Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλκη καλησπέρα μιας και απ ότι βλέπω δεν υπάρχει ρομ για το δικό μου(έψαξα όσο μπόρεσα και κατάλαβα)τα προγράμματα που έχω στο κινητό μου(busybox,terminal) τα σβήνω?πλέον τι δυνατότητες έχω από πριν?μόνο ότι μπορώ να βάλω rooted εφαρμογές?για να το κάνω 2.3 πρέπει να του περάσω ρομ?

ευχαριστώ πολύ Νίκος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα παιδια,χρησιμοποιω καρτοκινητο cosmote και βαζω ανα 7 μερες καρτα ετσι ωστε να περνω την προσφορα τοθ reloaded με τα mb. Αν περασουν 7 μερες μου στελνει η cosmote μηνυμα οτι τα δωρεαν mb εχουν ληξει και μετα απο μια μερα αν δεν τα ενεργοποιησω παλι τοτε μου τραβαει 1 ευρω απο την καρτα επι καθημερινης βασης. Μιας και δουλευω στην cosmote ξερω οτι μπορω να απενεργοποιησω το ιντερνετ στελνοντας end day,ομως θα ηθελα αν γινετε μεσα απο τις ρυθμισεις να μου πειτε πως να το κανω ετσι ωστε μολις βαζω καρτα να τα ενεργοποιω ξανα. Δεν μου χρειαζετε παντα το ιντερνετ γιαυτο και δεν θελω να υποχρεωνομαι να βαζω καρτα 4 φορες τον μηνα μονο και μονο για να μην μου την τρωει.

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

θα κάνεις ενεργοποίηση δεδομένων μέσα από τις ρυθμίσεις

 

δεν μπορεσα να το βρω πουθενα.απενεργοποιηση θελω να κανω οχι ενεργοποιηση γιατι μου εχει φαει ολη την καρτα

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Αυτή τη φορά το πρόβλημά μου είναι η σύνδεση μέσω wi-fi στο Internet (στο σπίτι πάντα), την οποία έχει αρχίσει να τη χάνει πάααααρα πολύ συχνά!

Αν ζητήσω ξεσύνδεση/επανασύνδεση, ή το κλείσω και το ξαναξεκινήσω, την βρίσκει ξανά. Μόνο πως κρατάει 10-15 λεπτά και μετά φτου κι απ'την αρχή. Συμβαίνει επίσης να μου λέει ότι είναι συνδεδεμένο αλλά στην ουσία δεν είναι αφού τίποτα δεν δουλεύει... Τί από τις παραμέτρους να'χω πειράξει? Αλλά πάλι, άν ήταν θέμα παραμέτρων δεν θα δούλευε σταθερά ή δεν θα δούλευε καθόλου? Να είναι θέμα εφαρμογής ή μνήμης? Να σημειωθεί ότι δεν έχω και πολύ χώρο ελεύθερο κι όσο για εφαρμογές βάζω βγάζω συνεχώς. Παίζω με Go Launcher Pro και όλα τα συναφή... Υπάρχει τρόπος να δω πότε έβαλα ποιά μήπως και σβήνοντας προς τα πίσω να βρω ποιά είναι που μου κάνει τη ζημιά? Λέτε?:wacko:

 

Ευχαριστώ πολύ για τα φώτα σας!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ο ποίο εύκολος τρόπος για να κάνω back up τις επαφές μου από το κινητό στον Η/Υ ποίος είναι?

 

Pc COMPANION η συγχρονισμός με gmail

Link to comment
Share on other sites

η κοπελα μου εχει το συγκεκριμενο τηλ. το τηλ δεν ειναι root. υπαρχει τροπος τις εφαρμογες να τις περασουμε στην καρτα?

επισης, στο μενου δεν υπαρχει το κλασικο εικονιδιο του Play store, παρα το παλιο android market. πως μπορουμε να βαλουμε το Play store?

http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις έκδοση λογισμικού αλλά ίσως βοηθήσει το app2sd. Μόλις μπεις στο market θα κάνει αυτόματα ανανέωση και θα αλλάξει το εικονίδιο.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Εχω ενα θεματακι με τα μηνυματα στο κινητο...

Εχω το GO SMS σαν βασικο φορεα μηνυματων στο κινητο εδω και κανα εξαμηνο...

Εχω την custom rom MΙΝΙ CM 7 και κατι.......

Ολα δουλευαν μια χαρα μεχρι... που ανακαλυψα οτι δεν λαμβανω τα μηνυματα που μου στελνουν !!!!!!!!!!

Αυτο πρεπει να εγινε τις τελευταιες δυο μερες ....Αυτο που θυμαμαι ειναι οτι ειχα κλειστο το κινητο και φορτιζε και χρειαστηκε να το ενεργοποιησω (την ωρα της φορτισης ) και κολλησε....Εβγαλα μπαταρια και το κινητο επανηλθε....Απο εκει και μετα δεν μπορω να λαβω μηνυματα απο αλλους...ειδοποιησεις κλησεων οταν ειναι κλειστο η' εκτος δικτυου και ειδοποιησεις μηνυματων τηλεφωνητη....Επισης δεν περνω αναφορες παραδοσης οταν στειλω εγω μηνυμα ενω το μηνυμα παει κανονικα στον παραληπτη...

Οταν εστειλα μηνυμα απο το κινητο μου στο κινητο μου ηρθε κανονικα.....

Κοιταξα στην εφαρμογη και ολες οι επιλογες για τις ειδοποιησεις που ειχα ειναι κανονικα ενεργοποιημενες...εκανα reboot αλλα και παλι τιποτα...Πηρα τον παροχο μηπως υπαρχει καποιο προβλημμα στην εταιρεια κινητης αλλα και εκεινη λενε οτι ολα λειτουργουν κανονικα......Καμια ιδεα απο εδω??????????????

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρεις έκδοση λογισμικού αλλά ίσως βοηθήσει το app2sd. Μόλις μπεις στο market θα κάνει αυτόματα ανανέωση και θα αλλάξει το εικονίδιο.

 

 

θα δω το τηλ και θα σου πω τη εκδοση ειναι.

μπαινοντας στο μαρκετ, δεν μουη κανει αυτοματα ανανεωση και δεν αλλαζει τγο εικονιδιο οπως λες και οπως ειχε γινει και με το Neo v που εχω εγω. μπαινοντας στο Google play μεσα απο το Internet του κινητου, δεν μου κανει εγκατασταση την εφαρμογη. καθε φορα που παταω εγκατασταση μου βγαζει ενα μηνυμα οτι και καλα (αν θυμαμαι καλα) πρεπει να μπω απο την εφαρμογη του play store ή κατι τετοιο.

 

 

edit

αριθμος εκδοσης 2.1.1.Α.0.6

Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ καθόλου να συνδέσω το xperiax10mini pro μου με το wifi ? πρέπει να κάνω κάποιο βήμα που δεν γνωρίζω ? δεν αναγνωρίζει κανέναν κωδικό σε κανένα router.. τι φταίει ? βοήθεια παιδιάαΑ!
Link to comment
Share on other sites

Δεν παλεύεται.....

Δεν μπορεί να συνδεθεί με τίποτα με το wifi....

Στην αρχή εβρισκε το router αλλα δεν φαινόταν να βρίσκει την IP.

 

Εκανα upgrade το firmware μεσω του Sony Companion και βρίσκει την IP αλλα δεν μπορεί να συνδεθεί.

Τι άλλο θέλει??

Κανά λουκουμάκι? :lol:

 

Με αυτό το router έχω συνδέσει μέχρι και το καζανάκι στο σπίτι..... :O

Μόνο το Mini δεν μπορεί να συνδεθεί...

:mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς γιατί δεν μπορώ καθόλου να συνδέσω το xperiax10mini pro μου με το wifi ? πρέπει να κάνω κάποιο βήμα που δεν γνωρίζω ? δεν αναγνωρίζει κανέναν κωδικό σε κανένα router.. τι φταίει ? βοήθεια παιδιάαΑ!

 

Δεν παλεύεται.....

Δεν μπορεί να συνδεθεί με τίποτα με το wifi....

 

Το ιδιο ακριβως προβλημα μετα την αναβάθμιση.

 

Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις Wi-Fi. Παρατεταμένο άγγιγμα πάνω σε οποιοδήποτε ασύρματο δίκτυο και στο μενού που θα εμφανιστεί επιλέξτε "Διαγραφή όλων".

Επανεκκίνηση του κινητού και δοκιμάστε να ξανασυνδεθείτε δίνοντας εκ νέου τον κωδικό του δικτύου.

 

Μετά από αλλαγή ή αναβάθμιση rom μου έχει παρουσιαστεί και εμένα ανάλογο πρόβλημα στο παρελθόν και πάντα λύθηκε με τον παραπάνω τρόπο.

Να σημειώσω εδώ ότι με τον naa-11 kernel και την τελευταία MiniCM 2.2.1 δεν είχα αυτό το πρόβλημα. Επίσης, ο συνδυασμός αυτός είναι ο καλύτερος για τη χρήση του x10mini. Πραγματικά, ένα νέο και απροβλημάτιστο κινητό! Σε όσους δεν έχουν κάνει την αναβάθμιση, τη συνιστώ ανεπιφύλακτα...

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα μινι προ κ οταν βαζω το usb πανω τρελενετε κολαει δεν μπορεισ να κανεισ τιποτα..εχω πανω την oficial rom..tι να κανω?>
Link to comment
Share on other sites

μολισ το εχω κανει εχει πανω cyan k to ekana xana official να το χανακανω λεσ?

 

Κάνε ένα φλασάρισμα πάλι τη stock και δες αν συνεχίζει να το κάνει. Αν το κάνει, είναι πρόβλημα του κινητού και όχι του λογισμικού. Αν δε το κάνει, πέρνα τη custom rom που θες και αν το εμφανίσει με τη custom rom λογικά είναι θέμα με τη συγκεκριμένη rom..

Link to comment
Share on other sites

θα δω το τηλ και θα σου πω τη εκδοση ειναι.

μπαινοντας στο μαρκετ, δεν μουη κανει αυτοματα ανανεωση και δεν αλλαζει τγο εικονιδιο οπως λες και οπως ειχε γινει και με το Neo v που εχω εγω. μπαινοντας στο Google play μεσα απο το Internet του κινητου, δεν μου κανει εγκατασταση την εφαρμογη. καθε φορα που παταω εγκατασταση μου βγαζει ενα μηνυμα οτι και καλα (αν θυμαμαι καλα) πρεπει να μπω απο την εφαρμογη του play store ή κατι τετοιο.

 

 

edit

αριθμος εκδοσης 2.1.1.Α.0.6

 

να υποθεσω πως πρεπει να περασω καποια rom και μετα θα μπορω να κανω αναβαθμηση την εκδοση του android?

αν ναι ποια rom προτεινεται (καποιος οδηγος)?

Edited by ilias_7610
http://www.xperiagamer.com/images/Android_Menu_Icons.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έκανα αναβάθμισή στο Pro από 2.1 σε 2.3.7 αλλά δεν μπορώ να αλλάξω τον ήχο στα μηνύματα όπως έκανα στην 2.1 έκδοση.

Στην παλιά έκδοση με άφηνε να το αλλάξω στην καινούργια πλέον όχι!!!

Υπάρχει κάποιος τρόπος ή απλά μένει έτσι?

 

Αλλά και στους ήχους κλήσης δεν με αφήνει να επιλέξω όταν μπαίνω στις επαφές!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...