Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ναι το εχω!χεχε το ροοτ εξπλορερ ειναι paid και μαλλον θελει καρτα που δεν εχω...:(

 

Δε πληρώνεις μέσω κάρτας στο Play Store αλλά μέσω χρεωστικής κάρτας!

Πέρα από αυτό προτείνω τη χειροκίνητη που δε χρειάζεται και Root Explorer (η διαδικασία a)

Link to comment
Share on other sites

κατι δεν παει καλα....τα κανω ολα οπως λεει!αλλα τον φακελο /system/bin δεν μπορω να τον βρω πουθενα!γραφω οσα λεει στο τερμιναλ αλλα δεν βγαζει ολα αυτα που εχει στην εικονα!γραφω κανονικα τις εντολες αλλα δν βγαζει και τα αλλα απο κατω!

 

permision denied

$ cd cant cd to sdcard

αυτα μου βγαζει

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εσένα το τελευταίο σου βήμα θα είναι το 6a. Τα υπόλοιπα αφησέ τα..

Στο busybox, αφού το κατεβάσεις από το market, πρέπει να είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ για να κατεβάσει κάποια δεδομένα. Το έκανες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

στο μπουσι ποξ να κανω αοι το μενου symlink applets?advanced?το εχω αφησει ποσο ωρα και δεν το βλεπω να κατεβαζει τπτ!τελικα ειναι πολυ δυσκολα!:lol:
Link to comment
Share on other sites

στο μπουσι ποξ να κανω αοι το μενου symlink applets?advanced?το εχω αφησει ποσο ωρα και δεν το βλεπω να κατεβαζει τπτ!τελικα ειναι πολυ δυσκολα!:lol:

 

http://www.appandroid.org/wp-content/uploads/2011/12/busybox-installer-pro-for-android.jpg

 

Eίσαι στην αριστερή εικόνα (αρχική του busybox). Είσαι συνδεδεμένος στο ιντερνετ και αφού επιλέξεις την τελευταία έκδοση πατάς το install!

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε σε recovery;; Κάνε μια επανεκκίνηση αν δεν μπήκε και πάτα την οθόνη με τα δάχτυλα σου αρκετές φορές όταν εμφανιστεί το Logo της SE! Αν και πάλι δε γίνει κάτι, κάνε άλλη μια και δοκίμασε το volume down (αρκετές φορές) πάλι στο logo της SE!

Αν μπει σε ένα πορτοκαλί μενού, πάτα με το μεσαίο κουμπί την επιλογή reboot phone. Θα έχει πετύχει η διαδικασία..

Link to comment
Share on other sites

στο volume donw μου εβγαλε πορτοκαλι μενου και εκανα ρεβοοτ επιτελους:p

παμε στο επομενο!η ειναι το ιδιο δυσκολο και να το αφησουμε για αυριο?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία. Έχουμε και recovery!

Προτείνω να περάσουμε αυτή τη rom με τον nAa kernel. Πρώτα όμως πρέπει να κάνεις τη διαδικασία που αναφέρει το post 2. Όποτε έχεις χρόνο την κάνεις. Τώρα για μένα αυτά είναι παιχνιδάκι μιας και έχω φλασαρει kernels και roms πάρα πολλές φορές αλλά την πρώτη φορά, θέλει λίγο παραπάνω χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

πω πω πραμα:p πες μου οτι μετα εχει κ αλλα?σε ποιο ποστ 2?σε αυτη την σελιδα?η την σελιδα με την ρομ?
Link to comment
Share on other sites

πω πω πραμα:p πες μου οτι μετα εχει κ αλλα?σε ποιο ποστ 2?σε αυτη την σελιδα?η την σελιδα με την ρομ?

 

Aυτά είναι τα τελευταία!:p

Στη σελίδα της rom!

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα αυριο το απογ!με την ηρεμια μου!γιατι ειδα κατεβατο!:p μακαρι να ειναι ποιο ευκολο απο το προηγουμενο:D
Link to comment
Share on other sites

αγορασα σημερα μια καρτα μνημης 8gb γιατι ειχε απο την αρχη 2.τωρα απλα κανω αντιγραφη-επικολληση ολα τα αρχεια απο τον υπολογιστη στην νεα καρτα μνημης και ειμαι οκ?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα αυριο το απογ!με την ηρεμια μου!γιατι ειδα κατεβατο!:p μακαρι να ειναι ποιο ευκολο απο το προηγουμενο:D

 

Δε θα σου φανεί δύσκολο. Το μόνο λίγο περίεργο είναι το ξεκλείδωμα του bootloader. Αν όμως περάσεις roms μερικές φορές, η διαδικασία θα σου φαίνεται παιχνιδάκι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...