Jump to content

Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro


maryjay18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς σβήνω βρε παίδες όλες τις επαφές μου;;Μου έχει περάσει από μόνο του, τις επαφές της κοπέλας μου,χωρίς να κάνω κάποιο συγχρονισμό...Απλώς είχαμε backup τις επαφές του τηλεφώνου της σε κάποιον φάκελο στον υπολογιστή μου..Ψάχνω στην se να δω μήπως πήγαν online τίποτα στο προφιλ μου,τίποτα..Ψάχνω μέσα στο κινητό τίποτα..Εμφανίζονται μόνο αν πατήσω κάποιο γράμμα για να αναζητήσω μια επαφή . Θέλω να τις ξεφορτωθώ!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα

 

εχω το χ10 μινι και μολις εκανα αναβαθμιση στο firmware (εχω την εκδοση android 2.1) θελω να ρωτησω το εξης γιατι εχω χασει λιγο τις εξελιξεις

1) δεν μπορω να βαλω την εκδοση 2.3 του android?

2) τωρα που εκανα αναβαθμιση η συσκευη μου δεν ειναι rooted, εχει βγει η αντιστοιχη εφαρμογη για αυτοματο root (το Ζ4 mod που ειχα χρησιμοποιησει παλιοτερα δε δουλευει μετα την αναβαθμιση)

 

ευχαριστω

 

Για root θα χρησιμοποιήσεις το SuperOneClick ακολουθώντας τον οδηγό εδώ. Για να περάσεις κάποια Rom με 2.3 κοίτα την υπογραφή μου (αν και είναι λίγο outdated).

 

Πώς σβήνω βρε παίδες όλες τις επαφές μου;;Μου έχει περάσει από μόνο του, τις επαφές της κοπέλας μου,χωρίς να κάνω κάποιο συγχρονισμό...Απλώς είχαμε backup τις επαφές του τηλεφώνου της σε κάποιον φάκελο στον υπολογιστή μου..Ψάχνω στην se να δω μήπως πήγαν online τίποτα στο προφιλ μου,τίποτα..Ψάχνω μέσα στο κινητό τίποτα..Εμφανίζονται μόνο αν πατήσω κάποιο γράμμα για να αναζητήσω μια επαφή . Θέλω να τις ξεφορτωθώ!

 

Αν κάνεις factory reset δε φεύγουν;

Link to comment
Share on other sites

(αν και είναι λίγο outdated).

 

 

 

Αν κάνεις factory reset δε φεύγουν;

 

Εεε,ετσι;Δεν έχει κάποιον άλλον τρόπο;Και οι επαφές που είναι στο τηλέφωνο αποθηκευμένες;Πώς τις βάζω και αυτές στο online προφιλ της se;Δεν θέλω να χάσω τις εφαρμογές:(

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..η διαδικασια για να περασεις custom rom σε x10 mini pro ειναι ιδια με του x8??αν οχι τι διαφορετικο πρεπει να κανω?
Link to comment
Share on other sites

Πώς σβήνω βρε παίδες όλες τις επαφές μου;;Μου έχει περάσει από μόνο του, τις επαφές της κοπέλας μου,χωρίς να κάνω κάποιο συγχρονισμό...Απλώς είχαμε backup τις επαφές του τηλεφώνου της σε κάποιον φάκελο στον υπολογιστή μου..Ψάχνω στην se να δω μήπως πήγαν online τίποτα στο προφιλ μου,τίποτα..Ψάχνω μέσα στο κινητό τίποτα..Εμφανίζονται μόνο αν πατήσω κάποιο γράμμα για να αναζητήσω μια επαφή . Θέλω να τις ξεφορτωθώ!

 

Κατέβασε την παρακάτω εφαρμογή από το μάρκετ....

https://market.android.com/details?id=com.octabode.dcfd&feature=search_result

Μάθε να περιμένεις και περίμενε για να μάθεις....
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..η διαδικασια για να περασεις custom rom σε x10 mini pro ειναι ιδια με του x8??αν οχι τι διαφορετικο πρεπει να κανω?

 

Όλες οι roms ίδια διαδικασία. Πέρνα και μια βόλτα από τους οδηγούς. Έχω γράψει ειδικά για το mini pro και την 2.3 εδώ.

 

Εεε,ετσι;Δεν έχει κάποιον άλλον τρόπο;Και οι επαφές που είναι στο τηλέφωνο αποθηκευμένες;Πώς τις βάζω και αυτές στο online προφιλ της se;Δεν θέλω να χάσω τις εφαρμογές:(

 

Τις εποθηκευμένες επαφές μπορείς να τις κάνεις export στην sd. Υπάρχει και το my phone explorer.

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Όλες οι roms ίδια διαδικασία. Πέρνα και μια βόλτα από τους οδηγούς. Έχω γράψει ειδικά για το mini pro και την 2.3 εδώ.

 

εννοω root,busybox,xrecovery γινονται οπως στο χ8??δεν χρειαζεται τιποτ' αλλο??

Link to comment
Share on other sites

εννοω root,busybox,xrecovery γινονται οπως στο χ8??δεν χρειαζεται τιποτ' αλλο??

 

root, busybox, clockworkmod recovery και φλασάρεις.

Edited by kissmyarch
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την παρακάτω εφαρμογή από το μάρκετ....

https://market.android.com/details?id=com.octabode.dcfd&feature=search_result

 

Ευχαριστώ!!το ψάχνω αυτή την στιγμή να τις βρω και να τις πετάξω!

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μου χαρίσανε ένα xperia x10i (ανοιγωντας το καπάκι λέει E10i) το οποίο όμως είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της telenor (είμαι κάτοικος Σουηδίας).Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει να κάνω debrand και root. Δοκίμασα κάποιους οδηγούς που βρήκα σκόρπιους στο Internet καθώς και κάποιους απο το xda-developers αλλά χωρίς αποτέλεσμα(όλο κάποιο error προέκυπτε).

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Μου χαρίσανε ένα xperia x10i (ανοιγωντας το καπάκι λέει E10i) το οποίο όμως είναι κλειδωμένο στο δίκτυο της telenor (είμαι κάτοικος Σουηδίας).Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με βοηθήσει να κάνω debrand και root. Δοκίμασα κάποιους οδηγούς που βρήκα σκόρπιους στο Internet καθώς και κάποιους απο το xda-developers αλλά χωρίς αποτέλεσμα(όλο κάποιο error προέκυπτε).

Κάθε βοήθεια δεκτή.

 

Ευχαριστώ

 

αναφερεσαι στο μεγαλο και οχι στο μινι λογικα.οποτε δες στο αντιστοιχο thread..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζα ολο το βραδυ, το ανοιγω το πρωι και μετα απο κανα 10 λεπτο 3g 5,6 κλησεις των 10 λεπτων και κανα 10 μηνυματα τωρα ειμαι στο 52%.Παλια μου κραταγε 2 μερες στανταρ!Ξερει κανεις?
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

χμ, στο μικρό αναφέρομαι (δεν ήξερα πως και το μεγάλο λέγεται έτσι)

 

Ε10i = x10 mini

U20i = x10 mini pro

 

Root κάνεις πολύ εύκολα ακολουθώντας τον οδηγό που έχουμε εδώ στο forum. Για debrand δεν ξέρω, από όσο έψαξα δύσκολο, οι περισσότεροι κατέφευγαν σε λύσεις επί πληρωμή....

 

Το φορτιζα ολο το βραδυ, το ανοιγω το πρωι και μετα απο κανα 10 λεπτο 3g 5,6 κλησεις των 10 λεπτων και κανα 10 μηνυματα τωρα ειμαι στο 52%.Παλια μου κραταγε 2 μερες στανταρ!Ξερει κανεις?

Εξαρτάται ποια ρομ είχες τότε και ποια τώρα ;)

Link to comment
Share on other sites

kissmyarch ευχαριστώ για τη βοήθειά σου.Οπότε θα καταφύγω στη μέθοδο της πληρωμής.

 

δεν υπαρχουν εδω στο myphone οδηγοι για debrand?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχουν εδω στο myphone οδηγοι για debrand?

Εγώ δεν βρήκα κάτι σχετικό, αν γνωρίζεις κάποιον οδηγό ή έχεις να παραθέσεις κάποιο link θα με βοηθούσες πολύ.

Link to comment
Share on other sites

kissmyarch ευχαριστώ για τη βοήθειά σου.Οπότε θα καταφύγω στη μέθοδο της πληρωμής.

Δύσκολοι καιροί για σπατάλες!!! :p :p :p

 

δεν υπαρχουν εδω στο myphone οδηγοι για debrand?

Και βέβαια υπάρχουν!

Εγώ δεν βρήκα κάτι σχετικό, αν γνωρίζεις κάποιον οδηγό ή έχεις να παραθέσεις κάποιο link θα με βοηθούσες πολύ.

Δες αυτό το topic και πιο συγκεκριμένα διάβασε αυτό και αυτό το post.

 

Διάβασε προσεκτικά τα πάντα προτού κάνεις οτιδήποτε. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σωστά υπάρχει και αυτός ο οδηγός :p

Με κάποιον αντάλλαξα μηνύματα εδώ όπου δοκίμασε τη μέθοδο αυτή και δεν του έπαιξε.

Δε χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις και συ :)

Thanks zxr!

Link to comment
Share on other sites

Ε10i = x10 mini

U20i = x10 mini pro

 

Root κάνεις πολύ εύκολα ακολουθώντας τον οδηγό που έχουμε εδώ στο forum. Για debrand δεν ξέρω, από όσο έψαξα δύσκολο, οι περισσότεροι κατέφευγαν σε λύσεις επί πληρωμή....

 

 

Εξαρτάται ποια ρομ είχες τότε και ποια τώρα ;)

 

φίλε μου έχω αυτή σου γράφω στην υπογραφή μου ανέκαθεν-τώρα τελευταία άρχισε να τελειώνει τόσο γρήγορα.να δοκιμάσω wipe battery?

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου έχω αυτή σου γράφω στην υπογραφή μου ανέκαθεν-τώρα τελευταία άρχισε να τελειώνει τόσο γρήγορα.να δοκιμάσω wipe battery?

 

Δοκίμασε αρχικά αυτό και μετά σκέψου σοβαρά να πας σε gingerbread :p

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

 

Σκέφτομαι να αγοράσω το X10 mini pro! Ποια η άποψή σας;Αξίζει ή παρουσιάζει προβλήματα;

Edited by yramyram
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολοι καιροί για σπατάλες!!! :p :p :p

 

 

Και βέβαια υπάρχουν!

 

Δες αυτό το topic και πιο συγκεκριμένα διάβασε αυτό και αυτό το post.

 

Διάβασε προσεκτικά τα πάντα προτού κάνεις οτιδήποτε. :)

 

Σε ευχαριστώ για τα link, αλλά το πρόγραμμα SEUS δεν μπορώ να το κατεβάσω γιατί δεν λειτουργεί το link.Αν έχει κανείς κάποιο working link η μπορεί να το ανεβάσει σε κάποιον filesharing server θα του είμουν υπόχρεως.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia X10 mini και Xperia X10 mini pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...