα προβλημα με την αναλυση η το πληκτρολογιο..αυτο που δεν μπορω να βρω πως ρυθμιζεται κ θα ηθελα την βοηθεια οποιου εχει δοκιμασει την συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι απο που οριζω την θεση μου στον χαρτη πριν κανω start destination καθως οταν εισαγω την διευθυνση προορισμου παντα με ξεκιναει καπου απ την πειραιως...(τυχαιο...? δεν νομιζω...) να σημειωσω οτι δεν το χω δοκιμασει με ενεργο ιντερνετ αλλα μονο με το gps..

Glow_Edge Theme... :superman:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ωραία είναι τα διάφορα που έχουν γραφτεί σε αυτό το φόρουμ και με βοήθησαν που τα διάβασα πριν αγοράσω το μινι!!!!

Προτείνω να τσεκάρετε 2 εφαρμογές:

1) My settings: Απλά έχει 12 εικονίδια για να αλλάζετε στα γρήγορα κάποιες ρυθμίσεις χωρίς να ψάχνετε στο μενού(όπως φωτεινότητα,ήχος/ένταση, wifi, bluetooth, flight mode και τη "κίνηση δεδομένων όπως υπάρχει στις ρυθμίσεις.). Έχει και ένδειξη αποθηκευτικού χώρου και μπαταρίας σε 1 γραμμή!

 

2) ES task manager: Δείχνει ποιες εφαρμογές είναι ανοιχτές και μπορείς να τις κλείσεις επιλεκτικά ή όλες μαζί. Επίσης δείχνει διαθέσιμη "μνήμη" και μπαταρία

 

Και οι 2 εφαρμογές πάντως είναι απλές και σύντομες ;)

 

Την πρώτη την έβαλα κι εγώ,είναι όντως πολύ καλή και πολύ απλή! Την δεύτερη θα την δοκιμάσω :happy: α καλορίζικο moboy! Είχαμε τις αμφιβολίες μας πριν το πάρουμε αλλά δεν ξέρω για σένα,εγώ δεν το μετάνιωσα!!

Link to comment
Share on other sites

έχω ένα θεματάκι με το κινητό. για ήχο ειδοποίησης μηνύματος έβαλα ένα τραγούδι. μου έρχεται μήνυμα, το διαβάσω και ο ήχος που έχω βάλει για μήνυμα παίζει ακόμα.. δεν σταματάει :S
Link to comment
Share on other sites

Task Manager δοκιμασα ενα και μου κρασαρε το λειτουργικο. Θελω να πω οτι ηταν στο αυτοματο να "σκοτωνει" ολες τις εφαρμογες καθε φορα που σβηνει η οθονη, και μετα εβλεπα κενη οθονη χωρις να μπορω να κανω τιποτα εκτος απο restart! Τελικα το απεγκατεστησα και γενικα ειμαι της γνωμης οτι καλυτερα να μην "πιεζουμε" το κινητο για να κανει πραγματα π.χ. στην προκειμενη περιπτωση για εξοικονομηση ενεργειας. Τα τυπικα αρκουν.. απενεργοποιηση 3G/WiFi οταν δεν χρειαζονται και μια μεση φωτεινοτητα οθονης! Δεν ειναι δα και τοσο χαλια η μπαταρια...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...